Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-04, 13:35   #16
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default

jajaja synkro nu e 1.6 16v (ma rog ... asa scrie in talon dar noi sa fim sanatosi :P) Nu am motoru cipat si nici nu am de gand sa fac asta ... poate sa fie printre ultimele modificari pe care le-as face la mashina mea... desi nu prea cred...
__________________
It's time to LET loose tha demon
-=-=-=-=-=-=-
Opel Calibra 2.0 Turbo 4x4 '96
Opel Astra F Caravan 2.0i 16v SFi (ex 1.6 16v ECO)
djkhan77 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-04, 14:48   #17
synkro

Stage 5
 
synkro's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 968
Default

pai asta am zis si eu..ca nu este c16xe,ci c20xe.

dar,ce te miri asa mult ca lai facut?sunt 30cp diferenta..si probabil ca ceva kg in favoarea golfului,daca omu nu stie bine masina...este normal sa piarda. oricum cred ca daca precizai de la inceput ca ai 2000 16v evitai niste discutii.

zine si noua ce ai facut la motor si ce ai de gand sa ii mai faci ?
__________________
Follow my e36 Project - Street Performance: https://facebook.com/e36snk
synkro is offline   Reply With Quote
Old 08-08-04, 15:07   #18
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default

Bunnn... pai ce sa zic ... pana acum am schimbat motorul... :P am facut admisia rapida de aer... inox cap-coada (evacuare Lexmaul) si urmeaza Rampa de injectoare + Regulator de presiune + Pompa de benzina de Calibra Turbo sau V6 + 2 Pompe de benzina in paralel (pentru presiunea necesara in rampa de injectoare cca. 4.5 bar), iar intr-un viitor pe care nu-l prea am in vedere (financiar vorbind)... regulator reglabil de presiune (de fapt Piggy-Back Fuel Control Unit de la GReedy)...

Dar... momentan... caut cu disperare arcuri si amortizoare sport pentru Astra F Caravan din 95... Daca are careva vreo idee sau/si sugestie spuneti-mi si mie!
djkhan77 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-04, 15:18   #19
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Golf 4 Gti are si 150cp, in primul rand. Felicitari ca l-ai facut, insa daca e sa fiu sincer, mi se pare de foarte prost gust sa pui un motor tare pe o ragalie, pe care mai scrie si 1.6, si sa incepi sa te lauzi ca ai facut masini tari cu ea...No offence, e doar parerea mea. Numai in Romania exista fazele astea bashite. Sper ca nu am jignit pe nimeni, nu asta a fost intentia.
  Reply With Quote
Old 08-08-04, 15:43   #20
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default

BogdanCMS iti promit ca la urmatoarea tinichigerie - vopsitorie a \" ragalie\"-i mele o sa indepartez inscriptzia cu \"stra 1.6\" care te nelinisteste asa de tare. Tata... sincer nu cred ca te cunosc si nici nu prea tin sa fac asta, dar ca fapt divers te rog frumos sa-mi zici si mie daca ai anumite \"standarde\" sau \"principii\" in tuning de care ar trebui sa tina cont si restul populatiei ignorante... Pana atunci insa te rog frumos sa-ti poastrezi pentru tine aprecierile despre actiunile mele sau/si conditia mea morala... pt ca nu cred ca ma vezi pe mine spunand ca ai coeficientul de inteligenta cu \"-\"

Imi cer scuze daca am jignit pe cineva cu acest mesaj... nu asta a fost intentia...
djkhan77 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-04, 16:07   #21
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Te ataci degeaba, chiar n-am vrut sa te jignesc.
In primul rand asta e un forum public unde pot sa am ce parere vreau si sa mi-o exprim, indiferent ca e buna sau rea, asha ca nu ma poti obliga tu pe mine ce sa scriu. Nu te-am luat cu injuraturi sau altele sa incepi sa te superi asha. Nu am zis decat ca, in general, chestiile astea gen \"ragalie cu motor benga si cu inscriptii de motor mic care da fum la masini cu pretentii\" mi se par desgustatoare si n-au absolut nici o legatura cu coneptul de tuning. Daca nu stii ce-i aia tuning, iti pot recomanda calduros cateva site-uri despre tuninguri adevarate, printre care: http://www.tuninglinx.com/html/galleries.html sau chiar ultracunoscutul www.tuningworld.com . Nu vreau sa cred ca esti genul de om care se bucura cand il pupa altii in fund si se ataca cand e criticat, asta ar fi o lipsa de maturitate.
Pace tie si la mai multe liniute castigate(eventual cu un Trabant cu motor de Calibra pe el).
  Reply With Quote
Old 08-08-04, 16:25   #22
Aki

Stage 4
 
Aki's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 224
Default

Cred ca era cam varza soferul golfului...
Spun asta ptr. ca stiu cum fug draciile alea, mai ales cu a IIIa...
In fine...poate incercam si noi
Aki is offline   Reply With Quote
Old 08-08-04, 16:39   #23
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default

Hhhhhhh... ok BogdanCMS PACE ... cum am zis si mai sus ... nu vreau sa ma cert cu nimeni... Oricum ... in ceea ce priveste inscriptzia de pe spate, orium va disparea pt ca nu vreau sa vad oamenii cum sar cu picioarele pe propriile lor mashini pt ca nu au facut fata unei carute... Mai bine nimik decat \"tzeapa\" corect???
djkhan77 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-04, 17:06   #24
EvlSantoS

Stage 2
 
EvlSantoS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 69
Default

mie imi place ce ai facut cu masina ... ca sa nu mai vb de sis. audio ff frumos ca l-ai facut... , si nu scoate 1.6 ... ca sa moara aia pe care-i faci de ciuda , asa avea si hai-u ... 316 pe ea ff frumos ink o data bv
__________________
EvlSantoS is offline   Reply With Quote
Old 08-08-04, 19:12   #25
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Santos, nu incepe si tu...ma dezamagesti...ntz ntz :P
djkhan77, nici eu nu vreau cearta, ne putem intelege ca oamenii...uite, de ex, iti poti face tuning si cu bani putini, de ex asha ceva:



Exista destui care lucreaza in fibra pe bani destul de putini asha ca optiuni de cosmetizare ar exista...2 spoilere, praguri, un cozoroc pe luneta, niste jante macar pe 16\" si o culoare decenta si ti-o faci boboc, pe masura motorului, care cred ca e cel mai bun motor pe care Opel l-a facut vreodata.
  Reply With Quote
Old 08-08-04, 20:39   #26
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Ia-te de mana cu X-Ray... Si el a facut minuni...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 08-08-04, 22:12   #27
tox

Stage 5
 
tox's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 846
Member of:
[Observator 4tuning]
[Opel]
[Street Zone]
Default

haahahhah in loc sa-ti pui spoilere pe o basina 1.4 , cum ar fi seat ibiza mai bine faci o ragalie de masina sa fuga ca una spoilarita dar de care tragi de volan ca sa te tii dupa solenza... parerea mea.. d-aia si io am acum c20xe pe calibra desi la inceput mi-am facut spoilere si pus xenoane, dar imi dadea fum supernova cu tobe borla...shi nu stiu de ce am impresia ca sunt multi invidiosi pe forumu asta care mereu comenteaza pe modificarile nebunesti dar interesante ale altora pt ca pe ei ii forteaza parintii sa-si ia 1.9 tdi in garantie... si asta pt ca nu-s in stare sa produca niste bani pt masina visurilor lor.
__________________
Opel Vectra GTS 2005 Z 19DT
Lexani LX6 Luxury Wheels
ToX Photography
tox is offline   Reply With Quote
Old 08-08-04, 22:28   #28
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default

Merci EvlSantoS... in ceea ce priveste sistemul audio... am mai facut \"oarece\" modificari la el

La motor nu prea am cum sa ma compar cu X-Ray (inca)... el are ceva mai multe \"jucarele\" puse pe masina...

t0xule... mare dreptate ce ai... \"unii\" prefera sa isi ia o masina pentru consum mic si forma frumoasa dupa care vb despre tuning ... intr-adevar la tuning exterior sa vorbeasca tooooata lumea si sa-si dea cu parerea toooooata lumea dar la motoare ... cei din categoria Tico sa ramana acolo, iar ceilatzi sa fie separati (imi cer scuze anticipat posesorilor de Tico pentru eventuala jignire :P)
djkhan77 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-04, 23:05   #29
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default

Jajaja tuning exterior \"decent\" in fibra sub 500 EUR nu exista... daca aveti vreo cunostinta... sau ceva de genu care poate sa-mi faca mai subtzire (dar nu targu de la vitan)... anuntati-ma
djkhan77 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-04, 02:53   #30
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Tox, iti iau remarca ca pe un exces momentan de rautate necontrolata sau spontana si trec cu vederea...eu nu m-am luat de masina ta sau a nimanui si nu inteleg de ce te bagi in discutie ca musca-n curu' calului degeaba. Aaa, si \"bashina\" asta de 1.4 de 101cp, condusa cum trebuie, face si Tdi-uri de 130cp, de fapt a si facut, sta paralel cu Volvo de 140cp si prinde chiar shi 160-170 in orash si 200 afara(cei care au mers cu mine stiu si am si dovezi). Dar in fine, fac offtopic degeaba...romanu' tot la jmecherii de 2 lei fumate trage. Luati-va fratilor masini daramate, faceti-le si mai daramate, puneti-le motoare de rupere si ramaneti cu impresia ca ati facut tuning. Eventual urmatorul nivel in ale tuningului la romani o sa fie stergerea inscriptiilor de pe motoare de gen 1.8T, V6, Sfi si lipirea altora gen 1.2, 1.4, max 1.6. La mai mare fratilor, la mai mare!
  Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -