Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 31-05-09, 20:21   #31
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Faza scurtă va avea o istorie scurtă

Quote:
Originally Posted by OviO View Post
urasc aceasta inventie!!!...dc nu pot sa fie farurile normale???...am si raspunsul unii oameni puturosi sau "domni" le ie lene sa actioneze un buon in plus sa sa schimbe viteza normal....k doar mnoa exista dsg sau cu io zice si face el treaba....ma pis p masinile voastre...eu am avut audi a4 dar acum am un vw passat 1.9 tdi 131 cp si cate'odata merg cu el numai pt "placerea d a conduce" si pt a schimba viteza la ce turatie vreau eo nu nu pt a pune masina p D si ii dau ca nesimtitul...din cauza cutiei automate s intampla mai multe accidente deoarece unii "domni"(tarani) apuca la masini cu transmisie automata si nu observa cu c viteza merg...ajea k...tot classic e mai boon...peace out!!!sry pt off-topic
1. Invata sa scrii ca nu "ejti" pe messenger. boon ?
2.Ai insirat o gramada de prostii si nici nu stiu cu care sa incep...DSG e sfant in trafic, masina nu te obliga sa o tii in d , o pui pe semiautomata (+,-) si schimbi cand vrei tu de la schimbator sau de pe volan. La partea cu accidentele alte aberatii stupide. Viteza prinzi cu orice masina automata sau manuala, daca tu esti chior si nu vezi cu cat mergi e problema ta.
3.Daca nu ai WC in casa fa te rog pipi pe masina ta nu pe ale noastre ok?

Piss out!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 31-05-09, 20:38   #32
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Faza scurtă va avea o istorie scurtă

Quote:
Originally Posted by tiby120 View Post
=)) ESTI PENIBIL!!! VREI SA SPUI CA TU AI TRAS PE DREAPTA MEREU CAND TI-A DAT CINEVA FAZA LUNGA NU? =)) DIN NOU. PENIBIL
Asa e , e un penibil, tu esti miez in schimb...dece sa fii inteligent cand poti fi la fel de idiot ca ala de merge cu faza mare si ii orbeste pe toti ?..Exemplu clasic cocalarus maximus. Gandeste te un pic, tu crezi cocalarul cu faza mare nu stie ca ii orbeste pe toti ? Stie dar il doare in cur..tot acolo il doare si daca ii dai tu flash..Deci nu rezolvi nimic. Poate candva va rezolva politia problemele astea prin amenzi usturatoare..in nici un caz nu se rezolva prin "machoman-isme"!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 31-05-09, 22:29   #33
Mate90

Stage 3
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 144
Default Re: Faza scurtă va avea o istorie scurtă

e buna treaba asta ca nu mai trebuie sa dau intr-una flashuri sa ma rog de idiotu' de pe sens opus sa stinga faza lunga.dar in acelasi timp,daca are IQ-ul atat de "mare",nu cred ca o sa-si poata cumpara o masina mai desteapta ca el.
Mate90 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 00:31   #34
cannonball
Virtual Tuner

Stage 5
 
cannonball's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 578
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Faza scurtă va avea o istorie scurtă

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
...ar fi ideal daca ar scoate si un sistem , ca farurile DE CEATA, sa se aprinda doar cand e CEATA....
bine ai zis...sunt multi care nu le stiu rostul si chiar am auzit pe cineva care zicea" le tin aprinse sa nu iau vre-o amenda pt lumini" =))
cannonball is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 02:04   #35
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Faza scurtă va avea o istorie scurtă

Quote:
Originally Posted by Mate90 View Post
e buna treaba asta ca nu mai trebuie sa dau intr-una flashuri sa ma rog de idiotu' de pe sens opus sa stinga faza lunga.dar in acelasi timp,daca are IQ-ul atat de "mare",nu cred ca o sa-si poata cumpara o masina mai desteapta ca el.
Din pacate intr o tara cu valorile intoarse pe dos, majoritatea care are masini foarte destepte are si iq ul foarte scazut...ca tot esti din slobozia, un prieten din tandarei (cred ca stii ce masini sunt pe acolo) imi povestea de un "rrom" cu un x5 la spalatorie care se lauda la un prieten : "ia uite ce de botoane are" "pai si ce face botoanele alea" "nu stiu, cand se aprinde botonul ala bag benzina"
p-george is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 02:12   #36
Mate90

Stage 3
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 144
Default Re: Faza scurtă va avea o istorie scurtă

din pacate,stiu ce masini si ce case sunt pe acolo.si de cele mai multe ori masina e intr-adevar mai desteapta ca proprietaru
moralitatea ar trebui sa faca sistemu' asta cat de cat inutil(mai putin cand pus si simplu uiti),iar pentru cei care sunt impotriva,nu cred ca va baga nimeni pe gat sistemu' asta,si daca sunteti asa perfecti,nu trebuie sa fie o grija,nu?
Mate90 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 06:12   #37
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Faza scurtă va avea o istorie scurtă

Quote:
Originally Posted by tiby120 View Post
=)) ESTI PENIBIL!!! VREI SA SPUI CA TU AI TRAS PE DREAPTA MEREU CAND TI-A DAT CINEVA FAZA LUNGA NU? =)) DIN NOU. PENIBIL
nu friend, nu am tras pe dreapta..dar am incetinit de foarte multe ori, aproape m-am oprit cateodata, din cauza unor idioti care nu stiu ca e o maneta acolo din care se schimba faza scurta/ faza lunga...oricum, in nici un caz nu am mers si eu cu faza lunga, sa-i arat eu lui

si apropo, chiar daca sistemul asta e inteligent,poate mai inteligent decat multi utilizatori de autovehicule, nu cred ca optiunea de ''flash'' e dezactivata, stai linistit ca o sa poti sa dai ''flash'' pana te doare incheietura,

p.s. controleaza-ti limbajul te rog sa nu o dam in diverse

Last edited by giubau_v8; 01-06-09 at 06:17.
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 09:27   #38
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Faza scurtă va avea o istorie scurtă

la cum evolueaza tehnologia,o sa ajungem sa ne suim in masina si o sa trebuiasca sa spunem masinii doar unde vrem sa ne duca,iar ea se va ocupa de tot )


mai bine s-ar gandi oamenii de stiinta cum sa faca masini mai putin poluante
__________________
FLAME is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -