Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-09, 19:34   #196
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Modelele mai vechi īmi plac mai mult

Acesta e urāt rău!
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 19:41   #197
adrian nrg

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

xxdadixx are dreptate e o masina pentru oameni cu cap care vor ceva practic, nu o masina sa umble prin cartier si discoteci dupa fete.adevarat ca designul nu e cel mai reusit , dar asta e , nu toate lucrurile sunt asa cum le dorim.iar viitorul seria 5 sedan e pe cale sa apara.
adrian nrg is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 19:44   #198
aleXpeed

Stage 5
 
aleXpeed's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 314
Member of:
[DACIA]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Nu mai este BMW ce a fost, GT-ul este urat si foarte sofisticat, ce o sa-i mai pice senzorii si toate prostiile de sisteme dupa 100.000 km. in colo. Respect Mercedes, noile lor modele sunt de exceptie, la preturi asemanatoare Mercedes mi se pare cea mai buna alegere, noul E este superb fata de GT-ul 5. Mercedes au ramas la principiile lor, au un design foarte frumos si elegant si nu mai sunt asa lente pe langa BMW cum erau in alte vremuri. Daca o tin tot asa cei de la BMW si nu fac o schimbare radicala nu ii vad bine deloc, nu toate BMW-urile noi sunt urate, au unele modele foarte frumoase si la locul lor, dar cu asemenea "bombe" de masini se duc inapoi rau de tot, imi pare rau, sunt un fan BMW insa incep sa-mi placa si Mercedesurile, nu-mi mai displac asa tare.

edit: spunea cineva pe pagina anterioara ca si Renault au modele urate, sa traga putin cu ochiul la noul Megane, noul Clio (nu ma refer la porcaria de Symbol) sau minunata Laguna coupe. Laguna coupe este o capodopera.

Last edited by aleXpeed; 13-09-09 at 19:46.
aleXpeed is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 19:58   #199
Cabbano

Stage 5
 
Cabbano's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 635
Thumbs down Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Ce Dumnezeu a fost in capul lor cand l-au desenat?
E oribil......
Cabbano is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 20:07   #200
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by adrian nrg View Post
xxdadixx are dreptate e o masina pentru oameni cu cap care vor ceva practic, nu o masina sa umble prin cartier si discoteci dupa fete.adevarat ca designul nu e cel mai reusit , dar asta e , nu toate lucrurile sunt asa cum le dorim.iar viitorul seria 5 sedan e pe cale sa apara.
La cat costa masina asta o iei doar ca e ceva practic nu? adica cari ceva cu ea, e ceva practicabil aceasta masina si toti ii spun ca e masina de lux, dar e ceva practic pentru omu de rand, bine ati spus-o mai e ca si cum ati spus ca e pentru oamenii de rand care vor ceva practic cum ar fi logan mcv la 10.000 de euro. Masina asta costa o gramada de bani si nu e ceva pratic asa...la banii aia, pentru banii aia trebuie sa arate si bine, sa fie si sigura, si sa sti pe ce ai dat banii. E urata si gata, toata lumea a vazut asta inca de la lansare, si stati linistiti ca nici Sedanu nu va fi vreun super design, va arata tot ca aratarea asta. In schimb mie astia de la bmw in general nemtii, le-au umplut cu mii si mii de senzori, cu electronica multa de nu mai sti ce-i cu ea, unde draq mai e mecanica aia de o stiam noi....masinile viitorului or sa fie un mare, mare rahat(parerea mea personala) ce s-a facut pana acum, a mai fost ce-a mai fost, dar deja incep rau, si nu, numai cu design-ul, dar si cu sistemele astea electronice si electrice si ce mai au, prea multe rahaturi, cand s-or strica alea, se gasesc oameni competenti la noi in service-urile din Romania sa ti-o faca vreunu, asta ma refer la reprezentanta, ca sunt unii care habar n-au cu ce se mananca electronica unui Bmw-u, multi nu stiu sa repare o dacie da pai Bmw. Pentru mine nu mai e bmw-u care a fost, respect modelele care au fost fabricate pana acum si care si-au facut un prestigiu un lume, dar asta GT, X6, X1, Seria 7, nu-mi plac, destul de neatragatoare.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!

Last edited by Thomas Everywhere; 13-09-09 at 20:10.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 20:12   #201
molady11

Stage 5
 
molady11's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 481
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by the_one_and _only View Post
Tare urata, va avea vanzarile clasei R de la Merc.
probabil ca R nu sa vandut chiar bine ,dar nici lumea nu stie ce face,eu am vazut ce face un R 4 matic in Straja lasand multe jeepane in urma
__________________
Renault Driver
molady11 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 20:16   #202
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

o prostie , ce e asta, au dato in bara astia de la bmw ..
expres is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 20:16   #203
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by aleXpeed View Post
edit: spunea cineva pe pagina anterioara ca si Renault au modele urate, sa traga putin cu ochiul la noul Megane, noul Clio (nu ma refer la porcaria de Symbol) sau minunata Laguna coupe. Laguna coupe este o capodopera.
Nu stiu ce e asa capodopera Renault Laguna Coupe, ca mie nu prea mi se pare asa capodobera, mai ales ca au mai si copiat dupa altii. Renault Megane 3 da este frumos, n-am ce zice, Clio niciodata n-a fost reusit ca design i-au facut o gramada de facelift-uri si nici acum nu arata prea bine, noroc cu Megane asta se vor mai da si ei rotunzi, interioru il are destul de frumos, elegant ce pot sa zic. Dar Laguna e o porcarie, comparand-o cu vechea generatie aia e mult mai frumoasa. O fi capodopera cum zici tu, dar vanzarile spun totul si eu al draq daca am vazut una pe strada, mai ales aici in Suedia, nici Megane da pai, Laguna. Si nu ca n-ar avea astia bani, dar parca tot Vw, Opel, Ford si Volvo sunt cele mai cumparate. Nu stiu in Romania cate sunt, dar nu cred ca ma sperie nici acolo, pentru ca e cam.....nu vreau sa mai zic. N-am nimic cu fanii Renault, dar nu te supara pe mine, capodopera nu e, Megane 3 da sunt perfect de acord.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 20:24   #204
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by oMs^13 View Post
E mai dragut decat x 6!Parerea mea!
De acord!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 20:31   #205
FloweRffs

Stage 5
 
FloweRffs's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 344
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by oMs^13 View Post
E mai dragut decat x 6!Parerea mea!
e mai de familie asta, parerea mea..
FloweRffs is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 20:34   #206
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

e urat rau de tot!!! Pt prima data BMW ma dezamageste.
LAZ'u is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 21:10   #207
Gigis

Stage 2
 
Gigis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 71
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by Champion View Post
Destul de frumos dar se putea si mai bine nu e decat un x6 putin modificat
cam da...dar e interesant
Gigis is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 21:21   #208
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
Modelele mai vechi īmi plac mai mult

Acesta e urāt rău!
Care modele mai vechi? Si tu te uiti la poze si postezi?
Quote:
Originally Posted by aleXpeed View Post
Nu mai este BMW ce a fost, GT-ul este urat si foarte sofisticat, ce o sa-i mai pice senzorii si toate prostiile de sisteme dupa 100.000 km. in colo. Respect Mercedes, noile lor modele sunt de exceptie, la preturi asemanatoare
Ai facut vre-un sondaj sa vezi cui ii pica senzorii mai des? Stiu si BMW-uri si Mercedesuri si as spune ca la mercedes pica mai des dar o mare parte din vina o au drumurile noastre de rahat.
Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
La cat costa masina asta o iei doar ca e ceva practic nu? adica cari ceva cu ea, e ceva practicabil aceasta masina si toti ii spun ca e masina de lux, dar e ceva practic pentru omu de rand, bine ati spus-o mai e ca si cum ati spus ca e pentru oamenii de rand care vor ceva practic cum ar fi logan mcv la 10.000 de euro. Masina asta costa o gramada de bani si nu e ceva pratic asa...la banii aia, pentru banii aia trebuie sa arate si bine, sa fie si sigura, si sa sti pe ce ai dat banii.
De materiale si confort nu zici nimic? Putere? Dinamica? Optiuni? De unde stii ca nu e sigura? Cine si-o cumpara, sigur stie pentru ce da banii iar daca o sa te uiti "pe dincolo" o sa vezi cu ce se ocupa cei care isi cumpara BMW de nou, apoi fa o paralela intre ei si noi romanii.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 21:48   #209
PH86MIN

Stage 5
 
PH86MIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,408
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

E oribila,e taiata cu toporul in stape,dupa ce ca se vrea a fi o masina spatioasa,spatiul de acces la portbagaj e de toata jena.
PH86MIN is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 21:59   #210
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Care modele mai vechi? Si tu te uiti la poze si postezi?

Modelele vechi de la bmw!!!
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -