Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-10, 14:55   #46
87MTX

Stage 5
 
87MTX's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 813
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

ce frumos suna ...pacat ca acum nu mai e la fel
87MTX is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 03:49   #47
gabriel.lazar

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 232
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

parerea mea ca cea mai tare perioada a curselor a fost in 99-2004 cand nu prea se statea mult de vorba si oamenii se dadeau pana ramaneau fara benzina si apoi scoteau sticla de 1 l sa ajunga la benzinarie...aia au fost anii de glorie a curselor ilegale cand venea garda sa ne zica sa nu mai facem galagie cand lumea se dadea pe expozitiei pe petricani la zoo si asa mai departe niste vremuri pe care nu le vom mai avea vreodata acum orice borac poate sa iti ia un s3 si sa il tuneze parerea mea este ca atunci erau altfel relatiile dintre adevaratii raceri si nu se luau asa de usor la cearta si omor din contra se duceau la OMV si acolo se discutau "calificarile".Astazi oamenii care chiar se dau fara faima si fara a se lauda la toata lumea ca este el mare "cursant" se da in liniste fara galerie filmulete si asa mai departe ca acum te ia garda si din banalele filme cu un cerc...

P.S: R.I.P Micutzu
gabriel.lazar is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 18:58   #48
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

Ma scuzati ca ma bag si io dar sunt curios de Blocajul de la Zoo din 2001 eram mic pe vremea aceia,dar cine mai are filmuletele sa le postati si voi ca sunt curios cum a fost si poate asa nu o sa se piarda nici odata...inca odata imi cer scuze daca vam deranjat cu ceva.
__________________
BMWGirlsMoney
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 22:52   #49
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

Cand a inceput nebunia am fugit prin padure cu farurile stinse si am lasat masina la Casa Alba in parcare. Am luat-o pe jos cu inca doi prieteni si am scos capu din padure sa vedem ce se intampla ... atunci am avut senzatia ca vine un echipaj inspre noi ... i-am zis lu Cristi "Bah daca vin astia te pui in genunchi si eu ma deschid la pantaloni ca ne luam mai putin pentru asta decat pentru curse " Am ras de ne-am cracanat ulterior pe tema asta ...
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 23:30   #50
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Cand a inceput nebunia am fugit prin padure cu farurile stinse si am lasat masina la Casa Alba in parcare. Am luat-o pe jos cu inca doi prieteni si am scos capu din padure sa vedem ce se intampla ... atunci am avut senzatia ca vine un echipaj inspre noi ... i-am zis lu Cristi "Bah daca vin astia te pui in genunchi si eu ma deschid la pantaloni ca ne luam mai putin pentru asta decat pentru curse " Am ras de ne-am cracanat ulterior pe tema asta ...
=)) Si daca se descheia Cristi la slitz ) mai convenea sa fii tu prins in postura respectiva ? ))) Hai ca a fost tare
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-02-10, 01:52   #51
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Cand a inceput nebunia am fugit prin padure cu farurile stinse si am lasat masina la Casa Alba in parcare. Am luat-o pe jos cu inca doi prieteni si am scos capu din padure sa vedem ce se intampla ... atunci am avut senzatia ca vine un echipaj inspre noi ... i-am zis lu Cristi "Bah daca vin astia te pui in genunchi si eu ma deschid la pantaloni ca ne luam mai putin pentru asta decat pentru curse " Am ras de ne-am cracanat ulterior pe tema asta ...
tare rau asta
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 07-02-10, 04:01   #52
Andu_RacE
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 491
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Cand a inceput nebunia am fugit prin padure cu farurile stinse si am lasat masina la Casa Alba in parcare. Am luat-o pe jos cu inca doi prieteni si am scos capu din padure sa vedem ce se intampla ... atunci am avut senzatia ca vine un echipaj inspre noi ... i-am zis lu Cristi "Bah daca vin astia te pui in genunchi si eu ma deschid la pantaloni ca ne luam mai putin pentru asta decat pentru curse " Am ras de ne-am cracanat ulterior pe tema asta ...
Am mai auzit undeva povestea asta.

Credeam ca numai in Timisoara, vin tot felul de "pasionati" ai cailor putere si sparg seminte, dar se pare ca peste tot e asa. Ei bine, adevarul este ca aceste curse si acest sport ca sa-i zic asa, a devenit o moda pe la noi si toti copii de bani gata isi cumpara cate o masina tare ca sa se afirme cu ea pe la aceste intalniri si de a se da un om foarte important.

Nimic nu se mai face de placere si din pasiune, totul se face pentru reclama si pentru a se afirma unul si altul. Foarte putine exceptii.
Andu_RacE is offline   Reply With Quote
Old 07-02-10, 11:28   #53
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

Ce tare lai pus pe el pasiv.. atunci a venit mascati???
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 07-02-10, 20:32   #54
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

Pai au fost discutii zile intregi de ce asa si nu invers .... oricum ne-am cracanat de ras.
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 00:31   #55
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

Quote:
Originally Posted by gabriel.lazar View Post
parerea mea ca cea mai tare perioada a curselor a fost in 99-2004 cand nu prea se statea mult de vorba si oamenii se dadeau pana ramaneau fara benzina si apoi scoteau sticla de 1 l sa ajunga la benzinarie...aia au fost anii de glorie a curselor ilegale cand venea garda sa ne zica sa nu mai facem galagie cand lumea se dadea pe expozitiei pe petricani la zoo si asa mai departe niste vremuri pe care nu le vom mai avea vreodata acum orice borac poate sa iti ia un s3 si sa il tuneze parerea mea este ca atunci erau altfel relatiile dintre adevaratii raceri si nu se luau asa de usor la cearta si omor din contra se duceau la OMV si acolo se discutau "calificarile".Astazi oamenii care chiar se dau fara faima si fara a se lauda la toata lumea ca este el mare "cursant" se da in liniste fara galerie filmulete si asa mai departe ca acum te ia garda si din banalele filme cu un cerc...

P.S: R.I.P Micutzu
prietene, iarta-ma dar in 99 aveai 11 ani iar in 2004 16....chiar asa de multe iti aduci tu aminte din perioada aia incat acum te streseaza "orice [b]borac[\b]" de , well, sa zicem 18 ani (intr-adevar mare diferenta de varsta intre tine si un borac de minim 18 ani) ?
__________________
sec

Last edited by blazeyblaze; 15-02-10 at 14:40.
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 00:32   #56
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

Quote:
Originally Posted by dony ddc View Post
Ce tare lai pus pe el pasiv.. atunci a venit mascati???
va e greu sa puneti cateva cratime sau sa acordati subiectul cu predicatul? cititi regulamentul forumului, aveti o varsta si e penibil!
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 06:11   #57
gabriel.lazar

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 232
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

da aveam 11 ani dar eu nu cred ca nu ai cum sa iti aduci aminte haosul care iesea inainte si care nu prea este de uitat petricani expozitiei policolor si asa mai departe nu am zis ca participam eu....ma lua un prieten care pe vremea aia avea un urs si cu el tot veneam.este o mare diferenta intre a fii borac cu capp si a fii un borac idiot eu pur si simplu am zis ce mi-am adus aminte ...PRIETENE

Last edited by gabriel.lazar; 15-02-10 at 06:16.
gabriel.lazar is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 14:38   #58
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

" eu da eram un mic borac dar am fost printre ei de pe la 11 ani eram cu un var cu un urs printre ei nu stau sa dau nume acum ca nu are rost asa ca nu te mai lua tu aiurea de oameni...acum gata esti singurul care stie cum au inceput si cum au decurs cursele ca din ce scrii pe aici asta vad oricum bafta in continuare cu ironiile"



"da aveam 11 ani dar eu nu cred ca nu ai cum sa iti aduci aminte haosul care iesea inainte si care nu prea este de uitat petricani expozitiei policolor si asa mai departe nu am zis ca participam eu....ma lua un prieten care pe vremea aia avea un urs si cu el tot veneam.este o mare diferenta intre a fii borac cu capp si a fii un borac idiot eu pur si simplu am zis ce mi-am adus aminte ...PRIETENE "

decide-te iti era var sa iti era prieten?
eu cred ca tu ai avut niste vise umede si cauti sa faci posturi

Last edited by blazeyblaze; 15-02-10 at 14:40.
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 15:17   #59
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
" eu da eram un mic borac dar am fost printre ei de pe la 11 ani eram cu un var cu un urs printre ei nu stau sa dau nume acum ca nu are rost asa ca nu te mai lua tu aiurea de oameni...acum gata esti singurul care stie cum au inceput si cum au decurs cursele ca din ce scrii pe aici asta vad oricum bafta in continuare cu ironiile"



"da aveam 11 ani dar eu nu cred ca nu ai cum sa iti aduci aminte haosul care iesea inainte si care nu prea este de uitat petricani expozitiei policolor si asa mai departe nu am zis ca participam eu....ma lua un prieten care pe vremea aia avea un urs si cu el tot veneam.este o mare diferenta intre a fii borac cu capp si a fii un borac idiot eu pur si simplu am zis ce mi-am adus aminte ...PRIETENE "

decide-te iti era var sa iti era prieten?
eu cred ca tu ai avut niste vise umede si cauti sa faci posturi
blazy poate gresesti si tu aici. Poate o avea dreptate pustiu'...nu te'nfinge asa ) ca nu mai ramane nimic din el...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 15:40   #60
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Istoria curselor ilegale din Bucuresti

este foarte posibil ca dreptatea sa fie de partea lui...in schimb mie-mi miroase a posturi inutile si a povesti auzite de la altii
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -