Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-07, 19:05   #91
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

https://www.youtube.com/watch?v=ZKboAwWiJ6k ...scuzde de 2 posturi unu peste altu arat k gama renault are 5 stele ...
expres is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 19:15   #92
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Un logan amarat - ANM View Post
pt baiatu cu dacia din 96...pun pariu k un logan 1.4 mpi te face....imprumut eu unu oarecare...nu are rost sa compari 1410 cu loganu....asa cum nu poti compara nici mkr loganu cu corsa din 2001....dacia a fost...loganu este....OPEL INK MAI E....sirul ink poate continua...sincer...nu-si au rostul comparatiile...

am avut logan...dupa 3 accidente l-am dat...intr-o seara pe la billa dr taberei m-am intalnit cu un tip cu o dacie sport....f mijto masina pastrata...si knd l-am vzt cum intra in depasiri pe linie continua m-am potolit...probabil i-am salvat viata...chiar credeti k nu puteam sa-i arat ce tare e loganu meu rosu....? mai mijto m-am simtit knd s-a oprit langa mine la semafor si se lauda k are cutie sport in 4 trepte si nu mai stiu ce pe la motor...
Frate`miu tocmai am scris k am "scapat" de dacie,si oricum si acum dupa atatea luni imi pare rau pt k era o dacie mai speciala,unde a fost si prima mea masina cred..:-s..
Oricum,cum am mai scris si poate nu ai fost atent,motorul era de 1.600cmc,undeva in jur de vreo 75cp se adunasera!
Chestia e k am facut nenumarate liniute cu dacii normale si tin sa zic k nu aveau nici cea mai mika sansa,chiar daca ii lasam sa plece primii
Si cu loganurile,1.4 si 1.6 chiar le-am dat putina clasa ,la drum lung recunosc k berlina mea nu prea avea sanse,dar cum am mai spus si eu si altii mai "batrani" si care stiu mai bine,la o liniutza conteaza fff mult si maiestria soferului...poate eram si io sofer bun ..oricum chestia e k imi cunosteam masina ff bine,nu aveam smecherii pe ea decat ce ma invata mecanicul,unul care cunoastea daciile de peste 30de ani,deci va dati seama..cred ca ati cunoaste masina bine e un atu in plus la o cursa
Singura data mi`am luat`o de la un Tico (tico rs asa era denumit),care la sfarsit proprietarul mi`a spus k o adusese in ff multi cai dupa parerea mea..adik vreo 60-65 parca..stiu k avea un "tun" de carburator care facea minunile!
In fine,cam atat si raman de parerea k o dacie bine pusa la punct si cu un sofer pe masura poate sa bata loganul 1.4/1.6 pe 400m
Si ca sa pun putine paie pe foc ,ce spuneti de berlina vs supernova?
Va zic eu,cu berlina mea 1.6 decat cu toba sport si "micile" mele trucuri,versus o supernova stock decat cu tobe sport,am castigat ,voi ce parere aveti??!!
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare

Last edited by kidu2006; 27-12-07 at 19:19.
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 19:31   #93
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

ei nu or sa te creada,noi cei care am fost de fata la toate cursele..stim ce putea Ave sa faca ......
fiderzen is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 19:37   #94
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

dar de da berlina vs solenza ?) nu zice nimeni nimik ,aici kred solenza e mai buna voi ce zicetsi?!? am vazut un filmulets pe youtube cum loganu e batut de solenza pe 400 la casa poporului ..
__________________
clio on 16" .... need moar low
expres is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 20:29   #95
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

berlina nu are sanse nici cu dsn nici cu slz
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 22:37   #96
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by expres View Post
bine , si veiz k am mers de mai multe ori , SI N`AM AJUNS ! asa k ce sa zic ...n`ai minte te pui la mine la un copil de 14 ani :-j ....
pustiulica....tac-tu cu 30 de ani de soferie are minim 48 de ani...la 48 de ani se ia la intrecere cu pusti de 20-25 de ani? sincer...ori n-aveti minte niciunu dak dati in clio 180....ori ati avut toata viata dacie si akm k aveti clio aveti impresia k aveti avion....va invit la o tura cu masini de peste 150cp si sa vedeti atunci senzatii la 240-250...oare mai aveti curaj sa va intreceti cu masini "asemanatoare" sa dovediti ce masina tare aveti? sincer...clio, logan, fabia, astra classic, etc...sunt masini de familie!!! NU DE CURSE! ceea ce apreciez la tatal tau dak dupa 30 de ani de soferie da in clio 180 cu fii-su in masina...sunt sigur k tata nu ar face niciodata o imprudenta de genu asta!
ANM is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 22:37   #97
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

kidu,parca aveai si filmuletele cu supernova ..
fiderzen is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 22:43   #98
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Frate`miu tocmai am scris k am "scapat" de dacie,si oricum si acum dupa atatea luni imi pare rau pt k era o dacie mai speciala,unde a fost si prima mea masina cred..:-s..
Oricum,cum am mai scris si poate nu ai fost atent,motorul era de 1.600cmc,undeva in jur de vreo 75cp se adunasera!
Chestia e k am facut nenumarate liniute cu dacii normale si tin sa zic k nu aveau nici cea mai mika sansa,chiar daca ii lasam sa plece primii
Si cu loganurile,1.4 si 1.6 chiar le-am dat putina clasa ,la drum lung recunosc k berlina mea nu prea avea sanse,dar cum am mai spus si eu si altii mai "batrani" si care stiu mai bine,la o liniutza conteaza fff mult si maiestria soferului...poate eram si io sofer bun ..oricum chestia e k imi cunosteam masina ff bine,nu aveam smecherii pe ea decat ce ma invata mecanicul,unul care cunoastea daciile de peste 30de ani,deci va dati seama..cred ca ati cunoaste masina bine e un atu in plus la o cursa
Singura data mi`am luat`o de la un Tico (tico rs asa era denumit),care la sfarsit proprietarul mi`a spus k o adusese in ff multi cai dupa parerea mea..adik vreo 60-65 parca..stiu k avea un "tun" de carburator care facea minunile!
In fine,cam atat si raman de parerea k o dacie bine pusa la punct si cu un sofer pe masura poate sa bata loganul 1.4/1.6 pe 400m
Si ca sa pun putine paie pe foc ,ce spuneti de berlina vs supernova?
Va zic eu,cu berlina mea 1.6 decat cu toba sport si "micile" mele trucuri,versus o supernova stock decat cu tobe sport,am castigat ,voi ce parere aveti??!!
ai dreptate...m-am dat cu o dacie 1410...kre in primele doua viteze m-a facut sa ma inrosesc...credeam k innebunesc k ma face dacia de 1500 euro...si io cu loganu de 6500 imi iau fum....dar treaba era alta....sunt mai usoare...si 65cai la 900kg...e destul de bine...dar sincer....daciile...SUNT MASINI PENTRU ROMANIA....sau au fost...dar nu se compara cu loganu....oricum....tare as fii vrut sa conduc dacia ta cu motor de 1600...mi-ar fii placut sa ii dau putin "cox"...in general imi place sa omor cutiile la masini...am un talent sa schimb in mai putin de 1 sec viteza...si dupa 2-3 luni sa pice cutia
ANM is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 22:46   #99
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

acum sa fim seriosi ? credeti k doar tata a facut chestia asta ? si nu e vorba k are avion , a condus si alte masini , masini bune .. gen toyota .. le a avut inainte sa ma nasc eu asta e ..sa nu vorbesc de unchimiu k va speriati asa k :-j

Last edited by expres; 27-12-07 at 22:48.
expres is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 22:49   #100
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by expres View Post
acum sa fim seriosi ? credeti k doar tata a facut chestia asta ? si nu e vorba k are avion , a condus si alte masini , masini bune .. gen toyota .. le a avut inainte sa ma nasc eu
ii doresc tatalui tau foarte multi bani..incat sa-si permita sa isi cumpere un bmw 325xi model 2007. chiar full....si sa ii gaseasca limitarea...sa te vad at ce vei mai posta aici....dak ti-a luat si tzie tot o masina atat d puternica...chiar n-are minte...dak s-a rezumat la logan de 1.4 sau diesel de 1.5 e o alegere inteleapta....MASINILE SIMPLU NU SUNT FACUTE PT CURSE...CELE DE CURSE "ADEVARATE" FAC PESTE 100.000 EURO sincer...iti doresc numai binele...si maturizeaza-te...nush cati ani ai...dar provoci intrigi pe forumu asta..
ANM is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 22:53   #101
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

pan` la urma e viata mea si a lui ? eu inteleg ce vreti sa ziceti si apreciez asta .... acum toti tarani au dat de bani si " ia uite ba are bmw si ce eu nu sunt ma i tare " si dasta mor .... tata nu o face mereu a facut`o si e o data de ori 3 ori na ..doar sa arate la logan atat ... nu o face de placere ..si el stie k ma are in masina si k are grija de mine ... a fost taran la faza asta ... tu de ce ai ajuns prin boscheti cum masina ?
expres is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 22:58   #102
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by expres View Post
pan` la urma e viata mea si a lui ? eu inteleg ce vreti sa ziceti si apreciez asta .... acum toti tarani au dat de bani si " ia uite ba are bmw si ce eu nu sunt ma i tare " si dasta mor .... tata nu o face mereu a facut`o si e o data de ori 3 ori na ..doar sa arate la logan atat ... nu o face de placere ..si el stie k ma are in masina si k are grija de mine ... a fost taran la faza asta ... tu de ce ai ajuns prin boscheti cum masina ?
de prost ce am fost k goneam cu 190...(am k dovada o poza!) pe bucuresti - pitesti exact la iesirea spre ciorogarla si mi s-a bagat unu cu skoda fabia albastra in fata fara sa se asigure si k sa nu-l acrosez am intrat in glisiera si dup-aia m-am invartit si am sarit in gard...treaba e k ala din fatza lu ala cu fabia avea 90km/h....oare dak il acrosam...mkr la 140-150km/h patea ceva?? iti zic sigur k teafar nu scapa...asa k am zis sa imi rup io masina dkt amandoi....oricum...fiindk nu l-am atins nici mkr nu a oprit...a continuat sa accelereze si eu am ramas in sant....la 19 ani am realizat multe chestii...180 pt o masina de clasa medie nu e ok....vrei viteza? te invit la o tura cu A8 la un prieten...strangi 2-3 mil de benzina...si te duci toata autostrada dus intors cu 240....4200cmc benzina
ANM is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 23:02   #103
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

doar 240 ? ..asa te ai invatat minte ? mai gonesti ?:> dak vrei sa mai vorbim lasa`mi un pm q id tau k nu stau aci pe forum ..sal
expres is offline   Reply With Quote
Old 28-12-07, 00:53   #104
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Bai voi pana la urma ati dat`o in alte certuri si discutii aici,io deschisesem Threadu asta cu alt scop..in fine sper k v-ati calmat
Sa revenim la discutiile anterioare..SuperNova a luat bataie de la mine cu Berlina,cat despre Solenza,m`am dat si cu unu cu o solnitza,si cica era stock,dar masina aia tragea mult mai bine k una stock,ma facut ce e drept..probabil investise intr`un cip ceva mai mult k sigur
Si filmuletele le mai am de cand cu supernova,dar nu se vad prea bine alea o sa le pastrez mereu
AICI..SPER SA INTELEGETI CEVA...:-ss
P.S.:Nu am decat un filmulet..mai am unu cu o berlina ,dar tot asa nu se vede prea bine..siii..aaa..era sa uit cea mai tare bomba..si jur k este adevarat,a fost si pe YouTube..la cerintele unui tov de-al meu,am facut o amicala cu un AUDI A4 din 2002 ))))..ma credeti sau unu,a1a si a2a eram putin in fatza lui)).la a3a se ducea mult pe langa mine...
Era un AUDI A4 1.9TDI,necipuit..a fost frumos si de fantezie oricum pt k eram toti constienti k o sa ma "bata"..oricum m`am tinut binishor pe langa el..o vreme
Nu mai stiu cum era titlul pe youtube..o sa caut si daca o sa`l gasesc va dau sa va uitati
Attached Files
File Type: 3gp kidu vs one.3gp (248.2 KB, 73 views)

Last edited by kidu2006; 28-12-07 at 00:56.
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 28-12-07, 00:55   #105
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

gata , noi ne am impacat ...nu prea se intelege nimik din filmulet ...solnita e mai buna..
expres is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -