Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-10, 09:09   #106
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

toba, hai sa dam dovada de echidistanta corecta aici da?
nu e corecta asta cu - nu vii cu masina stock!
de ce? pai simplu, pentru ca un rs6 sau un m5 este destul de onorabil plasat langa tine cu subaru si nu-l poti ignora....cursele nu fac subiectul masinilor non-stock si atat!

in rest, bine punctat
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 13:53   #107
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
tu macar ai idee cu cine stai de vorba?
ai dat dovada de snobism si de "modestie" ....... asta este cea mai mare problema in lumea curselor....invatati sa acceptati si pe cei mai mici care chiar vor sa faca ceva nu sa se joace nfs toata viata ,multi isi pierd pasiunea din cauza snobilor si figurantilor cu audi s3 stock(era doar un exemplu nu vreau sa sara toata lumea cu s3 acum )
Alex23 is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 14:00   #108
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by Alex23 View Post
ai dat dovada de snobism si de "modestie" ....... asta este cea mai mare problema in lumea curselor....invatati sa acceptati si pe cei mai mici care chiar vor sa faca ceva nu sa se joace nfs toata viata ,multi isi pierd pasiunea din cauza snobilor si figurantilor cu audi s3 stock(era doar un exemplu nu vreau sa sara toata lumea cu s3 acum )
esti pe alta planeta
nu am dat dovada de nimic, m-ai acuzat de o treaba si te intreb in cauza daca stii cu cine stai de vorba
si nu am cum sa ii accept pe cei mici care sunt prosti de gura
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 18:56   #109
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

nu frate pasiunea costa ... deci nu mai auce cauta cei care nu isi fac masini ...cei cu rs6 si M5 sunt foarte putini ... acum cateva luni a venit un nene la mine cu un Mustang si suferea cu el ca are 370 de cai ca e super preparat ... si a dat chiar de dracu in kisselef ... dracu eram eu , mi-e imi place sa ii fac sa se simta si bine pana ajung la start , yam zis ca nu ma dau cu el ca eu am putin ...pana in 300 ... si atunci a prins curaj rugandu-ma sa ma dau cu el ... si intr-un final am ajuns la start ... yam rupt franele ! masina era stoc (a lui )...eu daca stiam ca este stock nu ma mai dadeam cu el ...
asa cum fotbalistul se antreneaza pana ajunge la un meci ... asa si noi fa-ti ceva la masina ca sa ajungi la start... la noi e clar ai 4 roti hay la curse, asa am ajuns sa avem accidente la curse ... nu avem frane ,nu avem suspensie ,etc...ce cauta la curse un golf 4 TDI STOCK ??/ce vrea sa faca el acolo ? asta nu e pasiune ...pasiune e un SGM-u care pe o dacie a facut ce a facut ... ca zice lumea ca noi astia cu masini suferim ... si ca pe cei cu dacii ii renegam , nu este adevarat ... SGM-u era in cercul nostru si era mereu laudat de catre noi . de ce?? pentru ca am vazut pasiune !

SXC-ule :cate cauciucuri si ambreiaje ai rupt pana ai devenit si tu potent la start ??
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 21:56   #110
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
SXC-ule :cate cauciucuri si ambreiaje ai rupt pana ai devenit si tu potent la start ??
daca vrei sa iti raspund corect , am rupt multe masini pana sa ajunga altii mai potenti ca mine si sa ma depaseasca timpul meu oricum a apus coane, dar ma consider pe buna dreptate unu din "aia batrani" si nu pot sa stau in banca mea cand vad mucosii cum dau din maini agitati aiurea
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 17:05   #111
Sorela

Stage 3
 
Sorela's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 49
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Imi aduc aminte cu drag ca acum aproape 4 ani l am vazut pe Micutzu pentru prima si ultima oara. Era in otopeni pe DN 1 la un OMV aproape de Corbeanca impreuna cu niste tipi pe care din pacate nu ii cunosc,atunci se dadea un lambo cu un porche ....eu eram decat in trecere pe acolo si am trecut chiar pe langa el claxonandu i ....el a salutat ff politicos . in momentul ala m am razgandit si in sensul de la aeroport am intors ca sa asist si eu la ''curse'' oricum habar nu aveam de asa ceva .....

Dar sper surprinderea mea pt k oprisem peste drum de el .....Micutzu a facut cu mana si a strigat la noi ..... '''de ce nu venitzi si voi aici....langa noi ?!''' ....ma rog ideea este ca de atunci ceva se naste in inima ta cand vezi ca un ''campion'' itzi vorbeste balnd si te atrage langa ceea ce face el ....nush totul se schimba ..

Parerea mea este sa fitzi mai blanzi, mai apropiati cu cei noi ......nu ii mai speriatzi .....tot ce cauta ei defapt este sa ajunga ca VOI ...VOI cei cu masini putenice si buni in ceea ce facetzi !!!

Macar incercatzi ca e pacat sa ii indepartati !!

PS: Realizez ca nu se poate cu toti !
Sorela is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 17:48   #112
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

sa-mi fie cu iertare dar nu il recunosc pe micutzu in cele de mai sus
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 20:57   #113
tea_radu
BMW Driver

Stage 5
 
tea_radu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 815
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[BMW]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
sa-mi fie cu iertare dar nu il recunosc pe micutzu in cele de mai sus
+1...
tea_radu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 21:20   #114
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by tea_radu View Post
+1...
mi tu
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 00:44   #115
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

acum 4 ani cel care postase avea 17 ani.. conform varstei de pe forum.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 01:22   #116
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

vorbarie prea multa , acordati prea multa atentie la niste cetateni care habar nu au de principiu de functionare al unui motor cu combustie interna in 4 timpi , si nu au avut nici macar curiozitatea sa dea un search sau macar sa intrebe , sunt multi care habar nu au ce cheie se potriveste pe bujia lor , sunt si oameni de treaba dar prea putini . Va tociti nervi degeaba , ne hranim cu amintiri cand avem un viitor in fata , nu ma intereseaza cat esti de pasionat , daca nu ai modificat nimic la masina nu ai ce sa cauti la curse , imi e rusine ca imi 2010 se mai dezbat prbl de genu asta . M-am saturat de ciorile care au 3.0 v6 tdi pe franta si cred ca sableaza caroseri daca vin curse si ghici ce nu sableaza nimic ii fac o marita de CRX cu 1.6 16v , m am saturat de copii care vb de micutu si habar nu au numele lui de familie , m am saturat de curse cu masini de 2 cai , vreau sa vad masini puternice daca vin la curse , nu sa vad un mercedes ca al meu cu 2 cai , cursele de 2 cai erau frumoase in 2003 , acum sunt depasite si numai merita atentie .
Toba nici noi nu aveam masinile tipla aduti aminte de lufturile la vr6 si de franele mele de la golf 1 ca fara repartitor dadeam drifturi , insa ne vedeam de treaba noastra si ne salutam peste tot pe unde ne vedeam , alte vremuri alte masini , tocmai din aceasta cauza suntem unde suntem la nivel de europa pt ca am acceptat toate no'namurile cu masinile parintilor .
__________________
Nothing to display

Last edited by Turbo110; 04-10-10 at 01:28.
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-10, 14:40   #117
Sorela

Stage 3
 
Sorela's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 49
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Cred ca nu a fost o idee buna sa postez ....nu am cum sa ma contrazic cu voi.....mii de scuze daca am deranjat pe cineva!
Sorela is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 16:20   #118
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Apropo de vremuri de demult, mai stie cineva ceva de Oaie sau de Gogoasa?
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 16-10-10, 01:28   #119
antacebal

Stage 5
 
antacebal's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 429
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by CataNOS View Post
Apropo de vremuri de demult, mai stie cineva ceva de Oaie sau de Gogoasa?
Oaie creste pisici )
antacebal is offline   Reply With Quote
Old 16-10-10, 05:05   #120
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

https://www.youtube.com/watch?v=3jqhyze2WIE

CataNOS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -