Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 23-08-10, 08:28   #76
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by Vladz View Post
Atunci sa nu mai subliniem numele nimanui , ca nu suntem in masura nici unu sa judecam nu ?
Am subliniat acele masini , pentru ca acelea stateau pe margine , nu era nimeni in zona sa participe la ceva (stateau pur si simplu si mancau semninte) ; nu am spus-o cu nicio sageata dar cum a spus si DON_ul cand suntem chemati atunci sa mergen , ca oricum toata lumea stie de acel loc , daca intrebi un pusti de 14 ani pasionat de curse auto sigur iti spune ca stie unde se fac curse,,dar ce scriem noi aici sunt vorbe in vant si tot ce vrem si ce ne taie capul face " pt ca suntem romani si ne putem baga P_ _ A in placerile si linistea altora" am incheiat subiectule!
__________________
Ti se pare mare consumul tau ? Calculeazal---->
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 23-08-10, 12:15   #77
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Pe topicul asta imi place ca posteaza cei care nu se dau la curse
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 23-08-10, 12:44   #78
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
Pe topicul asta imi place ca posteaza cei care nu se dau la curse
Foarte bine punctat aici domnule"afara dp forum cu cei care nu se dau la curse"
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 12:57   #79
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Smile re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

pai si cum facem daca toata lumea aici numai discuta ??? uite de ex am o masina stock cu 112 cp ...un coupe ..caut pe cineva sa ne distram VINERI ? JOI cate una mica ...de la un semafor la celalat ??? cineva apt ?
catalin_toyo is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 13:39   #80
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by catalin_toyo View Post
pai si cum facem daca toata lumea aici numai discuta ??? uite de ex am o masina stock cu 112 cp ...un coupe ..caut pe cineva sa ne distram VINERI ? JOI cate una mica ...de la un semafor la celalat ??? cineva apt ?
propun 1.5 dci
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 14:50   #81
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Smile re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by riv_gms View Post
propun 1.5 dci
ORICE nu conteaza , important e sa ne distram , sa mai iesim din anonimatul asta .... !!! deci ???? provocari cumva pe undeva ????
catalin_toyo is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 16:06   #82
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by catalin_toyo View Post
ORICE nu conteaza , important e sa ne distram , sa mai iesim din anonimatul asta .... !!! deci ???? provocari cumva pe undeva ????
daca ai drum si cunosti persoanajele care vin la pl contacteaza-ma
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 09:25   #83
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Cool re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by riv_gms View Post
daca ai drum si cunosti persoanajele care vin la pl contacteaza-ma
BEBE cu veactra a 2000 16 v 150cc culoare ALBA aia de Bucuresti vine acolo am inteles APROAPE ...saptamanal o sa iau legatura cu el ...si cu prima okazie ...CRED posibil saptamana viitoare poate ne auzim
catalin_toyo is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 12:06   #84
NightDevil

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by catalin_toyo View Post
BEBE cu veactra a 2000 16 v 150cc culoare ALBA aia de Bucuresti vine acolo am inteles APROAPE ...saptamanal o sa iau legatura cu el ...si cu prima okazie ...CRED posibil saptamana viitoare poate ne auzim
))))))))))zob
NightDevil is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 14:22   #85
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Superb!
GMS-ule, sa-i asteptzi cu paine si cu sare tata, imbracat in costum national ca sa fii recunoscut mai bine si din masina sa se auda Dolanescu... ca sa fie treaba cum trebuie!
Si-asa tzaranii stau pe camp si asteapta sa vina "flacaii" si mai trag frana de mana la daciile cu puntile strambe. Niste distrusi venisera cu o dacie alba saptamana trecuta si au umplut drumul de pietris pana sa venim fiindca trasesera frana de mana pe-acolo si facusera "cursa speciala" in sat cu 5 RON de caciula, sa-i aduca pe gorgoveni la curse.
Ne era teama la start sa nu spargem capetele la cineva in spate sau vreun parbriz de la atata pietris de pe drum.

Cum spunea cineva intr-o revista:
"Programul rabla este o necesitate pentru multzi!
La fel ca si ... treaba mare!"
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 14:58   #86
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

hai sa incheiem orice discutie cu referire la ploiesti , taraba este inchisa ! ne vedem la legale
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 16:04   #87
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Superb!
GMS-ule, sa-i asteptzi cu paine si cu sare tata, imbracat in costum national ca sa fii recunoscut mai bine si din masina sa se auda Dolanescu... ca sa fie treaba cum trebuie!
Si-asa tzaranii stau pe camp si asteapta sa vina "flacaii" si mai trag frana de mana la daciile cu puntile strambe. Niste distrusi venisera cu o dacie alba saptamana trecuta si au umplut drumul de pietris pana sa venim fiindca trasesera frana de mana pe-acolo si facusera "cursa speciala" in sat cu 5 RON de caciula, sa-i aduca pe gorgoveni la curse.
Ne era teama la start sa nu spargem capetele la cineva in spate sau vreun parbriz de la atata pietris de pe drum.

Cum spunea cineva intr-o revista:
"Programul rabla este o necesitate pentru multzi!
La fel ca si ... treaba mare!"
tot am pregatit masina pt curse o sa ii astept cu discuri de frane si placute uzate si cu muzica de la ferouri uzate ar fi ideal pt ei ,
Donu`ule astept telefonul tau 0720447702 , vreau sa verific ceva urgent!

Sa traiti bine
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 07:32   #88
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Va provoc la o discutie deschisa...

Nu inteleg de ce acum cateva veri ... la ora 23:00 sau 00:00 , 01:00, 02:00 etc duduia muzica din portbagaje pline de woofere ... scartaiau caucioacele in draci si tot asa, ce pielea mea s-a intamplat cu vremurile alea ?

De ce s-a spart lumea ?

De ce nu se mai iese la sprinturi decat intr-o formatie de maxim 6-8 masini ?


Pareri ?
Solutii ?

E vara , e frumos afara, wtf ?
Unde-i viata de noapte de bucuresti care era odata ?




p.s: Rog ca acest topic sa fie facut sticky ...


Cred ca as putea cu usurinta sa dau multi-quote la 99 la suta din posturile din threadul asta si sa le explic rand cu rand. O sa generalizez caci, datorita orei la care postez, sunt spart de somn.

In primul rand, vreau sa subliniez 2 lucruri : Santos, nu stiu daca ai observat, dar au trecut aproape 10 ani de cand lucrurile au luat amploare! 10 ani!!!! Aveai practic 11 ani atunci coane, iar marea majoritate a celor care au mai postat aici aveau 10 ! Asta e media de varsta a discutiei de pe threadul asta!!! E normal ca voi sa tineti stafeta sus, sa vreti mai mult, sa veniti din spate. Noi am reusit sa dam startul , voi trebuie sa continuati marathonul. Gandeste-te ca din pacate pentru noi "astia mai vechi" , viata a luat alta turnura. Momentul social si economic in care ne aflam ne-a impins sa nu mai fim atat de "putin chibzuiti" cand cheltuim bani/timp. Multi dintre noi au sau asteapta copii. Multi dintre noi stau de dimineata pana seara tarziu la birou si vin rupti in gura de somn acasa, sperand doar la o masa calda si un pat confortabil. Gandeste-te ca nu toti avem timp liber la dispozitia noastra, cum era pe vremuri!

Ca sa punctez in continuare cateva idei, o sa o iau sistematic :

1) S-a ridicat problema cluburilor. Bun. Noi prin gena noastra suntem un neam de oameni spurcati. De ce? Pentru ca intotdeauna trebuie sa ne uitam peste gardul vecinului si sa comentam. Ca ala are masina de cacat, ca ala nu stiu ce minte de softul lui, ca bla bla bla si bla bla bla. Mentalitatea sportiva fair-play , trebuie sa recunoastem, nu MAI exista! Imi pare rau , dar asta este adevarul. Pe vremuri, toata lumea se cunostea cu toata lumea iar respectul , desi cam stirbit si atunci e drept, exista fara drept de apel! Nu aveti cum sa aveti pretentia sa va intelegeti unii pe altii cand, si stiti mai bine ca mine asta, cu prima ocazie cand puteti comenta/agresa pe cineva , doar pentru ca sunteti cocosi, o faceti! Nu contest libera exprimare a nimanui, dar daca tot suntem cu totii in rahatul asta denumit motorsport, de ce sa nu fim si prieteni? Urmariti cu atentie forumurile externe, si o sa vedeti ca cei mai mari dusmami pe pista sunt cei mai buni prieteni in real life. Asta nu vrem sa intelegem : la nivel social, nu trebuie sa existe dusmanii! totul se poate rezolva fara probleme pe asfalt!

2) S-a ridicat problema sifoanelor . Bun. Iar revin la ce spuneam mai devreme. Orgoliile proaste si "suferintele gratuite" imping anumiti oameni, parte a stilulul astuia de viata, cu anumite relatii, sa faca un gest prost. Ei, credeti voi ca daca incepem sa restrangem comunitatea si sa ne purtam cu totii ca si cum am fi toti practicanti ai aceluiasi sport , si nu practicanti ai sportului "care e mai smardoi", am reusi sa tinem putin in frau chestia asta? Eu garantez!

3) S-a ridicat problema politiei. Senzatie. Un bun avocat m-a invatat o chestie nemaipomenita : legea este facuta pentru a fi interpretata, iar un interpret bun canta intotdeauna partitura care trebuie. Referitor la sintagma asta, parerea mea personala este urmatoarea : nu mai fiti atat de lejeri in exprimare! nu mai fiti atat de tupeisti in trafic! nu ii mai agasati si nu ii mai cautati pe politisti tocmai pentru a le arata cat de smecheri sunteti voi! in oras, INTOTDEAUNA politia va va tine la respect, indiferent de relatii/prietenii/etc....nu credeti ca e mai simplu sa facem ce faceam acum 5-6 ani? sa ne retragem unde nu stie nici dracu de noi si sa ne vedem de treaba noastra? se pare ca NU....epatati pe forum expunandu-va locatiile si orele de distractie, in conditiile in care stiti clar ca sunt politisti pe forum....sau nu putem vorbi de 5-6 ani in urma tocmai pentru ca nu stiati cu ce se mananca pe vremea aia stilul asta de viata? in orice caz, v-as sfatui sa fiti putin mai cizelati

4) Revin la problema cluburilor : ce nu a inteles ABSOLUT nimeni pana acum, este ca toti suntem o apa si-un pamant....toti mancam pe gura si ne cacam pe cur...jur...daca nu ma credeti pe cuvant, puteti consulta fara probleme o carte de anatomie...cu totii suntem pasionati de motorsport, indiferent ca avem sau nu apartenenta la acelasi club sau nu.... ca x e din clubul z si y din clubul q ar trebui sa nu insemne nimic! cluburile inainte erau facute tocmai pentru ca grupul x de prieteni vroia sa se simta legat de ceva - recte un club - si doreau sa ii infrunte pe pista pe cei din clubul y....v-as povesti cu drag ce misto ne intelegeam cu totii acum 7-8 ani...lucrurile astea s-au dus...si e pacat...nu mai stiti sa fiti oameni ... nu vreau sa jignesc pe nimeni , dar va roade invidia si va mananca in cur in ultimul hal...daca sunteti in stare multi dintre voi sa huiduiti cand sunteti pe marginea unei piste si asistati la o cursa, doar pentru ca "ala pe care-l huidui e un taran basit de la tara huă!" ..... misto rau activitatea asta de "smardoi bagator in seama"... nu contest, si eu la randul meu am comentat pe margine de n ori, dar intotdeauna i-am strans mana aluia si i-am urat succes in continuare!

In incheiere, Santos, vreau sa te intreb o chestie : tu chiar nu realizezi ca in Bucuresti nu mai poti sa te distrezi cum te distrai o data, din cauza tuturor ricerilor retarzi cu 2 luni de permis care au vazut in forza motorsport ca poti sa iei curbele de 90 de grade si cu 200 la ora? nu ti s-a luat de toti cretinii cu logan cu badge M pe spate sa iti taie fata cand te astepti mai putin? nu ti s-a luat de toti taximetristii de rahat care nu sunt in stare sa faca parte integranta din sofatul constient in oras? nu ti s-a luat de toti cretinii care traverseaza pe mijlocul bulevardului sfidandu-te ca de, **** lor, sunt jmekeri?


Toate astea vor reveni la normal cand vom invata sa fim oameni , sa ne respectam , si sa nu mai dam din gura atat de mult si prost, in loc sa ne exprimam frustrarile si nervii pe asfalt!!!


Semnat SXC !
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 09:38   #89
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
Cred ca as putea cu usurinta sa dau multi-quote la 99 la suta din posturile din threadul asta si sa le explic rand cu rand. O sa generalizez caci, datorita orei la care postez, sunt spart de somn.

In primul rand, vreau sa subliniez 2 lucruri : Santos, nu stiu daca ai observat, dar au trecut aproape 10 ani de cand lucrurile au luat amploare! 10 ani!!!! Aveai practic 11 ani atunci coane, iar marea majoritate a celor care au mai postat aici aveau 10 ! Asta e media de varsta a discutiei de pe threadul asta!!! E normal ca voi sa tineti stafeta sus, sa vreti mai mult, sa veniti din spate. Noi am reusit sa dam startul , voi trebuie sa continuati marathonul. Gandeste-te ca din pacate pentru noi "astia mai vechi" , viata a luat alta turnura. Momentul social si economic in care ne aflam ne-a impins sa nu mai fim atat de "putin chibzuiti" cand cheltuim bani/timp. Multi dintre noi au sau asteapta copii. Multi dintre noi stau de dimineata pana seara tarziu la birou si vin rupti in gura de somn acasa, sperand doar la o masa calda si un pat confortabil. Gandeste-te ca nu toti avem timp liber la dispozitia noastra, cum era pe vremuri!

Ca sa punctez in continuare cateva idei, o sa o iau sistematic :

1) S-a ridicat problema cluburilor. Bun. Noi prin gena noastra suntem un neam de oameni spurcati. De ce? Pentru ca intotdeauna trebuie sa ne uitam peste gardul vecinului si sa comentam. Ca ala are masina de cacat, ca ala nu stiu ce minte de softul lui, ca bla bla bla si bla bla bla. Mentalitatea sportiva fair-play , trebuie sa recunoastem, nu MAI exista! Imi pare rau , dar asta este adevarul. Pe vremuri, toata lumea se cunostea cu toata lumea iar respectul , desi cam stirbit si atunci e drept, exista fara drept de apel! Nu aveti cum sa aveti pretentia sa va intelegeti unii pe altii cand, si stiti mai bine ca mine asta, cu prima ocazie cand puteti comenta/agresa pe cineva , doar pentru ca sunteti cocosi, o faceti! Nu contest libera exprimare a nimanui, dar daca tot suntem cu totii in rahatul asta denumit motorsport, de ce sa nu fim si prieteni? Urmariti cu atentie forumurile externe, si o sa vedeti ca cei mai mari dusmami pe pista sunt cei mai buni prieteni in real life. Asta nu vrem sa intelegem : la nivel social, nu trebuie sa existe dusmanii! totul se poate rezolva fara probleme pe asfalt!

2) S-a ridicat problema sifoanelor . Bun. Iar revin la ce spuneam mai devreme. Orgoliile proaste si "suferintele gratuite" imping anumiti oameni, parte a stilulul astuia de viata, cu anumite relatii, sa faca un gest prost. Ei, credeti voi ca daca incepem sa restrangem comunitatea si sa ne purtam cu totii ca si cum am fi toti practicanti ai aceluiasi sport , si nu practicanti ai sportului "care e mai smardoi", am reusi sa tinem putin in frau chestia asta? Eu garantez!

3) S-a ridicat problema politiei. Senzatie. Un bun avocat m-a invatat o chestie nemaipomenita : legea este facuta pentru a fi interpretata, iar un interpret bun canta intotdeauna partitura care trebuie. Referitor la sintagma asta, parerea mea personala este urmatoarea : nu mai fiti atat de lejeri in exprimare! nu mai fiti atat de tupeisti in trafic! nu ii mai agasati si nu ii mai cautati pe politisti tocmai pentru a le arata cat de smecheri sunteti voi! in oras, INTOTDEAUNA politia va va tine la respect, indiferent de relatii/prietenii/etc....nu credeti ca e mai simplu sa facem ce faceam acum 5-6 ani? sa ne retragem unde nu stie nici dracu de noi si sa ne vedem de treaba noastra? se pare ca NU....epatati pe forum expunandu-va locatiile si orele de distractie, in conditiile in care stiti clar ca sunt politisti pe forum....sau nu putem vorbi de 5-6 ani in urma tocmai pentru ca nu stiati cu ce se mananca pe vremea aia stilul asta de viata? in orice caz, v-as sfatui sa fiti putin mai cizelati

4) Revin la problema cluburilor : ce nu a inteles ABSOLUT nimeni pana acum, este ca toti suntem o apa si-un pamant....toti mancam pe gura si ne cacam pe cur...jur...daca nu ma credeti pe cuvant, puteti consulta fara probleme o carte de anatomie...cu totii suntem pasionati de motorsport, indiferent ca avem sau nu apartenenta la acelasi club sau nu.... ca x e din clubul z si y din clubul q ar trebui sa nu insemne nimic! cluburile inainte erau facute tocmai pentru ca grupul x de prieteni vroia sa se simta legat de ceva - recte un club - si doreau sa ii infrunte pe pista pe cei din clubul y....v-as povesti cu drag ce misto ne intelegeam cu totii acum 7-8 ani...lucrurile astea s-au dus...si e pacat...nu mai stiti sa fiti oameni ... nu vreau sa jignesc pe nimeni , dar va roade invidia si va mananca in cur in ultimul hal...daca sunteti in stare multi dintre voi sa huiduiti cand sunteti pe marginea unei piste si asistati la o cursa, doar pentru ca "ala pe care-l huidui e un taran basit de la tara huă!" ..... misto rau activitatea asta de "smardoi bagator in seama"... nu contest, si eu la randul meu am comentat pe margine de n ori, dar intotdeauna i-am strans mana aluia si i-am urat succes in continuare!

In incheiere, Santos, vreau sa te intreb o chestie : tu chiar nu realizezi ca in Bucuresti nu mai poti sa te distrezi cum te distrai o data, din cauza tuturor ricerilor retarzi cu 2 luni de permis care au vazut in forza motorsport ca poti sa iei curbele de 90 de grade si cu 200 la ora? nu ti s-a luat de toti cretinii cu logan cu badge M pe spate sa iti taie fata cand te astepti mai putin? nu ti s-a luat de toti taximetristii de rahat care nu sunt in stare sa faca parte integranta din sofatul constient in oras? nu ti s-a luat de toti cretinii care traverseaza pe mijlocul bulevardului sfidandu-te ca de, **** lor, sunt jmekeri?


Toate astea vor reveni la normal cand vom invata sa fim oameni , sa ne respectam , si sa nu mai dam din gura atat de mult si prost, in loc sa ne exprimam frustrarile si nervii pe asfalt!!!


Semnat SXC !
Santose jur ca are dreptate mare Vlad !

Nu mai este ce a fost odata si sincer nici nu cred ca va mai fii - eram o comunitate,ne ajutam reciproc si ne si respectam - asta nu se mai intampla acum ( de la aparitia cluburilor a inceput totul - nu au facut nimic altceva cluburile decat sa sparga comunitatea aia mare si sa faca multe bisericute ).
Cat despre noi,astia mai "batrani" - adevarul este ca au aparut altele la mijloc (familie, copii, etc )- acum era treaba voastra sa continuati...........
Bafta multa va doresc si eu
__________________
C 20 Let - Turbo POwer
maryo is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 13:02   #90
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Si peste toate astea ar mai fi de subliniat ceva .... masinile ...

Acum 5-6-7 ani putini erau cei care i-si permiteau sa investeasca masiv in scule multimedia de ultima generatie sau in body kituri si roti de mii de euro ... atunci erau masinile de senzatie fara capote, fara scaune prin ele unele fara tabla dar care cand ieseu pe strada faceau furori. Pe vremurile alea baietii erau prin garaje pana dimineata si ieseau in probe fara capote si cu masina prinsa cu soricei. Sa ne amintim de Edy cu Sierra in ce conditii aparea si ce show facea, SGM-ul care schimba saptamanal configuratia motorului, MTJ-ul care avea mereu altceva sub capota ingesuit pe acolo si multi altii care chiar stiau cu ce se mananca o masina...

Acum toti pustii astia care trebuie sa vina din urma vin cu fitze si masini sclipitoare cu 1.9 TDI resoftat sub capota si portbagajul plin de woofere la curse ... iar cei care chiar pregatesc masinile pentru motorsport in conformitate cu zilele noastre sunt putini si ies in cercuri restranse fara specatori pentru a testa "hergheliile de sub capote" ... asta ca sa folosesc un termen de prin presa.

In incheiere am o intrebare pentru noua generatie : Cati dintre voi aveti alt motor decat cel din acte pe masina ? Acum lumea e stresata sa iasa pe strada fara ITP fata de acum niste ani cand multi pierdusera sirul motoarelor montate.
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -