Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-09, 16:52   #16
marian_tgv

Stage 5
 
marian_tgv's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 454
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

Multumim pt tot ce ai facut!
Next...sper sa vina unul mai tanar, sa stie ce vrea tineretul din ziua de azi si cei de varsta a 2-a ; a 3-a
marian_tgv is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 17:38   #17
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

daca a fost cineva pe lumea asta cu o minte ascutita,un om care sa vina cu idei inovatoare la o masina..................EL ESTE ACELA!mare pacat ca se retrage......datorita lui BMW-ul a avut o evolutie uimitoare ca si desing in lumea auto!Oricum......merita toate felicitarile din lume........a proiectat masini frumoase si demne de a purta insigna BMW!
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 17:42   #18
TRX

Stage 5
 
TRX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 669
Member of:
[SEAT]
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

Genul meu de om: Ma autodepasesc pana ma plafonez. In momentul ala, ma retrag cu capul sus
TRX is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 18:12   #19
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

El nu cred ca sa plafonat..probabil sunt alte motive pentru care se retrage...oricum pacat...datorita lui exista atatea BMW-uri frumoase pe strazi!

Mai citisem undeva mai de mult cum ca fusese dat afara la fabricarea modelului seria 5, cica nu le placea cum a iesit din spate masina si l-au dat afara. Cand au vazut dupa ce vanzari are seria 5 se rugau de el sa vina inapoi...
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo

Last edited by Danutz Bratosin; 04-02-09 at 18:34.
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 18:59   #20
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

un ochi plange altu rade..a fost cel mai controversat designer auto dar odata cu modelele sale bmw a inregistrat in fiecare an recorduri de vanzari..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 19:03   #21
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

De acord ....ce minunatii a facut el ....nu prea cred ca or sa faca si altii ...cel putin el a creat masini care totusi seamana cu un BMW veritabil :aici ma refer la seria ///M,X5 si latele ...dar speram sa vina unul si mai talentat si speram sa invie si M1!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 19:08   #22
clausweb
Audi Driver

Stage 5
 
clausweb's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 348
Member of:
[AUDI]
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

merita felicitari pt toate proiectele....care sunt exceptionale
clausweb is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 20:20   #23
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

Sa vina in Romania sa faca design la Dacia pe langa asta in Romania are mancare din belsug lume cu chef de vorba daca era mai tanar si tipe deosebite.Interesant design a facut la bmw
__________________


viata e plina de suisuri si coborasuri pentru mine ce e important e sa ma simt bine si sa imi traiesc viata la maxim
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 20:27   #24
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

acest om ramane in istorie...a desenat niste masini fantastice! bv lui!
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 20:38   #25
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

Ramane doar de vazut ce aduce aceasta schimbare.Sa speram ca ceva mai bun si mai orginal pt ca eu zic ca BMW pierde teren in ceea ce priveste designul!!!
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 20:54   #26
procos
Toyota Driver

Stage 3
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 90
Member of:
[Toyota]
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

Quote:
Originally Posted by 3S-FE View Post
pai tocmai, Z8-ul a fo proiectat de Fisker, dar Fisker e un artist

bmw vroia un designer mai "simplu", care sa deseneze masini pentru taranul american, rol pe care bangleru l-a indeplinit cu brio

Nici că se putea spune mai bine.

Īn fine această ştire tocmai mi-a īnveselit dacă pot spune aşa, săptămāna. Nici un model desenat de Bangle nu mi-a plăcut,. Cu cāt mă gāndesc mai mult cāt de bine arătau modelele pre 2002(aici face excepţie e46-le şi e39 la care s-a mai continuat producţia cāţiva ani) cu atāt mă bucur mai mult că a plecat.
Totuşi am īnţeles că a fost implicat şi īn designul e46-ului care chiar arată bine. Păcat că Claus Luthe a murit anul trecut, cel mai mult mi-au plăcut maşinile la care el a fost designer şi cred că nu sunt singurul.
procos is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 21:11   #27
VBogdan

Stage 5
 
VBogdan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 313
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

de nu era el poate nu am fi fost multi pe aici.....pacat.....
VBogdan is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 21:23   #28
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

Quote:
Originally Posted by procos View Post
Nici că se putea spune mai bine.

Īn fine această ştire tocmai mi-a īnveselit dacă pot spune aşa, săptămāna. Nici un model desenat de Bangle nu mi-a plăcut,. Cu cāt mă gāndesc mai mult cāt de bine arătau modelele pre 2002(aici face excepţie e46-le şi e39 la care s-a mai continuat producţia cāţiva ani) cu atāt mă bucur mai mult că a plecat.
Totuşi am īnţeles că a fost implicat şi īn designul e46-ului care chiar arată bine. Păcat că Claus Luthe a murit anul trecut, cel mai mult mi-au plăcut maşinile la care el a fost designer şi cred că nu sunt singurul.
primu model desenat de bangle a fost X5 si dupa faceliful la E46 din 2001
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 10:26   #29
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

boy_wonder, corecteaza primul post, ca derutezi lumea. Z3 si Z8 nu sunt creatii Bangle.

Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
Mai citisem undeva mai de mult cum ca fusese dat afara la fabricarea modelului seria 5, cica nu le placea cum a iesit din spate masina si l-au dat afara. Cand au vazut dupa ce vanzari are seria 5 se rugau de el sa vina inapoi...
prostii. povesti inventate la comanda. dar sunt de acord cu tine, nu cred ca s-a plafonat. nici macar pe aproape. omul asta are prea multa imaginatie. poate isi face si el casa lui de design, asemenea lui Fisker (desi putin probabil, din moment ce anunta ca se va retrage din industria auto cu totul). de fapt, pe cat de mult am urat "flame surfacing"-ul si "bangle-butt"-ul lui, tind sa cred ca gafele in design nu au fost vina lui, ci a lui bmw, care nu i-au dat mana libera, incercand sa pastreze aspectul conservator al modelelor. uitati-va la GINA, sau la prototipul M1. geniale. de ce? pt ca nu a avut constrangeri. chiar imi pare rau ca pleaca, deoarece nu o sa mai am pe seama cui sa pun vina pt micile esecuri in design ale bmw.
__________________
8 MPG: not just mileage. An american tradition!

http://purauto.wordpress.com
http://getedoi.deviantart.com
http://kalumpu.myminicity.com
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 11:29   #30
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Bangle pleaca de la BMW

Drum bun, sigur nu ne va fi dor de tine ...... exceptand pentru seria 5 care cat de cat e ok ... in rest cam totul e dezolant ....
NWZeu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -