Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-07, 11:46   #76
browser

Stage 5
 
browser's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
logan 1.6 16v face audi a4 131cp in treapta 1 , 2 si putin 3:
https://youtube.com/watch?v=PJjaduwIlbA
logan 1.6 16V 210km/h ( nushu daca e adevarat ):
https://youtube.com/watch?v=7Ezz_8uln...elated&search=
a plecat bine loganu... ma mir
si logan 210, io am vazut super nova 200 pe autostrada in bulgaria dar avea o toba sport si filtru...
browser is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 22:43   #77
snookye

Stage 3
 
snookye's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 80
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Un logan amarat - ANM View Post
pai nush...ai condus vreo berlina stock si sa te dai cu un logan d 1.4? sincer...loganu dak il forjezi o sa ramai socat kt poate sa fuga...mai ales dak e doar soferu si putina benzina...cauta doi prieteni sa faca o cursa logan 1.4 vs berlina stock...si o sa vezi ce vorbesc...conditia sa-i dea forja mare la logan k altfel nu vrea
eu am mers cu un prieten cu loganu..1.4mpi si l-a forjat serios..80km/h in treapta a2a..nu mai spun turatiile ca e de imaginat ca sarea acush motorul..si dak ar fi sa luam in considerare diferenta de vreo 10 cai intre 1.4 mpi si berlina...tehnologie mai noua..cred ca pe o distanta mai mare nu reuseste berlina..dar cine stie..mai conteaza si soferul
snookye is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 23:12   #78
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

dupa 80-90 kmh nu mai are sanse berlina, se duce mult mai tare loganul de 1,4 de ex intre 80 si 120 kmh
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 23:15   #79
snookye

Stage 3
 
snookye's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 80
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
dupa 80-90 kmh nu mai are sanse berlina, se duce mult mai tare loganul de 1,4 de ex intre 80 si 120 kmh
asa e..nu mai are berlina aceeasi forta dupa 80-90..se chinuie putin sa ia viteza..am patit pe propria piele cu o berlina pe injectie intr-o depasire..si ma tot rugam sa prinda viteza..
snookye is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 00:36   #80
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Pfoaa ce`a fost aici..m`am trezit si yo dupa 7 ani sa mai scriu..n`am putut sa ma abtin,si oricum tot yo am deschis topicul..
Dacia nu o mai am,si daca o mai aveam,eram bucuros sa mai probez cateva loganuri si supernove...
tin sa preciez k loganul are ceva potential in comparatie cu masinile de mana xxxxxxx...
Probabil k pe cei care i`am facut cu 1.4MPI si 1.6MPI,au fost mai slabi soferi k mine...da stau si ma intreb..a fost 1,dar nu toti)..in fine..si pe buc-cta am tinut in spate cateva snove,loganuri si nu mai stiu ce mai erau
Oricum berlina mea era cam data pe ulei
si daca nu stiati,ultima bomba care am avuto cu dacia a fost o skoda octavia)))
i`am dat destul..1 sau 2 masina parca,nu mai stiu..era o octavia de prin 2000si ceva..cu motorul ala puturos.SDI..si putin cipuita..diesel..nush cati cai avea,vreo 80-90 parca,nu mai stiu..oricum cert e k i`am dat`o k lumea
Cu dacia din `96...1,600cmc,vreo 75cp parca
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 01:31   #81
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

pt baiatu cu dacia din 96...pun pariu k un logan 1.4 mpi te face....imprumut eu unu oarecare...nu are rost sa compari 1410 cu loganu....asa cum nu poti compara nici mkr loganu cu corsa din 2001....dacia a fost...loganu este....OPEL INK MAI E....sirul ink poate continua...sincer...nu-si au rostul comparatiile...

am avut logan...dupa 3 accidente l-am dat...intr-o seara pe la billa dr taberei m-am intalnit cu un tip cu o dacie sport....f mijto masina pastrata...si knd l-am vzt cum intra in depasiri pe linie continua m-am potolit...probabil i-am salvat viata...chiar credeti k nu puteam sa-i arat ce tare e loganu meu rosu....? mai mijto m-am simtit knd s-a oprit langa mine la semafor si se lauda k are cutie sport in 4 trepte si nu mai stiu ce pe la motor...
ANM is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:08   #82
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

fratilor , hai sa zic si eu ... nu stiu dak a fost liniuta sau o porcarie , cand ma intorceam cu tata de la munte. UN CACACIOS cu loganu sa dadea el mare si tarek are 1.6 ,, noi clio 1.4 sedan , sa tinut dupa noi pana la vreo 150 km/h ...dupa ceva timp noi am ajuns la 180 .. si n`am mai vzaut loganu :-j ..comparti si voi un CLio mai slab la motor , dar are design mai bun , aerodinamica , poti sa ii pui 100000 de spoilere la logan , body kituri ce vrei tu , tot te rastorni cu el ...poate o sa zicet k eu comentez degeaba k n`am permis , dar il am pe tata kre are permis de peste 30 de ani :-j ...
__________________
clio on 16" .... need moar low
expres is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:11   #83
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Te asigur ca nu fac reclama Loganului si ca trece de 180. Poate omul desi nu avea 30 de ani de permis si-a dat seama ca nu e tocmai sanatos sa mergi cu 180 si v-a lasat sa va duceti. Probabil s-a gandit ca nu are chef sa apara pe la stiri.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:12   #84
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

mda ... da astia cu loganu cand vad clio ..zic nu domne a mea e mai buna , si atunci se dau si ei mai tari ...si am demonstrat k le "da fum" =)) ..si la volan era un pusti de vreo 20 -25 de ani ..( in logan) si stiti cum e... viteza ...astia mai tineri asa s`o fi speriat saracu
expres is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:17   #85
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Nu ai demonstart nimic. Daca vorbeai cu el sa-i dea pana in capat era o treaba. Asa ... presupui tu ca nu a mai tras Loganul ?? Ai demonstrat doar ca tatal tau ti-a riscat viata la 180 intr-un clio symbol. Nu mai fiti "raceri" cu masini stock la viteze de top. Asa apareti la stiri desenati cu creta.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:19   #86
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

nu mi a riscat viata ... viata kred k mi am riscat`o intr`o octavia 2 ...multi risca viata intr`un logan ..eu cred k e mai periculos ...
expres is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:22   #87
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Si te bazezi pe ce cand afirmi asta ? Teste NCAP ? Frontal ? Lateral ? Distanta de franare 180 km/h -0 km/h ?? Vrei sa intram in discutii de genul asta ? Crede-ma ... o explozie de roata , un rulment blocat , un caine care sarea in fata masinii , o masina pe care urma sa o depasiti care schimba banda fara sa se asigure si 99% sigur nu mai scriai nimic aici .Clio symbol nu are frane , roti , suspensie .... pt vitezele alea . Cat despre elementele de siguranta .... la fel ca si la Logan = 0
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:27   #88
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

eu nu prea am dreptu sa zic ...dar cred k ai gresti ceva ..foarte grav ..
"Cat despre elementele de siguranta .... la fel ca si la Logan = 0" i don`t think so ....din cate stiu eu loganu are 3 stele ok ? clio din cate situ are 5 ...e o diferenta si crede`ma ma simt mult mai bine int`un clio dekt in logan , ma simt mai sigur , si acum in loc de clio aveam LOGAN ...si acum ii multumesc omului de la Renault k nu ne a lasat sa ne luam Logan , si totusi a fost o decizie buna ...la cate accidente am vazut cu loganu... oriqm sunt prea mic k sa ma iau cu voi in gura sau sa ma cert ... voi stiti k aveti permis si participati la curse.k vad k tu ai la member of : participant curse .., ai o masina frumoasa ...sal
expres is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:45   #89
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Ok.... mergeti cu 180 cu clio symbol . O sa va vad la stiri ... aveti mai multe sanse sa apareti decat Becali !
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:48   #90
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

bine , si veiz k am mers de mai multe ori , SI N`AM AJUNS ! asa k ce sa zic ...n`ai minte te pui la mine la un copil de 14 ani :-j ....
expres is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -