Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-07, 18:33   #61
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Nu stiu care a zis ca berlina nu face fata Loganului 1.4, dar se inseala. Depinde de la sofer la sofer.
Cu Dacia mea din 85 in 4 trepte am batut un Logan 1.4 folosind treptele 1, 2 si 3, atat am avut nevoie in locul unde m-am "dat" cu el - din semafor in semafor.
fii atent...test ce-ti propun...condu ambele masini...si cronometreaza-te...k sa nu mai depinda de sofer! asa testezi o masina...nu cu soferi diferiti....si pun pariu k o sa fuga mai bine loganu!
ANM is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 18:35   #62
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

logan 1.6 16v face audi a4 131cp in treapta 1 , 2 si putin 3:
https://youtube.com/watch?v=PJjaduwIlbA ...loganu se tzine dupa audi in primele 2 trepte...si cineva mai sus zicea k il face cu berlina in primele 3 trepte....NU MAI VISATI...DATI-O LA "RABLA" SI LUATI-VA LOGAN...dak nu puteti sa va luati masini k audi, skoda, volkswagen....e bun si loganu!
ANM is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 18:39   #63
Alex-NTU

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 22
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Un logan amarat - ANM View Post
logan 1.6 16v face audi a4 131cp in treapta 1 , 2 si putin 3:
https://youtube.com/watch?v=PJjaduwIlbA ...loganu se tzine dupa audi in primele 2 trepte...si cineva mai sus zicea k il face cu berlina in primele 3 trepte....NU MAI VISATI...DATI-O LA "RABLA" SI LUATI-VA LOGAN...dak nu puteti sa va luati masini k audi, skoda, volkswagen....e bun si loganu!
ce logan ma luati-va cielo)))cel mai bun,face si loganu de 1.4 si 1.5D
Alex-NTU is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 19:00   #64
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Alex-NTU View Post
ce logan ma luati-va cielo)))cel mai bun,face si loganu de 1.4 si 1.5D
in octombrie anul trecut v-am rupt dintii la cursa la craiova,cu loganul.m-a batut doar PIL-ul,scirocco cu motor de gti,care era atat de demontat,sa fie mai usor,incat nu mai avea nici bord.
pentru baietii aia doi din craiova care posteaza pe aici fara sa fi condus o masina in viata lor macar pe strada,daramite la curse.
Attached Files
File Type: avi 14.avi (3.20 MB, 131 views)
File Type: avi 18.avi (3.02 MB, 106 views)
File Type: avi 97.avi (3.00 MB, 100 views)

Last edited by siadimet; 18-09-07 at 19:02.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 19:42   #65
Alex-NTU

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 22
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by siadimet View Post
in octombrie anul trecut v-am rupt dintii la cursa la craiova,cu loganul.m-a batut doar PIL-ul,scirocco cu motor de gti,care era atat de demontat,sa fie mai usor,incat nu mai avea nici bord.
pentru baietii aia doi din craiova care posteaza pe aici fara sa fi condus o masina in viata lor macar pe strada,daramite la curse.
frumos loganul..suspensii,jante..poate si un cip ceva..bv tie,eu vorbeam de loganul stock,l-am facut cu cielo..si app am permis..cand mai vi prin craiova sa ma anunti..poate ne dam!!deci cielo STOCK face loganul STOCK de 1.4,1.5,oricum nice car.poate mai vi la urmatoarea cursa in craiova si o sa vezi cielo de o ''sa-ti rupa dintii''...la cum evolueaza tunning-ul aici o s afie mai multe care se baga..inclusiv a mea

Last edited by Alex-NTU; 18-09-07 at 19:47.
Alex-NTU is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 19:59   #66
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by siadimet View Post
in octombrie anul trecut v-am rupt dintii la cursa la craiova,cu loganul.m-a batut doar PIL-ul,scirocco cu motor de gti,care era atat de demontat,sa fie mai usor,incat nu mai avea nici bord.
pentru baietii aia doi din craiova care posteaza pe aici fara sa fi condus o masina in viata lor macar pe strada,daramite la curse.

nu te supara ca te intreb da tu te simti jmecher ca ai logan ? esti penibil

poate ne explici si ce legatura au filmele tale cu topicul asta,ia vezi nu pui unu in care faci o bicicleta sa ne arati cat esti de tare?
__________________
Leon 2004 1.6 16V

Ex Ford Focus 2001 1.4 16V

Ex BMW e36 1994 316i Compact
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 20:10   #67
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

apropo din cate te lauzi pe daciaclub loganul tau are undeva pe la 100 de cai asa ca nu e mare performanta ca ai facut cielo de 80 de cai, schumacherule..
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 20:26   #68
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
apropo din cate te lauzi pe daciaclub loganul tau are undeva pe la 100 de cai asa ca nu e mare performanta ca ai facut cielo de 80 de cai, schumacherule..
nu ma laud,masina chiar avea putin peste 100 de cai,si am aratat asta pe unde am fost pe la curse.dar acum am schimbat marca si intru la alta clasa.si la cursa la craiova o sa vin atunci cand se vor mai organiza,cu mare placere,si voi,daca aveti placere,puteti veni pe 7 octombrie la buzau la cursa.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 20:29   #69
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
nu te supara ca te intreb da tu te simti jmecher ca ai logan ? esti penibil

poate ne explici si ce legatura au filmele tale cu topicul asta,ia vezi nu pui unu in care faci o bicicleta sa ne arati cat esti de tare?
ma simt ''jmecher'' cu orice masina as avea,atata timp cat este a mea,luata din munca mea.cat despre filme,poate vrei sa pun un film cu logan vs renault 12(dacia)cu motor de renault alpin?
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 21:20   #70
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

totusi aici se discuta despre logan 1,4(in mare parte) versus dacia 1,4 iar tu vi cu logan de 1,6 si modificat nu-i frumos..e clar ca 1.6 nu are ce cauta la start cu dacia de 1.4
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 23:54   #71
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Un logan amarat - ANM View Post
fii atent...test ce-ti propun...condu ambele masini...si cronometreaza-te...k sa nu mai depinda de sofer! asa testezi o masina...nu cu soferi diferiti....si pun pariu k o sa fuga mai bine loganu!
Alo sefu' ... Nu mai laudati atat Loganul.
Eu am spus ca o cursa dintre o berlina si un Logan 1.4 nu trebuie sa se termine neaparat cu victoria Loganului.
Si daca Loganul scoate un timp mai bun ce ?
Nu crezi ca Dacia Berlina are sanse in fata lui ?

Sincer sa fiu, nu ma intereseaza ce timp scoate Loganul si ce timp scoate berlina clasica.
Urasc Loganul, si mai nou ii urasc si pe soferii lui pentru ca devin din ce in ce mai aroganti. (nu toti)
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 00:24   #72
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Alo sefu' ... Nu mai laudati atat Loganul.
Eu am spus ca o cursa dintre o berlina si un Logan 1.4 nu trebuie sa se termine neaparat cu victoria Loganului.
Si daca Loganul scoate un timp mai bun ce ?
Nu crezi ca Dacia Berlina are sanse in fata lui ?

Sincer sa fiu, nu ma intereseaza ce timp scoate Loganul si ce timp scoate berlina clasica.
Urasc Loganul, si mai nou ii urasc si pe soferii lui pentru ca devin din ce in ce mai aroganti. (nu toti)
ESTI PATETIC!...URASC OAMENII KRE ISI ARUNCA MASINA NATIONALA LA GUNOI....ESTI VECHI PRIETENE...DAK TU PREFERI BERLINA IN LOC DE LOGAN...AT IA-O P MAMA SOTIEI SA DORMI CU EA...SI NU P NEVASTA-TA!
ANM is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 00:31   #73
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

mah eu nush ce sa zic, ca nu am condus lighean de 1.4 dar eu am de 1.6 stock si nu m-a facut pana acum nici o berlina....dar nu se stie niciodata
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 00:35   #74
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Un logan amarat - ANM View Post
ESTI PATETIC!...URASC OAMENII KRE ISI ARUNCA MASINA NATIONALA LA GUNOI....ESTI VECHI PRIETENE...DAK TU PREFERI BERLINA IN LOC DE LOGAN...AT IA-O P MAMA SOTIEI SA DORMI CU EA...SI NU P NEVASTA-TA!
Imi pare rau, nu eu sunt cel care isi arunca masina nationala la gunoi.
Poate vrei sa iti reamintesc faptul ca Loganul este mai mult Renault decat Dacie?

Si nu sunt prieten cu tine si nici patetic, multumesc.
Ce sa spun ?! Imi plac purisancele. Vezi ca prietena mea poate avea 18 ani, dar sunt femei la 33-34 de ani care se tin minunat si pot fi mame.

La fel si Dacia Berlina, "prietene".
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 09:40   #75
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Dacia Berlina VS Logan 1.4,1.5,1.6 VS Alte masini

Quote:
Originally Posted by Un logan amarat - ANM View Post
loganul d 1.6 16v se poate sa fii avut roti de alta dimensiune...o explicatie logica ...altfel...poate chiar fuge atat!
nu man..era stock stock din cate stiu
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -