Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-09, 02:51   #16
b_gt

Stage 5
 
b_gt's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 603
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

foarte tare masina...si a pastrat exclusivitatea necesara...arata f bine...si vogue facelift e f tare...o masina mai frumoasa decat ml,cayenne,x5 etc......british style
b_gt is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 07:19   #17
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

e chiar frumoasa masina....
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 15:10   #18
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

Tata Motors a preluat LR-Jag in martie 2008.De atunci la partea service/piese de schimb s-au schimbat lucrurile in bine atat de tare incit consumatorii sunt mai multumiti de Jaguar decit de Lexus.

Pe linga RR Sport si Range Rover a primit facelift,iar Discovery este numit oficial "Discovery 4".

si sa fiu ontopic...RRS este in mod cert tare aratoasa.Varianta HSE plus si pana acum a fost pe placul tuturor si daca era vorba de oameni exigenti.Tot bordul este imbracat in piele,care pana acum era doar la Jag XF(la x-type nu) iar tot ce vad pe display-ul de pe bord imi da impresia ca masina asta poate fi condusa de un sofer mai putin experimentat fara cea mai mica problema...insa un om fara experienta in domeniul IT moare incet in ea....
__________________
WARNING!!!I have an attitude,and I know how to use it!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 15:49   #19
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

Quote:
Originally Posted by steffan View Post
masina este reusita... una dintre preferatele mele:X

totusi sunt cam in urma... de cand a cumparat TATA pe Range Rover si Jaguar?
Jaguar şi Land Rover, mărcile de tradiţie britanice, au luat drumul Indiei pentru 2,3 miliarde de dolari, cele două trecând în proprietatea grupului Tata. Asistăm la sfârşitul unor legende din lumea automobilistică, sau indienii ne vor dovedi că ştiu să facă şi maşini de lux ?

Cea mai controvesrată tranzacţie a ultimilor ani din industria auto, cedarea mărcilor Jaguar şi Land Rover, deţinute de Ford, către gigantul indian Tata, a avut loc astăzi. Preţul plătit de indieni pentru a avea în protofoliu două mărci prestigioase ale lumii automobilistice Vestice este de 2,3 miliarde de dolari.

Ca parte a a tranzacţiei Ford trebuie să mai plătească o compensaţie către mărcile înstrăinate de 600 de milioane de dolari, situaţie cu care Ford s-a mai întâlnit şi în tranzacţia fabricii de la Craiova, dar din postura opusă. De asemenea, Ford nu va sista livrarea de motoare şi şasiuri pentru cele două mărci pentru perioada următoare şi va oferi consultanţă viitorilor acţionari, privind alte aspecte legate de administrarea noilor active.

Întrebarea ce planează asupra schimbării acţionariatului celor două mărci este dacă Jaguar şi Land Rover nu vor fi o pălărie prea mare pentru noi proprietari ?

Judecând strict automobilistic, indieni de abia desluşesc tainele construirii automobilelor, iar fabricarea unora premium pare o sarcină cu adevărat imposibilă. Viitorul apropiat se va desfăşura, însă, tot sub aceleaşi auspicii ca şi până în prezent.

Cei de la Daily Telegraph susţin că indienii vor ţine cele trei fabrici Jaguar-Land Rover deschise cel puţin până în 2011 şi actuala gamă de modele va fi menţinută şi dezvoltată conform planurilor anterioare. Britanicii se tem, însă, ca după această perioadă stipulată în contract, nou proprietar ar putea externaliza o parte din producţie.

Pe de altă parte unii analişti consideră că Tata nu intenţionează să facă modele Jaguar sau Land Rover low-cost, ci vor doar să îşi câştige un capital de imagine prin cele două perle ataşate propriei coroane.

Cele două mărci nu sunt singurele afaceri britanice deţinute de Ratan Tata, indianul mai fiind proprietarul companiei Tetley Tea şi a consorţiului britanico -olandez Corus, ce activează în industria oţelului. E adevărat că cele două nu sunt entităţi aşa importante ca Jaguar şi Land Rover şi că activează în industrii mai puţin specializate.
din martia 2008
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 19:43   #20
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

nu-mi place interiorul nici acum...adica bordul ala...pare asa de masina off-road gen navara, simplu, ieftin....
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 09:44   #21
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

Quote:
Originally Posted by allexutzzu View Post
nu-mi place interiorul nici acum...adica bordul ala...pare asa de masina off-road gen navara, simplu, ieftin....
Aşa e, ce poate fi mai ieftin decât un bord învelit în piele, cu inserţii de mahon şi aluminiu, Jaguar-style, un volan şi un schimbător în piele? Eu propun să-i dăm în judecată şi pe ei şi pe ăia de la Porsche care-şi învelesc tot aşa bordurile, să nu mai facă porcării din astea ieftine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	superb.jpg
Views:	148
Size:	515.7 KB
ID:	867374  

Last edited by aleks; 10-04-09 at 09:52.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 09:56   #22
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Aşa e, ce poate fi mai ieftin decât un bord învelit în piele, cu inserţii de mahon şi aluminiu, Jaguar-style, un volan şi un schimbător în piele? Eu propun să-i dăm în judecată şi pe ei şi pe ăia de la Porsche care-şi învelesc tot aşa bordurile, să nu mai facă porcării din astea ieftine
din cate stiu eu RANGE ROVER mai era numit si ROLLS ROYCEu masinilor de teren
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 10:21   #23
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

Este într-adevăr o maşină elegantă, am petrecut câteva ore bune într-un showroom Land Rover, sunt nişte maşini frumoase...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 16:17   #24
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Exclamation Re: Range Rover Sport a primit un facelift

angel`eyes ???
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 22:06   #25
bibi_x

Stage 3
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 98
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

nu'mi place cum arata...in noroi )
bibi_x is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 09:48   #26
navara

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 44
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

filmul cu toate trei Discovery Range Rover Sport Range Rover
https://www.youtube.com/watch?v=oHEbg...eature=related
navara is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 10:30   #27
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

am avut ocazia sa conduc toata gama Land Rover timp de un an de zile (cat am lucrat pentru ei). Pana sa ma urc prima oara intr-o astfel de masina, imi placeau, eram un fan Land Rover... De cand le-am condus a devenit o iubire, o dragoste si un vis ... pentru mine sunt cele mai frumoase si tari masini off road existente. Ce nu imi place e ca au pus angel eyes pe o masina ce nu merita,dar trecem peste. Interiorul (pentru cel mai de sus,care nu stie ce e aia piele) e superb, te trateaza regeste. Mirosul interior e superb, nu il poti compara cu nimic, nu mai ai nevoie de odorizant. ++++++++ pentru calitatile de off road si ++++++ pentru calitatile on road. Nu vreti sa stiti cum se comporta la 200 km/h pe strazi.... Orgasmic!

https://www.youtube.com/watch?v=n8Nfv...eature=related

sa vad.... Q7 e in stare de asa ceva? Cheyene poate? Tualegiu de la VW nu reuseste .... va zic l-am testat in foarte multe conditii...e cel mai tare!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 12:59   #28
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

A fost, este si va fi(cel putin in 2010) o masina reusita.
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 12-04-09, 11:23   #29
razzwan
Opel Driver

Stage 5
 
razzwan's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 564
Member of:
[Opel]
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

super tare masina asta :X mereu mi-a placut!
razzwan is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 09:27   #30
BRAVO

Stage 5
 
BRAVO's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 304
Member of:
[Fiat]
Default Re: Range Rover Sport a primit un facelift

era frumoasa inainte,acum este exceptionala !!!
BRAVO is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -