Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-11, 11:43   #346
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

60-70, pe acolo eram, in localitate...
Sa sunam la 112? Sa luam numere de inmatriculare? Instinctul de supravietuire ne-a spus altceva, ne-am gandit la chestiile astea abea dupa ce am scapat. Tot ce aveam atunci in cap era "CALC-O!"
Winnetou.K. is offline   Reply With Quote
Old 21-10-11, 13:00   #347
mrlonca

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 719
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by Winnetou.K. View Post
Nu-i chiar haioasa, ca ne-am speriat rau. Probabil peste ani vom rade, dar acum...
Nu-i nici ilegala, ci ilegal a fost modul cum am condus sa scapam d-aia. Deci:



Veneam cu un prieten (eu pasager) din oras(Cluj, inspre Apahida, cine cunoaste). Na, si era un drum drept, dar mergeam cu vreo 60km/h, mergeam la consum si oricum pe acolo sunt radare.
Vine din spate o Toyota Rav4...ne da flash-uri...al meu nu se trage...si ne da iar flash-uri...si tot asa cateva minute bune. Banda 1 era libera, putea sa depaseasca...

Ne da mai cateva flash-uri, sta in fundu' nost...si la un moment dat, mai din spate, vine un Passat de prin 2010, in blana, ne depaseste, ne taie calea, f*te o frana in fata noastra.

Prietenu' era deja pregatit sa franeze...ne oprim linistiti...pleaca passat-ul incet, vine din spate tot pe 1 Rav4-le, ne taie calea, frana. Franam si noi...apoi accelereaza incet si merge cu vreo 30 km/h. Nah, zic, acum vor sa vedem cum e. Mai mergem cativa metrii, asta cu RAV4-le pune frana...credem ca iar se joaca...mergem in spatele lui...la care asta se opreste de tot, si se da jos un smecheras si vine nervos spre noi.

Eu, catre sofer, urland: DAI DAI DAI!. O ia pe banda 1, il ocoleste, asta gesticuleaza nervos si probabil ne injura. Prietenu' calca acceleratia, motorul 2,5 D din '84 il invaluie intr-un nor de fum pe ala din spate, si blanaaaa.

Aveam 120 cand iar vedem blestematele de faruri cu xenon in spate(asta dupa ce am facut slalom printre masini, pe benzi). In spatele nostrul venea tare Toyota, pe banda 1 in paralel cu el venea Passat-ul. Se aproprie Toyota din nou, ne taie din nou calea, frana in blana si se opreste. Si iar vrea sa se dea jos.

O luam pe contrasens (peste linia dubla continua), ca pe 1 ne-a blocat cel cu Passatul. Il depasim din nou, prindem iar 120, el trece pe langa noi, pe contrasens peste linia continua. se baga iar in fata noastra.

Viram brusc la dreapta pe o straduta, ne intoarcem, o luam la stanga, blana tot in fata. Pe niste drumuri de tara de puteai sa-ti bagi degetele in ochi la ce intuneric era. Astia cu masinile ne-o pierdut, una ne-a inchis o iesire de pe drumul ala, alta alta iesire, credeau ca ne intoarcem. Noi am stins farurile si am mers asa cativa km, tot cu ochii in oglinda in cautare de faruri.

Dupa ce ne-am asigurat ca am chiar scapat, ne-am oprit si ne-am dat jos sa ne schimbam chilotii. (nu intre noi).

Prietenul care conducea are 19 ani, dar e solid, a facut box, lupte libere, e mare omul. Vreo 1,85 si 105 kg...Si totusi, asa speriat nu l-am vazut in viata mea ca si acum seara, si suntem prieteni buni din gradinita.
nu era mai simplu sa mergeti pe banda 1 sa-i faceti loc omului
mrlonca is offline   Reply With Quote
Old 21-10-11, 17:21   #348
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Era, eu asta i-am si zis soferului cand am vazut flash-urile, dar a fost si el copac.

Oricum, nu exista scuza pt aia cum s-au comportat si au facut pe justitiarii. Smecherasi pusi pe scandal. Noroc ca nu am facut accident, la cum am mers.

@mrlonca, ca vad ca esti din Cluj. Eram prin Someseni, inainte de aeroport a inceput treaba si s-a continuat pana la primul sens giratoriu, de e centura aia de ocolire a Apahidei.

Na, si pe acolo unde erau 2 benzi, noi fugeam pe contrasens...

Last edited by Winnetou.K.; 21-10-11 at 17:24.
Winnetou.K. is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 16:23   #349
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

De aia Romania e unde e.
Chiar daca masina mea e capabila de viteze mai mari decat ale unei Dacii,iar intr-un moment cand chiar si o Dacie imi da flash,ma dau la o parte ! E o chestie de bun simt.Si ma bucur ca v-a speriat...
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 17:54   #350
m1hai_18

Stage 2
 
Join Date: May 2009
Posts: 64
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

pfuuuu ce am mai ras cu poveshtirile voastre ) pacat ca s-au cam terminat, imi mai ocup si eu timpul ca ma plictisesc la munca aici.

Apropo de intamplari... chiar acum de curand eram pe acolo pe unde e "rOua" multa si nah .. caterinca seminte cola la bani putini cu alte cuvinte si nah ca toata lumea avem in grup un prieten care are un cielo (PE GAZ ) si nah omu se da odata... se da de 2 ori... pac a3a oara cu o bora ii rupe ficatii lu' ala cand se duce in capat... bam cap de creta era acolo... ii opreste...sau cel putin au incercat... asta a venit de disperat cu farurile oprite... cox... si trece pe langa noi... isi lasa masina undeva pe la intrare in parc si vine alergand...stam iar caterinca omu fericit "AM FACUT O BORAAA" wtv ) si plecam sa mai luam seminte.. ne intoarcem... erau OZNurile (cum va place voua sa le spune-ti) langa masina lui... asta panicat.. haolo sa moara mama nsuh ce... ne intoarcem acolo... stam .. si cand vedem masina politie ca venea spre noi...amicul cu cielo... nu stia ce sa faca... sa-si dea jos ochelarii ? sa nu ii dea... avea niste lupte cu el insusi... vine garcea langa noi .. buna seara actele va rugam... da domne ia actele... bah sa se uita la asta... cum te cheama...georgel viorel (nu conteaza numele) garcea: hai cu mine la masina ... si noi cu d'alea pai stai domne nu ne mai legitimezi ? .. garcea: nu ca pe el il cautam... pai de ce... pai intreaba-l pe el.. si il intreaba garcea pe asta.. "stii ce ai facut ? " si el... deci trebuie sa spun ca in viata mea nu am vazut pe cineva mai sincer ca asta... "Da... ( si cu capul plecat asta in pamant suparat foc)... eu sunt" Genial omu cat sange... fierbinte a avut in el nu am vazut pe nimeni ) anyway le-a aruncat una de 50 si l-au lasat in pace, l-a tinut la masina aia de ne plictisisem ). a fost de o sinceritate maxima... "da domne eu am fost".. stii ce ai facut ? ... da stiu.

Dar faza suprema era atunci cand se intreptau gaborii cu masina spre noi de sus asa din panta si asta zice... "Uite-i .. vin sa ma ia" =))))
Anyway sper ca v-am distrat putin daca e plictiseala va rog nu aruncati cu rosii si muraturi stricate .
m1hai_18 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 18:58   #351
KentHD

Stage 2
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 26
Member of:
[VW]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Intamplare haioasa e ..ilegala ..nu prea si nu implica masina
Aveam cam 19 ani si tocmai veneam de la servici (primul job), pana sa ajung acasa ma suna un prieten ca sunt 6 tigani la scara ma asteapta sa ma arda... aveau 16-17 ani dar nu puteam sa tin 6 singur.. Faza a plecat de la o fata pe care o frecasem eu , apoi se combinase cu unul din ei dar tot se mai tinea dupa mine.. intru in bloc prin spate si urc in apartament.. Am sunat vreo 2 prieteni ..hai rapid la mine k ma asteapta astia la scara (stiau ca trebuie sa vin de la munca). Toata faza a auzit-o maicamea cand vorbeam cu astia, si incepe ...nu..stai cuminte samd.. Primesc telefon de la astia..ba suntem la colt ,coboara.. Ies frumos din bloc si din 6 mai erau 4..il iau pe unu de gat si ai bag mintile in cap ..frate ce a fost a fost..spala-te cu ea pe cap ca nu imi trebuie femeia ta...am avut-o si am lasat-o... nu iese mare scandal asa ca plec cu astia ai mei sa bem o bere prin oras.. Intre timp la mine la usa suna garda.. Buna seara ..sunteti doamna X ? maicamea mai printre lacrimi .. Da... xy locuieste la aceasta adresa? Deja se gandea..asta ori e in spital ori e la zdup ..da... Sunt ofiterul de la sectia 4 am venit sa va aduc un ordin de incorporare...
Cand am ajuns acasa era rosie la fata si cam 2 saptamani nu a vorbit cu mine

Imi pare rau ca a tras sperietura , dar mi se pare funny cum s-a potrivit sa auda ea conversatia si in aceeasi seara sa imi vina ordin de incorporare

Last edited by KentHD; 27-10-11 at 19:00.
KentHD is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 19:00   #352
m1hai_18

Stage 2
 
Join Date: May 2009
Posts: 64
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

hahaha tare asta... )) bah mamele astea saracele ce sperieturi trag cu progeniturile lor ) si aici ma includ si eu. )
m1hai_18 is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 08:57   #353
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by Winnetou.K. View Post
60-70, pe acolo eram, in localitate...
Sa sunam la 112? Sa luam numere de inmatriculare? Instinctul de supravietuire ne-a spus altceva, ne-am gandit la chestiile astea abea dupa ce am scapat. Tot ce aveam atunci in cap era "CALC-O!"
veneam din bistrita cu vreo 4 preteni in masina nu era nici un stres, eram pe langa aeroport si vine din spate un bmw laansat l-am vazut dinainte si m-am tras pe banda 1, era vre-o 7 dimineata toata noaptea nedormit n-aveam chef de top speeduri, si in fata mea m-ai era un nea mos vasile cu o celebra 1310 nu a apucat sa se traga, tot da bmw-u nostru flash-uri se trage si moshulica, dar domnu din bmw in loc sa isi continue drumu se baga in fata la mosulia si il duce asa cu vreo 30km/h. nu mi s-a parut corect ce a facut asa ca m-am bagat eu in fat ala bmw l-am dus cu vreo 20km/h cati-va metri intr-un final oprindu-ma, ne-am dat toti 5 din masina, la volan era un kamikaze cu bulina infipta-n geam[ din spate nu se vedea ca avea folie, dar pe fata avea bulina] si cu pretenasa, cand ne-o vazut si-o blocat usile si s-a intors acolo pe linie continua nimic nu o contat ca venea din contrasens tir sau alceva, mosh-u so dat jos si mi-o multumit)


anyway faza e veche vre-o 2-3 ani poate mai mult
__________________
Mixt -->

Last edited by mafiozzo; 04-11-11 at 09:00.
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 10-11-11, 10:49   #354
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by mafiozzo View Post
veneam din bistrita cu vreo 4 preteni in masina nu era nici un stres, eram pe langa aeroport si vine din spate un bmw laansat l-am vazut dinainte si m-am tras pe banda 1, era vre-o 7 dimineata toata noaptea nedormit n-aveam chef de top speeduri, si in fata mea m-ai era un nea mos vasile cu o celebra 1310 nu a apucat sa se traga, tot da bmw-u nostru flash-uri se trage si moshulica, dar domnu din bmw in loc sa isi continue drumu se baga in fata la mosulia si il duce asa cu vreo 30km/h. nu mi s-a parut corect ce a facut asa ca m-am bagat eu in fat ala bmw l-am dus cu vreo 20km/h cati-va metri intr-un final oprindu-ma, ne-am dat toti 5 din masina, la volan era un kamikaze cu bulina infipta-n geam[ din spate nu se vedea ca avea folie, dar pe fata avea bulina] si cu pretenasa, cand ne-o vazut si-o blocat usile si s-a intors acolo pe linie continua nimic nu o contat ca venea din contrasens tir sau alceva, mosh-u so dat jos si mi-o multumit)


anyway faza e veche vre-o 2-3 ani poate mai mult
io in locu lui calcam cu masina macar pe vreo 2 dintre voi
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 11-11-11, 09:57   #355
speeedy

Stage 4
 
speeedy's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SEAT]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
io in locu lui calcam cu masina macar pe vreo 2 dintre voi
eu in locul meu te-as calca pe tine..
speeedy is offline   Reply With Quote
Old 11-11-11, 11:26   #356
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by speeedy View Post
eu in locul meu te-as calca pe tine..
Eu in locul tau, i-as da foc..
kimi is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 02:56   #357
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
io in locu lui calcam cu masina macar pe vreo 2 dintre voi
Eu in locul tau, taceam.
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 08:43   #358
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Eu in locul vostru lasam discutia asta minunata....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 22-11-11, 08:22   #359
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by Winnetou.K. View Post
Nu-i chiar haioasa, ca ne-am speriat rau. Probabil peste ani vom rade, dar acum...
Nu-i nici ilegala, ci ilegal a fost modul cum am condus sa scapam d-aia. Deci:



Veneam cu un prieten (eu pasager) din oras(Cluj, inspre Apahida, cine cunoaste). Na, si era un drum drept, dar mergeam cu vreo 60km/h, mergeam la consum si oricum pe acolo sunt radare.
Vine din spate o Toyota Rav4...ne da flash-uri...al meu nu se trage...si ne da iar flash-uri...si tot asa cateva minute bune. Banda 1 era libera, putea sa depaseasca...

Ne da mai cateva flash-uri, sta in fundu' nost...si la un moment dat, mai din spate, vine un Passat de prin 2010, in blana, ne depaseste, ne taie calea, f*te o frana in fata noastra.

Prietenu' era deja pregatit sa franeze...ne oprim linistiti...pleaca passat-ul incet, vine din spate tot pe 1 Rav4-le, ne taie calea, frana. Franam si noi...apoi accelereaza incet si merge cu vreo 30 km/h. Nah, zic, acum vor sa vedem cum e. Mai mergem cativa metrii, asta cu RAV4-le pune frana...credem ca iar se joaca...mergem in spatele lui...la care asta se opreste de tot, si se da jos un smecheras si vine nervos spre noi.

Eu, catre sofer, urland: DAI DAI DAI!. O ia pe banda 1, il ocoleste, asta gesticuleaza nervos si probabil ne injura. Prietenu' calca acceleratia, motorul 2,5 D din '84 il invaluie intr-un nor de fum pe ala din spate, si blanaaaa.

Aveam 120 cand iar vedem blestematele de faruri cu xenon in spate(asta dupa ce am facut slalom printre masini, pe benzi). In spatele nostrul venea tare Toyota, pe banda 1 in paralel cu el venea Passat-ul. Se aproprie Toyota din nou, ne taie din nou calea, frana in blana si se opreste. Si iar vrea sa se dea jos.

O luam pe contrasens (peste linia dubla continua), ca pe 1 ne-a blocat cel cu Passatul. Il depasim din nou, prindem iar 120, el trece pe langa noi, pe contrasens peste linia continua. se baga iar in fata noastra.

Viram brusc la dreapta pe o straduta, ne intoarcem, o luam la stanga, blana tot in fata. Pe niste drumuri de tara de puteai sa-ti bagi degetele in ochi la ce intuneric era. Astia cu masinile ne-o pierdut, una ne-a inchis o iesire de pe drumul ala, alta alta iesire, credeau ca ne intoarcem. Noi am stins farurile si am mers asa cativa km, tot cu ochii in oglinda in cautare de faruri.

Dupa ce ne-am asigurat ca am chiar scapat, ne-am oprit si ne-am dat jos sa ne schimbam chilotii. (nu intre noi).

Prietenul care conducea are 19 ani, dar e solid, a facut box, lupte libere, e mare omul. Vreo 1,85 si 105 kg...Si totusi, asa speriat nu l-am vazut in viata mea ca si acum seara, si suntem prieteni buni din gradinita.
imi pare rau ca nu v ati luat bataie.ca poate asa va civilizati si voi!
nu suport "soferii" care merg cu 50-60 pe banda 2!!!
oare stiai ca nu ai voie sa depasesti prin dreapta?
Evo-Jr is offline   Reply With Quote
Old 22-11-11, 09:37   #360
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Evo: stiai oare ca daca sunt 2 benzi pe sens nu se numeste depasire se numeste devansare? si ai voie??
Mai citeste putin legislatia domnu`.
lupalb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -