Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi > Zona comerciala Iasi - Bazar - Servicii - Talcioc

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-04-11, 14:37   #166
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Dog Style - Custom Tuning Auto

Quote:
Originally Posted by XSW View Post
.........

Te rog sa incetam aici discutiile, daca esti curios iti las numarul meu sa vorbim la o cafea. Nu continua insa sa ma faci de doi le pe mine sau pe oamenii cu care lucrez pe forum pentru ca nu este deloc okay.

Multa bafta,
Octav
Man, relax , ce spui tu aici este o intreaga povestioara / eu am fost acolo / te am vazut si pe tine / desigur n am participat la toate discutiile , negocierile voastre / asta i just / dar ca sa spui ca timpul tau se calculeaza in Euro per ora si ce s-a facut la masina ta este nesemnificativ , e aiurea.

* nimeni nu-i vinovat ca baiatul lasat la " scolit" n-a prins nik , totusi s-a lucrat in garaj zilnic , avea ce ' prinde " .

* intradevar sunt deacord si cu tine / timpul scurs este pierdut / termenele trebuie respectate ! dar sunt putine garaje care-si respecta termenele date initial .

* este regretabil ca s-a ajuns aici / parerea mea .

* este totusi aiurea ca a primit BAN si nu putem afla de la EL si varianta "B" / poate are dreptul de a-si spune parerea si criminales, nu ?

Eu n-am de ce sa-mi cer zcuze fata de nimeni , din cate am vazut si auzit la garaj , stiu sigur ca au exista ( desigur ) probleme legate de Bani & Sponsor.... deci acum nu ma intelege gresit/ n am facut nici o afirmatie directa asupra niciunuia dintre voi / decat regret ca NU v-ati putut intelege si in cele din urma... s-a ajuns unde s-a ajuns .

Bafta Mare & Mult succes in turneu !!!

P.S. Apropo de invatat sau "ne-invatat" , "cineva" care NU a prins nik, spunea ca are de gand sa-si deschida un garaj si facut tuning..... oare ? la ce fel de tuning se referea ?! daca totusi N-a invatat nik ?!

Last edited by zorro6299; 20-04-11 at 14:41.
zorro6299 is offline  
Old 20-04-11, 15:06   #167
MilionDollarsBaby

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 7
Default Re: Dog Style - Custom Tuning Auto

Deci....Vreau sa se incheie totul aici si sa nu o mai "lungim"
Dog Style Tuning nu mai exista,e oficial!
Vreau sa ii rog pe toti cititori(care nu sunt in cunostinta de cauza) sa se abtina pe cat posibil de la comentarii.
A fost o lucrare care nu a fost onorata(iar aici stim noi mai bine motivele,cat si Octav)!Sunt plusuri si minusuri din aceasta experienta.Asta e,uneori nu sunt toate asa cum ne dorim.
Ambele parti, din aceasta poveste au castigat..... experienta de viata(cum a spus si Octav:la cunoscut pe Florin(designer'ul nostru),ne-a cunoscut pe noi....etc)si ambele parti au avut de pierdut!Acum nimic nu mai conteaza!Important e ca fiecare sa isi vada visul indeplinit(atat noi cat si Octav)!
Inainte de a incheia,vreau sa ii multumesc lui Octav pentru increderea avuta in noi,lui Florin care ne-a fost alaturi tot timpul,tuturor clientilor si nu in ultimul rand prietenilor!
O zi buna!
Cu respect echipa Dog Style Tuning
MilionDollarsBaby is offline  
Old 20-04-11, 15:09   #168
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Dog Style - Custom Tuning Auto

@zorro6299

Ce spun eu este adevarul si varianta B nu exista.

Ai fost doar in ultima seara cand totul deja era varza ? Alte persoane necunoscute nu am mai intalnit pe acolo. Ca esti amic cu Ciprian si vrei sa-i tii partea te inteleg, dar spui prostii si fabulatii, singurii care stiu exact ce s-a intamplat sunt altii, cei care chiar au discutat toate lucrurile astea.

Alin nu a avut ce invata pentru ca nu s-a facut mare lucru, ce nu pricepi, nu s-a turnat fibra etc. Da, vreau sa facem un atelier de performanta/tuning complet dar fii convins ca nu o sa stam sa invatam meserie pe masinile clientilor, vom invata pe ale noastre. Standardele mele sunt altele si daca nu vom putea face proper nu vom face deloc. Exista si cursuri de specializare

Ban-ul m-am interesat si nu l-a primit din cauza asta, se cam umpluse paharul de injuriilor si altele deci nu voi mai interveni pentru el. Daca avea ban luat din cauza lucrarii s-ar fi ridicat.

Nu este deloc aiurea ce zic eu, timpul meu, ca si al tuturor, costa; mai mult sau mai putin. In timp si dupa multa munca o sa ajungi si tu la concluzia asta.

Este regretabil ca s-a ajuns aici si asta pentru ca te-ai gandit tu sa "ajuti" cand de fapt eu eram in regula sa lasam problema in pace, sa fie apa sub pod. Cand am plecat de la el in seara aia, i-am strans mana, i-am urat drum bun si sa nu fie ofticat pentru ca pleaca spre o viata mai buna unde sa poate sa isi implineasca visele.

Nu au existat nici un fel de probleme legate de bani sau sponsori, nu stiu ce ai auzit tu. Eu am platit totul la timp cand mi s-a cerut chiar peste cotatia initiala. Sau nu era vorba despre masina mea, habar n-am ce ai auzit tu.

Trebuie sa-ti ceri scuze pentru ca prostiile care le spui din auzite sau naiba stie de unde sunt defaimatoare pentru mine si nu sunt fondate. Daca nu vrei sa admiti ca ai gresit este problema ta de caracter atunci si eu nu mai continui discutia asta, este fara rost. Te rog daca ma vezi sa nu dai mana cu mine.

@MilionDollarsBaby

Roxana, foarte bine ai scris si cu asta incheiem toate discutiile. Si eu va multumesc pentru munca, suflet si ce ati incercat sa faceti si astept sa bem berea aia daca va facem o vizita pe tinuturi inghetate

Multa bafta,
Octav

Last edited by XSW; 21-04-11 at 12:37.
XSW is offline  
Old 20-04-11, 15:14   #169
polo6n

Stage 2
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 34
Default Re: Dog Style - Custom Tuning Auto

Nu ma bagati pe mine in discutiile voastre, eu nu tin partea nimanui. Cum a zis si Roxana, imi pare rau ca sa terminat asa.
polo6n is offline  
Old 20-04-11, 15:14   #170
MilionDollarsBaby

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 7
Default Re: Dog Style - Custom Tuning Auto

Rog un moderator sa inchida acest thread.Restul discutiilor sa aiba parte pe Cafeneaua Iesienilor!
Multumesc antcipat!
MilionDollarsBaby is offline  
Old 21-04-11, 08:32   #171
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Dog Style - Custom Tuning Auto

Si de asemenea, in viitoarele discutii PRO SI CONTRA, live, la telefon,pe YM, SMS sau prin orice alta metoda "sa nu nu ma bagati pe mine in discutiile voastre, eu nu tin partea nimanui. Cum a zis si Roxana, imi pare rau ca sa terminat asa." Il respect si pe Octav ca il stiu inca din 2004, de pe vremea cand eram copiii cu "avioane" in cap dar il stiu si pe Ciprian de pe vremea cand eram tanar si nelinistit!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline  
Closed Thread
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -