Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 12-06-09, 15:37   #31
vlad_ct

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 128
Default Re: Siguranţă high-class pentru un vehicul hibrid premium: Mercedes ESF 2009

interesante sisteme de siguranta. e bine ca se gandesc foarte serios la siguranta nu numa la bani si la vanzari sau sa faca vreo masina de 5000 euro.
vlad_ct is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 18:12   #32
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Siguranţă high-class pentru un vehicul hibrid premium: Mercedes ESF 2009

Cred ca cea mai sigura masina actuala!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 20:39   #33
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Siguranţă high-class pentru un vehicul hibrid premium: Mercedes ESF 2009

Poate sa fie cat de sigura sa fie si sa aibe enspemii de sisteme..daca dai intr-un pom..la peste 100km/h se face praf..
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 02:51   #34
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Siguranţă high-class pentru un vehicul hibrid premium: Mercedes ESF 2009

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
Poate sa fie cat de sigura sa fie si sa aibe enspemii de sisteme..daca dai intr-un pom..la peste 100km/h se face praf..

Iti spun eu ca nu e chiar asa ..... modele precum seria 7 , a8 , s class pe langa faptul ca au sisteme de siguranta , mai sunt si mari , am vazut impacturi cu pomi, sau alte vehicule si oamenii au scapat teferi din ele. Nu stiu daca isi mai aduce aminte careva de accidentul de la iasi acum 2 ani aproximativ de langa carefour intre un seria 7 din 2004 si un cielo , mama si fiu. Baiatul a scapat dar cu numeroase fracturi iar mama baiatului a murit din pacate la impact. cel din seria 7 a scapat fara nici o zgarietura si din cate stiu cielo a intrat in partea stanga pe partea soferului al bmw ului . Daca persoana aia din bmw a scapat la impact lateral [ cielo avand o viteza de aproximativ 100 km/h ] , si totusi masina era din 2004 , fa ti acum o idee cam cat de sigur e acest mercedes s class , au prezentat idei inovatoare cu un viitor in ceea ce priveste siguranta unei masini, sa speram ca si ceilalti constructori le vor urma exemplul
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 09:54   #35
dorux

Stage 1
 
dorux's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 23
Default Re: Siguranţă high-class pentru un vehicul hibrid premium: Mercedes ESF 2009

sau ar mai fi un accident ..produs pe`o strada din bucuresti ..baietii cu A6`le care aveau 263 km/h din cate stiu nu a murit nici unul (A6) nu A8

"Mai multa incredere in acest S , decat in femei si franele de Dacie"

Last edited by dorux; 13-06-09 at 09:58.
dorux is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 19:20   #36
e4e | DOOREX

Stage 2
 
e4e | DOOREX's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 55
Default Re: Siguranţă high-class pentru un vehicul hibrid premium: Mercedes ESF 2009

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
Bravo celor de la Mercedes!cred ca,cu masina asta o sa le dea peste nas celor de la Lexus in privinta sigurantei!Victory for the germans!Once again!
Sefu` vezi ca Lexus e Mercedesul Asiei si coopereaza mult cei 2.
e4e | DOOREX is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 20:50   #37
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Siguranţă high-class pentru un vehicul hibrid premium: Mercedes ESF 2009

Quote:
Originally Posted by zapp_ecko View Post
eu cred ca treaba aia cu plugu ala care cade sub masina e fenomenala iti dai seama cum te opreste ala....
ala are rol de a ridica botul masinii inainte de impact...in momentul in care se franeaza violent masina se lasa foarte mult de bot avand tendita de a intra sub obstacol si acesta ajunge mai repede la pasageri...iar scutul face ca masina sa absoarba mai bine impactul, lovind cu toata partea frontala si automat masina se deformeaza mai putin..
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 22:52   #38
Alex_cristocea

Stage 5
 
Alex_cristocea's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 671
Default Re: Siguranţă high-class pentru un vehicul hibrid premium: Mercedes ESF 2009

adevarul ca sti de ca dai niste bani in plus cand cumperi un mecedes.
Alex_cristocea is offline   Reply With Quote
Old 14-06-09, 10:43   #39
lucian1985

Stage 5
 
lucian1985's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 338
Default Re: Siguranţă high-class pentru un vehicul hibrid premium: Mercedes ESF 2009

Pe Mercedes mereu apar noile tehnologii, chestii care vor ajunge si pe celelalte modele peste ani si ani
lucian1985 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-09, 20:21   #40
87MTX

Stage 5
 
87MTX's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 813
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Siguranţă high-class pentru un vehicul hibrid premium: Mercedes ESF 2009

Quote:
Originally Posted by dorux View Post
sau ar mai fi un accident ..produs pe`o strada din bucuresti ..baietii cu A6`le care aveau 263 km/h din cate stiu nu a murit nici unul (A6) nu A8

"Mai multa incredere in acest S , decat in femei si franele de Dacie"
defapt era S8 ...eram la fata locului...nu cred ca aveau 263 , deobicei masinile mai sunt si ele limitate la 250,mai scoti esp-urile si ce mai au , hai ca ajung la 270....si chiar daca avea 270 tot nu era impactu la 263 ptr ca erau urme de cativa metri buni de franare....
87MTX is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -