Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

View Poll Results: Ce ai alege ca tip de cursa ?
Cursa ILEGALA 219 59.03%
Cursa LEGALA 152 40.97%
Voters: 371. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-09, 15:22   #166
SSST
Ford Driver

Stage 3
 
SSST's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 155
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[Pole Position Racers]
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
da pt ca acolo era intr-o tara civilizata ( ungaria ) ! uite in romania cum se fac cursele :

https://www.youtube.com/watch?v=iWFAn...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=Qcg5AV7wkVw
https://www.youtube.com/watch?v=gfqQJ...30D066&index=0




in fine accidente se pot intampla peste tot e vb si de noroc !
Da ,dar mai bine lovesti niste garduri pe autostrada sau niste pomi la ilegale,decat sa omori spectatori la legale


La Calarasi 2008 am patricipat si a fost mai ok...macar erau garduri pe dreapta.
__________________
By Superchips stage1,eibach pro kit springs,eibach pro spacer kit,K&N filter...2xx hp,4xxNm
engine's sound-that's my "in car entertainment"


De vanzare http://https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=110652

Last edited by SSST; 05-05-09 at 16:26.
SSST is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 18:02   #167
valentin91

Stage 1
 
valentin91's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 18
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

sincer va zic le-as alege pe amandoua...de ce legala....fiindca sunt organizate majoritatea ziua.....adik cand te vede toata lumea...si de ce ilegala...fiindca sunt organizate atat noaptea cat si ziua si de ce sa nu faci si un pariu si sa iei si niste bani in plus...strica cumva...acu dak iti lovesti masina riscu meseriei)
valentin91 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 22:26   #168
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

Legale intotdeauna!
E frumos si la ilegale, dar intotdeauna am preferat lucrurile petrecute intr-o maniera civilizata, intr-un cadru organizat!
eMH is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 18:32   #169
Oltcit Rally Team
2 Roti

Stage 5
 
Oltcit Rally Team's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 478
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

VOT LEGALE!
Dar,la ILEGALE e adrenalina,cel putin in Craiova.
Oltcit Rally Team is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 18:40   #170
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

Quote:
Originally Posted by valentin91 View Post
sincer va zic le-as alege pe amandoua...de ce legala....fiindca sunt organizate majoritatea ziua.....adik cand te vede toata lumea...si de ce ilegala...fiindca sunt organizate atat noaptea cat si ziua si de ce sa nu faci si un pariu si sa iei si niste bani in plus...strica cumva...acu dak iti lovesti masina riscu meseriei)
cred ca ai vazut prea multe filme...te dai si pe masini?
eu am votat ilegale.. este o senzatie mai aparte. dar le prefer si pe cele legale mai mult din cauza politiei...
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 21:46   #171
b-power

Stage 4
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 298
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

Quote:
Originally Posted by Vj_AlecS View Post
cred ca ai vazut prea multe filme...te dai si pe masini?
eu am votat ilegale.. este o senzatie mai aparte. dar le prefer si pe cele legale mai mult din cauza politiei...
Si din ce stiu eu, la legale, daca se intampla ceva,de exemplu iti explodeaza un cauciuc si pierzi controlul si omori vreun spectator ( Doamne Fereste) ajungi sa faci parnaie ca esti tras la raspundere ca si la ilegale! Ca in cazul motociclistului care a cazut de pe motor la legalele de la Galati de acum cativa ani si a omorat un copil, trebuie sa faca parnaie acum, si a mai ramas si paralizat! Parca ideea legalelor este aceea de a stopa cursele ilegale, dar cum sa faca asta daca nu exista garduri pe margine si " calci pe degete" spectatorii, si stai cu morcovul ca poti sa faci parnaie daca doamne fereste se intampla ceva? La ilegale nu e niciun samantar pe marginea drumului! Cursele legale de la noi sunt ca si ilegalele, se petrec pe aceleasi drumuri, diferentele dintre ele sunt sutele de oameni de pe margine care iti pot distruge viata in orice moment!
La ilegale noaptea daca scapi masina in cel mai rau caz te faci pe tine praf, la legale ai pe constiinta cel putin 1 om si in plus esti scos si vinovat de lege, ca de puteai tu sa controlezi explozia unui cauciuc sau mai stiu eu ce....
b-power is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 17:55   #172
speed line

Stage 5
 
speed line's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 825
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Style in Motion]
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

Sunt de acord cu ce a zis b-power prefer ilegalele pt ca majoritatea celor care vin la curse stiu ce ce se mananca. Spectatori sunt ,dar stiu unde sa stea sa nu puna in pericol pe nimeni .Ma uitam la Craiova se dadeau 2 bmw-uri de peste 200 de cai lumea era la start in lateralul masinilor la nici jumatate de metru daca pleca unu mai dea latu lua cel putin 2-3 persoane dupa el... in schimb daca ar fi organizat calumea si nu ai fi obligat sa semnezi declaratia ca organizatorul este exclus de orice vin in cazul unu accident as prefera legalele fara discuti
speed line is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 20:37   #173
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

Quote:
Originally Posted by ZoliaT View Post
Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati
Daca vorbesti la trecut as alege amandoua,daca vorbesti de prezent nu as alege niciuna,daca vorbesti de viitor as alege legalele si ocazional ilegale.
La trecut - inainte se faceau curse frumoase legale si ilegale
Prezent - Au fost multe dezamagiri legale(nu sunt rau,au fost si cateva reusite dar prea putin pt un public asa mare),iar ilegalele de azi iti trebuie timp mult intr-un timp asa de scurt sa faci ceva frumos sa-ti aduci aminte cu placere,prea multi "alde fote`n vant raceri"
Pt viitor - se intelege ca tanjim la ceva mai bun
Respect
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 14:08   #174
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

ILEGALA clar....nimic nu se compara cu adrenalina de atunci !! si nu stiu...parca nu sunt asa multi spectatori....
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 20:35   #175
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

intr-o lume minunata: legalele
"racerii" ajung in copaci...pilotii ajung campioni
lumea relala: orice e mai bun decat nimic...

problema la noi e ca pe strada toata lumea e dumnezeu...dar la evenimentele legale nu prea sa duc "soferii adevarati" fiindca acolo sunt si niste "diviceuri" ciudate ce nu prea pot fi fentate(cronometre) multi oameni(potentiali martori posibilei si probabilei umilinte) si mai sunt si oameni care stiu ce fac...oameni care vin la curse din pasiune nu ca sa impresioneze pustoaice de 17 ani

attached files :https://www.youtube.com/watch?v=Eo7FE...om=PL&index=13
__________________
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 19:20   #176
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

aleg legala . riscuri mai mici , aceiasi distractie . pacat ca nu prea sunt
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 23:04   #177
p_vio46

Stage 5
 
p_vio46's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,680
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

Quote:
Originally Posted by skyZZo View Post
intr-o lume minunata: legalele
"racerii" ajung in copaci...pilotii ajung campioni
lumea relala: orice e mai bun decat nimic...

problema la noi e ca pe strada toata lumea e dumnezeu...dar la evenimentele legale nu prea sa duc "soferii adevarati" fiindca acolo sunt si niste "diviceuri" ciudate ce nu prea pot fi fentate(cronometre) multi oameni(potentiali martori posibilei si probabilei umilinte) si mai sunt si oameni care stiu ce fac...oameni care vin la curse din pasiune nu ca sa impresioneze pustoaice de 17 ani

attached files :https://www.youtube.com/watch?v=Eo7FE...om=PL&index=13
adevăr graieşti. Şi exemplul tău pune punctul pe " I " Aleg legala, chiar daca sunt mai mereu discuti ca unii sau altii sunt avantajaţi/dezavantajaţi
p_vio46 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 16:59   #178
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

legala, absolut. e mai bine organizata, nu trebuie sa stai cu ochii in patru sa nu te faca vreun "drifter" garaj, treburile decurc mai civilizat etc.. s-a adus vorba de lipsa adrenalinei la legale. mi se pare absurd si cred ca daca vii la curse pt adrenalina cursei cu politia in clasicul stil "fast and furious", vii degeaba. dar asta e doar parerea mea..
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 12:02   #179
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Smile Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

sincer la ILEGALE ...parca asta e MOTOUL curselor Ilegale cand faci ceva ce nu ai voie , nu vin TOTI gura casca cum vin la LEGALE se uita si isi da cu parerea ....faci ceva ...ce altii nu pot sa faca si nu au curaj ..este o alta viata ...este ceva mai .....REAL.....

intradevar sunt si riscuri ..dar este mult mai altfel decat ORGANIZAT ...te dai ...faci faima si reclama la DIFERITE firme si alte chestii ....sincer acuma

AM OPTAT ILEGALE !!!
catalin_toyo is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 14:03   #180
chiper

Stage 5
 
chiper's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 495
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Honda]
Thumbs down Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

tot la ilegale e mai frumos ma.....nu aveti cum sa spuneti ca nu...cand stam cu totii si deodata hai sa ne dam hai si toti pleaca ) asta e pasiunea nu numai pe pista.... SO ILEGALE !
chiper is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -