Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 20-07-10, 00:34   #1741
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by cavaliere View Post
Mai mistretule ia mai citeste si tu in thread-urile pe care tu insuti le amintesti si vezi ca deja s-a ajuns la concluzia ca viteza din talon e cea reala. Smecherie mare masinile astea ale voastre care au in talon o viteza "aproximativa". Ce e peste e spaga cumparatorului .
Acum mai depinde si de culoare . Stie toata lumea ca masinile inchise la culoare prind mai mult decat cele deschise.
nu era vorba de masina mea deci "masinile voastre" nu se aplica, era vb de "masinile lor". a mea e limitata electronic, deci viteza din talon va fi si cea finala. pe acelasi thread de care am amintit, daca te uiti, e un poll, unde 80% din a votat ca a mers mai tare decat ce specifica talonul.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 20-07-10, 01:57   #1742
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
unde 80% din a votat ca a mers mai tare decat ce specifica talonul.
un thread unde 80% au sub 18 ani.

REVENITI ONTOPIC : POZE , de preferinta cu GPS.
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 20-07-10, 03:23   #1743
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by KrYpToN View Post
si ce crezi frate ca la 800 de kg si 75 de cp nu prinde 190 ??
Tinere...masina mea are 830 kg si 100 cp si abia i-a 188, atat e viteza maxima din talon, pe bord se duce si in 200 dar e irelevant......asa ca eu sunt curios cum iei tu cu 75 cp 190!!!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 20-07-10, 08:23   #1744
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by Bogdan_mb View Post
un thread unde 80% au sub 18 ani.

REVENITI ONTOPIC : POZE , de preferinta cu GPS.
pai bn bogdane, in cazul asta inseamna ca forumul e cam degeaba.. nu e prima oara cand dau ex un thread si primesc acelasi argument.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 20-07-10, 13:55   #1745
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Forum-ul nu e degeaba . Degeaba sunt post-urile copiilor si nu numai , care fabuleaza pe orice tema si in legatura cu orice subiect fara dovezi concrete.
Si inca ceva. Masinile limitate electronic ( sau cum vrei sa le zici tu) sunt cele care au limita la 250 . Sau vrei sa zici ca o masina low end sau cu o motorizare medie are limita pusa la 180 200 220 etc ? Nu cumva aia e maximul fizic pe care il poate trage/impinge motorul pus pe caroseria respectiva ?
Deci masina ta e limitata electronic nicidecum nu e limitata fizic dpdv al motorului, raportului final de transmisie?
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 20-07-10, 18:01   #1746
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by cavaliere View Post
Forum-ul nu e degeaba . Degeaba sunt post-urile copiilor si nu numai , care fabuleaza pe orice tema si in legatura cu orice subiect fara dovezi concrete.
Si inca ceva. Masinile limitate electronic ( sau cum vrei sa le zici tu) sunt cele care au limita la 250 . Sau vrei sa zici ca o masina low end sau cu o motorizare medie are limita pusa la 180 200 220 etc ? Nu cumva aia e maximul fizic pe care il poate trage/impinge motorul pus pe caroseria respectiva ?
Deci masina ta e limitata electronic nicidecum nu e limitata fizic dpdv al motorului, raportului final de transmisie?
pai daca 80% din forum a votat ca a mers peste limita aia din talon, inseamna ca 80% snt copii care fabuleaza, rezulta deci ca forumul e degeaba.

regula cu 250 limita, nu stiu de unde ai scos-o, a mea e limitata la 235. si nu vreau sa zic nimic cu limita aia, nu stiu de unde concluziile astea. eu nu am zis decat ca a mea e limitata electronic, deci nu am cum sa sar peste limita aia. mie mi se pare ca discutia asta se duce pe campii, nu consideri? hai sa o lasam asa.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 02:52   #1747
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Sunt masini si cu limita la 180 .
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 06:22   #1748
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Eu am avut una limitata electronic la 140km/h
Dar ii dau dreptate lui Cavaliere, am auzit multi cu masini de 75cp care au masinile limitate "electronic" la 180.Ca daca nu aveau limitarea aia bagau 300

Uite Golf V GTI nu e limitat electronic.Are 200cp de fabrica si top-speed 235km/h.Probabil la viteza maxima (unde si erorile si maxime) o sa vezi pe bord 250km/h si vii si postezi aici ca ai prins 250 cu masina ta de 200cp.
Golf V 30ed are top speed la 245km si nu pentru ca i-au pus limitarea mai sus ci pentru ca are 30cp extra.
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 08:31   #1749
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Merge si peste 260 Gti-ul (modificat) in schimb am un pireten cu S5 si e limitat la 260...
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 11:53   #1750
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

krypton nu te supara lasa basmele in alta zi, in primu rand chamade nu are 800 kg ci m ai mult iar in al 2lea rand nu prind motoarele moderne din ziua de azi 1,4 190 si prinzi tu cu o masina cu care mergea bunicu la nunta lui, spune pe fata ca ti spart bord-u si ai miscat acu de la kilometraj cu degetu ca asa credem
__________________
Mixt -->
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 13:51   #1751
ElMasRapido

Stage 1
 
ElMasRapido's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 20
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Chevrolet aveo 1.2=170km/h in panta
ElMasRapido is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 15:52   #1752
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by mafiozzo View Post
krypton nu te supara lasa basmele in alta zi, in primu rand chamade nu are 800 kg ci m ai mult iar in al 2lea rand nu prind motoarele moderne din ziua de azi 1,4 190 si prinzi tu cu o masina cu care mergea bunicu la nunta lui, spune pe fata ca ti spart bord-u si ai miscat acu de la kilometraj cu degetu ca asa credem
1 la mana nu am bordu crapat sau spart a si app nu e chamade frate
2 nu mint cu nimik si nu ma laud sau ceva
3 masina este foarte ingrijita si nu este fortata pt ca merge in fiecare zi in oras
4 accidente nu a avut de loc .. a fost masina unui batranel inainte sa o cumpere tata
5 o sa plec la mare acum pe 24 si daca mai poate 180 macar ii fac poza
6 masina ajunge lejer la 160 .. tata nui da mai mult de 160 dar fratele meu ii da si 200 daca poate masina .. el ia dat 190 nu eu ca sa lamuriti .. si daca am 14 ani ce asta inseamna ca eu habar nu am de masini sau ce ?? si nu ma mai faceti copil ca nus
EDIT: 190 a prins acum 2 ani jumate .. deci acuma nu stiu daca mai prinde atata da o sa vedem .. tata nui da mai mult de 160
In 3 ani jumate imi iau eu carnetu si va arat Fiara ))
__________________

Last edited by KrYpToN; 21-07-10 at 15:56.
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 22:23   #1753
vectra_gts

Stage 5
 
vectra_gts's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 396
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by KrYpToN View Post
1 la mana nu am bordu crapat sau spart a si app nu e chamade frate
2 nu mint cu nimik si nu ma laud sau ceva
3 masina este foarte ingrijita si nu este fortata pt ca merge in fiecare zi in oras
4 accidente nu a avut de loc .. a fost masina unui batranel inainte sa o cumpere tata
5 o sa plec la mare acum pe 24 si daca mai poate 180 macar ii fac poza
6 masina ajunge lejer la 160 .. tata nui da mai mult de 160 dar fratele meu ii da si 200 daca poate masina .. el ia dat 190 nu eu ca sa lamuriti .. si daca am 14 ani ce asta inseamna ca eu habar nu am de masini sau ce ?? si nu ma mai faceti copil ca nus
EDIT: 190 a prins acum 2 ani jumate .. deci acuma nu stiu daca mai prinde atata da o sa vedem .. tata nui da mai mult de 160
In 3 ani jumate imi iau eu carnetu si va arat Fiara ))
in astia 3 ani pune mana pe o carte de gramatica si roaga-te sa mai tina masina aia atat.
vectra_gts is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 22:31   #1754
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

zimi si mie unde am gresit
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 23:23   #1755
BlackTiger

Stage 3
 
BlackTiger's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 118
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

190km/h megane 1 break pe autostrada soarelui
BlackTiger is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -