Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-10, 12:59   #271
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

a zis ca nu a prins
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 02-12-10, 19:27   #272
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
serios? acum 10 ani tu i-ai prins?
nu fi rau cu el....a zis ca nu a prins vremurile alea...isi dadea si el cu parerea.....repede lai taxat
ClaudyuNSL is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 07:32   #273
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

da ba corect
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 10:32   #274
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Omul rau al forumului asta !!!
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 15:02   #275
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

si tu omul cu cei mai multi fani !
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 15:39   #276
Slim29

Stage 5
 
Slim29's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,629
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

aveam 12 ani cand se intamplau si mai ajungeam la cateva curse .. era altceva in 2001 - 2002 (abea asteptam vineri seara si sambata seara) dar o data cu cresterea EGO`ului ) s-a spart lumea ... multa bafta si sper sa se revina vremea aia , atunci era ceva... istoria de 2010 unde se scrie pe forum ?? mie unu mi s-a luat si d forumu asta .. prea multa lalaiala si prea multi useri aparuti degeaba ... era mai frumos forumu in 2006 )multa bafta , cand o sa am masina necesara pt asa cv apx 2012(oricum ne vdm la anu in CND sper) o sa iesim pana atunci >...nici la seminte numai am cu cine sa ies .. Felicitari santos pt topic si multa bafta celor "mari" si sa faceti ceva frumos .. santos o tura la taxi drift ?? ) hai ca ma bag cu japca in seama
__________________
e30 forever love!
e34 first love!

Last edited by Slim29; 03-12-10 at 15:44.
Slim29 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-10, 18:44   #277
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Internetul si in special acest forum au stricat multe ...
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-10, 20:22   #278
roscatu m3

Stage 5
 
roscatu m3's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 6,557
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by bix View Post
ce a fost nu va mai fi....punct.
cine mai are curaj acum sa faca cum se facea odata? se facea misto de garda, se facea misto de jandarmi dupa ce ascundeam masinile(tinand cont ca veneau 2-3 camioane), aruncam cu oua in ei "veteranii" stiu si pot sa ma cotrazica, nu existau legi asupra curselor ilegale, dupa care sau votat legi aspre...
Turcule chiar crezi ca stie toata lumea seara aia la maxim cu garda si jandarmi de au blocat tot capatu lui 68,eram pe indiana si ne dadeam daca iti aduci aminte,eram eu cu Robert txa,,ADEVARATUL TXA!!!! DUMNEZEU SA IL IERTE,, cu rasfatatu cu Corrado si inca citeva masini nu mai stiu exact ca pe atunci citiva eram care ne dadeam grav in Dr Taberii si ma dadeam eu cu rasfatatu si la un moment dat neamtu matol din dreapta zice da-i tare ca vine garda gramada dupa noi si am fugit la 68,eu cind am ajuns la 68 aveam pana pe spate la golf RJC si acolo a ramas masina pe piatra cubica si au venit toti care ne dadeam la 68 unde au venit jandarmi si garda mulllta,RJC-ul ramasese in mijlocul politiei si eu am fugit,am vb cu grasu ala nebun daca il mai stii care statea pe acolo si la un moment dat le-a aratat curu la gabori de l-au alergat pe la blocu lui nana de la 68 si a adus de la masa 2 cartoane cu oua,eu am laut citeva oua din carton si direct in geamul unui vento de politie si m-am intors cu spatele si un politai era sa il ia pe Mazilu la politie care era linga mine crezind ca el daduse cu oua si au inceput sa ne alerge jandarmi,eu impreuna cu altii am fugit prin spatele blocului cu 10 etaje de la 68 si chiar in spatele blocului m-am impiedicat si am cazut direct pe burta iar neamtu matol a fugit la ioni pe colt unde erau aia cu mormanele de pepeni si s-a aruncat direct pe mormanul cu pepeni sa se ascunda de garda,cind mi-a povestit am lesinat de ris,Mazilu se ascunsese intr-o ghena,VREMURI ADEVARATE.
Turcule vezi ca mai am si eu citeva casete video de la curse cum ne alerga garda si inregistrarea de la PROTV unde am fost invitat de TEO in emisiunea ei de atunci cu directorul aeroportului baneasa Stefan Mladin cind am organizat prima cursa legala din Romania pe aeroportul Baneasa.
Adevaratele curse de la Policolor pt cei care nu stiu au inceput cind am venit noi din Dr Taberii,ma suna intr-o seara MTJ cu care ne stiam toti si imi spune ca se dau citeva masini pe la policolor si sa mergem si noi din Dr Taberii sa ne dam cu ei si asa au inceput marile curse la Policolor,BNR golfu 2 cu motor de 16v a varului meu care fugea rau de tot,TXA-ul ADEVARAT !!!
ursuletul lui Catala si Jae modificat VTA-ul care mergeam eu cu el cu motor de 2.7 de scotea flacari pe toba,ursuletul lui Florica cu care a fost prins de jandarmi in ultima zi si pus pe burta si a 2 zi era pe prima pagina a ziarelor,in ultima zi l-am adus pe Vali nebunu cu corvetul albastru de a vrut sa sedea cu Manu cu corvetul negru si cind s-au pus la start nu se mai puteau da, era foarte multa lume si strada se facea ca un V inchis ca toti vroiau sa vada si atunci au venit mascati si ne-au alergat ceva si atunci s-au cam incheiat cursele la Policolor,m-au cautat gaborii de la sectia 13 daca nu ma insel de au inebunit,aveau informatii ca eu organizez cursele.
Povestile legate de cursele din perioada respectiva sint multe

Last edited by roscatu m3; 04-12-10 at 20:32.
roscatu m3 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-10, 20:43   #279
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Roscatu le mai stii man cand am facut motorul la RJC.....din 3 motoare.....pe trotuar.....in plm de ma injurau toti la Lukoil Domnesti.......toti intrebau .....ce ai facut ma la motorul lu ala ...si tu pusese i cutie in 4.......de fugea in scurt de rupea....))...cand am fost la Snagov....)) de am facut toti baie in pl goala....numai yu erai cu gagica dupa tine.....mai sti in drum spr casa cand iti aratam c u r u ......a morrrrrrrrrrrr prin luneta lu Mazi......dimineata cand sa uitat ala in retrovizorie nu stia de ce are 2 buci pe luneta ....stau si rad ca prost u in fata calculatorului......ce viataa !!! cate ar fi d spus...........
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 04-12-10, 21:03   #280
roscatu m3

Stage 5
 
roscatu m3's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 6,557
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by F_L_R View Post
Roscatu le mai stii man cand am facut motorul la RJC.....din 3 motoare.....pe trotuar.....in plm de ma injurau toti la Lukoil Domnesti.......toti intrebau .....ce ai facut ma la motorul lu ala ...si tu pusese i cutie in 4.......de fugea in scurt de rupea....))...cand am fost la Snagov....)) de am facut toti baie in pl goala....numai yu erai cu gagica dupa tine.....mai sti in drum spr casa cand iti aratam c u r u ......a morrrrrrrrrrrr prin luneta lu Mazi......dimineata cand sa uitat ala in retrovizorie nu stia de ce are 2 buci pe luneta ....stau si rad ca prost u in fata calculatorului......ce viataa !!! cate ar fi d spus...........
Daca ne apucam sa ne aducem aminte tot ce am facut in perioada respectiva si cite si mai cite nebunii cred ca scriem o carte,era distractie la maxim curse non stop,reparam la masini ca se stricau ca deh....
Aveam 2 telefoane la un moment dat si sunau in continuu seara unde mergem,un tel il dadeam lui Bigan sa raspunda sa le zica baietilor unde mergem
sa ne dam si imi aduc aminte de Micutu,dumnezeu sa il odihneasca,cind incepuse sa vina si el pe la curse si intr-o seara eram multi la 68 si ma intreaba,Roscatule te ajut cu ceva,ne alergase garda si fugisem la 68 si vreoiam sa mergem in alta parte sa ne dam,vremuri in care traiam si munceam sa ne facem o masina sa ne dam,la mine se duceau motoarele la RJC si cutiile la luna le schimbam,de la scirtiuri untruna la plecarile de pe loc la curse se spargea ceva in cutie tot timpu

Last edited by roscatu m3; 04-12-10 at 21:05.
roscatu m3 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 02:39   #281
bix

No Speed Limit

Stage 5
 
bix's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 470
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by roscatu m3 View Post
Turcule vezi ca mai am si eu citeva casete video de la curse cum ne alerga garda si inregistrarea de la PROTV
si cu ale mele... sa mi le dai si sa le scot pe dvd.

Mi aduc aminte ca 2 cartoane de oua a adus Florica ( sunt multe de povestit Roscat-ule)...adevarat am face un "roman" daca am pune totul pe hatie....
bix is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 09:07   #282
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Internetul si in special acest forum au stricat multe ...
Pacat ca aici nu pot sa dau "Like".
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 13:34   #283
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

hai sa pun si eu ceva sa va aduceti aminte cum ne distram ..https://www.youtube.com/watch?v=gQ4r-...elated......pt flo micutzu rip, vali din ploiesti....aduceti va aminte cum a cazut bolovanu de nick in parcare cu motorul pe valea oltului )))...ce weekend a fost nu pot sa uit ca am rupt 4 scaune la mici ..ia zii florica cum a fost)))
__________________
[SIGPIC][SIGPIC]
hasky is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 16:37   #284
B_60UPE
Subaru Driver

Stage 5
 
B_60UPE's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,823
Member of:
[SUBARU]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

ce texan erai bai hasky, zici ca erai crocodilu dundee.

imi aduc aminte de tine cind o ardeai prin dorobanti de ne uimeai cu ce desene faceai
B_60UPE is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 18:23   #285
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by hasky View Post
hai sa pun si eu ceva sa va aduceti aminte cum ne distram ..https://www.youtube.com/watch?v=gQ4r-...elated......pt flo micutzu rip, vali din ploiesti....aduceti va aminte cum a cazut bolovanu de nick in parcare cu motorul pe valea oltului )))...ce weekend a fost nu pot sa uit ca am rupt 4 scaune la mici ..ia zii florica cum a fost)))
Frate la cat de agitat erai....nu a rupt micutzu scaunu l...l ai rupt tu....cand ne am trezit dimineata....ne am dus sa l trezim pe Nik din somn.....si am inimerit in camera l u Deea...si a iesit aia nemachiata......am rupt o toti la fuga pe scari.....mai stii la bataie ca am indoit aripile la CRX si Musang....si eram toti vineti , Niculae cu tricoul rupt.....
F_L_R is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -