Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 12-03-08, 00:26   #106
vladutzz

Stage 2
 
vladutzz's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 63
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Inclin sa cred c`au filmat`o pe mama cand se grabea sa ajunga la piata...
Sunteti baieti mari, n`o mai dati din cola`n fanta si din fanta`n cola...asumati`va raspunderea pentru cele relatate(intamplate)si nu va mai smiorcaiti....
Nu sunteti nici primii nici ultimii care veti cadea
Peste tot ne lovim de chestii de genu` asta(in Ro) si nu vad motivu` pentru care va tot plangeti.
Inteleg ca e neplacut(absolut neplacut) sa pici de fazan,dar, e o raspundere asumata,din moment ce va aflati "acolo".
Povestea cu Gaborii si contravenientii va continua....e o adevarata epopee,martiri nu vor fi, ci doar capete de lista.
Mai pe scurt, asumati`va raspunderea.
__________________
He`s not retarded...he`s just...special !

vladutzz is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 00:26   #107
vaf20

Stage 4
 
vaf20's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 202
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

o intrebare pt baietii care au facut sau nu au facut o ilegala . cum sa te mai dai pe cheiul dambovitzei cand acolo s-a facut de mai bine de juma de an un sediu al politie rutiere pt accidente usoare ???
__________________
vaf20 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 00:32   #108
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
daca vor sa vada filmulete cu curse le trimit eu la pro tv sa vada baietii ce se face ziua...le dau si numaru de la masina.........sa vada cum politia doarme si eu ma dau prin trafic..........dak vor filmez si vitezometru sa vada ce viteze se pot atinge la ore de varf p diferite artere..........sa va da ca politia e la gogosele............asta e ........tre sa facem ceva


vreau eu sa vad filmuletzele alea.
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 01:22   #109
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

okay..... evident... tot topicul a degenerat.... ideea e urmatoarea: acolo nu s-a dat nimeni, iar televiziunile cauta, ca de obicei, subiecte senzationale... politia a facut, inca o data, abuz si a cautat tapi ispasitori naiba stie pentru ce... probabil nu mai fusese demult o stire cu "ilegale"...
concluzie: hai sa incercam s-o terminam cu teribilismele pe forum si orice se intampla sa fie tinut in privat... forumul este, evident, supravegheat, iar noi ne-o facem cu mana noastra laudandu-ne aiurea....
__________________
Renault Megane 1.6 16v 107cp - one life one love
BMW 525i E34 200cp - голубое бумер
Ford Mondeo MK III - 2.5 V6
powered by Alpine, Infinity and Kicker
LIVING LOUD....VERY LOUD
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 03:02   #110
RAZvan15
4Rally

Stage 5
 
RAZvan15's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Member of:
[4Rally]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

CURSE ilegale ? ... in fine, s-a spus tot ce era de spus pe topicul asta.. asa umfla mereu presa si politia, stiti cum este... Dosar penal ? pt ce draq !..ma rog. asta se poate rezolva foarte simplu si usor cu un avocat bun care poate demonstra ce a fost acolo; in nici un caz "CURSE" in adevaratul sens al cuvantului.
ar fi foarte frumos sa se dea si o alta arternativa cum este prin alte tzari daca vor sa se ridice la nivelul altor tari, de catre cei din politie sau presa pentru a nu se mai organiza curse ilegale de masini pe drumurile publice.
__________________
RAZvan15 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 05:18   #111
mastersync

Stage 5
 
mastersync's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 344
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

pfoaaa ma duc dupa fata lu sarbu , sa o ciufulesc ))
mastersync is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 06:54   #112
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Thumbs up Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
parca eram in ultimu hal ultimu criminal ma scoate din masina si ma runca pe capota.....ma perchezitioneaza si imi pune ceva pe maini..iar dupa 15 min de tinut acolo toti erau pe dreapta si se purtau normal cu ei numai io eram un "criminal", ala care ma tinea mi-a cerut actele si am zis ca sunt in masina si cand m-am dus sa le iau m-am suit am inchis usile si am taiat-o....
te-ai suit in masina si ai taiat-o ??? tu vb serios ... foarte tare ...


deci hai sa va zic parerea mea despre cei de la pro tv .. : ei in general mananca *** ca si majoritatea presei .. am zis majoritatea .. ganditi-vaca la ora 7 in jur de 80 - 90 % din audienta este peste 35 - 40 de ani , oameni care nu stu ce inseamna o cursa illegala , ce implica , deci este goanda dupa audienta

ca sa demonstrezi ca a fost o cursa illegala este cam greu .. drumul trebuie blocat , sunt fooarrrte multe deci asta nu au cum sa o dovedeasca

ganditi-va in felul urmator .. poate cei care s-au dat inainte , cum ati afirmat voi au deranjat pe cineva care a sunat la politie .. pana sa vina ei ... cursantii au plecat .. si acum nu aveau ce raporta ...ca nu i-au prin sau poate i-au prin dar era cineva important , cum zicea cineva ca nu e intreaga caseta , revenind la idee , acum ei trebuiau sa isi motiveze intr-un fel deplasarea si ce-au zis ... hai sa mai stam poate pica ceva si ati picat voi , ca am vazut ca a fost ceva acolo cu oprit circulatia , cu multe " organe "


si a treia varianta , cea mai nefericita , aveti printre voi un sifon sau unul din grupul vostru este filat


in general presa face din *** bici avem si noi o gramada de situatii , si cum incercam sa ii demascam se dau cu vantu .. aveam un reportaj in care erau numai greseli si adevaruri pe youtube , culmea .. a fost sters cica legea copywright my ass .... dar celelalte in care nu ii injuram si nu aberau .. nu ....


in general asa se intampla .. avem si noi cazuri la constanta cand a furat-o cine nu trebuie au fost s-au dat ... a venit politia si a prins pe cine nu avea nici o treaba ... chiar weekendu trecut in parcare la magic a venit politia a luat toate numerele de inmatriculare .. peste 60 de masini si au plecat .. a venit jandarmeria .. a filmat , apoi a venit politia si l-a prins pe unu cu loganu ce tocmai venise .... saptamana trecuta l-a prins pe adi ... dar tot asa . cineva trebuie sa o pateasca , trebuie dat cate un exemplu d-asta negativ pentru noi si pozitiv pentru ei ca s aisi jusstifice si ei banii , pentru ca dupa aia presa o sa zica .. ia uite ce se intampla in bucuresti noapte de noapte si politia nu face nimic ...


Trist dar asta-i adevaru`
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 07:06   #113
oldschool_boy

Stage 5
 
oldschool_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 542
Member of:
[VW]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Din pacate la asta duce lipsa unui loc legal pentru asa ceva.Se intimpla multe,politia de *** atita asteapta,asta e tara.RoSonic,nu e vorba ca in alta tara nu se urmaresc astea,ci de faptul ca politia asteapta mai degraba ocazia da a-si lua "dreptul" ,decit amenda.Desigur,daca poate fi dat si un exemplu cu ocazia asta,dau si ei bine.Tot nu-i crede nime ca traiesc din salarii,doar justitia se face ca nu le vede veniturile.
Asta nu inseamna ca sint de acord ca oricine cu orice jaf sa dea liniute.Sa alergi "safe" e una,si sa alergi doar de dragul de-a arata ca ai posibilitatea sa termini masina e alta.Am vazut "n" pagube provocate de tot soiu de imbecili care au vrut sa impresioneze boarfe incercand sa blocheze un 330i cu un rahat de clio sau megane 1,5dci.
__________________
YMess: oldschool_boy_2
*0748484784*
LA ANUNTURI, RASPUNDETI PE PM, VA ROG!
oldschool_boy is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 08:00   #114
adut
OverSpeed Tuning Club Member

Stage 5
 
adut's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 389
Member of:
[Toyota]
[OverSpeed Tuning Club]
Unhappy Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

imi pare rau pt cei care sau ales cu dosar ...aiurea rau
in general protv ul e lesinat dupa audienta...multa bafta si...aveti si voi grija e bucurestiul plin de gabori
mai nou am vazut radare pe skoda fabia ,opel astra acum trebuie sa te feresti de absolut toata lumea.......
BAFTA
adut is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 08:45   #115
I5@k
Daewoo Driver

Stage 5
 
I5@k's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 383
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by B83RUP View Post
doar atat am sa spun ,,traim in romania ''
si io mai completez....vb lui mircea badea: si asta ne ocupa tot timpul
I5@k is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 08:50   #116
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Am uitat mini-articolul aparut acum ceva timp pe prima pagina a 4 tuning cu solutia autoritatilor din SUA? Zdrobeau masinile suprinse la ilegale. Ne uitam la filmari diferite sau acolo chiar fac curse fara a bloca vreun capat de strada?
Evident ca la noi nu te pot lua decat in cazul:
- rularii pe contra-sens (in cazul perechilor)
- depasirii vitezei maxim admise pe tronsonul respectiv
- traversarii prin loc nepermis (pentru cel care da startul)
solutia
- te duci in afara localitatii si depasesti nu cu mult limita maxima de 120 km/h
- start la claxon
- drum cu patru benzi sau mai multe si nu folosesti contra-sensul
si totusi... mai exista veificarea masinilor, a actelor, a modificarilor etc.

Cat timp nu se filmeaza o situatie in care masini aflate in trafic sunt fortate sa stationeze in spatele tau pentru ca te pregatesti de start ori altele din sens opus sa te evite, e ok.

Dar asta cu pista si incetarea ilegalelor... realitatea contrazice orice argumentatie. Poate ca va fi mai rau in sensul ca cei cu capul pe umeri vor merge pe pista iar cei dereglati vor continua pe strazi. Vedeti si voi cum se procedeaza prin alte parti cu implicarea autoritatilor intr-o initiativa civica. Care sunt cerintele principale, motivatia, numarul minim de oameni implicati etc.
Trist pentru PRO tv ca desi sunt o televiziune prezinta o stire verbala sustinuta de imagini care ar trebui sa ateste 100% afirmatia respectiva. Se comporta mai mult ca un radio de cartier. Pacat ca a fost implicata si imaginea Micutzului, despre care nu s-a mintit insa s-a spus un adevar doar partial: ca a dat startul si la legale. Cat despre la ilegale, forumul asta ofera destule imagini, povestiri, filme...
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 09:01   #117
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

trebuie sa aiba cineva ochi pentru asta ... dar cursele legale nu sunt asa senzationale , bombastice cum zic astia de la mondenii deci nu aduc audienta
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 09:40   #118
alyxtr

Stage 3
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 76
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Fast And Furious Ro
Fain Daca Ar Fi Legale. Fara Accidene Ar Fi Mai Fain

Last edited by aleks; 12-03-08 at 10:49.
alyxtr is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 09:52   #119
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Kiki, daca ai fugit de politai, esti pasibil de dosar penal.
A fugi de politie e ceva grav si se pedepseste. Daca stateai la fata locului nu cred ca aveai cu ce sa alimentezi politia.
Ai gresit cand ai luat acea decizie.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 10:15   #120
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by some View Post
pentru ca poate sa vina un om nevinovat din fata si sa nu apuc sa il feresc cum zici tu din cauza vitezei
nu ai adaptat masina la viteza/conditiile drumului

Quote:
Originally Posted by some View Post
si nu consider ca conduc rau.
si eu consider ca ar trebui sa iti revizuiesti cunostintele de Limba Romana

Last edited by aleks; 12-03-08 at 10:57.
dolb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -