Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 25-06-09, 12:34   #16
Tonnyb

Stage 2
 
Tonnyb's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 26
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Ceva frumos....bordul arata super
Tonnyb is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 12:44   #17
matiz87

Stage 5
 
matiz87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 496
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

superb ! o masina cu stil elganta putere interiorul este senzational !
matiz87 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 12:44   #18
rove andy

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 93
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

frumoasa masina.Era mai bine sa aiba 777 cai (dadea mai bine fiind seria 7)
rove andy is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 12:55   #19
tibytzu94

Stage 4
 
tibytzu94's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 205
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

nu conteaza cati cai are...si chiar fara sa sti cati cai are iti dai seama ca e puternica NUMAI DUPA INFATISAREA PE CARE O ARE
tibytzu94 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 13:07   #20
rove andy

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 93
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

eu am zis ca mergea mai bine 777 cai,nu ca nu sunt de ajunsi astia care ii are
rove andy is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 13:17   #21
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Mai mult mia placut modelul anterior. Arata mai agresiv.. asta deja pare pentru o mama cu 2 copii gemeni.
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 13:23   #22
al1ca

Stage 4
 
al1ca's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 177
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

cred ca ii statea mai bine cu niste jante mai mari....dar si asa e frumos
al1ca is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 13:29   #23
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Ce tot aveti cu jantele? Alea se pot schimba in functie de preferinte, insa mustatile alea de crom m-au lasat masca, chiar sunt dusi cu pluta astia de la BMW, parca viseaza noaptea dupa alcool si ziua pun in practica. De ce ii trebuiesc unui BMW 2 felii de crom pe spoiler?! Era deja penibil la design...stopuri, grila...au mai aparut si bucatile alea de crom care parca sunt niste semnalizatoare uriase daca nu te uiti atent sau a 2-a pereche de faruri.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 13:41   #24
seba_1835

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 35
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

nu prea inteleg cele 2 mustati de pe bot ... parca le-a pus cineva ulterior...
seba_1835 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 15:20   #25
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

chiar nu prea arata sportiv deloc sau inca e camuflat..despre motor si interior nu prea am ce spune doar la superlativ.noul 740d va avea 306cp/4400rpm 600NM/1500rpm acc 0-100 6.3 sec consum 6.8l si emisii de 181g si asteptam si viitorul triturbo de 354 cp
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 16:08   #26
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Quote:
Originally Posted by fane cordoba View Post
noul seria 7 este mult inferior ca aspect modelului precedent. Modelul vechi este f impunator, putem vedea stopurile spate copiate dupa seria 1 sedan ... iar ca optiuni si performante nu ma pot pronunta pt ca nu cunosc asa de bine tehnologiile de azi, iar aparitia schimbatorului de viteze de la x5 denota pana de idei la constructorul bavarez. Sunt de parere ca un model trebuie sa fie unic nu sa semene cu alte modele de la aceeasi constructor. Vreau sa va uitati la modelul precedent de seria 7 mai precis la seria Yacht Line, la interior si la ext si sa faceti o comparatie cu modelul nou ... nu sunt expert este o parere pur personala ca modelul anterior este mult peste cel scos de curand
in primul rand stopurile n-au nicio treaba cu seria 1 "sedan" cum spui tu, care de fapt e coupe...in al doilea rand schimbatorul asta e folosit pe mai multe modelele bmw: X5 e70, X6 e71, seria 5 e60 facelift...acelasi va si si pe seria 5GT si nu in ultimul rand pe seria 7...asa ca daca pana acum te consideram un cunoscator, acum mi-am schimbat parerea...
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 18:02   #27
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
chiar nu prea arata sportiv deloc sau inca e camuflat..despre motor si interior nu prea am ce spune doar la superlativ.noul 740d va avea 306cp/4400rpm 600NM/1500rpm acc 0-100 6.3 sec consum 6.8l si emisii de 181g si asteptam si viitorul triturbo de 354 cp
Stii ca la asta nu m-am gandit? Placile alea de crom pe spoiler cred ca sunt ca sa reflecte lumina si sa incurce pe cei care filmeaza masina lol. Pacat ca sunt poze oficiale insa...deci asa arata el, chiar daca pare camuflat.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 18:37   #28
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Stii ca la asta nu m-am gandit? Placile alea de crom pe spoiler cred ca sunt ca sa reflecte lumina si sa incurce pe cei care filmeaza masina lol. Pacat ca sunt poze oficiale insa...deci asa arata el, chiar daca pare camuflat.
chiar nu gasesc deloc spectaculos sau sportiv spoilerul ala si mai putin cromu ala in fine nu m-ar surpinde daca in locul cromului ar aparea niste leduri as fi curios in alta culoare cum s-ar vedea pentru ca pe negru nu prea se destinge niimik acuma depinde ce au gandit inginerii sa il faca sa para mai putin sportiv sa isi pastreze nota de eleganta si lux.un S amg sau un S8 arata mult mai bine
ma asteptam sa iasa ceva de genul de mai jos
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2011_bmw_m7_7_series_spy_shots_june_003-0602-950x650-500x316.jpg
Views:	65
Size:	41.6 KB
ID:	982134  
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 18:53   #29
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Quote:
Originally Posted by Catalin_br View Post
M-ai trebuia lucrat la jenti.In rest masina e 1!!!!!

Quote:
Originally Posted by DnB69 View Post
trebuia niste jenti mai mari
jante nu jenti...

Quote:
Originally Posted by fane cordoba View Post
noul seria 7 este mult inferior ca aspect modelului precedent. Modelul vechi este f impunator, putem vedea stopurile spate copiate dupa seria 1 sedan ... iar ca optiuni si performante nu ma pot pronunta pt ca nu cunosc asa de bine tehnologiile de azi, iar aparitia schimbatorului de viteze de la x5 denota pana de idei la constructorul bavarez. Sunt de parere ca un model trebuie sa fie unic nu sa semene cu alte modele de la aceeasi constructor. Vreau sa va uitati la modelul precedent de seria 7 mai precis la seria Yacht Line, la interior si la ext si sa faceti o comparatie cu modelul nou ... nu sunt expert este o parere pur personala ca modelul anterior este mult peste cel scos de curand
modelul anterior a avut un design penibil, dupa parerea mea, era prea opulent. Iar interiorul (din care e inspirat si S-Klasse) era naspa. Despre interiorul asta chiar nu am ce comenta, arata excelent...iar schimbatorul e f. misto. In schimb e cam neispirata folosirea cromului in my opinion.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 18:55   #30
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
chiar nu gasesc deloc spectaculos sau sportiv spoilerul ala si mai putin cromu ala in fine nu m-ar surpinde daca in locul cromului ar aparea niste leduri as fi curios in alta culoare cum s-ar vedea pentru ca pe negru nu prea se destinge niimik acuma depinde ce au gandit inginerii sa il faca sa para mai putin sportiv sa isi pastreze nota de eleganta si lux.un S amg sau un S8 arata mult mai bine
ma asteptam sa iasa ceva de genul de mai jos
Arata mult mai bine asa, camuflat...
UNLORD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -