Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 11-06-09, 08:40   #16
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia RONDO !?

Quote:
Originally Posted by taz.frkz View Post
cu chestia cu aceeasi marca.. de contrazit putin domnu'cyber ... verficica Chevrolet Matiz si Daewoo Matiz
Ma contrazici AIUREA deoarece sīnt ACEASI MASINA dupa ce GENERAL MOTORS a cumparat FALITUL de DAEWOO si REBOTEZAREA este Perfect LEGALA īn acest caz din moment ce se schimba posesorul.

Asta īnsa nu este cazul la DACIA vs. KIA deoarece:

1 - Dacia / Renault nu are treaba cu KIA
2 - NU sīnt una si aceasi masina ca īn exemplul dat de tine.

Este una sa vinzi UNA SI ACEASI MASINA cu acelasi PRENUME ca īn cazul RENAULT vs. DACIA vs. NISSAN si este alta SA FURI UN NUME de la o firma cu care nu ai treaba si sīnt masini TOTAL DIFERITE.

Nu mai vorbesc de EDITAREA PROASTA PHOTOSHOP a pozei unde se vede pe partea din DREAPTA usa din spate. Hai ca-i la mintea cocosului, ce dracu.

Last edited by CyberCSX; 11-06-09 at 08:49.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 08:49   #17
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Dacia RONDO !?

Am gasit stirea pe alt site care se ocupa de domeniul auto! Nu am facut-o eu sau mai stiu eu ce tampenii crezi! Cauta aici si o sa gasesti! Nu mai fi asa de vulcanic, nu are rost! Se poate discuta civilizat ...
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 09:07   #18
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia RONDO !?

Quote:
Originally Posted by coman razvan View Post
Am gasit stirea pe alt site care se ocupa de domeniul auto! Nu am facut-o eu sau mai stiu eu ce tampenii crezi! Cauta aici si o sa gasesti! Nu mai fi asa de vulcanic, nu are rost! Se poate discuta civilizat ...
Nu sīnt "vulcanic" dar aberatiile astea ce se tin īn lant pe diverse siteuri romānesti auto din 2004 īncoace sīnt pur si simplu RIDICOLE si pun pariu ca la Pro motor cu siguranta ca aprins-o vreun "naiv" de pe undeva si el sau au inventato chiar ei ca sa faca "senzatie" deoarece e la mintea cocosului sa publici astfel de informatii fara a te informa īn prealabil mai ales daca un redactor Pro Motor se considera mare cunoscator de masini, e īn tema si se ocupa cu asa ceva zi de zi.

Asa ceva este un BLAMAJ PROFSIONAL si pe un astfel de redactor ce publica aiurea fara sa se documenteze l-as da afara din servici fara drept de apel mai ales la un site ca Pro Motor si ca sa fiu sincer, Pro Motor este dupa parerea mea cel mai neserios site auto romānesc ce poate sa existe deoarece aici apar permanent astfel de aberatii.
De ce nu apare asa ceva si pe TOP GEAR ROMANIA de ex. ?

Pe pariu ca daca pun mīna pe telefon si sun la DACIA RENAULT habar-nau de DACIA RONDO
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 09:09   #19
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Dacia RONDO !?

Ai da la schimb Matizu pe Loganel, nu Razvane?
Ar fi pacat sa nu scoata si Dacia o mini masina, avand in vedere ca are berlina, break si mai nou SUV, nu ar strica si ceva gen Matiz.
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 09:13   #20
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia RONDO !?

Si īnca ceva, Razvane !

Daca eu ca amator reusesc sa descopar DEZINFORMAREA si greselile īn 2 minute, de ce nu poate un redactor de specialitate auto?

Īn afara de faptul ca se vede clar greseala īn editarea imaginii īn PHOTO SHOP, ia mergi pe GOOGLE PICS (IMAGINI GOOGLE) si baga īn cautare DACIA RONDO sa vezi ce-ti apare.

Īti apare o sumedenie de poze cu KIA RONDO de unde poti lua informatii clare, elocvente si reale.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 09:26   #21
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Dacia RONDO !?

Auzi, daca tu ai 46 de ani nu inseamna ca toti de aici suntem tampiti! Stiu si eu ce inseamna Google pics! Chair te simti atat de deranjat de faptul ca am facut acest thread? A zis cineva ca e real, ca nu e photoshop, sau pana la urma ce e atat de grav? Chiar nu iti inteleg atitudinea ta!
Chiar te rog sa suni la Dacia sa intrebi!
Eu, pur si simplu, am pus aici o informatie gasita ... ATATA TOT!
Nu am spus ca am eu asa ceva in fata blocului, ca o sa am, sau ca eu am conceput-o!

Last edited by coman razvan; 11-06-09 at 09:29.
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 09:35   #22
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia RONDO !?

Quote:
Originally Posted by coman razvan View Post
Auzi, daca tu ai 46 de ani nu inseamna ca toti de aici suntem tampiti! Stiu si eu ce inseamna Google pics! Chair te simti atat de deranjat de faptul ca am facut acest thread? A zis cineva ca e real, ca nu e photoshop, sau pana la urma ce e atat de grav? Chiar nu iti inteleg atitudinea ta!
Chiar te rog sa suni la Dacia sa intrebi!
Pai īti spun eu care-i treaba de ce ma deranjeaza:

Problema este ca eu urmaresc si informatiile prin forumuri si diferite pagini nemtesti de aici. La scurt timp dupa ce apar aberatiile astea pe paginile romānesti, apar si aici moment cīnd toata lumea este INUTIL īn alerta.

Ba mai mult de atīt se mai prezinta si minunile astea īn televiziune dupa care mii de oameni dau buzna īn magazinele auto bombardīnd vīnzatorii cu fel de fel de īntrebari prezentīnd printul de pe net cu poza masinii, moment cīnd vīnzatorii se uita cu gura cascata ca-s luati ca din oala īn mod INUTIL

Acum cīteva saptamīni sunasem la DACIA DEUTSCHLAND cu diferse īntrebari īn ceea ce priveste cartea tehnica de la Sandero si printr-e altele am abordat s subiectul asta. Mi-a spus omul la telefon ca de fiecare daa cīnd apare īn internetul romānesc cīte o aberatie din asta, la ei suna telefoanele PERMANENT iar iei īn loc sa se ocupe de ceea ce trebuie, trebuie sa-si piarda vremea ascultīnd īntrebarile clientilor referitor la aceste aberatii.

Cei de la Dacia Deutschland, chiar siau cerut scuze pt. NESERIOZITATEA ROMĀNEASCA īn ceea ce priveste astfel de DEZINFORMARI.

Eu cred ca asta-i o treaba care ar trebui sa dea de gīndit deoarece va distrugeti singuri image-ul international:

ROMĀNI NESERIOSI - DEZINFORMEAZA - ĪSI BAT JOC.

Asa e vazuta treaba aici.

Last edited by CyberCSX; 11-06-09 at 09:38.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 22:08   #23
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia RONDO !?

Am vrut sa ma abtin dar nu pot.CyberCsx te rog frumos nu te mai agita atat ca nu intereseaza pe nimeni. N-ai de facut alte treburi mai importante la varsta ta decat sa te certi pe forumuri cu pustimea? Si care e faza aia ca ne distrugem singuri image-ul international? Tu cumva nu mai esti roman? Sau incepi sa nu mai fi, ca din cate vad, cu scrisul nu prea te descurci.
mikkai is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 08:11   #24
1.9Diesel

Stage 5
 
1.9Diesel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 445
Default Re: Dacia RONDO !?

)) ce porcarie.....se vede clar ca poza e editata...pe o parte are 1 portiera si pe cealalta 2 )))
1.9Diesel is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 13:31   #25
89ALG

Stage 1
 
89ALG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 22
Default Re: Dacia RONDO !?

se pare ca zvonul a plecat de aici:

http://www.planeterenault.com/forum/...ar-t30572.html

Cel putin asta este sursa citata de majoritatea site-urilor ce prezinta stirea.
89ALG is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 13:35   #26
Rudi

Stage 4
 
Rudi's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 187
Default Re: Dacia RONDO !?

Quote:
Originally Posted by radu.3 View Post
Noroc c-a scurtat-o da` a uitat sa scoata si a 2-a usa de pe partea dreapta

Misto, misto.
Foarte tare !
Rudi is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 21:47   #27
sketch

Stage 1
 
sketch's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 18
Default Re: Dacia RONDO !?

"Cine a spus ca a fost dimensiunea de important?" ?!?!? wtf Renault Ungaria?
sketch is offline   Reply With Quote
Old 01-07-09, 20:12   #28
andrey_20052002

Stage 4
 
andrey_20052002's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 239
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Dacia RONDO !?

au reinventat Lastunul
andrey_20052002 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 09:19   #29
matiz87

Stage 5
 
matiz87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 496
Default Re: Dacia RONDO !?

nu cred ca o sa iasa asa ceva pe piata.numai zvonuri ....
matiz87 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 20:12   #30
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: Dacia RONDO !?

Quote:
Originally Posted by sketch View Post
"Cine a spus ca a fost dimensiunea de important?" ?!?!? wtf Renault Ungaria?
Google translate nu traduce totusi asa bine.
radu.3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -