Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-04, 15:07   #46
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default

mara, da pe acolo se fac si numere, stiu ca am vorbit cu unu de pe TIR si a zis ca acolo si-a facut numaru ala cum au ei cu numele lor, tot reflectorizant, si acolo se fac si cu alte caractere gen audi ala galben ruf.

Psycho, pai poate trec pe la mare si fac o cinste la baiatu
150.000 dau pentru un numar de motocicleta , dar daca poata sa mi`l faca cu B in loc de CT
__________________
ex. Astra Bertone TURBO
ex. Reno 5 GT TURBO
ex. Opel Calibra 2.0 16v
DnI is offline   Reply With Quote
Old 05-07-04, 16:15   #47
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

la noi in craiova e un tigan cu un mertzan si pe spate are nr : DJ-xx-ATHOS ...si pe fata DJ-xx-Ath ...sau ceva de genu asta ... cum faci sa-ti pui nr dinala? probabil tre sa dai bani ? sau cum ?
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 12:23   #48
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

hmzz mai eu vb cu omu si`l intreb dar sa`ti faci la contantza cu B ... hmm ciudat o sa intreb ...

si la noi sunt mahsini cu numere pe fatza cu adrian ... bogdan .. plm .. cred k sunt facute la comanda .. plm n`am ideee sincer
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 04:34   #49
pushtiulk

Stage 4
 
pushtiulk's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 178
Member of:
[Insomnia]
Default

Pe mine m-a oprit si m-a intrebat daca am tobele omologate de RAR si folia de pe fatza. Se iau ***zii ashtia de orice pot. Amenzile de circulatzie oricum se prescriu dupa 3 ani daca nu le platesti asha ca.....
pushtiulk is offline   Reply With Quote
Old 05-08-04, 22:02   #50
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default

sa vad daca pot lamuri cate ceva ! 1 data cu placuta tip\"B\" ca asa ii spune la aia mai \"patrata \" aia se poate obtine de la politie ,contra cost bine intelesdaca dai o declaratie ca , placuta ai alunguiata nu corespunde modelului constructiv de masina (adica cica ai ceva jeep sau stiu io ce minune , si iti trebuie numarul pe spate )..si alea .O poti pune si pe fata logic , dar risti sa se lege aiurea de tine !
Pe urma Numarul pe fata este OBLIGATORIU prin lege si caracterele trebuie sa fie negre pe un fond alb , reflectorizant , de o marime standard!
O sa ma uit ce articolul vietii e!
Masina lui unkiu-mio un golf 1 usor tunatt avea pe numere , un lak negru superbeton care le dadea o nuanta inkisa , ...pentru lacul ala mi-a luat talonul intr-o zi! ..solutia --> am dat cu lavabil alb pe numere si am ridicat talonul zilele urmatoare dupa ce i-am convins pe oamenii legii ca , am curatat lacul!
numerele mai mici (ca diametru) se fac la orice firma de tuning care se respecta ) de ex in cj la SPider Tuning.
deci eu va recomand sa le \"purtati\" pe masina chiar daca arata <> ca sa nu aiba baietii un motiv in plus sa se lege de \"avionul \"vostru!

De mine s-au legat de vreo 3 ori pt folie (cu scandal , luat talonu , alea ...) de cateva ori pt tobe , si 1 data si de jante ca cica nu is omologate !!! deci daca va ia careva la geana .. se leaga de orice !!
bafta ;
PS. cu folia pe geam - intradevar exista firme , omologate RAR care monteaza folii pe geamuri (cu o anumita transparenta) , dar care ATENTIE , elibereaza si un certificat de omologare , pe care trebuie sa il aratati domnilor militieni ! asa ca mare atentie si cu astea!
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 06-08-04, 11:13   #51
tox

Stage 5
 
tox's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 846
Member of:
[Observator 4tuning]
[Opel]
[Street Zone]
Default

nush ce spuneti voi dar pe mine cand m-a oprit garda chiar l-am intrebat pe nenea ala ce e cu folia si a zis ca NU e voie punct, chiar daca exista omologari d-alea, si DOAR masinile gen ML, X5 sau astea foarte noi care vin din fabricatie cu geamurile negre sunt ok. No Folie deci.
__________________
Opel Vectra GTS 2005 Z 19DT
Lexani LX6 Luxury Wheels
ToX Photography
tox is offline   Reply With Quote
Old 07-08-04, 23:11   #52
Cali...nV6

Stage 4
 
Cali...nV6's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 234
Default

Se leaga militia de numere actibild?
Eu vreau sa-mi fac un nr actibild, mai ingust si aproximativ de aceeasi lungime cu originalul.
In lege zice ca nr trebuie sa aiba caractere in relief si sa fie reflectorizant.
__________________
Cali...nV6 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -