Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

View Poll Results: Ce ai alege ca tip de cursa ?
Cursa ILEGALA 219 59.03%
Cursa LEGALA 152 40.97%
Voters: 371. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 06-07-04, 01:33   #1
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati

Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumentati
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 01:47   #2
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Legala.... cu toate ca multi zic ca la ilegale e mai frumos eu nu cred... adica e ... dar... e cam acceiasi chestie ca la legale...ai de asteptat pana se mai dau 2 si acum argumente:
1: mult mai sigur.. adica sigurantza mai mare..
2: nu mai stai cu grija ca : aoleoo vine politia ... dai si fugi daca ma ia tocmai pe mine and shit... la fazele astea se pot produce f usor accidente..
o sa ma mai gandesc si o sa mai modific postu` asta
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 08:17   #3
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

vedetzi voi.. e cu dus intors.. am ales legala, dar sunt si pentru ilegala.. la o legala nu traiesti chiar cu sufletu la gura.. pentru ca jti ca nimeni nu-tzi face nik.. pe cand la o ilegala.. adrenalina este mult mai mare.. iar cand apare Politzia creste la maxim.. problema se pune doar cat de bun ejti sa scapi, si ce pile ai.. cam asta ar fi.. bine nu vorbesc.. daca te doare-n cot si faci exact ca cioara sigur n-au ce sa-tzi mai faca..
__________________
South racerS =- Racing Z|e new eRA!
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 09:22   #4
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

sa inteleg si eu ceva: voi mergeti la ilegale de dragu adrenalinei ca stiti ca vin gaborii?
fratilor daca voi asta intelegeti prin ce facem noi sunteti deplasati.sunteti copii mici si teribilisti.voi n-aveti legatura cu masinile de fapt. cu sportivitatea. voi sunteti niste masochisti dar la alt nivel.
ducetiva fratilor si jefuiti 5 magazine in piata daca vreti sa va alerge politia.
COObra is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 09:29   #5
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

depinde

am ales Legala

dar, cand sunt conditii, adica macar timpii sa-i ai, la ilegala alergi de nebun, nu stii ce faci, e greu de mulkte ori sa-ti dai seama de castigator.......nu prea sunt conditii, mari riscuri de amenzi, suspendare de carnet etc.......

dar, daca as fii super bogat, mi-ar place mult sa fac \"ilegale\" de autostrada in locuri unde nu pot primi decat amenda, adica sa nu-mi ia carnetu......
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 09:59   #6
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default

mai, in cazul nostru nu putem alege mereu legala, pt. ca este o singura data pe luna, in rest ce faci daca ai chef de o forja !?
DnI is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 11:03   #7
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default

Ilegala deoarece la legale departajarea masinilor este de ***. La ilegale e alta atmosfera. Plus de asta eu nu sunt adeptul fugitului de politie si am mai spus asta de cateva ori. Nu au ce sa ne faca daca nu ne au pe video ca chiar ne trageam . . . si chiar si asa nu pot dmonstra ca te trageai decat daca te filmeaza la start ptr. ca in mers poti sa zici ca mergeai pe acolo paralel cu alta masina. Ce sa-ti faca ??? Daca am fii si noi mai multi, uniti si tari in gura (dar cand trebuie) ar fii alta situatia. Peace.

Din pacate pe multi dintre noi ne pot lua pentru alte chestii care le avem pe sub capote si pe sub sasiu asa ca . . . .
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 12:25   #8
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default

Cursa Legala.

Nu fac inchisoare, nu dau in gropi aiurea (nesimtitii dracului - \"capitala europeana\" - mai acoperiti si voi gropile/invatati sa asfaltati o sosea si sa tina mai mult de 6 luni ), imi stiu timpul+alte prostii, exista premii, am timp sa vorbesc cu alti pasionati fara stresul de a fugi de niste bieti angajati ai unor poponari care traiesc pe spatele nostru.

Normal, ar trebui sa se organizeze mult mai des, sa fie piste speciale, sa, sa, sa...Dar ideea e k LEGAL. De-aia sunt legi - k sa le respectam cu totii nu numai \"fraierii\".
__________________
...spuse el...si mai lua o gura de fan...
BogdanSHA is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 13:13   #9
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Cursa legala clar!
Dar tinand cont ca o astfel de cursa este organizata destul de rar(pacat ca nu avem o pista amenajata special pentru asa ceva) !
Avantaje la legale:-nu sunt gropi si riscurile de a te face MUCI sunt minime.............
__________________
C 20 Let - Turbo POwer
maryo is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 14:00   #10
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

COobra nu te supara.. dar este foarte adevarat... nu ma duc la ilegale doar pentru ca vine POLITZIA.. in pwla mea nici nu am masina! ci doar pentru ca-mi plac.. si in acest moment ma multzumesc cu privirea..
In legatura cu adrenalina.. itzi spun, in momentul cand ejti intr-un pericol adrenalina este multa mai prezenta in corpul tau decat in momentul in care te dai linistit.. vine in doze mai mari..

CU sigurantza jtiai si tu asta.. REGARDS!
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 14:07   #11
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default

Te dai linistit? Poate tu!
Nu e start in care sa nu am emotii.
Emotia de la ilegale se mai cheama si frica. Eu prefer doar emotia :P

O sa ti se schimbe perspectiva cand tu vei fi soferul.
BogdanSHA is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 14:10   #12
zip

Stage 4
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 292
Default

legala.....riscuri mult mai mici,,,pt. totzi
zip is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 19:15   #13
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ilegala ... cel putin mie imi place mai mult la ilegale nush ..poate la noi la craiova e asa ..sau poate asa e peste tot ...dar la ilegale e mult mai misto .... + ca se fac noaptea !


r3sp3kt !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 19:19   #14
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default

Pe o pista amenajata s-ar putea organiza si noaptea.Plus k ai vedea cine castiga si cu ce viteza si...si...
BogdanSHA is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 20:08   #15
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

Bogdane, ai dreptate cuvantul \"linistit\" nu se potriveste contextului.. si da.. nu tre sa comentez pana nu sunt pus in situatia respectiva.. pana atunci nu mai comentez !

Sa-mi fie cu iertare.. k?
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -