Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi > Zona comerciala Iasi - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 28-03-10, 19:23   #91
lucianfr

Stage 2
 
lucianfr's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 29
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

scuze de intirziere dar sa incepem:

1.prin ianuarie cred, cind au fost gerurile alea groaznice mi-a crapat un furtun de retur de la un injector(motor diesel).Cum nu eram sigur ca gasesc m-am apucat de sunat pe la service-uri ca macar sa nu bat drumul degeaba.La All motors raspunde o doamna(domnisoara)pe care o intreb de furtun,zice ca are,insist sa verifice ca sa nu bat drumul degeaba,insist sa imi spuna daca e de diesel(cauciuc pinzat+protectie pinza) la care primesc numai raspunsuri pozitive.Gindindu-ma ca totul e ok plec spre service ,vreau sa cumpar furtunul cind surpriza respectivul cauciuc era in cel mai rau caz pt vin de vreme ce pe el scria"for all fuels" ,iar, cred ca stiti ca nici in cele mai urite vise nu se folosesc(decit poate in ro)conductele de alimentare de la benzina la motorina si invers!Cu toate acestea stimata domnisoara sustinea sus si tare ca e bun, si ca nu are pe cine intreba ca domnul care se ocupa nu este.In fine daca mi-ar fi spus lucrul asta la tel si nu ar fi incercat sa imi vinda ceva ce nu era ok, asta e, era traim in ro si..........!In fine asta e mizilic dar conteaza pt un client care nu are timp sa umble aiurea in epoca in care s-a inventat telefonul...

2.acum 2-3 saptamini vreau sa fac comanda pt 2 amortizoare fata hyundai i-30,fac greseala sa sun la service mi se raspunde ca nu e persoana care se ocupa,sa mai revin peste o ora,sun,iar sa revin,de abia a 4-a oara suava voce de domnisoara imi spune ca de fapt nu aduceti asa ceva.Intrebare:era nevoie de 3 ore aminare si 4 tel ca sa imi spuneti ca nu va ocupati cu asa ceva?apropo la magazinele din buc cind suni spui ce vrei si te cauta ei apoi,se pare ca la noi e greu cu ,creditul.Cred ca si exemp[lul nr 2 poate fi trecut la mizilic,dar..........


3.acelasi service impreuna cu un prieten de asta data:
schimb freon,verificat ac opel astra(de asta va aduceti aminte sper!)
a.schimbat toate,verificat,totul ok din punct de vedere a serviceului dar :
-"preturi de la 75 ron" va spune ceva?e ok e reclama dv dar practic e imposibil sa schimbati si sa verificati freonul la banii astia(eu stiu de ce si dv la fel deci nu are rost sa mai detailam aici)ideea este ca domnule mai bine spui:incarcare fereon si verificat 150 de ron ca asa fac toti ceilalti si e mai cinstit,eu facind parte ca si multi altii din specia de clienti care nu cred in promotii gen supermarket.
-cel mai important este ca , desi costul a fost de 150 ron in mod obisnuit trebuie factura chiar si pe pf ca sa am garantie la piese(freon si manopera) cind colo bon fiscal ca la crisma si cind am solicitat sa mi se spuna ce garantie oferiti m-ati luat ca "ce garantie vrei la verificat instalatie si umplut freon?ca numai in ro opc-ul obliga la atitea garantii!!!!!!!!!!!!!Stimate domn mai circulati prin ue sa vedeti cum acolo va inchid service-ul daca faceti faze din astea!In fine nu am chef sa ma cert cu nimeni dar oricum traind in ro am sa primesc(posibil ca nu) tot felul de explicatii care nu mai conteza.
CE AM VRUT SA SUBLINIEZ ESTE CA NU VA MAI FACETI SINGURI RECLAMA AIUREA LASATI CLIENTII SA VORBEASCA SI VOI VEDETI-VA DE TREABA!

PS:cind am sunat la nr de tel de pe site sa intreb de preturile la ulei desi doream sa cumparam 7l m-am trezit ca le "intorceati ca la ploiesti"
lucianfr is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 19:31   #92
lucianfr

Stage 2
 
lucianfr's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 29
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

Ca sa fiu circotas pina la urma:toate preturile la piese si manopera pe care le vinturati pe aici nu sunt cu nimic mai mici ca si in alte service-uri din iasi ba chiar din contra(cine cunoaste stie la ce ma refer),iar piese fratilor le gasiti mul mai ieftin la magazinele on- line din tara.Asa ca ...................
Atentie nu am nimic cu serviceul pe care cu onoare il reprezentati,nu reprezint concurenta(sunt doar un sofer) dar pur si simplu reclama desantata nesustinuta de fapte ma enerveaza!
O seara placuta si un client mai putin(eu) oricum nu va deranjeaza prea mult!
ps :stiti cum calculeaza nemtii clientii nemultumiti?ii inmultesc cu cel putin 50(cifra reprezinta neamurile,cunostiintele respectivei persoane)
lucianfr is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 09:13   #93
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

Domnule Lucian cu tot respectul si stima noastra ne cerem scuze daca v-am deranjat cu ceva, nu dorim sa purtam o discutie in contradictoriu cu Dumneavoastra pentru ca noi nu pretindem ca suntem cei mai buni! Si avem in continuare incredere in toti ceilalti "forumisti" si viitori clienti ca pot trage concluzii analizand ceea ce ati scris Dumneavoastra!

In speranta va reconsiderati pozitia va uram toate cele bune!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 11:52   #94
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

Lucianfr, referitor la ce spui..... crede-mă , te inteleg perfect....desi imi pare foarte rau de cele intamplate tie, ( trebuie totusi sa te bucuri ca nu ai pătit asta intr-un spital.... ca nu mai erai printre noi sa ne povestesti ), te asigur ca se intampla si la case mai MARI si prin alte tari din UE ( ti-o spun din experienta ).
Suntem totusi in Romania....in Iasi mai exact , nu vad de ce faci atatea comparatii cu servicii primite in UE.... momentan nu avem preturi in service cum sunt in UE ( in germania sau franta ) neavand nici piesele de aceiasi calitate si mai important nici mecanici instruiti ca in UE.... totusi este destul de clară nemultumirea ta ( cel putin pentru mine ).
Totusi te asigur, că esti printre cei 0,00001 % din clientii care pleacă din service de la Crys atat de nemultumit ( dar cred ca esti asa de necajit doar pentru.că vrei prea mult...sau ai prea mari "pretentii", (poate e prea mult spus dar alt cuvant nu gasesc pe moment)...de la ce poate oferi in acest moment Iasul sau Ro in general.Dar raportul preţ - calitate, este după părerea mea bun la ALL SERVICE ( eu cel putin asa am observat ,cat priveste la mecanici...stiu sigur ca-si dau tot interessu sa iasă treaba grozavă ....de asta spun ca esti singurul pe care-l stiu nemultumit ).

P.S. Sunt convins ca cei din service vor trata cu respect această " sesizare", dacă se poate numi asa.... si vor ridica standardele acolo !!!
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-10, 18:33   #95
lucianfr

Stage 2
 
lucianfr's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 29
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

De la Caragiale dixit:"sustere(vezi dex) nu te ridica mai sus de calapodul tau!".fiecare intelege ce vrea
lucianfr is offline   Reply With Quote
Old 30-03-10, 10:49   #96
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

Avem in continuare super promotii la: amortizoare si flanse de amortizor, placute si discuri frana! Montajul este GRATIS!

Pentru alte detalii si preturi va astept cu intrebari!

Last edited by CRyS`; 30-03-10 at 10:52.
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 13:48   #97
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

De ce trebuie sa va verificati amortizoarele la fiecare 20 000 km?

1. Franarea: cu amortizoarele uzate inseamna o durata mai lunga de timp pana la oprirea masinii dvs.
2. Aderenta la drum: la o viteza de 57km/h incepti sa pierdeti controlul asupra masinii in viraje daca aveti amortizoare uzate!
3. Aquaplaning: cu amortizoarele uzate incepeti sa patinati la o viteza de 81 km/h.
4. Lumina orbitoare: amortizoarele uzate afecteaza eficienta farurilor dvs.

Din cauza acestor 4 motive importante Service-ul ALL MOTORS va ofera amortizoarele Monroe la cel mai bun pret si fara manopera!!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 15:52   #98
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

Ca dupa Pasti.... o super oferta!

Amortizoare MONROE pentru masina ta: la 4 amortizoare cumparate pentru aceeasi masina vei plati doar 3 ca al patrulea il primesti cadou de la noi si pe langa un amortizor gratuit ai si manopera pentru toate 4 gratuita!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 16:02   #99
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

Salut Crys , faci reconditionari de punti ? masina in cauza un peugeot partner 2004 . multumesc
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 14:00   #100
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

Salut! Din păcate nu fac aşa ceva! Nu pot decāt să ţi-o schimb! Dar īmi poţi da detalii mai multe? Poate ai noroc!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 19:44   #101
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

Puntea la fiecare capat este sustinuta de cate 2 rulmenti . La capatul drept unul dintre rulmenti s-a rupt si puntea nu se mai invartea pe rulment se invartea de brat si la nu mai sta in centru cum trebuie sta putin lasata in jos la capat puntea . Cu alte cuvinte cota de rulment este uzata si trebuie strunjita si bucsata .
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 07:46   #102
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

Imi pare rau...nu putem !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 11:56   #103
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

a.. ok . multumesc
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 12:40   #104
Armandot

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,637
Member of:
[Oltcit]
[VW]
[Fiat]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

crys un schimb de ulei+filtru 5w30 sau 4w10 pt motoru de 1.6 16v , 4L imi trebuie cat ma ajunge?
Armandot is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 07:50   #105
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii

Scrie-mi te rog Marca/Model/An/Motor (cmc,kw) si iti voi zice!
CRyS` is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -