Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj > Zona comerciala Cluj- Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-09, 10:07   #46
caro_fol

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 60
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

up...
caro_fol is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 12:05   #47
caro_fol

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 60
Default Re:promotie 1 iunie :)) folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

incepand de azi pana in data de 15 iune super promotie: o masina aprox 400 de ron...depinde de clasa din care face parte....va asteptam



echipa caro fol
caro_fol is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 00:17   #48
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

ma intereseaza folie pt geamuri fata spate si luneta cu folie cu opacitateintre 40-50 % sper ca m-am exprimat corect pt pisicutza de la semnatura..

mersi
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 16:26   #49
caro_fol

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 60
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
ma intereseaza folie pt geamuri fata spate si luneta cu folie cu opacitateintre 40-50 % sper ca m-am exprimat corect pt pisicutza de la semnatura..

mersi
salut....pt pisicutza de la semnatura folia te costa in 400 de ron...7 ani garantie pt ca nu se exfolieaza si nu se decoloreaza...te asteptam
caro_fol is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 19:52   #50
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

o intrebare in ce conditii pot pune folie pe geamurile fata ale masinii adik sa nu ma trezesc ca ma opresc politaii sa mi le dau jos!!!
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 18:28   #51
caro_fol

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 60
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
o intrebare in ce conditii pot pune folie pe geamurile fata ale masinii adik sa nu ma trezesc ca ma opresc politaii sa mi le dau jos!!!
folie pt geamurile fata care sunt omologate au o transparenta de 75%...astea sunt singurele omologate pt geamurile fata...toate masinile care o sa le vezi cu folii inchise pe geamurile din fata sunt puse pe raspunderea clientului si nu sunt omologate
caro_fol is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 19:36   #52
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

Am si eu o intrebare... nu stiu exact daca aici e cel mai potrivit loc sa o pun.
Vreau si eu sa imi pun folie pe toate geamurile + luneta la Seicento... insa peste 1-2 ani masina s-ar putea sa fie revopsita integral. Sa astept si sa pun folia doar dupa vopsire? Ma gandesc ca poate in timpul vopsirii o sa trebuiasca date jos geamurile si o sa trebuiasca foliate din nou. Astept pareri si sugestii.
Si ca sa nu fiu total off-topic: Cat ar costa la Seicento geamurile fata 75% transparenta + spate si hayon mai intunecate?
__________________
Ex: Seicento Sporting Abarth

My Opel Astra MKIV Coupe
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 10-06-09, 11:55   #53
caro_fol

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 60
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

Quote:
Originally Posted by AB-04-ASS View Post
Am si eu o intrebare... nu stiu exact daca aici e cel mai potrivit loc sa o pun.
Vreau si eu sa imi pun folie pe toate geamurile + luneta la Seicento... insa peste 1-2 ani masina s-ar putea sa fie revopsita integral. Sa astept si sa pun folia doar dupa vopsire? Ma gandesc ca poate in timpul vopsirii o sa trebuiasca date jos geamurile si o sa trebuiasca foliate din nou. Astept pareri si sugestii.
Si ca sa nu fiu total off-topic: Cat ar costa la Seicento geamurile fata 75% transparenta + spate si hayon mai intunecate?
pt fiat seicento pretul este de 330 de lei toata masina cu omologare si garantie 7 ani de zile.....si poti sa iti pui folie si acuma nu tre sa astepti 1-2 ani ca sa iti pui dupa vopsire,,,,,ideea de baza este ca atunci cand o vopsesti tre sa ii spui celui care desface masina sa aiba grija cum umbla cu geamurile si unde le pune ca sa nu se zgarie,,,,f simplu....au mai fost masini care au fost vopsite integral si aveau folie
caro_fol is offline   Reply With Quote
Old 10-06-09, 12:10   #54
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

dar trebuie sa pun 75 % transparenta pe toata masina sau merge pe ideea pe fata si spate merge mai intunecate. si cate modele de transparenta aveti? si sediul este cumva la baza podului de la terapia? cu mergi spre iris spre stanga?
__________________



E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate 320i

E36 - Florida- un motan tare nervos 328i - vandut

"One day man will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper

Last edited by WolfTown; 10-06-09 at 12:14.
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 10-06-09, 15:00   #55
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

Aici scrie ceva de omologarea foliilor... dar exprimarea nu e cea mai buna si nu prea se intelege exact.

@caro_fol - mersi de reply. O sa ma gandesc si daca decid sa imi pun folie vorbim .
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 10-06-09, 19:37   #56
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

efectiati doar colantari auto ? sau exte extinsa afacerea ? ( gen folii pe geamuri de office/apt/samd)
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 00:31   #57
caro_fol

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 60
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
efectiati doar colantari auto ? sau exte extinsa afacerea ? ( gen folii pe geamuri de office/apt/samd)
este extinsa si pt cladiri,birouri, orice...folii de protctie solara ca sa nu fie asa de cald mai ales in apartamentele care sunt la un etaj superior sau unde bate soarele multa vreme ....este folie ce imita sticla salblata pt bioruri,mai este cu patratele,dungi etc...cam de toate


raspund aici si pt ceilalti:
1.sediul este pe fabricii 118a langa dyno speedzoom,exact la baza podului cum mergi catre iris o iei la dreapta si prima la stanga. tel: 0753723302
2.avem 4 nuante omologate pe spate si una pe fata adica 75%,iar pt spate este de 5,12,22,36% transparenta...eu recomand pe fata 36% trnsparenta pt ca are cea mai buna vizibilitate si nopate si pe ploiae si ceata etc,,,,acuma fiecare isi pune ce vrea....nu neaparat omologata si pe fata ,sunt multi care si-au pus 5% pe fata,,,,dar pe raspunderea lor...
caro_fol is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 18:47   #58
florinc

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

salut, pentru o mazda 3 sedan cat m-ar costa geamuri fata+geamuri spate+luneta?
pretul difera in functie de opacitate?
mersi
florinc is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 22:04   #59
caro_fol

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 60
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

Quote:
Originally Posted by florinc View Post
salut, pentru o mazda 3 sedan cat m-ar costa geamuri fata+geamuri spate+luneta?
pretul difera in functie de opacitate?
mersi
450 de ron te-ar costa toata treaba....nu difera pretul in functie de opacitate
caro_fol is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 08:04   #60
florinc

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7
Default Re: folii auto omologate rar&colantari auto,jante OZ,BORBET

multumesc, sper sa rezolv inainte de concediu daca nu mai vb dupa concediu(incepe in 16 iulie)
cele bune
florinc is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -