Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 24-03-09, 02:20   #46
alxbmw

Stage 4
 
alxbmw's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 281
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

"Simpatica" masinuta e numai buna de mers cu ea pana la munca (daca nu se iese din oras ) si la piata/Supermarket..

Apropo Cum trebuie sa fie o masina in viziunea unor Romani: sa fie cat mai ieftina,cat mai luxoasa,rezistenta la accidente ,sa fie cat mai puternica daca se poate un 160kw si sa consume daca se poate deloc >

Acum vorbind serios,la o masina de 1500 de euro la ce va asteptati !?

Vad tot felul de polemici PRO si CONTRA Logan - fiecare e liber sa cumpere ce doreste si sincer nu vad cum ar putea Loganul sa fie mai slab ca tico ,matizul sau daciile de peste 20 ani ?! NU stiu ce sa zic dar nici intr-un BMW de peste 10 ani nu as fi prea sigur dar ce sa mai vb. de tico si matiz...

Eu unul am mers cu Logan (1.5dci) si nu mi se pare o masina atat de slaba cel putin nu din pct. de vedere al fiabilitatii (ps: din 2006 la masina nu s-a schimbat nimic pana in ziua de azi ,exceptand reviziile si merge excelent,Loganul nu se vrea sportiva sau masina de lux,este o masina de familie OK)

scuze de "OFFTOPIC"
__________________
>>>[ Arcade Games ]<<<

Last edited by alxbmw; 24-03-09 at 02:23.
alxbmw is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 02:21   #47
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
da nu ti o vinde nimeni tie pt ca nu i intereseaza piata din Ro sau EU , 1,5 miliarde sau cat sunt aia acolo in india e de ajuns pt ei , deja au spus, ca au de 4 ori cereri decat pot produce in acest an.
"Cel mai probabil, acest autovehicul va fi comercializat în Europa sub marca Nano Europa."
asa zice autorul topicului, e adevarat, se precizeaza ca pentru europa va avea ceva mai multe caractere de automobil decat de bicicleta
oricum la noi, dupa cum spuneam, e cu q-urile, cu x-urile, cu astea. Ca sa mergi cu 5 km/h intr un trafic infernal ai nevoie de cai nenica, ma-ntelegi ?
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 02:30   #48
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

are cumva prize de aer pentru franele spate, sau mi se pare mie ? eu zic ca un eleron e indispensabil
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 12:20   #49
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

nu as luao nici gratis!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 13:11   #50
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

multi voinici posteaza aici ... ca e urata (sunt deacord) dar ca nu ar lua-o nici gratis sau ca mai bine o dacie din anii 1500 ca asa si pe dincolo ... eu unul o consider varianta mai ieftina (MUUUUUUUUUUUUUUUULLLLLLLLLLLLLLLLTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTT mai ieftina) a smart fortwo-ului. adica ne consideram o tara de saraci dar cand apare o masina pentru saraci facem figuri ca nici mort n-as lua masina asta etc etc ...

sunt curios de o chestie: cu ce te duce un bmw seria 7 mai bine dimineata la ora 8 fara 10 la lucru (hai sa zicem 2-3-4 km) decat masina asta? viteza este aceeasi ... 10-20 km/h ... consumul in schimb va las pe fiecare sa va ganditi.

asta e mentalitate de roman prost ... nu-mi iau masina asta ca-i urata ca etc ... tot asa te duce ca si un bmw ursulet pana la work ... dar daca nu poti agata femei decat cu masina ... daca esti chiar asa urat si/sau prost da ... ai o scuza sa-ti iei o masina bengoasa frumoasa sexoasa etc ... in rest nu vad de ce ar prefera un om normal o dacie din anii 500 decat masina asta.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 13:46   #51
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

din cate am inteles eu tot de pe la stiri,
da .. varianta de europa va fi cunoscuta sub numele de nano europa, si va arata mai mult ca o masina decat ca o bicicleta, dar si pretul va fi pe masura, adica nu 1500e ci undeva catre 5000
Spark is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 14:47   #52
david_makaidj

Stage 5
 
david_makaidj's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 323
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

da se vinde dupa cate am inteles numai in india cu 1500 euro...in europa o sa se vinda cu 5000 daca am inteles bine
david_makaidj is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 14:49   #53
david_makaidj

Stage 5
 
david_makaidj's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 323
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

[QUOTE=addicted2trance;2176842]daca citesti pe "situ-ri" la fel de corect cum scrii in romana, n-as fi mirat daca ai citit tu anapoda si chiar daca se plang unii, nu se plang toti, masina e folosita de mult timp in germania, doar ca acum cu superoferta cu 2500€ primiti de la stat, "batranei dacii" i-au crescut vanzarile de nici ei nu-i vine sa creada

se palng care erau obisnuiti cu masini stabila mari si bune nu spun ca loganul e belea dar pentru banii astia mai bine iti iei altceva
david_makaidj is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 14:56   #54
addicted2trance

Stage 5
 
addicted2trance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 313
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

pai ori au probleme cu ea ori erau obisnuiti cu masini mai mari si mai stabile? nici nu e diferenta de la cer la pamant intre ceea ce ziceai mai devreme si ceea ce zici acum, nu... las-o balta
addicted2trance is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 18:25   #55
YoZ88

Stage 4
 
YoZ88's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 175
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

cate stele o fi avand la siguranta...sunt sanse mai mari sa supravietuiesti daca intri cu scuterul in copac decat cu dracia asta ))
YoZ88 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 18:51   #56
cosminelus

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 58
Cool Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

Quote:
Originally Posted by YoZ88 View Post
cate stele o fi avand la siguranta...sunt sanse mai mari sa supravietuiesti daca intri cu scuterul in copac decat cu dracia asta ))
Eu cred o sa ia decat o stea Parerea mea este ca nu este o masina sigura, nu as cumpara o asemenea masina.
cosminelus is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 19:27   #57
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

nu stiu cum sa ajuns ca loganu' sa fie comparat cu nano!
sunt 2 masini de segmente diferite, nu pot fi comparate, se pot cauta doar asemanari dar nu diferente.
cat despre ei care la bani astia(1500) nu si-ar cumparao chiar sunt niste cocalari care ar vrea sa conduca masini de la 130cp in sus, dar multi cred ca raman doar la ar vrea.

on. masina e ok, te duce la servici, te duce acasa, te duce la o plimbare prin oras, chiar as tinde sa cred ca te poate duce si la bunici daca stau cat de cat aproape de tine, e adevarat ca se putea lucra ceva mai mult la design dar sincer nu prea conteaza cum arata, important cred ca e sa se conduca bine si sa fie fiabila. chiar sunt curios care vor fi costurile de intretinere.
daca in europa pretul ar ajunge la aproape 5000E cred ca as preferea un logan si nu un tata nano



pace.
__________________
Sir Sanjei
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 19:49   #58
VBogdan

Stage 5
 
VBogdan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 313
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

dai 1500 deeuro pentru o dacie mai inalta
VBogdan is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 20:53   #59
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

parca s-a mai zic pe aici
ca varianta de europa va costa 5000e nu 1500e cat e varianta doar pentru india.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 22:37   #60
roska

Stage 4
 
roska's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cea mai ieftină maşină pe care a văzut-o vreodată lumea se lansează astăzi

roaba pe 4 roti
roska is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -