Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 26-12-08, 10:15   #16
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Logan facelift - Iran

Nu stiu ce sa zic dar īn fata mi se pare aiurea.
Parca-i un tuning de Dacia 1300 din ultima serie cu grila aia de radiator imposibila.
(vezi poza).
Nu se mai deosebeste de monotonia de design de la celelalte masini.
Cu botul gen Sandero arata mult mai bine, are un design apare ce se ridica din marea masa.

Īn spate arata īnsa mai bine. Modelul vechi e prea monoton, simplu si plictisitor parca ar fi o cutie de carton cu 2 becuri. Aici arata ceva mai luxurios, ceva mai īncarcat si īi da si ceva mai multa prestanta ridicīndu-se din acea categorie image de ieftinitate.

Last edited by CyberCSX; 19-04-09 at 20:56.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 02-01-09, 18:16   #17
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Logan facelift - Iran

Quote:
Originally Posted by JohnnyX View Post
Probabil pentru ca marca lor a cumparat platforma tehnica a loganului.
Si Dacia Romania + Renault se lauda ca vor sa incurajeze exportul de Logan in strainatate ... din acest motiv au sponsorizat echipa Udinese.
Vroiau sa incurajeze exportul? Se vindea DACIA Logan, nu Iranian Logan sau cum rahat se numeste.
Din acest motiv sunt scarbit de DACIA Romania.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 13:50   #18
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Logan facelift - Iran

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Si Dacia Romania + Renault se lauda ca vor sa incurajeze exportul de Logan in strainatate ... din acest motiv au sponsorizat echipa Udinese.
Vroiau sa incurajeze exportul? Se vindea DACIA Logan, nu Iranian Logan sau cum rahat se numeste.
Din acest motiv sunt scarbit de DACIA Romania.
Pai poate asta e din cauza ca Loganul nu e neaparat o masina romaneasca, ci e o masina facuta de Renault cu scopul de a face bani in toata lumea...indiferent ca se vinde sub sigla Renault, Dacia, Nissan, Irania, Botswana sau mai stiu eu ce...
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 15:03   #19
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Logan facelift - Iran

Eu inteleg ideea ta Shogun, dar ziceam ca o paralela.
Oricum, daca era masina 100% a Renaultului, intelegeam sa fie sponsor la Udinese, dar Dacia se vaita ca nu au bani pentru productie si piese, dar ei cheltuiesc bani pe sponsorizari... Cum vine asta?!

In fine, divagasem destul de mult fata de subiect - per total arata o idee mai bine decat Loganul clasic sau/si Loganul facelift (varianta care se gaseste pe strazile noastre).
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 17:34   #20
A'Lexani

Stage 3
 
A'Lexani's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 145
Member of:
[FORD]
[2 Roti]
Default Re: Logan facelift - Iran

Baza cred ca e aia de la Loganu' de acum, la fata are faruri de Focus model 2003 si anii aceia, la spate parca e un Mercedes C-Klass de prin anii 1998+o aripa stil bmw seria 3. Nu ca sunt puncte in favoare sau in contra masinii, dar sunt niste aspecte destul de asemanatoare cu alte masini.
A'Lexani is offline   Reply With Quote
Old 22-01-09, 00:02   #21
BN-69-STE

Stage 3
 
BN-69-STE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 162
Default Re: Logan facelift - Iran

dulapul tot dulap ramane orice i-ai face
BN-69-STE is offline   Reply With Quote
Old 22-01-09, 11:41   #22
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Logan facelift - Iran

si copia tot copie ramane...ca loganul ...e tot o copie...dar facuta din topor..orice ar schimba ei...tot nu va iesi o MASINA din ea
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 22-01-09, 21:22   #23
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Logan facelift - Iran

e plin de experci in critici pe aici, posesori si soferi de masini exotice gen Daewoo, mult peste Logan bineinteles...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 24-01-09, 11:05   #24
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Logan facelift - Iran

eu nu stau acum sa dau explicatii...dar uite un exemplu concret,care il stie pana si unu de 14 ani...logan din 2005-2006....in targuri sau pe strazi cu afise la 4000-5000 euro...vechime 3-4 ani....exoticul de cielo,cum ii spui tu,dupa 13 ani isi tine pretul de 3 mii...chiar si peste 3000,si uneori si noneuro...!
scuze de offtopic..
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 24-01-09, 13:06   #25
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Logan facelift - Iran

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Si Dacia Romania + Renault se lauda ca vor sa incurajeze exportul de Logan in strainatate ... din acest motiv au sponsorizat echipa Udinese.
Vroiau sa incurajeze exportul? Se vindea DACIA Logan, nu Iranian Logan sau cum rahat se numeste.
Din acest motiv sunt scarbit de DACIA Romania.

Saipa (Societatea Anonimă Iraniană de Producere a Automobilelor) deşi a fost īnfiinţată de Citroen īn 1966, din 1976 a trecut sub jurisdicţia Renault. Asadar cum Dacia, e o papusha gonflabila cu care Renault face ce vrea - impulsionat de ajutoare financiare nemeritate de la statul roman. Saipa asta este acelasi lucru ca si dacia asadar baietii de la Renault fac ce le vrea muschiu cu masina lor.
Referitor la face-lift, tot acelasi frigider ramane, macar de design-u astora inca nu m-am plictisit.
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 24-01-09, 15:48   #26
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Logan facelift - Iran

Didn't knew that...
Oricum, am zis-o si eu mai inainte: arata o idee mai bine decat cazanele noastre.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 24-01-09, 19:12   #27
spiner

Stage 3
 
spiner's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 124
Default Re: Logan facelift - Iran

mie imi place spatele, stopurile aduc un pic a x6 ,fata e foarte foarte putin schimbata nici nu vad diferentza
spiner is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -