Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 13-01-04, 14:16   #1
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default SA FIM INTELEGATORII

SA FIM INTELEGATORII , deci politia asi face datoria SI ESTE NORMAL dar ei ne inteleg cat pot ,sa nu fim rai ,totusi ei trebuie sa respecte LEGEA si pt noi este valabil dar eu cred ca suntem undeva la limita dintre LEGE SI ILEGALITATE si nu cred ca suntem o prioritate . Am discutat cu multi politistii care sunt deacord cu ce facem noi, dar nu pe drumurile publice DAR neavand un loc se intampla ca 10-20 de masinii sa se mai intalneasca si faca o LINIUTA .ULTIMA cursa asa zisa ILEGALA a fost circa 25 de masinii care pur si simplu stateau de vb , cand au aparut POLITIA din BRAGADIRU toti au fugit si baieti aia stateau ca nevinovati si se uitau nestiind ce se intampla ZIARELE AU ABERAT IN ULTIMU HAL ,,AU FOST PESTE 80 DE MASINI '' ASTAIA NU AU VANZARE ?HAI SA CUMPARAM SI NOI ZIARU EV.ZILEI SI ADEVARU poate asa le mai creste si lor vanzarea RUSINE LOR CELOR CARE MINT CRUNT SI INJOSITII POLITIA CA SI CUM AR ULTIMI OAMENI,DAR SA STITI CA NU ESTE CHIAR ASA DACA AR FI VRUT CU ADEVARAT NE-AR FI PUTUT OPRI DE MULT NU CREDETII CU RESPECT MICUTZU
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 13-01-04, 14:21   #2
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default

Chiar k............AIUREA...

Ramane sa speram la acel \"cineva\" care ne va face si noua pista pe care sa ne stricam masinile.
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 13-01-04, 15:39   #3
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

sa mor daca am inteles ce ai zis
no coment about my identity
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 13-01-04, 17:00   #4
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 719
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

politia vrea sa evite o bataie gen mineriada intre ei si noi! Ca asa ar putea sa ne blocheze lejer! si sa bage 100 de jandarmi la inaintare! dar orikum nu ar rezolva ceva!
__________________

Inconstienta ucide oameni nevinovati! Jos Gaina!
aicad is offline   Reply With Quote
Old 13-01-04, 21:52   #5
dude

Stage 4
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 185
Default Asa e, dar...

Micutzu are dreptate: Politia nu face decat sa-si faca treaba, si daca voiau cu adevarat sa opreasca \"fenomenul\" o puteau face de mult. Ganditi-va ca putea sa faca citatii pentru toti cei pe care au fost vreodata filmati sau fotografiati la curse si sa le ia carnetele sau chiar mai rau.... Sigur, n-ar fi fost legal sau democratic, dar s-ar fi putut face, la o adica...
Parerea mea sincera este ca pana nu se va gasi o propietate privata sau cineva, persoana fizica sau mai degraba vreo asociatie sportiva nu va cumpara/inchiria/etc o bucata de pamant si va amenaja un \"circuit\" nu vom scapa de Politie. Singura solutie asta e. Parerea mea...

Stiu ca e o chestie foarte costisitoare, dar nu s-ar putea starange de la toti participantii/doritorii de curse cate o anumita suma(dupa sufletul si buzunarul fiecaruia) si inchiria o bucata dintr-o proprietate privata care sa fie cat de cat amenajata, ca sunt slava domnului o gramada de oameni mai avuti, dintre care multi pasionati de \"fenomen\". In toate tarile civilizate exista piste unde pasionatii se pot intalni si \"relaxa\" in voie si fara \"supraveghere\". Si atunci Politia n-ar mai avea ce sa zica sau cum sa interzica asemenea manifestari. Mai am si alte idei despre ce s-ar putea face, dar postul meu e suficient de lung. Daca cineva e interesat de ideile si parereile mele sunt bucuros sa le impartasesc.
__________________
Sanatate maxima !
dude is offline   Reply With Quote
Old 13-01-04, 22:30   #6
FiReBuRn

Stage 5
 
FiReBuRn's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 829
Member of:
[SEAT]
Default

Da...Micutzu are dreptate..dar si ziarele astea abereaza la greu..in plus noi mai mult vorbeam acolo..nu faceam nimic..nici o liniutza nu e timp sa faci ca vine repede politia..ar trebuie sa gasim un loc mai retras...!dar asta cam greu
__________________
FiReBuRn is offline   Reply With Quote
Old 13-01-04, 23:15   #7
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Cum? Cine? Care e subiectul ? Vad o invalmasala de subiecte unul peste altul postate dar care e treaba ?(Baietii care stateau degeaba!!))) ,Politia,Ziarele,o intraga invalmasala fara nici-o iota!!!!Poate cel care a postat subiectul a vrut sa spuna ceva dar vad ca nu sunt singurul care nu inteleg......Ma afisej cu Guest sa nu deranjez opinia publica ,dar nu sunt cel de mai sus ,sunt al-II-lea care nu inteleg nimic..........fi mai explicit sau mai coerent \"mai draga scriitorule\"
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 13-01-04, 23:58   #8
KLM-ul

Stage 2
 
KLM-ul's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 20
Default

Baietii daca Politia vroia sa ne prinda sau sa incerce sa elimine acest \"flagel\" incercau o operatiune gen acum 3-4 ani in urma ca cea de la \" Macarale \" din Ozana unde chiar a fost macel.

Cine e mai vechi pe la curse stie la ce ma refer. Sa speram ca nu vor incerca o actiune similara
KLM-ul is offline   Reply With Quote
Old 14-01-04, 06:42   #9
dude

Stage 4
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 185
Default

Pentru Guest: Incearca sa citesti mai fara graba ce s-a postat aici si o sa ai marea surpriza sa intelegi ce s-a scris si care sunt subiectele.

Pentru restu: Problema nu e ce o sa faca politia sau ce o sa scrie ziarele, ci ce tre` sa facem noi, respectiv cei care organizeaza aceste \"intalniri\" pentru ca sa nu mai fim \"deranjati\" de catre unii sau altii.
Parerea mea...
dude is offline   Reply With Quote
Old 14-01-04, 14:38   #10
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default SALUTARE BAIETII

Diseara o sa ma intalnesc cu ziaristu de la ADEVARU si am sa-i dau un interviu despre ce sa intamplat cu ADEVARAT nu ce au scris ei .Am inteles ca ei au primit un comunicat de presa de la IPJ ILFOV ca au fost in jur la 80 de masinii (nustiu de unde atatea minciunii)si ei asta au scris,asta este justificarea pe care mia dat-o ziaristul de la ADEVARU. PENTRU CEL CARE NU A INTELES CE AM SPUS DATA VIITOAREA AM SA INCERC SA FIU MAI EXPLICIT SI SA NU MAI FIU INGANDURAT OK CU RESPECT MICUTZU
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 14-01-04, 19:48   #11
FiReBuRn

Stage 5
 
FiReBuRn's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 829
Member of:
[SEAT]
Default

Eu nu ii inteleg pe ziaristii astia !! Chiar deloc.. Ei cred ca daca mint intr`un reportaj si il publica..scot mai multi bani ? Sa spuna draq adevarul ! Nu e corect asa.. Domne erau 100 de masini si se intreaceau pe 10000000 $ ..o sa ajunga sa scrie si astA ! Astia chiar au inebunit ! Cand am vazut in ziar m-a bufnit rasu.. cica 40 de masini..Doamne fereste ! In fine..
FiReBuRn is offline   Reply With Quote
Old 15-01-04, 01:55   #12
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

nu cred ca poate fi eliminat fenomenul curselor legale,adevaratii pasionati nu se vor retrage orice ar fi,atata timp cat nu avem unde,vom gasi,ilegal sau nu,mai multi sau mai putini!Micutzu-le,sper ca va tipari cu adevarat ceea ce vei spune,fara rastalmaciri si adaugari!Ar fi bine sa se clarifice totul,atat cu ce s-a intamplat duminica,cat si cu intreaga noastra activitate! Imaginea participantilor ar trebui sa fie cea reala si nu cea dorita de unii sus pusi sau de mass-media pt a avea vanzari si audiente!Parerea mea este ca un talk-show unde sa partice un organizator si un participant la curse si un om obisnuit,unde sa se raspunda la toate intrebarile si sa se edifice chestiile cu \"super bolizi\" si \"baieti de bani\", \"inculti care nu au ce face\",\"castiguri fabuloase din organizarea curselor\" si \"pariuri facute la curse\",ar fi cea mai buna cale!Si cred ca se poate realiza si asta!(adica talk-show-ul)
__________________
PAREREA MEA \\\"PROPRIE SI PERSONALA\\\"
TNos is offline   Reply With Quote
Old 15-01-04, 10:46   #13
Ursu-=X-Team=-

Stage 4
 
Ursu-=X-Team=-'s Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 270
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default

) asa sunt ziaristii .. Eu am vb cu cel care a scris articolul despre noi de aici din cta .. Si mi-a spus ca politia i-a zis tot .Dar .pe linga ce i-a zis politia a mai bagat si el putin . De... tre sa fie vindut ziarul. Sunt multe mincatorii in ziarele astea..
Sunt deacord cu micutzu politia isi face datoria. Daca vroiau sa ne prinda ne prindea . Eu cunosc unul care se da la liniutze in cta si este politist culmea de circulatie. Deci exista si asa ceva.
Atata timp cu cursele ilegale exista vor exista si sifonari si reporteri mincatori de ***

Noi incercam sa facem, ceva legal in cta .. c raliurile ..dar ACR ne cam taie creanga .. Ne baga niste pretzuri de nebuni .. Sa vedem ce reusim sa facem totul legal
Ursu-=X-Team=- is offline   Reply With Quote
Old 15-01-04, 12:29   #14
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Ziaristii si taximetristi sunt cele mai josnice fiinte de pe pamant
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 15-01-04, 12:43   #15
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Micutzu este mai multi oameni. Ca de aia le stie el pe toate. Are urechi peste tot. Altfel nu are cum sa apara in 3-4 ziare deodata si sa apara si diseara la stiri la ant1.
De aia e si asa mare. La nevoie se rupe in mai multi si se urca in mai multe masini cand vine garda la curse. Tu crezi ca Micutzu e la tine in masina. Nu e asa. Adica e asa, dar el mai e si in alte masini. si vorbeste cu el unde sa se mute cursele in timp ce fuge de gabori.
Ei gandeste mereu la pasul urmator.
Sa nu va lasati intimidati. E foarte important.


.........RESPECT MICUTZUUU!!!!
Anonymous is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -