Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-09, 18:05   #1291
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by carlos_the_transporter View Post
mai ''smechere'' iarasi va treziti vorbind? v-am mai spus...si ma repet.....va demonstrez cu banu jos k fabia merge 200 .... mah....am mai multi kilometrii in marsalier decat voi inainte ...pana acuma nu stiu daca am vazut 3 persoane pe topicu asta care stie ce vorbeste......de pareri si ghicitori si baloanele voastre sunt atat de satul ....daca v-am spus k am tras de logan 1.4 195....nuuuuuuu se poate de fabie 200 nu are cum; de peugeot 205 1.8d 162 imposibil; de dacie 1410 '99.. 160 nici macar; ma depasit intro zi un ''IMS'' (CARE STITI CE E ALA) LA 120 km/h si trageam dupaia dupa el cu 140........la voi ce se poate mah........?????????

bai papa lapte batut... esti prea"destept" pentru secolul asta...in spatele tastaturi toti suntem "smecheri" si tare in gura dar fata in fata nici macar nu ai curaj sa apari...sunt unele persoane pe forumul asta care stiu cu ce sa mananca volanul si cu ce se hranesc caii... daca ai fi destept ai tace din gura...dar vad ca te mananca si pe tine..tu ori postezi doar de dragu de a citii reply-urile pe care le primesti crezand ca tu esti un AS as soselelor..apropo..vitezele astea au fost prinse in cadere libera???

Domnilor moderatori luati niste masuri ca din cauza unora ca acest "transporter" umplem paginile aiurea si ne agitam de pomana....
Bmw_E30dak is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 18:40   #1292
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by carlos_the_transporter View Post
mai alex sau cs sau ks ca tot o laba e......e fabia 1.4 16 v 101hp nu MPI daca tot nu sti despre ce e vorba......
Multumesc frumos, eşti un drăguţ
p.s.: ştii, cu doi de i. Copii alfabetizati īnvaţă asta īn clasele primare
later edit: calmaţi-vă, nu trebuie să vă supăraţi, unii reuşesc să se dea singuri de ciment, n-au nevoie de ajutorul nostru

Last edited by aleks; 30-08-09 at 18:44.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 18:47   #1293
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

sti, wrx ,gti , gsi , asa vorbesc pilotii intre ei ...vezi mai aleks daca nu esti pilot nu sti
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 18:55   #1294
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Scuzele mele.
Mai sunt viteze maxime atinse de voi cu masinile voastre? Că s-a cam īmpotmolit topicul īn amănunte
aleks is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 19:50   #1295
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Aleks, te rog, şterge posturile īn care a fost toată această ceartă!...
Nu are rost să fie topicul aglomerat pentru unii "piloţi" de pe aici!...
Mulţumesc!...
__________________

Prietenii adevăraţi se gāndesc mereu la tine!
R.I.P, Adiţă!

Tragedia vietii este ca imbatranim prea devreme si devenim intelepti prea tarziu.
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 21:43   #1296
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

si v-ati luat de mine anterior ca l-am luat la misto pe nea caisa asta transportor...see, told ya
on : Golf 3, 1.8 benzol( '96 fabricatie ) -> 165 km/h, cred ca mai urca, insa nu m-am indurat pentru ca nu era masina mea ci a unui amic ! Oricum trebuie luat in considerare faptul ca a ajuns destul de repede la viteza sus mentionata .
fasso is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 23:59   #1297
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Nu şterg posturile dar vă rog să īncetaţi discuţia, nu o las să continue indiferent de motive şi suferinţe cu banii pe masă sau ameninţări, seamănă deja cu Taraf TV.
Sebastian, ai secţiunea comercială pentru a-ţi promova produsele.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 31-08-09, 05:49   #1298
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Din pdv meu poti sa si stergi, oricum nu cred ca e cineva de aici intersat de ceva serios. Intentia mea nu era sa promovez nimic ci sa aduc o informatie noua.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 17:43   #1299
Griffo

Stage 5
 
Griffo's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 865
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Eu unu in offtopic zic asa...daca tot se sutine rar si clar aduceti o dovada ca sa le dati peste nas celor ce nu cred!
Eu am pus un singur post aici cu 3 poze care eu cred ca e in primele 5 post'uri la top speed in RO !

Later edit : https://forum.4tuning.ro/357-ramnicu-...ml#post1942908
Era pus pe alt topic,scuzele mele!
__________________
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic28246_13.gif

Last edited by Griffo; 02-09-09 at 17:47.
Griffo is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 23:25   #1300
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

on-topic :265km/h,pe gps,evident(masina stoc are 250..pentru astia 15 in plus,am mai pus vreo 80cai...nu o toba si trei stickere si ..multa pricepere,ca altii..)... Apoi..daca nu ati facut o pasiune din a va minti singuri,verificati pe gps daca aveti abatere de -10 sau..-40km/h. Oricine poate avea cu intentie sau fara ,bordul dereglat. sa nu mai amintim de alte roti,etc.
Mesterul cu loganu' de 1.4 la 195 (transporter..bla,bla)...poate daca este la vale si mai ales SCOS din viteza ! ... Aproppos, eu imi voi asuma vina de a te suspenda cateva luni daca te mai vad postandu-ti fantasmele pe acest topic. Pune mana pe un manual si verifica ce turatie ar trebui sa aiba loganul ala la viteza aia,apoi vezi cati cai are respectivul propulsor la acea turatie si respectiv de cati AR AVEA NEVOIE pentru a o atinge.
Multumesc,
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 23:44   #1301
law53

Stage 4
 
law53's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 293
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

am condus 1.4 mpi si este o tigaie de masina Realemnte, fara nici o exagerare.
eram 4 insi in masina si debea am prins 145 km/h dupa care a murit.
__________________
bmw 530 & cali turbo+++
law53 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 23:45   #1302
carlos_the_transporter

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 51
Member of:
[PEUGEOT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
on-topic :265km/h,pe gps,evident(masina stoc are 250..pentru astia 15 in plus,am mai pus vreo 80cai...nu o toba si trei stickere si ..multa pricepere,ca altii..)... Apoi..daca nu ati facut o pasiune din a va minti singuri,verificati pe gps daca aveti abatere de -10 sau..-40km/h. Oricine poate avea cu intentie sau fara ,bordul dereglat. sa nu mai amintim de alte roti,etc.
Mesterul cu loganu' de 1.4 la 195 (transporter..bla,bla)...poate daca este la vale si mai ales SCOS din viteza ! ... Aproppos, eu imi voi asuma vina de a te suspenda cateva luni daca te mai vad postandu-ti fantasmele pe acest topic. Pune mana pe un manual si verifica ce turatie ar trebui sa aiba loganul ala la viteza aia,apoi vezi cati cai are respectivul propulsor la acea turatie si respectiv de cati AR AVEA NEVOIE pentru a o atinge.
Multumesc,
si pe mine ma pisca undeva k ma suspenzi tu cu toti ''profesionistii'' de pe site-ul asta.....ma repet, nu am contestat sau nu am comentat niciodata viteze puse de X sau Y pentru ca am vazut mai multe ca oricare dintre voi ca sa nu cred.........si nu trebuie sa iau nici un manual k se vede pe poza ce turatie avea la viteza aia........si nu am nevoie sa imi spuna toti copii de 20 de ani care conduc masina lu tata sambata si duminica cat merge o masina sau nu........voi ''supermoderatorii'' dati lectii si le bagati baloane in cap la toti mucosii care pun botu la baloanele voastre........ma abtin de la orice comentariu la fel ca toti prietenii mei care s-au saturat de voi de demult si sincer nici eu nu stiu de ce mai imi bat capu cu ''profesionistii'' ca orice as spune oricum gasiti ceva de comentat....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PICT7020.JPG
Views:	123
Size:	642.6 KB
ID:	1070213   Click image for larger version

Name:	PICT7021.JPG
Views:	121
Size:	768.1 KB
ID:	1070214  
carlos_the_transporter is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 00:18   #1303
mcornel

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 187
Member of:
[AUDI]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Am avut un logan 1,6mpi 90cp cumparat de nou si nu am prins mai mult de 185km/h in bord si astia la vale si in timp.Daca mergi cu masina asta peste 140km/h se numeste SPORT EXTREM,nu mai are nici o stabilitate si in caz de frana de urgenta,roaga-te fierbinte ingerului pazitor sa te salveze atat pe tine,cat si pe cei din jur.Btw,sa nu mai aud de logan.
mcornel is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 09:52   #1304
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by carlos_the_transporter View Post
si pe mine ma pisca undeva k ma suspenzi tu cu toti ''profesionistii'' de pe site-ul asta.....ma repet, nu am contestat sau nu am comentat niciodata viteze puse de X sau Y pentru ca am vazut mai multe ca oricare dintre voi ca sa nu cred.........si nu trebuie sa iau nici un manual k se vede pe poza ce turatie avea la viteza aia........si nu am nevoie sa imi spuna toti copii de 20 de ani care conduc masina lu tata sambata si duminica cat merge o masina sau nu........voi ''supermoderatorii'' dati lectii si le bagati baloane in cap la toti mucosii care pun botu la baloanele voastre........ma abtin de la orice comentariu la fel ca toti prietenii mei care s-au saturat de voi de demult si sincer nici eu nu stiu de ce mai imi bat capu cu ''profesionistii'' ca orice as spune oricum gasiti ceva de comentat....
Carlos, te īntreb ce te-am īntrebat din prima, şi tot eviţi să-mi răspunzi la concret, deşi jigneşti şi dai ochii peste cap la fiecare post, de nu mai poti cātă scārbă īţi provoacă forumul ăsta: CE VITEZĂ REALĂ AI ATINS? Te īntreb de o mulţime de ori şi nu vrei să citeşti: cum poti sustine că Loganul ăla merge cu 195 km/h real????? Cāt de mitoman poti fi şi cāt de puţin cunoscător, ca să mă exprim frumos, ca să susţii că maşina aia de familie mediocră, ieftină şi fără pretenţii sau vise de sportivitate poate atinge real 195 km/h? Nu vrei şi nu poţi să răspunzi la asta, desi e singura problemă care ţi s-a ridicat, de la primul post privind treaba asta.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 10:57   #1305
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

De ce va tot bateti capul cu el a atins 195 sa fie sanatos si deamar .... Stiu pe cineva ce ar putea rezolva misterul asta este vorba de un pilot din CNR Logan Cup si chiar o sa il intreb daca se poate Asa ceva si atunci o sa avem parerea unui expert in Logan si nu o sa mai fie parerile unor pusti de 20 de ani .... Poate Asa o sa se trezeasca si transportorul nostru din filmele ce le are in cap.....azi Maine o sa Zica , ca a sarit cu un sheptar de pe un pod ca in filmul din care crede el ca face parte
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -