Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 15-08-09, 15:43   #1261
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
pana la urma topicul asta e de top speed nu de best driver si una peste alta v-a cam inchis gura carlos cu cele 2 poze ... asa ca mai terminati gargara si reveniti la subiect
Pote pe tine te-au convins pozele, pe mine chiar deloc, am specificat condiţiile mai sus, nu le īndeplinesc (de motorizare nici atāt, e greu de probat iar eu ştiu ce spun cu top speed-ul, numai că deh, n-oi fi eu şofer aşa bun). De gargară, eu sigur nu făceam, poate discutam, ce zici de termenul ăsta?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 16:44   #1262
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

nu ma refeream la tine, ma refeream la cei care o dadusera in subiectul "cine e mai sofer" sau "ce inseamna sa fi sofer" ... vorbim despre viteze maxime. ai dreptate ca din pozele alea nu iti dai seama de motorizare, dar poti vedea ca omul a atins 200 si ceva cu o fabia ... ceea ce mi se pare oarecum un top speed pentru fabia.

nu era un atac personal ... dar oricum mai mult offtopic decat ontopic
__________________
Actual cars:
'11 Audi S3 - Revo | Milltek | H&R | Forge | 19" | Evo-MS
'11 Audi A1 - Custom paint | 18" | Black optics

Gone:
'08 VW Golf GTI - 285 BHP - Milltek | D2 | INJEN | MOTUL | Superchips
'05 Mini Cooper S Cabrio - 170 BHP - Eibach | Aero | Custom exhaust
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 17:02   #1263
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Ai dreptate şi tu, cred că putem depăşi subiectul...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 17:08   #1264
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

ok.

ontopic mini cooper s din 2005 230 pe bord. nu eram eu la volan.
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 19:15   #1265
carlos_the_transporter

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 51
Member of:
[PEUGEOT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
nu ma refeream la tine, ma refeream la cei care o dadusera in subiectul "cine e mai sofer" sau "ce inseamna sa fi sofer" ... vorbim despre viteze maxime. ai dreptate ca din pozele alea nu iti dai seama de motorizare, dar poti vedea ca omul a atins 200 si ceva cu o fabia ... ceea ce mi se pare oarecum un top speed pentru fabia.

nu era un atac personal ... dar oricum mai mult offtopic decat ontopic
mare maestru a tot stiutor vedeti k habar nu aveti ce vorbiti 95 % dintre voi..........dupa bord iti dai seaama k e fabia de 101cai k merge kilometraju la 240 pe cand la fabia de 75 de cai(urmatoarea mai slaba)merge pana la 200km.....iar fabia RS are deja alte modele la ceasuri.........vezi k se poate sa iti dai seama,PROFESORE!!!
carlos_the_transporter is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 19:25   #1266
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Bun, mulţumim de lămuriri, acum te rog să nu ne mai deranjezi pānă nu vii cu poza respectivă, s-a trecut de subiectul tău, după cum poti citi mai sus.
bonus special pentru tine: citeşte punctul 11 din regulament, vezi poate īţi mai aduci aminte cāte ceva din şcoală.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 02:42   #1267
carlos_the_transporter

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 51
Member of:
[PEUGEOT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Bun, mulţumim de lămuriri, acum te rog să nu ne mai deranjezi pānă nu vii cu poza respectivă, s-a trecut de subiectul tău, după cum poti citi mai sus.
bonus special pentru tine: citeşte punctul 11 din regulament, vezi poate īţi mai aduci aminte cāte ceva din şcoală.
AM INTELES IDEEA MAESTRE DAR INCA ASTEPT UN RASPUNS DIN PARTEA VOASTRA LA INTREBAREA CARE V-AM PUS-O ADINEAURI....DE UNDE PANA UNDE ATATA CUNOSTINTA DE CAT MERGE O MASINA SI CAT NU MERGE K PREA LE STITI PE TOATE....VREAU SA AJUNG SI EU UN MAESTRU ATOTSTIUTOR K VOI....ESTE VREUN CURS DE ''SMECHER'' PE LA VOI CA AS VREA SA MA INSCRIU?
carlos_the_transporter is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 05:05   #1268
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Singurul şmecher de pe aici eşti tu, din păcate e patetică īncercarea ta. Răspunsul meu la īntrebarea ta ţi l-am dat deja de vreo 3 ori: am avut fix acelaşi model de maşină, cu motor īn minţile lui, şi viteza atinsă de tine(sau cel puţin cea susţinută de tine) nu este reală īn conditii normale. Artificii putem face cu toţii, din păcate noi īncercăm să păstrăm discuţia cu vitezele maxim atinse īn limitele normalului: drum drept, vānt neutru, viteză reală. Restul sunt poveşti vānătoreşti şi īncercări ieftine de a impresiona o audienţă plictisită deja de postări de genul ăla, de ani de zile, de cānd există acest topic şi useri plini de "şmecherie" ieftină, dar lipsiţi de realism.
Te rog să īncetezi discuţia şi să laşi pe alţii să-şi expună vitezele şi eventual dovezile pentru ele.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 15:13   #1269
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

de ce va dati toti cu parerea? eu am fost cu fabia aia si intr-adevar a trecut bine de 200 pe bord (anul trecut spre baia mare).
Inainte sa sara jumate de useri de pe forum cu "huo, alta vrajeala" opriti-va...e un thread informativ, nu unul discursiv. Cu ce va ajuta pe voi ca va dati toti cu parerea? la urma urmei omul a pus o poza care e aproape de spusele lui si cu mult peste spusele voastre! A si justificat diferenta de viteza. Si revenind la cei necredinciosi: eu sincer niciodata nu am facut poza la top-speed, de ce credeti ca unii dintre voi faceti, asa ar trebui sa faca toata lumea? ca deh...sa vada toti ca eu am fost 180, sau alte alea...
rog lumea sa nu inteleaga postul ca pe un atac asupra nimanui...dar fiti si voi mai cu capul pe umeri si nu sariti repede in sus doar pt ca aveti o tastatura in fata care va permite sa spuneti ce vreti!
Korne is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 15:46   #1270
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

si io repede cu dacia cu 150 la ora...motor 1.3 !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	a.jpg
Views:	156
Size:	121.5 KB
ID:	1047111  
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 17:37   #1271
nsl_iuli

Stage 5
 
nsl_iuli's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 708
Member of:
[PEUGEOT]
[RENAULT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Hop si eu
E proaspata, de duminica seara, masina e Megane 2 bicorp, 1.5 dCi 60kw, m-am luat cu un Vito 120 cdi, de la Cernavoda, si am facut autostrada in 53 de min
ma tot intrebam cum sa ma depaseasca o duba, si cand aflu acasa, ca duba respectiva are 204 cai...
Oricum, de la 130-180(pe bord) lua avans, in rest mergeam la 2-3 m de el
Si cea mai mare viteza a fost putin peste 190(tot pe bord) undeva pe dn1

Edit: Si un mic filmulet in care se vede si duba Enjoy!
https://www.youtube.com/watch?v=SOGAvT6_Yrc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Poze iuli019.jpg
Views:	189
Size:	167.3 KB
ID:	1050872  
__________________

Prowd owner of: '02 BMW 320 Cabrio
Ex:
Megane II Bicorp 1.5dCi RS Replica

Last edited by nsl_iuli; 19-08-09 at 17:46.
nsl_iuli is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 21:58   #1272
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by nsl_iuli View Post
Hop si eu
E proaspata, de duminica seara, masina e Megane 2 bicorp, 1.5 dCi 60kw, m-am luat cu un Vito 120 cdi, de la Cernavoda, si am facut autostrada in 53 de min
ma tot intrebam cum sa ma depaseasca o duba, si cand aflu acasa, ca duba respectiva are 204 cai...
Oricum, de la 130-180(pe bord) lua avans, in rest mergeam la 2-3 m de el
Si cea mai mare viteza a fost putin peste 190(tot pe bord) undeva pe dn1

Edit: Si un mic filmulet in care se vede si duba Enjoy!
https://www.youtube.com/watch?v=SOGAvT6_Yrc
ma indoiesc sa aiba 120 cdi 204 cai ... si ma indoiesc sa faci autostrada in 53 de minute cu viteze intre 130-180 ...
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 19:23   #1273
nsl_iuli

Stage 5
 
nsl_iuli's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 708
Member of:
[PEUGEOT]
[RENAULT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
ma indoiesc sa aiba 120 cdi 204 cai ... si ma indoiesc sa faci autostrada in 53 de minute cu viteze intre 130-180 ...
Nici eu nu am crezut, ca are asa putere mare vito, si am cautat pe situl celor de la mercedes, cat despre timp nu ma ajuta cu nimic daca minteam, si mai incet de 150 nu am mers doar de cateva ori cand mai iesea cate unu' sa faca depasiri spectaculoase la 100km/h, in rest dupa duba, 180 flat-out, si in tot timpul asta 200 ml de ulei pierduti din motor,pe unde nush, dar era plina pe sub masina si pe tot spatele
nsl_iuli is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 00:14   #1274
Gabitu31

Stage 2
 
Gabitu31's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 35
Member of:
[FORD]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Ford Mondeo 2006 - 1.8 125 cai
Viteza maxima 210 km/h

Ford Focus 1.8 tddi 90 cai
Viteza maxima 180 km/h
Gabitu31 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 18:01   #1275
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by nsl_iuli View Post
Nici eu nu am crezut, ca are asa putere mare vito, si am cautat pe situl celor de la mercedes, cat despre timp nu ma ajuta cu nimic daca minteam, si mai incet de 150 nu am mers doar de cateva ori cand mai iesea cate unu' sa faca depasiri spectaculoase la 100km/h, in rest dupa duba, 180 flat-out, si in tot timpul asta 200 ml de ulei pierduti din motor,pe unde nush, dar era plina pe sub masina si pe tot spatele
am intrat la 11:00 pe autostrada, la 11:52 intram in bucuresti

viteza medie pe bord computer 182

am mers mai tot timpul intre 200 (pe bord) si 240 (pe bord) cu mici exceptii, iar in linia dreapta de la cernavoda 270 (pe bord) autostrada relativ libera. am stat 30 de secunde la taxa

din cauza asta mi se pare cam imposibil ce spui
alexGTI is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -