Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-10, 22:23   #331
Adytop

Stage 2
 
Adytop's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 58
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
am eu una buna. nici macar nu stiu unde eram,ca in bucata aia de bucuresti ma pierd de tot. 2 baieti se pun cu masinile fiecare pe o banda. intre ei unu pe jos care sa ridice mainile. se pregateau acolo oamenii...una alta, intre timp vine un logan in spatele celor 2 masini. tot dadea sa se bage intre ei. noi toti ne uitam si ziceam bah ce nesimtit se grabeste asa sa ajunga acasa, mai da-l in rahat. tipu care era cu mainile in aer ca la Parazitii la concert avea intr-un ochi niste xenoane, intr-un ochi celelalte xenoane, si intre ele bateau si farurile de logan, deci nu vedea prea bine mare lucru. eu ma apropii de masini ca mi se pare ca vad ceva ciudat pe plafonul loganului. era un girofar d'ala mai mic...doar albastru, si pe spatele loganului scria "politia comunitara". Pana sa apuc sa zic ceva il aud pe tipu cu mainile in aer "bah da esti nesimtit? stai sa dau aici startu la baieti si treci si tu", asta in conditiile in care loganu tot incerca sa se bage intre ei.

in secunda 2...cel putin 20 de oameni ne tineam de burti de ras. se da startul, pleaca masinile, la care garcea pe geam "dispersati-va". a inceput un ras haotic...in grup. cel putin eu cu tovarasii cu care eram muream de ras. ne-am hotarat unde plecam...ne-am urcat linistiti in masini si am plecat la urmatoarea locatie...


Bravo Bong-ule ... bine ca ai postat tu ca eu uitasem patzania
Adytop is offline   Reply With Quote
Old 06-09-10, 14:41   #332
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Ciorogarla 2006
Eu cu inca 3 prieteni, aveam o Vectra 2000 8v.
Multa lume, se tin cursele atmosfera misto, si bineinteles apare garda. Dinspre finish, cu girofare si sirene..., reusesc sa intorc masina in nebunia care se crease, Loganul de Politie in spatele meu la 10 m si un tovaras care tot incerca sa se urce in masina zice:
Stai! Stai! Mi-am pierdut cercelul!
Hai fiti-ar cercelu' al draq ca e garda pe noi!
Am ras pe tema asta mereu cand m-am intalnit cu el.
Pai cu potera in spate si tu tzipi sa stau ca ti-ai pierdut tu cercelul!!!


Si tot cu acelasi tip pe A2, aici aveam mi se pare VR6-le, stam o vreme la curse si la un momentdat se aude ca vine garda si toata lumea fuge in disperare spre masini, inclusiv eu si cu inca doi.
Asta al nostru, foarte mirat intreba:
Dar de ce fugim? De ce fugim?
De ma-ta!!! Hai draq ca vine garda, doar nu plecam de tampitzi!

Omul e super de treaba dar e foarte calm, ca ardelenii asa

Tot cu el am mai avut de curand o faza de am ras de ne-am stricat!
Intram in Pipera din Centura si la linia de cale ferata ma uit in stanga si in dreapta, vad ca e liber si dau sa trec. Cald afara, omu meu in dreapta relaxat pe scaun cu geamul deschis.
Se aude claxon de tren foarte puternic si aproape. Ma uit frustat stiind ca nu venea nimic si observ ca de fapt era un tir care-l claxona pe unu pe centura. Oricum se auzise grav de aproape!
Omu meu, speriat, ce face? Nu mai nimerea sa inchida geamul... ca el avea impresia ca vine trenul pe partea lui!
Arza-te-ar focu'! Si daca inchideai geamul scapai daca venea trenul, aaa? Circ si panarama! Am ras de nu ma mai puteam opri!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 01:29   #333
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) cum sa'nchizi frate geamu ca vine trenu? =))))))))))))))))))))))))))))))) CRIMINAL amicu asta al tau Donule ))
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 11:53   #334
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Tot pe A2, pe la sfarsitul lui 2007, abia facusem motorul la VR6, aveam vreo 1300 km si ma bag la start cu Feghea la vremea respectiva cu Golful albastru.
Ma dau prima oara, il bat. Ne mai dam si a doua oara, mi se pare ca m-a batut el, dar spre ghinionul meu mi se rupe flansa de la cautatorul vitezelor si abia reusesc dupa 400 sa bag intr-o treapta si sa ma bag in parcare.
Ridic capota si incep sa mesteresc pe-acolo sa o bag intr-o treapta mai superioara ca sa pot ajunge acasa.
Intre timp se anunta ca vine garda.
Fuge toata lumea si raman cu 3 insi cu care venisem cu masina si cu inca vreo 4 care venisera cu noi cu un Opel Vectra pe care oamenii il parcasera in spatele unui tir si nu se vedea.
Vine garda cu Passatul, opreste in dreptul meu.
Astia toti pe langa masina sa ma ajute sa imi rezolv beleaua.
- Buna seara!
- Buna seara!
- Ce faceti aici?
- Stiti, am avut probleme cu masina si incercam s-o reparam sa ajungem si noi acasa.
- Si voi toti astia 8-9 insi ati venit cu masina asta?
- Nu baietii sunt cu alta masina, au venit sa ma ajute.\
- Aha... pai daca le nenorociti la curse? Unde sunt restul?
- Care curse seful? N-avem noi nicio treaba!
- Da, da! Stiu! Ziceti mah unde sunt restul!
- Nu stiu domne, nu vezi ca am treaba? Nu era nimeni aici!
Cand, din sens opus treceau toti spre Bucuresti blana 30-40 de masini cate fusesera prin parcare. Ma bufnea un ras cand ma uitam la ei ce nervosi erau si cum se uitau ca berleuzii cum treceau baietii!
- Ne-au lasat in pace si au plecat si apoi a venit inca o masina din Bucuresti cu niste baieti carora tin sa le multumesc si la momentul asta ca au avut niste scule si au reusit sa-mi blocheze cutia in treapta 3 ca sa pot ajunge acasa.
Frumos mai era... Atmosfera grava!
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 16-09-10, 02:18   #335
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Wink Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Ciorogarla 2006
Eu cu inca 3 prieteni, aveam o Vectra 2000 8v.
Multa lume, se tin cursele atmosfera misto, si bineinteles apare garda. Dinspre finish, cu girofare si sirene..., reusesc sa intorc masina in nebunia care se crease, Loganul de Politie in spatele meu la 10 m si un tovaras care tot incerca sa se urce in masina zice:
Stai! Stai! Mi-am pierdut cercelul!
Hai fiti-ar cercelu' al draq ca e garda pe noi!
Am ras pe tema asta mereu cand m-am intalnit cu el.
Pai cu potera in spate si tu tzipi sa stau ca ti-ai pierdut tu cercelul!!!


Si tot cu acelasi tip pe A2, aici aveam mi se pare VR6-le, stam o vreme la curse si la un momentdat se aude ca vine garda si toata lumea fuge in disperare spre masini, inclusiv eu si cu inca doi.
Asta al nostru, foarte mirat intreba:
Dar de ce fugim? De ce fugim?
De ma-ta!!! Hai draq ca vine garda, doar nu plecam de tampitzi!

Omul e super de treaba dar e foarte calm, ca ardelenii asa

Tot cu el am mai avut de curand o faza de am ras de ne-am stricat!
Intram in Pipera din Centura si la linia de cale ferata ma uit in stanga si in dreapta, vad ca e liber si dau sa trec. Cald afara, omu meu in dreapta relaxat pe scaun cu geamul deschis.
Se aude claxon de tren foarte puternic si aproape. Ma uit frustat stiind ca nu venea nimic si observ ca de fapt era un tir care-l claxona pe unu pe centura. Oricum se auzise grav de aproape!
Omu meu, speriat, ce face? Nu mai nimerea sa inchida geamul... ca el avea impresia ca vine trenul pe partea lui!
Arza-te-ar focu'! Si daca inchideai geamul scapai daca venea trenul, aaa? Circ si panarama! Am ras de nu ma mai puteam opri!
=]] tare asta )))
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 16-09-10, 14:59   #336
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Ciorogarla 2006
Eu cu inca 3 prieteni, aveam o Vectra 2000 8v.
Multa lume, se tin cursele atmosfera misto, si bineinteles apare garda. Dinspre finish, cu girofare si sirene..., reusesc sa intorc masina in nebunia care se crease, Loganul de Politie in spatele meu la 10 m si un tovaras care tot incerca sa se urce in masina zice:
Stai! Stai! Mi-am pierdut cercelul!
Hai fiti-ar cercelu' al draq ca e garda pe noi!
Am ras pe tema asta mereu cand m-am intalnit cu el.
Pai cu potera in spate si tu tzipi sa stau ca ti-ai pierdut tu cercelul!!!


Si tot cu acelasi tip pe A2, aici aveam mi se pare VR6-le, stam o vreme la curse si la un momentdat se aude ca vine garda si toata lumea fuge in disperare spre masini, inclusiv eu si cu inca doi.
Asta al nostru, foarte mirat intreba:
Dar de ce fugim? De ce fugim?
De ma-ta!!! Hai draq ca vine garda, doar nu plecam de tampitzi!

Omul e super de treaba dar e foarte calm, ca ardelenii asa

Tot cu el am mai avut de curand o faza de am ras de ne-am stricat!
Intram in Pipera din Centura si la linia de cale ferata ma uit in stanga si in dreapta, vad ca e liber si dau sa trec. Cald afara, omu meu in dreapta relaxat pe scaun cu geamul deschis.
Se aude claxon de tren foarte puternic si aproape. Ma uit frustat stiind ca nu venea nimic si observ ca de fapt era un tir care-l claxona pe unu pe centura. Oricum se auzise grav de aproape!
Omu meu, speriat, ce face? Nu mai nimerea sa inchida geamul... ca el avea impresia ca vine trenul pe partea lui!
Arza-te-ar focu'! Si daca inchideai geamul scapai daca venea trenul, aaa? Circ si panarama! Am ras de nu ma mai puteam opri!
)))))))))) tare rau faza cu geamul)
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 20:37   #337
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Interesant thread,sa spun si eu o intamplare daca imi permiteti
Botosani 2008
Abia ne stransesem ca si club un grup de prieteni pasionati in ale curselor,printre care eu cel mai bobocel in domeniu,cand intr-o seara cand eram majoritatea adunati, aflam ca se dau niste baeti la o locatie respectiva si plecam si noi 5 masini,ajungem acolo cand ce sa vad... cea mai tare adunare care am vazut-o vreodata de masini si oameni nebuni.
Toate bune si frumoase,se da un amic cu un opel astra f cu motor de LET cu un vw vr6, dupa ce au terminat cursa baetii coboara in vale,la care cel cu vr6 din cauza garzii foarte joase ia o ridicatura de asfalt, noi la vale am vazut ca a iesit scantei dar nu ne-am dat seama ce se intamplase,cand a ajuns jos...coboara baiatu vesel cu ranjetu pe buze de parca iesise de la o curva,la care noi ne uitam ceva de genu""a masina,si ne intreaba
-care-i faza?;
iar cand s-a uitat sub masina...o balta imensa de ulei,saracu si-a pus mana in cap si a impins-o spre un loc ferit.
Mai tarziu in seara aia in timp ce vorbeam la telefon cu niste supraveghetori din varful dealului numai ce aud:
-"auzi,vezi ca vine un logan alb cu nr ETN";
la care unu ma intreaba
"ce ti-a zis la tel?"
iar eu:
"cica vine spre noi un logan alb cu nr ETN (eram incepator in ale curselor si nu stiam faza cu loganele sub acoperire)"
apoi numai ce-l vad pe ala ca zbiara"
"weeey vedeti ca vin gaboriii";
apoi nici nu mi-am dat seama cand toti s-au imprastiat cu o organizare cum nici in armata nu vezi,10-15 masini au disparut in cateva secunde
Eu cand a trebuit sa o sterg m-am suit in masina amicului cu care am venit si nici nu stat mult si numai ce ma trezesc cu vreo 5 nebuni pe bancheta din spate eu credeam ca daca stau in fata stau ca sefu dar numai ce deschide altu portiera si se urca si el in brate la mine si tipa:
"da-i wey drumu"
Pleaca asta in tromba cu 7 nebuni intr-un bmw e 36 la 12 noapte si cu farurile stinse,merge el ce merge la care unu mai speriat...:
"waaaa da aprinde si tu farurile"
soferu:"taci wa ca bate luna si vad dunga";
dupa ce totul s-a linistit si am scapat de gabori,cand era vremea sa ne intoarcem,am decis sa fim cu 1 mai putini in masina si ce am zis,sa punem pe unu dintre noi in portbagaj,nu ne-a convenit dar pana la urma unu tot s-a bagat si in timp ce ne intorceam soferu se gandeste sa dea drumul la tunul de bass din portbagaj,nu va zic ca atunci cand a iesit din portbagaj parca era electrocutat saracu

Last edited by Rac3r; 19-10-10 at 20:50.
Rac3r is offline   Reply With Quote
Old 04-03-11, 10:34   #338
mrlonca

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 719
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

sa va zic si eu o intamplare nu tocmai amuzanta .CLUJ 2008 cred:lume multa,atmosfera tot tacamul 2 masini in paralel si multa lume in spatele lor si cand baiatul dintre masini da startul una dintre masini demareaza-n blana cu spatele(nimeni nu a patit nimik dar nici multe nu erau)asta sa fie invatatura de minte sa-ti pui bec la marsarier si sa nu stai in spatele masinilor de la linii ca eu era sa o mierlesc-pana la urma a fost amuzant ne-am ras toti de ala care era si el f nedumerit ce se-ntampla avea o fata de zici ca a vazut fantome dar oricum trebuie avut grija cu asa ceva
mrlonca is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 04:44   #339
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Imi e dor sa mai citesc niste intamplari haioase..........
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 19:01   #340
chirish

Stage 1
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 13
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

si mie mi-e dor sa mai citesc... nij nazdravanii... o fi oare din cauza legilor... c-au devenit mai aspre
chirish is offline   Reply With Quote
Old 03-10-11, 13:49   #341
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Nu e de la curse dar tot e "funny"
Se intampla ceva timp in urma cand pe splai se circula pe ambele sensuri.
Vine un tovaras cu un Passat din Brasov sa iesim in club in Bucuresti.
Mergem noi prin Regie ne distram si ne decidem sa plecam.
Stateam la semafor linistiti la coada cand trece un Mertzan pe langa noi depasind coloana.
Tovarasul asta zice "Da ce noi suntem mai fraieri" Si se baga sa depaseasca coloana si trece de semafor pe rosu si face stanga sa o ia spre APACA.
Cand in intersectie politia dirija traficul.
Ne face gaboru semn, oprim si vine la usa.Ii cere actele.Ii spunem ca nu avem ca le-am uitat acasa.Ne intreaba unde-i casa.Ii raspundem ca stam la mine in Titan si ca le-am uitat acasa.
Il ia la sectie pentru identificare.Nici dupa 5 minute mai tarziu se intorc si masina de politie parcheaza in lateral cu noi.Coboara el fericit ca nu a patit nimic.Deschide usa la masina mai puternic si "BAM" loveste masina de politie de aproape ca i-a luat scrisul.
Ne cerem scuze si plecam fericiti ca nu s-au luat de noi si nu am patit nimic.
__________________
R.I.P. Opel Vectra B2 2.5 V6 CDX



Audi A2 1.4tdi 75BHP (sold)



Hyundai Tucson 2.0 CRDI 140BHP

cangri is offline   Reply With Quote
Old 03-10-11, 23:25   #342
Lukyan

Stage 5
 
Lukyan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 475
Member of:
[Echipa de sprijin]
[Honda]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

seara frumoasa,ne strangem niste masini,planuim locul cu pricina,s-au incins spiritele,s-au lansat provocarile,hai sa mergem acolo ca n-am mai fost demult si nu ne deranjeaza nimeni.Drumul pana acolo e putin mai spart,noi toti cu masinile joase mergeam asa...agale,in doru lenii.Pana se gaseste o amica sa sparga coloana,si s-a dus glont cand s-a facut drumu mai bun.Cei care nu mai fusesera s-au dus si ei hotarati dupa ea.Ajungem noi,astia mai lenesi intr-un final...pustiu.Ii sunam pe cei care plecasera inainte,ne spun ca au gasit ei un drum mult mai bun,etc.
Am plecat si noi sa vedem minunea...trecem pe langa sectia de politie comunala,deja auzim scartaituri de roti si 2 politai sa-si dea cu poarta in cap de grabiti ce erau sa ajunga la Logan.Ea vroia sa o puna de gratare la 1km de sectia de politie )


Si inca una...plecasem in deplasare pentru una mica in judetul vecin de ofticati ce eram ca din cauza lui Basescu se anulase o legala acum cativa ani,ca vezi doamne trece el pe acolo.Zis si facut,am strans o mana de oameni pusi pe scandal cu masinile,si da-i.Ne tot vizita politia...dar noi calmi,pe marginea drumului,vorbind de cu totul altceva.A venit si momentul cand trebuia sa plecam,si aceeasi prietena care conducea BMW-ul unui amic pusesera pariu ca ea nu stie sa faca burnout si incepuse de nebuna pe acolo sa scoata fum si sa o invarta ca titirezu.Politia tocmai dadea coltu spre noi,o vede,o opreste...politaiu o intreaba ce-a facut,la care ea foarte serioasa raspunde raspicat "burnout,pot face si cu Passatu tau daca vrei".
Eu mai narod,cand am vazut ca au lasat-o pana la urma sa plece dar veneau dupa noi...toti au plecat ghiulea fara sa stea pe ganduri,numai eu am intrat pe un pod in fata unei case fara gard,pana am ajuns langa usa casei(credeam ca e nelocuita).Sincer...nici pana in ziua de azi nu inteleg ce-a fost in capul meu de am facut asta,dar la un moment dat se aprinde lumina in casa si politia tocmai trecea pe drum ).Proprietaru cu un topor in mana dupa usa ne intreaba ce facem acolo,la care prietenul care mai era cu mine in masina ..."cred ca ne-am pierdut si am gresit drumul...ne puteti spune in ce directie trebuie sa o luam sa ajungem la tg-jiu?"Politaii cu geamul deschis se stricau de ras in strada...macar bine ca au fost de treaba si nu ne-au intrebat prea multe.


Si ultima,o patanie a unui amic,nu prea se incadreaza aici dar e foarte funny.Tocmai isi scosese si el Poloul de la tinichigerie,isi scosese iala de la portbagaj tot,dar nu putea sa il mai deschida decat din interior,si atunci daca isi golea portbagajul de piese .Il opreste si politia pentru prima oara...faceau razie de tigari si cafea,nustu ce i-a apucat.Ii arata actele,si politaiu il roaga sa deschida portbagajul.El zice ca nu poate.Politaiu se enerveaza si il mai roaga inca odata.Din nou,acelasi raspuns.Incepe sa-l ameninte,la care prietenul asta al meu(care mai e si balbait cand se enerveaza):"Tttu nu vezi dddomne ca n-am aia?"
__________________
http://datingsidorsingel.com/

Last edited by Lukyan; 03-10-11 at 23:34.
Lukyan is offline   Reply With Quote
Old 07-10-11, 00:51   #343
Radu.

Stage 5
 
Radu.'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 569
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

TAREEEEE NO SPEED LIMIT

Last edited by Radu.; 07-10-11 at 00:53.
Radu. is offline   Reply With Quote
Old 21-10-11, 04:40   #344
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Nu-i chiar haioasa, ca ne-am speriat rau. Probabil peste ani vom rade, dar acum...
Nu-i nici ilegala, ci ilegal a fost modul cum am condus sa scapam d-aia. Deci:



Veneam cu un prieten (eu pasager) din oras(Cluj, inspre Apahida, cine cunoaste). Na, si era un drum drept, dar mergeam cu vreo 60km/h, mergeam la consum si oricum pe acolo sunt radare.
Vine din spate o Toyota Rav4...ne da flash-uri...al meu nu se trage...si ne da iar flash-uri...si tot asa cateva minute bune. Banda 1 era libera, putea sa depaseasca...

Ne da mai cateva flash-uri, sta in fundu' nost...si la un moment dat, mai din spate, vine un Passat de prin 2010, in blana, ne depaseste, ne taie calea, f*te o frana in fata noastra.

Prietenu' era deja pregatit sa franeze...ne oprim linistiti...pleaca passat-ul incet, vine din spate tot pe 1 Rav4-le, ne taie calea, frana. Franam si noi...apoi accelereaza incet si merge cu vreo 30 km/h. Nah, zic, acum vor sa vedem cum e. Mai mergem cativa metrii, asta cu RAV4-le pune frana...credem ca iar se joaca...mergem in spatele lui...la care asta se opreste de tot, si se da jos un smecheras si vine nervos spre noi.

Eu, catre sofer, urland: DAI DAI DAI!. O ia pe banda 1, il ocoleste, asta gesticuleaza nervos si probabil ne injura. Prietenu' calca acceleratia, motorul 2,5 D din '84 il invaluie intr-un nor de fum pe ala din spate, si blanaaaa.

Aveam 120 cand iar vedem blestematele de faruri cu xenon in spate(asta dupa ce am facut slalom printre masini, pe benzi). In spatele nostrul venea tare Toyota, pe banda 1 in paralel cu el venea Passat-ul. Se aproprie Toyota din nou, ne taie din nou calea, frana in blana si se opreste. Si iar vrea sa se dea jos.

O luam pe contrasens (peste linia dubla continua), ca pe 1 ne-a blocat cel cu Passatul. Il depasim din nou, prindem iar 120, el trece pe langa noi, pe contrasens peste linia continua. se baga iar in fata noastra.

Viram brusc la dreapta pe o straduta, ne intoarcem, o luam la stanga, blana tot in fata. Pe niste drumuri de tara de puteai sa-ti bagi degetele in ochi la ce intuneric era. Astia cu masinile ne-o pierdut, una ne-a inchis o iesire de pe drumul ala, alta alta iesire, credeau ca ne intoarcem. Noi am stins farurile si am mers asa cativa km, tot cu ochii in oglinda in cautare de faruri.

Dupa ce ne-am asigurat ca am chiar scapat, ne-am oprit si ne-am dat jos sa ne schimbam chilotii. (nu intre noi).

Prietenul care conducea are 19 ani, dar e solid, a facut box, lupte libere, e mare omul. Vreo 1,85 si 105 kg...Si totusi, asa speriat nu l-am vazut in viata mea ca si acum seara, si suntem prieteni buni din gradinita.

Last edited by Winnetou.K.; 21-10-11 at 04:43.
Winnetou.K. is offline   Reply With Quote
Old 21-10-11, 07:57   #345
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Pe banda 2 se merge cu 60km/h ? In momentul ala apelati 112 , domne ne urmareste o toyota cu numaru cutare si un passat , ne au taiat fata, ne ameninta , au pistoale etc . Si nu mai era nevoie sa schimbati chiloteii . Dar voi sunteti vinovati , cu 60 km/h se merge pe banda 1 !
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -