Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea > Zona comerciala Oradea - Bazar - Servicii - Talcioc

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-09-05, 17:59   #106
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

kupid0n nu iti recomand alfa.alex,asociatul meu vrea, adica vroia neaparat sa-si cumpere o alfa 156, dar dupa ce ne-am documentat mai bine, am ajuns la concluzia ca au prea multe probleme ca sa compenseze faptul ca arata bine, mai ales daca o cumperi second-hand.cea mai problema ii instalatia electrica, dar si bucsele se duc repede,cam incepe sa bata multe chestii pe masina dupa vreo 150.000 km,probleme la motoare, mai ales dieselul de 2.4 ....plus plus plus.... oricum,cea mai buna varianta de motor este 1.9 jtd.
eu iti zic sa-ti tii audi-ul.
btw,ce motor ai pe el?
__________________
- 1969 Fiat 124 Sport Coupe -

Autoperform is offline  
Old 21-09-05, 08:01   #107
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default

ZXR - cat despre invlisul de carbon daca il faci din exterior sa iasa luciu spe poate face cu tesatura de carbon si rasina speciala insa te va costa enorm finisajul dar se poate.
Kupid0n- daca ajunsesem la capitolul tobe hai ca iti voi oferi si eu o toba Borla din inox adevarat insa ajunge sub 100 de euro !
__________________

Oferta foarte larga piese si accesorii tuning auto, stocul nostru se improspateaza saptamanal!

Magazinul nou la adresa :Oradea, Matei Corvin 192
Tel: 0747254557 / web: www.horguemtuning.ro www.fk-tuning.ro
horguemtuning is offline  
Old 21-09-05, 10:05   #108
ZXR

Stage 2
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 38
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"horguemtuning\"
ZXR - cat despre invlisul de carbon daca il faci din exterior sa iasa luciu spe poate face cu tesatura de carbon si rasina speciala insa te va costa enorm finisajul dar se poate.
Mersi, te ocupi de treburi de genu'?Cam cit ar costa, aproximativ, treaba asta cu tesatura de carbon? Ce alte alternative ar mai fi, de exemplu invelis din tabla de inox,etc?
ZXR is offline  
Old 21-09-05, 16:07   #109
kupid0n

Stage 4
 
kupid0n's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 206
Default

de aia nu vreau sa tin audi'ul k are motor de 1.9 tdi de 90 de cai......io as vrea un s4 sau rs4 biturbo.....macar......sau modelul nou de a4 k totusi ii din 2001 si motor slabutz......tre' sa bag prea multi bani in el k sa'l fac nervos......stii?? oricum toba si pragurile sunt prioritare......dupa care ma gandeam la un chip si un kit de arcuri sport......s'o lase mai jos ca arata foarte bine.......stiti cum arata audi'ul ala portocaliu nu?????
kupid0n is offline  
Old 21-09-05, 16:31   #110
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

eu il stiu...
ala portocaliu. e destul de frumos. ideea e la diesel ca putere scoti din chip, si...cam atat. evacuarea nu-l va ajuta decat sa sune bine...oricum, cu chip ajungi la 1150-120 de cai. eventual o turbina mai mare , si mai scoti cativa cai buni, dar problema e apoi rezistenta motorului.
oricum, mai ai pana vei putea circula cu el...mai ai timp sa te gandesti ce vrei sa faci cu el
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline  
Old 21-09-05, 16:57   #111
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

nu numai la diesel, la toate turbo-urile iese bine, in jur de 25-35 %
din chip la noi ajunge la 116, filtru bun+evacuare ajunge pe la 120. intercooler, injectoare, si turbina mai mare....pe la vreo 140+, poate chiar mai mult, da mai mult nu trebuie fortat ca nu tine...difera blocurile, parca si pistoane si alte piese intre ala de 90 si alea mai puternice.
Autoperform is offline  
Old 21-09-05, 17:18   #112
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

Vand interligenta-n rate...ca imi trebuie bani sa imi iau masina
daflyer_oradea is offline  
Old 22-09-05, 07:56   #113
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default

ZXR de tablaraie nu ne ocupam , avem daca vrei tobe de motor Remus originale trase in carbon sau din inox
horguemtuning is offline  
Old 22-09-05, 23:48   #114
ZXR

Stage 2
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 38
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"horguemtuning\"
ZXR de tablaraie nu ne ocupam , avem daca vrei tobe de motor Remus originale trase in carbon sau din inox
M-ar interesa, cam la ce preturi sint si unde le pot vedea?
ZXR is offline  
Old 25-09-05, 13:05   #115
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default

Ce motor ai? Atelierul e chiar in Scoala de soferi Oradea din Iosia acolo am si cataloage si putem vorbi
horguemtuning is offline  
Old 25-09-05, 22:57   #116
WannaDie

Stage 5
 
WannaDie's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 330
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Autoperform\"
nu numai la diesel, la toate turbo-urile iese bine, in jur de 25-35 %
din chip la noi ajunge la 116, filtru bun+evacuare ajunge pe la 120. intercooler, injectoare, si turbina mai mare....pe la vreo 140+, poate chiar mai mult, da mai mult nu trebuie fortat ca nu tine...difera blocurile, parca si pistoane si alte piese intre ala de 90 si alea mai puternice.
diferenta dintre TDI-ul de 90hp si resul (TDI-urile mai puternice) sunt cam urmatoarele: cel de 90hp are pompa de injectie restul sunt PD un fel de injectie directa.....sa il duci pe cel de 90hp in 140+ e greu....paremi-se ca 116hp poti scoate maxim din chip.....chiar daca schimbi turbina si injectoarele problema iti ramane pompa de injectie....deci greu sa scoti 140hp....
__________________
One Mile at a Time!!!!!
WannaDie is offline  
Old 26-09-05, 00:29   #117
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

pd (pumpe duse) inseamna pompa injector...adica nu are pompa de injectie pt toate, ci fiecare injetor ii pompa, chiar daca nu m-am exprimat tocmai correct.din chip la noi ajunge la 116.cu turbina mare si intercooler bun ajunge si la 150. uite-te pt www.upsolute.com ,de unde luam si noi softurile,din chip stage 3 si intercooler , ajunge ala de 90 la 150, cu totul ca mi se pare cam fortat deja.
nici ala de 110 nu-i pd. (ala de 101 ii ca si cel de 90, numai ca are pd)
in concluzie....is realizabili 150.
Autoperform is offline  
Old 26-09-05, 18:58   #118
ZXR

Stage 2
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 38
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"horguemtuning\"
Ce motor ai? Atelierul e chiar in Scoala de soferi Oradea din Iosia acolo am si cataloage si putem vorbi
Kawasaki ZXR 400. Daca ai prin cataloage ceva pt modelul respectiv trec pe la atelier sa vorbim.
ZXR is offline  
Old 06-11-05, 18:49   #119
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

suna cam asa:
Vand Dacia Berlina, Primul proprietar, proprietar unic, fabr. 1999, culoare gri metalizat, 39.000km reali, probleme nu are, nu troncane, nu zorgane nimic, nu bate nimic, parbriz crepat in partea dreapta sus pana aproape de mijloc jos(parbrizul original s-a spart cand am adus masina de la Pitesti, iar cel de acum a crepat acum 1an, nu mai am rabdare sa ii schimb), pe fata cauciucuri aproape noi, montana din alea cu gauri pt cuie(cumparate in ianuarie), pe spate cauciucurile originale din fabrica(tot montana), la cutia de viteza a fost schimbat un simering(scapa ulei pe langa), masina are mici zgarieturi la suprafata(care ies cu un polish), bara spate prinsa cu 3suruburi(partea dreapta de cea de mijloc)(deh...made in romania...s-a rupt), carlig(am mai dus o remorca)...pret 2,500Euro negociabil.
Am fost cu ea azi la piata....deci posibil sa o fi vazut pe acolo...daca ati fost....
valib is offline  
Old 06-11-05, 23:40   #120
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

De vanzare o frumusete de Alfa 147, pretul e 14.700 de oiro, usor negociabil...verificati linku' http://forum.************/viewtopic.php?t=33
poate sunt cativa care cunosc masina...mai ales cei ce au fost la Speedracing la Arad. Check it!!
daflyer_oradea is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -