Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-10, 18:34   #46
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

care poate sa intre pe camp cu suspensia ca eu nu am putut
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 13:32   #47
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Mi se pare normal ca nu se mai face treaba ca altadata cand au aparut peste noapte zeci de cluburi si sute de copii raceri innascuti.Vrei sa faci ceva si nu ai loc .. Nu mai e ca atunci cand se adunau zeci si zeci de masini in Pescarus si culmea plecau toti la curse si 85% din ei concurau
Cred ca e vremea altora )
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 21:13   #48
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

La Ploiesti se poarta stilul asta aproape week-end de week-end sincer cred ca ar fi mai bine sa nu se mai discute asa mult pe forum cine stie cu ce se mananca a fost deja la noi... fiindca sifoane sunt si vor exista mereu si nu se stie niciodata.
Ne bucuram ca lumea e multumita de "cupa cocean"
__________________
::ex: Opel Vectra A 2.0 8v TURBO - Meqasquirt 2 Stand Alone Management:: Proiect AS Tuning ::
Opel Astra G 1.6 16V in progress
Skma is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 22:03   #49
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

deja e aglomeratie inutil ... numai oameni care s`au nascut in masini (ma refer la spectatori) sa parcheze daca se poate si pe linia de start e bine totusi ca diversificam masinile ... noi intre noi stim deja cum stam de mult timp dupa cum a zis si scama ... mai pe burta asa... sa vina masini cat mai potente nu avem nevoie de reclama
__________________
Citroen BX T D12
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 22:09   #50
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

2-3 masini o parcare si cateva cerculete .. atata liniute nimik

mai acu 2 ani ma lua fratele meu cu el la liniute seara si era super marfa cand ii vedeai si ... masini de masini
__________________
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 15:11   #51
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Ii trimitem pe fraierii aia care pescuiesc masini pana la voi sa faca curat ?
bluey is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 21:56   #52
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

marfa .... in putin timp nu o sa mai fie nici acolo treaba ... vad ca se scrie tot aici ... hai sa scriem si cum ajungem acolo ... cu km ,a doua la stanga , vis-a -vis de ...nu este nevoie de reclama ... vad aici oameni care nu prea am auzit de ei pe la curse....poate sunt spectatori ,dar ei scriu aici ... mama ce cursanti pe topicul asta ... care stiu ei tot ! hay sa urmarim numele topicului ...nu sa vb de cursele de la pitesti,braila,ploiesti,buzau ,etc...
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 00:06   #53
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Toba... lasa forumurile ca o s-o iei razna.. crede-ma )

Si ca sa fiu on topic, eu am impresia ca evoluam chiar daca nu se mai fac atatea cate se faceau inainte. Multi isi pregatesc masinile pentru a scoate rezultate bune la evenimentele oficiale, pentru a scoate timpi buni si multi sunt si aceia care isi protejeaza masinile pentru aceste evenimente. Poate si acesta este unul din motivele pentru care multe masini bune stau parcate si nu la linia de start.. sau nu asa des la linia de start. Nu stiu.. zic si eu.... poate ma insel sau poate nu.

Apoi, la acest aspect, daca mai adaugam sutele de cluburi ce apar si dispar precum ciupercile si ramele dupa ploaie.. care vin si nu fac altceva decat sa-si imprasite impresiile pe trotuare si sa faca galagie, cu membri care se cred zmei in discutiile cu politia cand li se mai infunda (aici am si un exemplu de astfel de cursant.. dar mi-e prea lene sa-i dau importanta la ora asta) vom ajunge la o lume a curselor aparent moarta. Spun aparent pt ca nu va muri niciodata datorita celor enuntati in prima parte a postului. Aceia vor exista si vor exista intre ei.. trierea facandu-se natural, cum deja se face..

LE: cei ce se plang tot cei gura casca sunt.. cei care participa n-au de ce sa se planga
Si cand te gandesti ca pe topicul asta isi dau cu parerea si copii de 14 ani care acum 2-3 ani vedeau curse.. nu ca acum.. )
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready

Last edited by B|shOp-VR6; 07-07-10 at 00:10.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 13:03   #54
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Voi incerca sa fac o chestie apropos de faza asta cu sortarea.
Sa vedem daca tzine. Pe mine nu ma deranjeaza absolut nimeni din cei care vin si care se dau indiferent daca au 50 sau 500 CP, dar am vazut atatia pafaristi si cocalari care stau pe dreapta si nu inteleg si n-au nicio treaba cu fenomenul asta... si ne incurca.
Am ragusti ultima oara cat am urlat la ei sa stea cat mai in afara asfaltului, cat am urlat la cei care isi parcasera masinile total aiurea si ne incurcau. Cate telefoane la finish sa spunem sa tzina masinile acolo ca mai sunt la start, sau sa le dea drumul ca e liber.
Nu trebuie sa vina numai masini de la 300 CP in sus. Mai sunt si altii la grupe mai mici care trebuie sa vada daca au muncit degeaba toata saptamana la masina sau nu.
Ideea este ca trebuie s-o facem mai rar.
Daca se va intampla saptamanal atunci nu mai este interesant deloc.
Mai avem si noi cluburi unde sa mergem sa ne distram, sa ne imbatam... ce e asta toata ziua curse, curse, curse!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 13:51   #55
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Daca se va intampla saptamanal atunci nu mai este interesant deloc.
Mai avem si noi cluburi unde sa mergem sa ne distram, sa ne imbatam... ce e asta toata ziua curse, curse, curse!
al draq....nu e gata turbaciunea....si nu ai chef....m-i se pare normal...
cand o fi gata te muti acolo pe camp in week....
parca te aud apoi...."ce faceti ma, mergeti la curse?"....
sa faci si niste ulei din rapitza aia de acolo....
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 14:42   #56
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
al draq....nu e gata turbaciunea....si nu ai chef....m-i se pare normal...
cand o fi gata te muti acolo pe camp in week....
parca te aud apoi...."ce faceti ma, mergeti la curse?"....
sa faci si niste ulei din rapitza aia de acolo....
Deja am vorbit... Imi iau teren acolo si-mi construiesc o casa... cu wc in curte frumos... ca sa nu pierd nimic. Sa vad cursele dupa cacastoare daca se poate.
Sper sa fac turbaciunea saptamana asta.
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 11-08-10, 06:55   #57
TheMendacious

Stage 5
 
TheMendacious's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 490
Member of:
[VW]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Cine sa mai iasa gogule ?

Ca si pe mine ma apuca nostalgia in unele seri dar inainte eram toti cam pe aceeasi frecventa ... veneau 14 masini si din ele 12 se dadeau iesea frumos.

Acum daca mai faci o adunare ceva, vin repede 40 de pacalici cu masini "tunate" dar care nu se dau niciodata, astia mai cheama alte masini si tot asa, lumea inca se aduna pe kiseleff, ron s.a.m.d si vorbesc despre cai, turbine, soft dar in realitate habar nu au cu ce se mananca asta si vorbesc numai din auzite dar nimic concret .

Sa nu mai zic de ultima experienta de pe a2 cand am fost oprit eu, johnny (325 turbo) si inca un baiat cu e46 coupe ...

mie mi-au luat talonul pt rovigneta de parca nu as plati asta in benzina + inca odata pe a2 la bariera etc

lui johnny vroiau sa ii cheme echipa de la rar sa vada daca are omologari pe ce are pe masina dar l-au articulat oricum si pe el de talon

baiatul cu e46 coupe a ramas fara numere ... degeaba a explicat el militianului ca masina aia e in leasing si ca e imposibil sa nu aibe rca dar degeaba cu cine sa te intelegi ...

In fond si eu as vrea sa mai ies si sa ii trag pana ii sar pistoanele dar cu cine ??? sa vad iar pe langa mine 20 aplaudaci cum se aduna sa abereze si sa vina loganu' ?

Pe buna dreptate daca ar fi sa se organizeze o trupa pt o seara incendiara ma bag ... dar cu o conditie ... sa nu se faca public nimic despre adunare .
__________________
TheMendacious is offline   Reply With Quote
Old 11-08-10, 07:25   #58
TheMendacious

Stage 5
 
TheMendacious's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 490
Member of:
[VW]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Si mai e ceva ...

vb lui feghea ... coaiele frate!

acum cativa ani imi aduc aminte cand ma intorceam din oras, erau discurile rosii, tobele trosneau si era mirosul ala specific de motor forjat ... cand intram in scara imi faceam cruce

nu era neaparat farmecul de la curse cat era farmecul de la forja in grup, si era atat de special sentimentul ala ...

sa nu mai zic de inceputuri cu NIZ-ul , TXA (robert) etc ... ii auzeam de la 2km cand treceau pe bulevard, viteza, tobe, cercuri o atmosfera incredibila ... acum unde sunt toate astea ?

Deja ma apucat nostalgia rau ... atasez niste filme ....











TheMendacious is offline   Reply With Quote
Old 13-08-10, 11:56   #59
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

Quote:
Originally Posted by TheMendacious View Post
Si mai e ceva ...

vb lui feghea ... coaiele frate!

acum cativa ani imi aduc aminte cand ma intorceam din oras, erau discurile rosii, tobele trosneau si era mirosul ala specific de motor forjat ... cand intram in scara imi faceam cruce

nu era neaparat farmecul de la curse cat era farmecul de la forja in grup, si era atat de special sentimentul ala ...

sa nu mai zic de inceputuri cu NIZ-ul , TXA (robert) etc ... ii auzeam de la 2km cand treceau pe bulevard, viteza, tobe, cercuri o atmosfera incredibila ... acum unde sunt toate astea ?

Erau alte vremuri!
Erau alti bani!
Erau alte legi!
Erau mai putine masini seara in trafic!

Acum spala drumurile noaptea (ceea ce e bine pana la urma ca se face curat) dar nu poti sa mai dai in masina de nebun, sunt radare ca la balamuc, amenzile sunt mari, garda e mai multa si nu mai sunt nestiutori asa, banii sunt mai putini dar si valoarea e infima, benzina s-a scumpit, cocalarii s-au inmultit (si se mira cum la curse unu cu motor de 4000cc ia bataie de la unu cu motor de 2000cc, ca 4000cc e mai mare vere, zau!).

Th th th th th That's all folks!

Last edited by DONU'; 13-08-10 at 11:58.
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 13-08-10, 13:50   #60
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default re: Aţi murit ? Ce s-a intamplat cu lumea curselor ?

ai foarte mare dreptate.... banii nu mai sunt aceeasi... acum ca sa iti faci damblaua intr-o seara scoti 1 mil ca popa pe benzina....
si militienii , nu mai zic , 1 la 100 de metrii , japca sa-tii ia banii ... de parca ar ajunge la ei in buzunar...

dar din cand in cand , merge organizat ceva .... de dragul curselor
leonard is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -