Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-09, 23:02   #76
VBogdan

Stage 5
 
VBogdan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 313
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

me likey a lot.....
VBogdan is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 10:54   #77
Drag_Event_Addict

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 305
Member of:
[4Rally]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

prea tare,de abia astept sa vad una in carne si oase )
Drag_Event_Addict is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 12:16   #78
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Citesc topicul asta si ma minunez rau de tot...
Ca si in alte topicuri de pe acest forum observ ca majoritatea au implementat in cap faptul ca BMW e miezu din fanta si restu vor doar sa acceada la titlul "e buna ca un bmw"
Masina asta vreti nu vreti va fi foarte buna,competitiva si de ce sa nu vedem partea buna a lucrurilor?va fi un concurent de temut ptr z4 si pentru 350z...Concurenta dintre aceste modele va fi foarte mare si din cunostiintele mele concurenta obliga producatorii sa se impuna pe piata cu inovatii noi,motoare noi,tehnologii moderne.
Cand vad si treaba asta cu disproportionalitatea mi se face rau...fratilor!daca masina era disproportionala nu iesea pe poarta fabricii,dar ce spun eu asta...nu iesea nici macar din atelierul de design al celor de la Audi.Atata timp cat se vand foarte bine aceste masini,si deocamdata nu am auzit plangeri de la proprietari,asta inseamna ca masinile astea sunt reusite si ca vor avea trai lung.
Sunt de laudat cei de la Audi pentru curajul cu care se avanta in aceasta lupta covarsitoare mai ales ca pe fundal este criza economica...
Si am citit mai sus de la un cunoscator al bmw-ului ca z4 vine cu motor de maxim 3.2 litri...
orlando is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 13:11   #79
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Update Foto: Noul Audi TT-RS
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2010-audi-tt-rs.jpg
Views:	1236
Size:	357.8 KB
ID:	806721   Click image for larger version

Name:	2010-audi-tt-rs_1.jpg
Views:	1299
Size:	330.1 KB
ID:	806722   Click image for larger version

Name:	2010-audi-tt-rs_2.jpg
Views:	1272
Size:	327.1 KB
ID:	806723  

Click image for larger version

Name:	2010-audi-tt-rs_3.jpg
Views:	1205
Size:	311.0 KB
ID:	806724   Click image for larger version

Name:	2010-audi-tt-rs_4.jpg
Views:	1269
Size:	265.4 KB
ID:	806725  
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 14:22   #80
clausweb
Audi Driver

Stage 5
 
clausweb's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 348
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Sicer m-a impresionat masina asta foarte mult. Felicitari celor de la Audi.....un adevarat succes!
clausweb is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 15:16   #81
Raresh_156

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 168
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

foarte reusita masina..la design stau mult mai bine cei de la Audi decat ultimele masini ale celor de la BMW sau Mercedes..
Raresh_156 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 17:40   #82
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

AMG, de R8 am zis ca nu e mai frumos decat TT, nu ca e dispoportionat, ca fata de Z4 e mai bine proportionat, are motor central, logic...nici acuma nu faci diferenta intre urat si disproportionat, borcanat, etc.?? R8 nu se compara cu un Lambo sau Ferrari la design ca si atractie, dar proportionat bine nu ma indoiesc ca e. TT e simpatic, in schimb... are motorul prea spre consola, si din cauza asta e disproportionat, la masinile cu motorul in fata acesta trebuie mutat cat mai spre centrul masinii, cum e la Z4, cel actual, cel din urma, urat, frumos, nu conteaza...are 50/50, audi TT nu are, si plangeri au fost, de asta i-au pus eleronul, dupa care plangerile au continuat, din partea celor care mai intrec masura...si se trezesc pe camp
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 17:50   #83
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
AMG, de R8 am zis ca nu e mai frumos decat TT, nu ca e dispoportionat, ca fata de Z4 e mai bine proportionat, are motor central, logic...nici acuma nu faci diferenta intre urat si disproportionat, borcanat, etc.?? R8 nu se compara cu un Lambo sau Ferrari la design ca si atractie, dar proportionat bine nu ma indoiesc ca e. TT e simpatic, in schimb... are motorul prea spre consola, si din cauza asta e disproportionat, la masinile cu motorul in fata acesta trebuie mutat cat mai spre centrul masinii, cum e la Z4, cel actual, cel din urma, urat, frumos, nu conteaza...are 50/50, audi TT nu are, si plangeri au fost, de asta i-au pus eleronul, dupa care plangerile au continuat, din partea celor care mai intrec masura...si se trezesc pe camp
Daca ar fi fost o masina nesigura eu nu cred ca cei de la audi ar fi scos-o pe piata,pentru ca pana la urma este vorba despre un prestigiu si un brand care s-ar pata si nu ar convenii nimanui asta...adevarat?
Asta cu proportionalitatea deja ma oboseste...tu cand te uiti strict estetic la o masina...vezi ca motorul este situat mai in fata sau mai in centru?sincer acum!Deja asta e motiv de nod in papura.
Este o masina buna...
Si cu proportiile 50/50 sincer...nu suntem nici pe piste de drag,nici in competitii internationale...suntem pe strada...pe strazile romaniei...
orlando is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 17:59   #84
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Nu, suntem pe drumurile de pe care s-au dus aia pe camp, si toate masinile sunt nesigure de la un anumit nivel, depinde cat de usor se atinge acel nivel, asta e ideea...cate nu au picat teste in ultimu hal...depinde cum o folosesti, si raportu e mentionat des, pentru ca este important, si cine a legat pozitionarea motorului de estetica?!?!?! am zis clar ca nu fac asta, asa mi-am inceput si post-ul, dar e greu de inteles cred...
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 20:31   #85
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
plangeri au fost, de asta i-au pus eleronul, dupa care plangerile au continuat, din partea celor care mai intrec masura...si se trezesc pe camp
Partea cu eleronul e la vechiul TT... chiar nu inteleg ce rost au aceste precizari...

E intradevar bondoc TT-ul, mic, indesat... o buburuza.... dar e un indesat al dracului de frumos

Pacat de eleronul neretractabil de la Rs ... parca ii strica putin fundul ala grasun
SFW is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 23:31   #86
DiavoLLo
Ford Driver

Stage 5
 
DiavoLLo's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,045
Member of:
[FORD]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

chiar e reusit....bv lor.
DiavoLLo is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 09:09   #87
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

foarte tare cabrio si culoarea de pe RS !!!!! imi place maxim !!!
Blondu_206 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 14:17   #88
barladi

Stage 5
 
barladi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 510
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Quote:
Originally Posted by SFW View Post

Pacat de eleronul neretractabil de la Rs ... parca ii strica putin fundul ala grasun
Si mie chiar asta imi place la el......k are un eleron mai mare, nu ca cel obisnuit
barladi is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 14:55   #89
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Quote:
Originally Posted by barladi View Post
Si mie chiar asta imi place la el......k are un eleron mai mare, nu ca cel obisnuit
Na, fiecare cu gusturile lui
Ma rog, macar asta inseamna ca e doar o parere ... nu ca il face intradevar mai uratel.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 20:49   #90
R0b3r71n0

Stage 5
 
R0b3r71n0's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 571
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Frumos ... pacat ca nu ma pasioneaza decapotabilele
R0b3r71n0 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -