Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 09-06-09, 18:25   #16
alexei89

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 138
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

interiorul imi pare identic cu a4 2003-2005, sau cv de genu iar exteriorul tot a4!
alexei89 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 19:21   #17
Boltzmann

Stage 1
 
Boltzmann's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 21
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

Dragutz , intradevar o varianta mai ieftina a A4'lui , sunt curios daca chiar il poti transforma intr-un A4 daca da , nu m-as mira sa vad asemenea "upgrade'uri" pe strazi
Boltzmann is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 20:30   #18
moartea16

Stage 4
 
moartea16's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 192
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

in acest Seat poti spune ca sunt mai multe masini are si tente de Hyunday accent si de audi nus orcum e ceva reeusit imi place despre el
moartea16 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 21:52   #19
-SeRy-

Stage 1
 
-SeRy-'s Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 14
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

Quote:
Originally Posted by the_one_and _only View Post
Masina aste e ca Elena Basescu, ne prosteste pe fata, ne vinde un vechi A4 drept masina noua, fata lu' Zeus a spus ca e independenta, si dupa ce a prostit oamenii sa o voteze, la 10 minute sa intors in PDL.

On:nu imi place deloc
prea tare spus
-SeRy- is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 22:01   #20
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

Seat a fost intotdeauna peste Skoda dar nu a avut voie sa isi depaseasca fratele Audi deci cine vrea ceva mai performant decat Skoda octavia si nu are bani de Audi A4 e cea mai buna alegere..mie greu sa ma obisnuiesc cu interioru mai ales dar per total e reusit..
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 22:17   #21
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

E masina ideala pentru cei care vor Audi si nu pot.
Asa ca daca mai gasiti fani ai modelului B7 la second-hand, decat sa iti iei un B7 second il poti lua nou de la ... Seat.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 22:36   #22
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

citez=un nou model=asta este un modem nou?este audi a4 model aparut in 2005...cred c toata lumea e familiarizata c el...asa caa.......
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 22:38   #23
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

clientii vag vor cumpara bucurosi mizeria asta, doar cumpara golf 3 deghizat si acuma.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 22:48   #24
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
Seat a fost intotdeauna peste Skoda dar nu a avut voie sa isi depaseasca fratele Audi deci cine vrea ceva mai performant decat Skoda octavia si nu are bani de Audi A4 e cea mai buna alegere..mie greu sa ma obisnuiesc cu interioru mai ales dar per total e reusit..
te rog frumos, ma jignesti! adica vrei sa spui ca pana acum seatul era peste skoda...pai cum sa fie, daca la seat cel mai smecher model era leonul, iar la skoda si octavia e peste el si superbul...mai luxoase (in variantele full) si mai aspectuase...acum asta intr-adevar arata mai bine pentru ca un audi a4 cu alte faruri si stopuri si deh, audi e audi...dar oricum , astept sa vad interiorul...sper sa nu dezamageasca ca infectul ala de pe leon
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 13:07   #25
hiena

Stage 5
 
hiena's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 366
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

interesanta masina..numai ca e copiata mult! cum au facut cei de la Skoda Super cu Passat-ul, aceeasi masina,doar putin cosmetizata. mi se pare consumul prea mare pt motoarele din dotare.
hiena is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 13:11   #26
TRX

Stage 5
 
TRX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 669
Member of:
[SEAT]
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

Si tehnologia noua n`o ia nimeni in calcul ? ?
TRX is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 15:54   #27
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

Quote:
Originally Posted by TRX View Post
Si tehnologia noua n`o ia nimeni in calcul ? ?
motor de 1.6 8V SOHC e tehnologie noua? compatibilitate iPod sau bluetooth sunt tehnologii noi? ma indoiesc ca masina asta beneficaza de tehnologii inovatoare. asa cum majoritatea masinilor actuale de la vag sunt sub multi competitori la capitolul tehnologie.

si am vazut ca se zice ca pretul e mic... sa dati voi 19000 euro pe varianta exeo de baza cu motor 1.6, eu n-o sa dau in veci. prefer un vw passat, ala macar nu e identic cu vechiul a4. ba chiar de 19000 eur prefer o octavia 2 mult mai bine dotata.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 19:43   #28
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
motor de 1.6 8V SOHC e tehnologie noua? compatibilitate iPod sau bluetooth sunt tehnologii noi? ma indoiesc ca masina asta beneficaza de tehnologii inovatoare. asa cum majoritatea masinilor actuale de la vag sunt sub multi competitori la capitolul tehnologie.

si am vazut ca se zice ca pretul e mic... sa dati voi 19000 euro pe varianta exeo de baza cu motor 1.6, eu n-o sa dau in veci. prefer un vw passat, ala macar nu e identic cu vechiul a4. ba chiar de 19000 eur prefer o octavia 2 mult mai bine dotata.
de ce passat ? e un model depasit si cu toate ca e mai scump ofera mai putine dotari ca si seat-ul.

Eu in schimb as alege altceva, mai exact :

Seat Exeo Style/Sport - 2.0 tdi 170 cp M6 25.100 euro (DDP)
Skoda Superb Ambition - 2.0 tdi 170 cp M6 24.146 (DDP)
sau varianta Elegance (mult mai multe dotari fata de Exeo de fabrica) tot 2.0 tdi 170 cp M6 la 26.763 (DDP)

Revenind la masina din topic mi se pare una reusita, multi critica imprumutarea platformei de la Audi A4, daca le-a iesit , bravo lor, astfel de conversii s-au facut si la alte masini, de exemplu Crysler 300 C se bazeaza foarte mult pe E W210 si S W220 si s-a vandut in prostie. In ziua de azi pretul dicteaza in mare parte, fortand producatorii sa faca sacrifici la costurile de productie.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 19:59   #29
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

Quote:
Originally Posted by allexutzzu View Post
te rog frumos, ma jignesti! adica vrei sa spui ca pana acum seatul era peste skoda...pai cum sa fie, daca la seat cel mai smecher model era leonul, iar la skoda si octavia e peste el si superbul...mai luxoase (in variantele full) si mai aspectuase...acum asta intr-adevar arata mai bine pentru ca un audi a4 cu alte faruri si stopuri si deh, audi e audi...dar oricum , astept sa vad interiorul...sper sa nu dezamageasca ca infectul ala de pe leon
stiu ca te oftici ca ai skoda superb da era peste skoda :ibiza penultima generatie era peste fabia tot aceasi generatie..iar toledo la fel peste skoda octavia 1 pentru fostul superb nu a avut echivalent seat..cred ca stii ca marca Seat e considerata brandul sportiv dintre cele 3 Seat Vw si Skoda..acuma Skoda a progresat mult mai ales la calitatea interiorului mai ales la Superb nota zece dar la caroserie e discutabil designul .Seat s-au cam plafonat cu designul conservatorist
eu zic ca platforma de audi fie ea si de B6 e mult peste cea de la passat care e de golf 5

Last edited by adrian78bmw; 11-06-09 at 20:06.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 20:24   #30
raduku

Stage 5
 
raduku's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 384
Default Re: Seat Exeo, disponibil īn Romānia

Alta porcarie marca VAG.Un A4 scos de la naftalina,"sters" de praf si bagat in productie. Jenant VAG,dupa Scirocco ma asteptam sa scoata ceva mai frumos.
raduku is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -