Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov > Zona comerciala Brasov - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-11, 21:54   #16
Chocol4te

Stage 3
 
Chocol4te's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 122
Member of:
[VW]
Default Re: Feedback comercial

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
V.am mai zis ca nu recomand LUS AUTO???
Si eu sustin din nou chestia asta,dupa cele spuse mai sus am dus masina sa o refaca si au zis ca MAXIM o sapt ca cica o peticesc(era imposibil sa o peticeasca avand in vedere ca se exfolia lacu), sun dupa 1 sapt juma si au zis ca au ajuns la concluzia ca nu au ce sa-i faca decat sa o matuiasca si sa o revopseasca si cand sunasem nici nu se apucasera de ea deci nu inteleg ce au facut atata timp cu masina,in fine,sunt complet dezamagita si sunt convinsa ca o sa mai trebuiasca sa mai platesc ceva desi initial au zis ca o fac pe banii lor...pacat ca au decazut asa
__________________
Let's make it simple...welcome to the other side of the reality...
Chocol4te is offline   Reply With Quote
Old 22-09-11, 14:20   #17
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Feedback comercial

Randu meu sa scriu pe aici.Vazusem acu ceva vreme tot pe forumu asta la recomandari un tinichigiu bun in sacele(villy).Si increzator ca face treaba buna am apelat la serviciile lui.MARE GRESEALA am facut.

NU recomand.Daca nu vreti sa munciti , sa pierdeti vreme si bani aiurea de cate 2 ori cautati in alta parte.
Lipsa totala de interes si lucru de mantuiala , dupa nici juma de an am probleme exact in locurile in care a umblat.Acuma trebuie sa strang bani si sa merg sa refac cam 4 elemente de caroserie.

Incep sa ajung la concluzia ca daca vrei sa faci o treaba buna de care sa fii multumit , ori investesti foarte foarte multi bani intr-o lucrare la un service mare cu FACTURA si GARANTIE (in caz de probleme sa te poti lega de ceva din punct de vedere legal) sau investesti foarte foarte mult timp si rabdare si faci cu manuta ta tot ce-i de facut.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 13:57   #18
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Feedback comercial

Maine daca este timp o sa facem niste poze cu marile defecte ale masinii dupa ce a fost la LUS AUTO!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 16:15   #19
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default Re: Feedback comercial

E un 350Z facut integral de ei de curand cu un spoiler oribil si actibild cu lus auto, o gramada de bani lucrarea, sa vedem cat rezista...proprietarul e pe la k1 deci le incarca bateriile gratis )
__________________
I like the Power.
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 16:17   #20
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: Feedback comercial

Masina e de vanzare la superpret, 30k
Paul is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 22:49   #21
Chocol4te

Stage 3
 
Chocol4te's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 122
Member of:
[VW]
Default Re: Feedback comercial

Si daca tot am inceput,sa continui..azi trebuia sa iau in sfarsit masina de la LUS,si ma suna si imi zice ca au patit la fel ca inainte,se exfoliaza lacu...si explicatia lor a fost ca e masina de vina) daca va puteti imagina asa ceva...ca ei au facut totul perfect da e ceva neinregula cu masina... in fine...numa tampenii...parerea mea e ca nu au pregatit-o ca lumea cine stie cum or fi dat cu vopsea peste cea veche,sau ceva tot au gresit..oricum nasol rau...
Chocol4te is offline   Reply With Quote
Old 24-09-11, 07:06   #22
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Feedback comercial

Sau au dat cu ceva lavabila si lac de unghii in loc de o vopsea cat de cat calumea

Parerea mea ca e ori vopseaua ori lacu de vina.Ma gandesc ca daca era din pregatit se exfolia lacu cu tot cu vopsea(cum e si cazul meu de altfel...).Stii cumva ce vopsea si ce lac au folosit?

Last edited by Tzzantaru; 24-09-11 at 07:10.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 24-09-11, 22:23   #23
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Feedback comercial

Stiti care e problema au avut ei un mini moment de glorie si deja nu le mai ajunge nimeni la cap dar o sa pun si eu poze cu masina mea si pe mine multa lume ma intreaba unde am vopsit-o pt ca, culoarea e deosebita si le fac un rezumat despre parerea mea de Lus auto si asa se duce vestea usor usor!
__________________
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 25-09-11, 09:33   #24
PIRATU BV

Stage 5
 
PIRATU BV's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 728
Default Re: Feedback comercial

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
Stiti care e problema au avut ei un mini moment de glorie si deja nu le mai ajunge nimeni la cap dar o sa pun si eu poze cu masina mea si pe mine multa lume ma intreaba unde am vopsit-o pt ca, culoarea e deosebita si le fac un rezumat despre parerea mea de Lus auto si asa se duce vestea usor usor!
cam naspa.nasol nasol si pacat.asa fac unii dupa ce au un val de clienti incep sa faca rabat de la calitate in ideea ca ii vor cauta intotdeauna clientii.
din pacate putini sunt cei care lucreaza la un nivel inalt(in orice domeniu) si isi multumesc clientii,si au parte de un feedback pozitiv.
una este sa lucrezi industrial,pe banda,si alta este sa pui pasiune sa fii atent la tot ceea ce faci.
__________________
www.folie-omologata.ro
FOLII AUTO PROFESIONALE OMOLOGATE R.A.R. SI POLITIE
PIRATU BV is offline   Reply With Quote
Old 27-09-11, 17:38   #25
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Feedback comercial

Quote:
Originally Posted by Chocol4te View Post
Si daca tot am inceput,sa continui..azi trebuia sa iau in sfarsit masina de la LUS,si ma suna si imi zice ca au patit la fel ca inainte,se exfoliaza lacu...si explicatia lor a fost ca e masina de vina) daca va puteti imagina asa ceva...ca ei au facut totul perfect da e ceva neinregula cu masina... in fine...numa tampenii...parerea mea e ca nu au pregatit-o ca lumea cine stie cum or fi dat cu vopsea peste cea veche,sau ceva tot au gresit..oricum nasol rau...
O fi ceva in neregula cu masina: ca a fost lasata pe mana lor.
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-11, 23:36   #26
upstonik

Stage 4
 
upstonik's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 193
Default Re: Feedback comercial

+++ Pentru userul Robert Coca un om de nota zece. Recomand cu mare încredere, face nişte stickerele belea !
upstonik is offline   Reply With Quote
Old 26-11-11, 13:06   #27
claudio81

Stage 5
 
claudio81's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 715
Default Re: Feedback comercial

DIP Motors Brasov - tinichigerie

Am avut o mica dauna in sensul ca m-a lovit cineva din spate si nu mi-a facut altceva decat sa-mi zgarie spoilerul. Cei de la asigurari m-au trimis frumusel la cei mentionati mai sus pt revopsire spoiler care dupa mine nu este o operatiune care sa dureze mai mult de 4-5 ore. Ce sa zic, au trecut 2 saptamani si inca nu au timp sa-mi vopseasca spoilerul! Neseriozitate maxima, nu recomand sub nici o forma.
__________________

Kituri Xenon & Accesorii auto
Xenon incepand de la 149 ron
Mess: bixenonbv
claudio81 is offline   Reply With Quote
Old 27-11-11, 08:36   #28
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Feedback comercial

Quote:
Originally Posted by claudio81 View Post
DIP Motors Brasov - tinichigerie

Am avut o mica dauna in sensul ca m-a lovit cineva din spate si nu mi-a facut altceva decat sa-mi zgarie spoilerul. Cei de la asigurari m-au trimis frumusel la cei mentionati mai sus pt revopsire spoiler care dupa mine nu este o operatiune care sa dureze mai mult de 4-5 ore. Ce sa zic, au trecut 2 saptamani si inca nu au timp sa-mi vopseasca spoilerul! Neseriozitate maxima, nu recomand sub nici o forma.
Teoretic ,mai ales pe RCA,asiguratorul NU are voie sa te trimita undeva.In cel mai rau caz poate doar sa iti prezinte o lista cu reparatori agreati(cu contracte incheiate).Ar trebui sa te adresezi asiguratorului( care cu siguranta are mai mult decat contract cu ei de te-au trimis direct la dip motors) si sa le explici situatia.Daca tot au o "intelegere" macar sa si faca treaba pana la capat.
__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB
basic is offline   Reply With Quote
Old 27-11-11, 09:54   #29
Alex.T

Stage 4
 
Alex.T's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 294
Member of:
[DACIA]
Default Re: Feedback comercial

Sicaro +.

O usa pe asigurare, au zis ca dureaza trei zile si a durat doar doua. Au facut-o gigea gigea! A costat mai mult, dar daca tot a fost pe asigurarea omului ...
__________________
Alex.T is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 08:00   #30
xedos6

Stage 4
 
xedos6's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 263
Default Re: Feedback comercial

si eu recomand pe catalyn..electricianul meu preferat
recomand onoserv...onofrei gabi din sacele,am vopsit fiesta sotiei violet mat si sunt incantat ca s-a oferit sa vopseasca si bandourile,oglinzile,grilele,barele gratuit...ma dus si cu masina pana acasa ca nu aveam cu ce pleca de acolo
nu stiu de ce nu apelati la el...are preturi bune...desi eu am crezut ca e scump, la cate bijuterii i-au trecut pe mana...800 de euro ar costa un vopsit integral...a sotiei a costat mai mult ca s-a mai reparat cate ceva.
reprezentantele trebuie evitate cand vine vorba de vopsit...si nu numai.
la ford...la o reparatie de 120 de milioane...nu au vrut sa imi vopseasca si doua oglinzi amarate..bonus....pe motiv ca nu merg vopsite
o prietena are un bmw seria 5 albastru si pare vopsit foarte bine(poate l-ati vazut prin bv ca sare in ochi culoarea...poate si-au schimbat vopsitorul.
__________________
xedos 6 . V6 .2000cc .doar 140 CP . 1190 kg .
schimb la 7000 ca mai incolo e rosu si...
FIESTA violet
xedos6 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -