Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea > Zona comerciala Oradea - Bazar - Servicii - Talcioc

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-04-06, 19:37   #226
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: VIND-CUMPAR

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO
Asta E Tata,daca Crezi Tu Ca E Scump,dar Sant Org Nu Contrafacute,si Mai Ales Si Prost,sa No Mai Lungim Asta,poate O Sati Dai Si Tu Silinta Acuma Sa Scoti Ceva Mai Bun Si Repede.si Nu Uita Majoritatea Sant Din Abs,cara No Poti Compara Cu Fibra Orcat De Bine E Facuta,si Astea Sant Preturile Oriunde.
La Toate Kiturile Esta Inclus Montajul,
Cred Ca E Super Bine Nu Bine.
Bine Dl. Dr. Zozo cand faceai pentru kiturile realizate de noi si montate de noi cate 4-500 de EURO minim per client era bine, iar problema cu viteza este o problema ce pot intreba si eu dar referitor la viteza platilor , adica de ce e necesar sa umblu dupa tine ca de ce in loc sa platesti la termenul stabilit sa umble omul dupa tine cu saptamanile pentru bani sa-si ia omul banii in sfarsit! Eu nu ma feresc sa zic ca eu fac perfecte piesele insa si eu am adus si cred ca din 2001 de cand ma ocup de tuning am vazut 2-3 piese si inca veneai la noi la atelier sa furi meseria cand am vazut mai multe firme si mai multe tehnologii , si nici chiar piesele de afara nu sunt intotdeauna perfecte si cred ca esti prea increzut ca sa crezi cu tu ce vei realiza va fi perfect .

Cat despre piesele originale si contrafacute si eu iti aduc piese originale si chiar saptamana trecuta adusesem cateva - vezi Mitsubishi Eclipse al lui Ervin de ex. ca e pe strazi - acela a costa 200 de EURO bara , deci la preturi cred ca ai pus cam adaosul de "tzepar" pentru ca am lista de preturi de la distribuitorul din Ungaria

Cat despre materialul spoilerelor , deci stiu si eu atat ca toate ce apar de culoare gri in poze sunt din FIBRA DE STICLA , iar doar cele negre sunt plastice si cine vrea poate sa le numere , asa ca ar fi bine sa informezi clientii corect deoarece reclama mincinoasa e o chestie grava si nici chiar scuza de nestiinta nu e scuza .
horguemtuning is offline  
Old 13-04-06, 22:06   #227
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: VIND-CUMPAR

Consider ca spalarea rufelor murdare nu tine de acest topic , deci cer stergerea replicii din partea moderatorilor !!!
horguemtuning is offline  
Old 14-04-06, 08:58   #228
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: VIND-CUMPAR

tata,tu nui ai de aface eu cat castig la o masina ,ca eu tre sami asum garantia asupra pieselor,si find de buna calitate,si ref la preturi mai documenteazate odata,ca nu cred ca sant de tzepar cum zici tu,astea nus la negru,sant aduse din italia,vama,transport ,container,tva.ca nu e scutit de tva,daca vrei sa sti,daca doresti iti arat actele,ca nu mi rusine,15 la suta e adaosul si asta iti zic,dar e inclus montajul.
numi fac probleme de vanzare,sant destui care cunosc,
tu termina odata bara aia care e de imediat 3 luni la tine ,iar plata se face cand se ridica dupa cate stiu,si nicidata nai umblat dupa bani la mine ca intodeauna am luat piesa cand am platit ptr ca tu nu dai la nimeni fara sa plateasca,daca te roade invidia ghiceste altceva la adresa mea
si peste 1 luna am sa ingrop oradea cu spoilere la preturi mult mai mici cred ca sti la ce ma refer.
pa
DR.ZOZO is offline  
Old 14-04-06, 09:00   #229
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: VIND-CUMPAR

4 angajati am care vor lucra cu fibra,ca pop cornul vor iesi spoilerele,si voi vinde la licitatie.
DR.ZOZO is offline  
Old 14-04-06, 09:11   #230
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: VIND-CUMPAR

Deci atunci te apuci si tu de facut "spoilere contrafacute" , mai mai , sa le vei vinde si pe acelea cu titlu ca sunt originale ? Bafta , insa te rog nu mai veni la noi la atelier in inspectie tehnica !

Iar cat despre bara aceea eu tot de atata vreme astept banutii pe el , si sambata te plangeai ca nu ai cand ne-am intalnit si te intrebam de el si ti-am zis nici eu nu pot lucra pe promisiune ca materialul nu se vinde pe promisiuni ca voi veni si e si normal sa nu-ti dau piesa fara bani deoarece cand ti-am dat bara ta am umblat 1 luna dupa bani si toti din Oradea mi-au zis sa nu-ti dau nimic fara bani! Fara sa te stiu vestea ta te depaseste !

Last edited by horguemtuning; 14-04-06 at 09:15.
horguemtuning is offline  
Old 14-04-06, 09:27   #231
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: VIND-CUMPAR

Horguem la ce pret ai fusta spate pt golf 4 kombi? tot kitul la ce pret ii? se gasesc ochelari pe stopuri spate pt kombi? Mersi mult!
Mihaitza_tdi is offline  
Old 14-04-06, 19:38   #232
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: VIND-CUMPAR

AM TOT KITUL ptr VW COMBI,TE POTI UITA MAI SUS PE TOPIC ESTE POZAT TOT SETUL,DAR DUTE LA HORGUEM CA E MAI IEFTIN,
DR.ZOZO is offline  
Old 14-04-06, 19:54   #233
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: VIND-CUMPAR

Da Ai Dreptate Ma Apuc Si Eu Sa Fac"contafacute" Dar Le Fac La Milimetru Ca Originalul,si Nu Voi Taia Barile In Doua Se Le Adaug,iar Dupa Aia Sa Crape,sati Dau Cateva Nume Care Au Patito Nu Odata,
Te Roade Invidia Ca Mam Bagat La Scara Mare In Treaba Asta.
Iar Cu Ideile Ca Maduc Sa Fur Meserie ,mai Termina.nam Nevoie Si Nici Nu Am Avut,ce Mare Vrajala E Sa Amesteci Doua Componente Si Sa Dai Cu Pensula,problema E Ca Tu Nici Aia Nu O Respecti Ca Te Grabesti,parca Ar Fi Curse De Cai.nuti Mai Lua Atatea Lucrari Daca Nu Le Poti Face La Timp.
Si Inca Odata Iti Mai Zic Tu Mai Obligat Sa Fac Si Eu,ca In Loc Sa Tinem Unul Cu Altul,numa In Contra Ai Facut.
Si Iti Mai Zic Ceva 600 Euro Va Fi La Mine Un Bodi-kit Complect.bara .f Bara S.pr.el.pleoape,si Plasa Aferenta,
Si Te Rog,te Invit La Mine La Firma Sa Furi Tu Meserie,din Fiecare Cate Un Pic,daca Te Tine,sau Trimite Pe Cineva,cum Miai Zis Mie Ca Eu Am Trimis Spion.
DR.ZOZO is offline  
Old 14-04-06, 19:59   #234
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: VIND-CUMPAR

VW,COMBI 4112 ron kitul
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN2371.JPG
Views:	39
Size:	570.6 KB
ID:	89150  
DR.ZOZO is offline  
Old 14-04-06, 22:14   #235
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Wink Re: VIND-CUMPAR

Dl. Dr. Zozo eu ti-am mai zis bafta , insa nu eu am sunat pe fostul meu angjat si ma rog de el sa ma ajute sa incep si eu, ca te-a ros invidia ca alalalt are de lucru ! Stiu nu e mare lucru sa dai cu pensula si sa amestesteci doua materiale insa in momentul in care te apuci de creatii atunci e apar problemele majore, dar las ca vezi tu, cand ai scos atatea sute de piese cate am scos eu mai discutam !

Cat despre barile taiate in doua , ce sa fac daca clientu vrea ceva modificat dupa gusturile sale , la fel cum si tu vroiai cateodata modificari care mi se pareau aberante si nu te interesa ca iti ziceam e foarte greu de facut ca nu e intotdeauna garantat ca cele doua materiale se vor comporta incat sa fie compatibile.

Ma rog eu nu cred ca am nevoie sa ma duc la tine mai bine imi vad de treaba mea si te sfatuiesc fa si tu la fel .

Cat despre tinut impreuna nu stiu cine tot aspira pe vremuri cand era atelierul langa tine la ceea ce faceam noi incat am fost nevoiti sa ne mutam cat mai departe de tine ! Piese originale pot aduce si eu, am adus si voi aduce, am fost dealer DTS Germania in 2003 , tu ce faceai atunci ?

Mihaitza TDI - te astept la firma la noi pentru a-ti prezenta oferta noastra, iti putem oferi mai multe varinate poate chiar si unele originale
horguemtuning is offline  
Old 14-04-06, 22:16   #236
petrarca

Stage 3
 
petrarca's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 126
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: VIND-CUMPAR

vand bmw 316 benzina "ursuletz" din '88 neinmatriculat,102 cai stare perfecta de functionare,nerulat in tara.mesaj privat interesatii.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Bild014.jpg
Views:	39
Size:	686.5 KB
ID:	89237   Click image for larger version

Name:	Bild020.jpg
Views:	37
Size:	688.3 KB
ID:	89238  
petrarca is offline  
Old 14-04-06, 22:59   #237
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: VIND-CUMPAR

VINDEL!!!!1 hai ca glumeam.vad ca duci piese ..imi tre alternator de minim 150 a urgent chiar si de 180 sau mai mare da nu cred ca este
SoundIdentity is offline  
Old 15-04-06, 08:22   #238
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: VIND-CUMPAR

BMWul vinzi doar intreg sau si pe bucati ?
horguemtuning is offline  
Old 15-04-06, 16:17   #239
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: VIND-CUMPAR

Horguem Iti Tre Barile???
SoundIdentity is offline  
Old 15-04-06, 18:53   #240
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: VIND-CUMPAR

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity
Horguem Iti Tre Barile???
Bari , faruri , capota , apoi in rest depinde ce are inca interesant in el , mi-ar mai trebui si aparatorile din spatele discurilor de frana spate!
horguemtuning is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -