Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-09, 19:56   #61
alex22das

Stage 5
 
alex22das's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 312
Member of:
[Opel]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by Marius_mym89 View Post
sincer prima fraza care mi-a venit in minte cand am vazut "masina" asta a fost : Nici cal nici magar.
P.S. frumos interiorul.
ai dreptate
alex22das is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 20:36   #62
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

mai frumoasa seria anterioara, modelul asta fiind prea exagerat mai ales partea din spate...
johhny is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 21:00   #63
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

aaaaaaa....cel mai naspa bmw din toate timpurile
mai urat se putea oare?
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 21:26   #64
ovytt
Audi Driver

Stage 3
 
ovytt's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 109
Member of:
[AUDI]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Mi se pare ciudat.. nu-mi place. Interiorul este frumos e mult mai finisat arata f bine
ovytt is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 21:30   #65
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Au inceput astia de la BMW sa scoata niste struto-camile de te doare capu.. dar probabil o sa ma obisnuiesc si cu asta cum m-am obisnuit si cu X6... si asta inca mi se pare mai placut ochiului decat X6-le la inceput.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 22:35   #66
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

ce-i asta fratilor? )) doamne ce spate au putut sa faca... de Superb (la fel de urat) dar parca pe skoda se pupa mai bine..

doar interiorul e de admirat
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 22:47   #67
sergini0

Stage 5
 
sergini0's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 964
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

pff... seria 5-ul din 2000 era frumusel mai ales cu facelift-ul... urmatorul nu prea mi-a placut... prea ascutit... dar asta e un X6 calcat de tanc si turtit... pacat de renumele seriei , deocamdata putem sa ne dam cu parerea la design, la performante vom vedea cand va aparea pe strazile noastre
sergini0 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 22:49   #68
oancea_cristiano_95

 
oancea_cristiano_95's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 108
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

groazic acest seria 56 ... sau X5-6... dar este de apreciat interiorul si ... atat ? eu zic ca atat ...
oancea_cristiano_95 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 23:25   #69
tm_kata
VW Driver

Stage 5
 
tm_kata's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 837
Member of:
[VW]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

wowww e incredibil...de hidos )
tm_kata is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 23:31   #70
matiz87

Stage 5
 
matiz87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 496
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

probabil nu a iesit cum au vrut ei ... copiat dupa porsche "panamera" )) . nu are aceeasi clasa d sport precum celelalte modele.
matiz87 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 00:14   #71
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
mai frumoasa seria anterioara, modelul asta fiind prea exagerat mai ales partea din spate...
Care serie anterioara ?
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 11:19   #72
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Alo romanilor, nu e modelul nou de seria 5, ala o sa apara in 2010. Nu are cu cine sa se compare pentru ca nu mai exista asa ceva! Ca marime e intre X6 si seria 5. In poza asta se vad cel mai bine dimensiunile exterioare.
Mie chiar imi place, asa ziceati si de X6 ca-i urat si acum va rupeti gaturile pe trotuar ....
Ar trebui sa treceti peste complexul asta, masina asta aduce multe inovatii in industria auto si e un progres nu un regres pentru BMW, eu sunt foarte sigur ca o sa se vanda exact cat s-a propus.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 11:32   #73
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Alo romanilor, nu e modelul nou de seria 5, ala o sa apara in 2010. Nu are cu cine sa se compare pentru ca nu mai exista asa ceva! Ca marime e intre X6 si seria 5. In poza asta se vad cel mai bine dimensiunile exterioare.
Mie chiar imi place, asa ziceati si de X6 ca-i urat si acum va rupeti gaturile pe trotuar ....
Ar trebui sa treceti peste complexul asta, masina asta aduce multe inovatii in industria auto si e un progres nu un regres pentru BMW, eu sunt foarte sigur ca o sa se vanda exact cat s-a propus.
Tine evidenta la ce iti rupi tu gatul, nu la ce isi rup gatul altii, pentru ca nu sunt toti ca tine din start. Si asta e mai urat de 1000 de ori decat x6, asta e un fel de van mai turtit, si spatele e si mai exagerat in directia inceputa de x6, si nici viitoarea serie 5 nu o sa fie foarte diferita la design (nu la spate ma refer), o sa fie o mini-seria 7, cum asta e un seria 7 compact sau ceva de genul, tema de la stopuri e partial luata de la seria 7 si partial de la x6, narile...Oricum, ca se vinde e altceva, sunt multi care se uita numai la sigla, nu pricep vreo ceva din design. X6 are oarecum o forma legata, ca si un fel de suv mai sportiv, asta e un van lungit si turtit, daca asta e specificul BMW atunci sa faca van-uri direct si gata. Designul BMW actual nu mai inspira agresivitate, inspira mila, cand vezi seria 7 ala sau struto-camila asta te apuca mila, zici ca-s niste masini scapate din accident, chinezarii, de fapt ce zic eu...ca unele masini estice au devenit mai sobre si mai agresive comparativ cu struto-camilele bmw.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 12:21   #74
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

Cu siguranta noul model al seriei 5 va fi dezvaluit in viitor. In viziunea mea, GT este rezultatul unei strategii de marketing, iar masina nu mi se pare "hidoasa", "urata", "cazatura" ori "copie dupa Panamera". Ar trebui sa fim deschisi tuturor ideilor noi. Ca natiune, n-am avut atatea modele de masini autohtone pe cate au avut germanii.
'Om trai si 'om vedea !
__________________

MeHiGH is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 12:21   #75
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Acesta este noul BMW Seria 5 GT!

xxdadixx felicitari pentru post asa e mereu cand apar inovatii la oameni nu le convine e a ca si cum le ai pune in fata un diamant si un rahat oameni vor alege cu siguranta rahatul
__________________


viata e plina de suisuri si coborasuri pentru mine ce e important e sa ma simt bine si sa imi traiesc viata la maxim
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -