Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi > Zona comerciala Iasi - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-11, 22:22   #1
nicubarbu

Stage 2
 
nicubarbu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

Incepind de simbata (19 martie 2011) se deschide AutoERA Park Iasi - targul auto de care Iasul avea nevoie. Targul e amenajat in parcarea Centrului Comercial ERA din Pacurari (Carrefour Era Pacurari), este un targ cu caracter permanent (puteti lasa masinile la vinzare si cite o luna contra unui tarif modic).

Preturile vor fi ceva de genul:
1 zi - 10 RON
1 saptamina - 30 RON
1 luna - 100 RON

Conditiile de expunere sint cel putin decente: peste 10.000 mp parcare asfaltata, iluminare de buna calitate, monitorizare video 24 ore din 24, automate cafea/sucuri, adaugarea masinilor in portalul web al tirgului este gratuita timp de 30 zile pentru toti clientii care expun masina in tirg macar o singura zi. Daca aveti sugestii care sa duca la imbunatatirea acestui tirg - le asteptam - sintem deschisi astfel incit sa ajunga si Iasul sa aiba un targ auto decent.
www.autoerapark.ro
nicubarbu is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 13:48   #2
RazvanMRG

Stage 4
 
RazvanMRG's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 212
Member of:
[SKODA]
Default Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

ati facut contract cu centrul de diagnoza care este si in autovit, care are sediu in pacurari pentru testarea masinilor? trebuie sa recunosc ca v-ati ales bine ziua lansarii
RazvanMRG is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 15:29   #3
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

Foarte Bine
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 20:06   #4
nicubarbu

Stage 2
 
nicubarbu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

Quote:
Originally Posted by RazvanMRG View Post
ati facut contract cu centrul de diagnoza care este si in autovit, care are sediu in pacurari pentru testarea masinilor? trebuie sa recunosc ca v-ati ales bine ziua lansarii
Am facut contract cu AutoTest - centru de diagnoza. Toti clientii targului AutoERA Park Iasi beneficiaza de o reducere de 20% pentru orice comanda deschisa la AutoTest Iasi (care se afla la 300 metri de intrarea in targul nostru. Ba chiar am reusit sa obtinem si promisiunea ca vor deschide simbata si duminica la solicitarea noastra (astfel incit clientii din targ sa fie primiti pe loc). Sper ca toata lumea sa fie fericita!
nicubarbu is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 22:51   #5
RazvanMRG

Stage 4
 
RazvanMRG's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 212
Member of:
[SKODA]
Default Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

buna ideea. poate primeste si Iasiul un targ care sa poata concura cu cel de la suceava sau bacau ca ar fi momentul.
RazvanMRG is offline   Reply With Quote
Old 22-03-11, 20:01   #6
nicubarbu

Stage 2
 
nicubarbu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

Oferta promotionala!

Pina la data de 01 aprilie 2011, expunerea masinilor in targul AutoERA Park Iasi si pe internet
(la adresa www.autoerapark.ro) se face GRATUIT!


.
nicubarbu is offline   Reply With Quote
Old 22-03-11, 20:31   #7
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

Asa mai merge , macar vreo 2-3 editii sa se invete lumea acolo !!
am inteles ca a fost ceva lume duminca !?
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-11, 10:09   #8
nicubarbu

Stage 2
 
nicubarbu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 35
Default Oferta speciala in luna mai - reducere 50%

Locuri pentru expunere masini timp de 7 zile
locuri parcare / pret (lei) / pret pe loc pe zi
1 / 30 / 4,29
3 / 88 / 4,19
5 / 143 / 4,09
10 / 279 / 3,99
15 / 408 / 3,89
20 / 530 / 3,70

Locuri pentru expunere masini timp de 30 zile
locuri parcare / pret (lei) / pret pe loc pe zi
1 / 100 / 3,33
3 / 279 / 3,1
5 / 435 / 2,9
10 / 810 / 2,7
15 / 1125 / 2,5
20 / 1380 / 2,3

Pentru contractele incheiate in cursul lunii mai se acorda reducere de 50% din pretul afisat mai sus!

www.autoerapark.ro
nicubarbu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-11, 17:02   #9
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

domnilor , eu vin cu un sfat pentru voi / mutati ' targul auto" de la EraShopingParc in Baza3 la Care"fura", sunt absolut convins ca vor fi mai multi vizitatori din urmatoarele motive :

* multa lumea care NU are inca masina , nu prea are cum sa ajunga la EraParc....sau e cam incomod si dureaza prea mult cu mijloacele de transport in comun.

* sunt cu peste 50% mai multi clienti la Carefur din Baza3 decat la graqu-n-praznic EraParc !

* potentialii clienti care-si cauta o "caruta" si umbla aiurea prin traguri , duminica de duminica le-ar fi mai aproape in Bularga !

Parerea mea / Nu dati cu paru"

P,S. Oricum sunt vrecvent cateva carute lasate la " expozitie" si in Baza3...de ce n ar fi si pe bani.. ? ce parere aveti ?

P.S2. Daca-l mutati repejor aduc si eu 2 carute la expo

P.S3 Observ " reduceri" lunare la voi... tare faza....aprilie a avut 50% reducere, mai 50% reducere... super tare / dar super trist....
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-11, 20:43   #10
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
domnilor , eu vin cu un sfat pentru voi / mutati ' targul auto" de la EraShopingParc in Baza3 la Care"fura", sunt absolut convins ca vor fi mai multi vizitatori din urmatoarele motive :

* multa lumea care NU are inca masina , nu prea are cum sa ajunga la EraParc....sau e cam incomod si dureaza prea mult cu mijloacele de transport in comun.

* sunt cu peste 50% mai multi clienti la Carefur din Baza3 decat la graqu-n-praznic EraParc !

* potentialii clienti care-si cauta o "caruta" si umbla aiurea prin traguri , duminica de duminica le-ar fi mai aproape in Bularga !

Parerea mea / Nu dati cu paru"

P,S. Oricum sunt vrecvent cateva carute lasate la " expozitie" si in Baza3...de ce n ar fi si pe bani.. ? ce parere aveti ?

P.S2. Daca-l mutati repejor aduc si eu 2 carute la expo

P.S3 Observ " reduceri" lunare la voi... tare faza....aprilie a avut 50% reducere, mai 50% reducere... super tare / dar super trist....
Perfecta dreptate..
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 20-04-11, 13:33   #11
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

ce vorbiti voi ma , mult mai bine e sa fie inafara orasului , astfel vor veni numai persoanele interesate in a cumpara , nu toti mancatorii de seminte !!
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-11, 14:24   #12
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
ce vorbiti voi ma , mult mai bine e sa fie inafara orasului , astfel vor veni numai persoanele interesate in a cumpara , nu toti mancatorii de seminte !!
Poate totusi era ok initial sa se inceapa de aici din carefur Baza3 / apoi daca " prindea' la public , scos in exterior .

* mancatorii de seminte suunt de fapt clientii pe care-i asteptam cu drag / sa-i facem de lovele / sau depinde.....poate sa-i tepuim

* mancatorii de seminte sunt mancatori de seminte ca strang ban cu ban sa si cumpere o caruta / daca-r manca alune sau bomboane n-ar mai reusi !

* papa destule seminte si bisnitarii de carute / din cate am observat / deci ?!

Trist este ca deja exista prea multe locatii unde sunt expuse spre vanzare diferite carute / nici nu mai stie un "mancator de seminte " unde sa " sparga seminte " intr-o zi plictisitoare de duminica

Fiecare cu parerea lui.... eu cu parerea mea

Last edited by zorro6299; 20-04-11 at 14:37.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-11, 22:53   #13
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: AutoERA Park - targul auto pe care Iasul il merita

Cine are de cumparat intreaba in stanga si in dreapta , se uita pe net si in ziar (stilu vechi ) se uita pe strada cand vede afis in geam, se duce la targ(uri)
etc.

Stiu persoane care au fost si pe la bacau, suceava ,ba chiar un vecin a plecat in germania dupa un Sprinter, si pana la urma a cumparat unul din olanda... DECI- cine vrea masina UMBLA, n-o sa ii fie greu sa se deplaseze pana la Era.

Nu cred ca are nimeni nevoie de "gura-casca" doar ca sa spuna ca a avut 1.000.000 de vizitatori si 2 cumparatori ))
__________________
Renault Megane2 Actual

Corsa b-sold / Rover 25-sold /Clio Mk1 sold
Family - /Logan 2005,Ibiza 2012,MCV 2013\
jemis90 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -