Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-08, 20:50   #46
solo24

Stage 5
 
solo24's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Smile Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by c.sainz View Post
Domnilor (ca ..doamnelor nu exista pe site!) sunt cateva aspecte de discutat. In primul rand, nu vad sa-si dea cu parerea "greii" curselor, ci doar ..aspirantii. Apoi ce discutam: aspectul legal, sau cel "fun"? Cu leagea in mana, Politia are dreptate. Aceste curse in trafic reprezinta un pericol real si major pentru circulatie. Nu este nici vina Politiei si nici a restului participantilor la trafic ca nu avem un circuit auto/moto macar la nivel .... de Romania (nu spun european). Apoi, daca vrei sa incalci legea, fa-o cu cap: cumpara aparate de receptie, intra pe frecventa Politiei si vei sti ce si cum se intampla. Succes!
PS Si mie imi plac cursele si conduc de cand unii dintre voi nu erau nascuti, dar ganditi-va si la ceilalti participanti la trafic, posibile victime total nevinovate.
haide ca iti dau dreptate dar daca u imi arati unde scrie in lege ce inseamna cursa ilegala,iti pui talpilevezi ca nu scrie nimica,am citit codu de cateva ori si nu scrie nimica de acest lucru
solo24 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 20:50   #47
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

paia i-au scapat dar i-au filmat, nu putea sa dea la pro filmarea cu ei pt ca pe ei nu i-au prins ...s-au evaporat ce masini aveau nici cate 2-3 pasaturi la un loc nu faceau cat alea... si ce au zis "hopa i-m scapat, naspa hai sa scoatem totusi niste tapi ispasitori" ca dovada... era o duba ) un logan cu jante pe 17 si un cielo amarat...restu nu mai conteaza... cat de dobitoc sa fi sa zicic a fac curse?? un logan cu o duba o da mare cursa cred ca ar trebui sa participe la WTC
Kiki is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 20:52   #48
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Io am o nelamurire .. de ce draq nu beliti voi ochii bine nu stiu ... ar trebui sa subintelegeti ce vreau sa spun ... Iar de faza cu PRO TV mai bine lasati-o asa, nu sunteti primi si presupun k nici ultimi, iar daca sustine-ti k nu a existat nici o cursa atunci dosarul acela penal cu care va sperie politia nu o sa vina niciodata .. credeti-ma rahatzii aia vor alte persoane ... voi sunte-ti doar niste copii care nu aveti stare acasa si ati fost la locul si momentul nepotrivit ...

Imi place super mult de tantalaii astia de la PRO TV ca incearca sa faca ei din kakat - bici .. nu e prima oara cand spun "bolizii" si in imagine ba apare un Logan ba vreo duba ori altceva opus unei masini de curse .. lol
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 20:52   #49
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

daca vor sa vada filmulete cu curse le trimit eu la pro tv sa vada baietii ce se face ziua...le dau si numaru de la masina.........sa vada cum politia doarme si eu ma dau prin trafic..........dak vor filmez si vitezometru sa vada ce viteze se pot atinge la ore de varf p diferite artere..........sa va da ca politia e la gogosele............asta e ........tre sa facem ceva
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 20:57   #50
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
daca vor sa vada filmulete cu curse le trimit eu la pro tv sa vada baietii ce se face ziua...le dau si numaru de la masina.........sa vada cum politia doarme si eu ma dau prin trafic..........dak vor filmez si vitezometru sa vada ce viteze se pot atinge la ore de varf p diferite artere..........sa va da ca politia e la gogosele............asta e ........tre sa facem ceva

Bv frate .. esti un creer ...
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:03   #51
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

in my opinion....nu va mai dati de 100 de ori in acelasi loc si nu va mai dati multe masini....in general...strangeti-va doar cei kre va cunoasteti!
ANM is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:04   #52
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

si akm nu e de facut dkt sa va ganditi cine v-a filmat! nu e filmat cu telefonul!!!! nici un telefon nu are atata zoom....deci....deschideti ochii bine....si pt kiki....iti propun sa nu te duci la tv pn nu vezi k ai fost sanctionat cu adevarat!
ANM is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:07   #53
Alexey

Stage 4
 
Alexey's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 187
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

inca un abuz, asa cum ne-au obisnuit de ceva vreme bravii nostri militieni...

Last edited by ReLLaXX; 12-03-08 at 01:22.
Alexey is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:09   #54
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by ANM View Post
in my opinion....nu va mai dati de 100 de ori in acelasi loc si nu va mai dati multe masini....in general...strangeti-va doar cei kre va cunoasteti!
Nu ar fii mai bine sa nu va mai dati voi deloc? ... Ce intelege-ti voi facand astfel de lucruri ? ... Mai bine potoliti-va pofta de adrenalina cu alte activitati sau daca tineti neaparat sa fie de auto, sunt foarte multe scoli de pilotaj care pot oferii astfel de adrenalina ..
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:12   #55
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

mult adevar graiesti
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:16   #56
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
Nu ar fii mai bine sa nu va mai dati voi deloc? ... Ce intelege-ti voi facand astfel de lucruri ? ... Mai bine potoliti-va pofta de adrenalina cu alte activitati sau daca tineti neaparat sa fie de auto, sunt foarte multe scoli de pilotaj care pot oferii astfel de adrenalina ..
tu vezi ce zici ? nu vezi ca se ajunge la ce sa mai tot zis de mii de ori....la o pista pt liniutze??? eventual sa ne apucam de sah nu??? sau poate de fotbal.......acu o bagam si noi paia cu gusturile nu se discuta, e placerea noastra! cu ce deranjam dak ne dam p splai la 2 noaptea? pericole 0 ca nu e nimeni, deranjearea linisti publice 0 ca nu sunt locuinte in zona.....poate rupem un gard doua pacolo sau poate ne deversam in dambovita da nui problema ca avem asigurare
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:20   #57
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
tu vezi ce zici ? nu vezi ca se ajunge la ce sa mai tot zis de mii de ori....la o pista pt liniutze??? eventual sa ne apucam de sah nu??? sau poate de fotbal.......acu o bagam si noi paia cu gusturile nu se discuta, e placerea noastra! cu ce deranjam dak ne dam p splai la 2 noaptea? pericole 0 ca nu e nimeni, deranjearea linisti publice 0 ca nu sunt locuinte in zona.....poate rupem un gard doua pacolo sau poate ne deversam in dambovita da nui problema ca avem asigurare

De curiozitate ... cati ani ai ?
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:23   #58
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
De curiozitate ... cati ani ai ?
doua zeci(20)
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:26   #59
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

Mersi .. peste un timp vei fii deacord cu mine ...
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 21:31   #60
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: PROTV: Curse ilegale de maşini în centrul Bucureştiului

io am impresia ca politistii sunt invidiosi........asa mi se pare mie, ar vrea si ei da nau cu ce
b01uxd is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -