Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 14-08-09, 20:13   #1246
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by sergiuhusca View Post
Promit sa cronometrez.
Vrei condus sportiv sau normal?
=)))) daca vrei sa cronometrezi condus normal e de rau......cred ca si eu pot bate recordu la condus incetcu motor de 2.0:P
Messerschmitt is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 20:59   #1247
carlos_the_transporter

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 51
Member of:
[PEUGEOT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
eu ma chinui cu xsara mea sa ating 180 si e 1.6 16v ....110cp si fabia aia merge 210 ...as fi dispus sa pn aia 1000 de euro la pariu....sa fac si eu o gramada de bani in 10 minute .....frate (baiatu cu fabia) tie iti ia mai mult de10 minute sa ajungi la viteza aia ....nu te mai arunca cu capul inainte ....si inca ceva ....zine si noua .....pe unde ai prins viteza aia ? .....pe ce atostrada? ca la noi la un motor de 1,4 ii trebuie 2 zile sa ajunga la 160
pe o autostrada prin cehia tocmai o cumparasem din berlin.......si daca e pana acolo mai am si 2 insi care erau cu mine in masina....in pozele astea eram 5 persoane in masina mergem la bucuresti (DN 1 CATRE PLOIESTI)anu trecut la''tuning days'' si asta e fabia lu fratemiu(identica cu a mea)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00769.JPG
Views:	184
Size:	685.9 KB
ID:	1045262   Click image for larger version

Name:	DSC00768.JPG
Views:	236
Size:	821.0 KB
ID:	1045263  
carlos_the_transporter is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 21:04   #1248
carlos_the_transporter

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 51
Member of:
[PEUGEOT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by sergiuhusca View Post
AAA...Si ai venit tu sofer de toate zilele sa ne spui verzi si uscate despre un motor de 1,4 in 16valve...???
MAESTRE VA DAU LECTII DE CONDUS LA ORICARE ''SOFER'' DE AICI!!!
carlos_the_transporter is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 22:43   #1249
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

am mai zis cu o pagina in spate nu te arunca cu capul inainte .......daca mergi cu 200 asta nu inseamna ca stii sa conduci ...sau pe tine te face nikul de the transporter sa fi mai special decat noi ceilalti ?
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 22:45   #1250
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by sergiuhusca View Post
Promit sa cronometrez.
Vrei condus sportiv sau normal?

alege tu ...vezi sa nu faci vreo ghidusie sa sari in vreun gard
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 01:04   #1251
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Dacă tu cu fabia aia ai mers cu 210 real, pe drum drept, în condiţii normale de trafic eu îţi dau greutatea ei în aur şi îmi fac poster cu tine pe sediul primăriei. Până una-alta, postează fotografia în care să se vadă drumul şi maşina, nu de alta, dar am avut şi eu aceeaşi motorizare pe Fabia şi pe cuvânt dacă mergea cu viteza aia la vale măcar...
bravo aleks!!!
Quote:
Originally Posted by carlos_the_transporter View Post
frate......si tu si 99 % din cei care postati pe aici habar nu aveti ce inseamna sa conduceti o masina(mai ales a lu' tata) credema k in 500.000 km facuti in 7 ani de zile......stiu ce vorbesc........si daca esti atata de viteaz te invit sa itzi arat cat merge un *** de Fabie........punem cate o mie de parai jos si iti arat cum pot sa fac niste bani in 10 minute.....
Draga Jason Statham(mai mic),poate ai dreptate...poate nu sunt un sofer adevarat...asta e, omul cat traieste invatza, insa cu siguranta nu sunt genul care se lauda cu viteze maxime prinse sus...pe elevator iar faza cu masina lu' tata chiar n-am inteles'o, poate esti dragut sa mi-o traduci
fasso is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 01:11   #1252
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

adica masina lu taicaso are ceva special care numai el stie sa o conduca....noi suntem niste amatori toti deci trebe sa primim lectii de la cei 500.000 km facuti...poti sa faci sute de mii de km si pe aceasi ruta ,de ex bucuresti -pitesti si retur...si sunt 250km ...care ii faci tinand drept de volan..asta nu inseamna ca esti as ,daca ai sute de km...in fine...din viteze atinse o dam in zmei si povesti ca cine e mai tare...si e o vorba : lauda de sine....
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 04:27   #1253
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by carlos_the_transporter View Post
pe o autostrada prin cehia tocmai o cumparasem din berlin.......si daca e pana acolo mai am si 2 insi care erau cu mine in masina....in pozele astea eram 5 persoane in masina mergem la bucuresti (DN 1 CATRE PLOIESTI)anu trecut la''tuning days'' si asta e fabia lu fratemiu(identica cu a mea)
nu vreau sa fiu carcotas, dar cunosc acel drum fff bine , si pare drept dar de fapt este in panta (cum vii tu esti "la vale") ....ideea e ca daca incerci invers(spre campina) vei vedea ca e alt top speed adica mai mic . testat de mine cu cel putin 3 masini . masina mea la dus nu sare de 175-180 km/h si la intors se duce in 200 ...si in mod normal pe drum drept 190 e top speed .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 11:06   #1254
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by carlos_the_transporter View Post
MAESTRE VA DAU LECTII DE CONDUS LA ORICARE ''SOFER'' DE AICI!!!
nu inteleg ce treaba are "soferia" cu top speedu` pe care sustii ca l`ai prins ..ca sa obtii un top speed te bagi cu totu` in acceleratie, pe cand soferia se bazeaza pe altceva ... parerea mea
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 11:13   #1255
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by viruszatu1 View Post
nu inteleg ce treaba are "soferia" cu top speedu` pe care sustii ca l`ai prins ..ca sa obtii un top speed te bagi cu totu` in acceleratie, pe cand soferia se bazeaza pe altceva ... parerea mea
Ai perfecta dreptate
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 16:11   #1256
carlos_the_transporter

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 51
Member of:
[PEUGEOT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

stiti ceva puilor........cand o sa aveti experienta si km la volan care o am eu mai stam de vorba...pana atunci mai conduceti in continuare sambata si duminica masina lu taticu(daca va lasa benzina in ea)........totusi....ma intreb o chestie.........de unde avetzi voi atata ''cunostinta'' in voi ca sa va dati asa in petec daca o masina merge sau nu cat zice....oricare dintre voi....???????????
carlos_the_transporter is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 16:13   #1257
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Carlos, transportor experimentat, eu nu contest reuşitele tale din punct de vedere al top speedului, că şi eu am mers cu 170 km/h cu Matizul (şi nu, nu fac deloc caterincă), dar suferinţa de care dai dovadă... e jenantă !
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 16:18   #1258
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by carlos_the_transporter View Post
stiti ceva puilor........cand o sa aveti experienta si km la volan care o am eu mai stam de vorba...pana atunci mai conduceti in continuare sambata si duminica masina lu taticu(daca va lasa benzina in ea)........totusi....ma intreb o chestie.........de unde avetzi voi atata ''cunostinta'' in voi ca sa va dati asa in petec daca o masina merge sau nu cat zice....oricare dintre voi....???????????
Daca ai permis de conducere nu inseamna ca esti si sofer esti un simplu detinator de permis de conducere...dupa vreo 15 ani de experienta probabil o sa fi si sofer bafta ""puiule"" )
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 16:31   #1259
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

pana la urma topicul asta e de top speed nu de best driver si una peste alta v-a cam inchis gura carlos cu cele 2 poze ... asa ca mai terminati gargara si reveniti la subiect
__________________
Actual cars:
'11 Audi S3 - Revo | Milltek | H&R | Forge | 19" | Evo-MS
'11 Audi A1 - Custom paint | 18" | Black optics

Gone:
'08 VW Golf GTI - 285 BHP - Milltek | D2 | INJEN | MOTUL | Superchips
'05 Mini Cooper S Cabrio - 170 BHP - Eibach | Aero | Custom exhaust
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 16:33   #1260
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

eu cred ca ,carlos asta vrea sa fie transporter 3 sau are 500.000 km pe playstation! iti multumim ca esti unu dintre cei mai modesti de pe forum .....tine-o tot asa
Alex23 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -