Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-08, 09:28   #151
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

ti s-a parut ca trage mai bine cayenne-ul s decat golful tau? :O
cred ca ceea mai tare pe care am condus-o...sl55amg f1 ~600cp
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 09:49   #152
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

sunetul face tot la cayenne
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 10:01   #153
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

true...dar mie mi se pare ca inafara de turbo...nu prea are ce cauta emblema de porsche pe masina...cayenne s-ul era una dintre optiuni cand am cautat suv dar nu mi s-a parut un better deal decat infiniti-ul, mai ales ca e prea common
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 10:39   #154
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

Quote:
Originally Posted by vladdaman View Post
ti s-a parut ca trage mai bine cayenne-ul s decat golful tau? :O
cred ca ceea mai tare pe care am condus-o...sl55amg f1 ~600cp

ma, am si eu o intrebare, de unde tot scoti tu caii astia ?? ca m-ai zapacit cu acest sl55 amg f1 limited edition ... care defapt nu este niciun f1 edition si este un sl de state ...
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 15:18   #155
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

alex, nu stiai de toba si filtru sport ?
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 19:34   #156
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

Quote:
Originally Posted by Bogdan_mb View Post
alex, nu stiai de toba si filtru sport ?
si "chip"
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 00:46   #157
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

foarte funny...da din evacuare acei cai, masina are 540cp de fabrica, este din state si poate din cauza ca masina este un pic dereglata adica are amestecul de fuel/air foarte bogat...scuipa flacari si mai are putin si se transforma in dragon
totusi alex ma bucur ca nu zici si de faptul ca emblemele alea cu 55amg si v8 kompressor sunt luate din targ(cine stie poate masina e defapt un 350, ca vorba aia cine isi ia masina ca asta isi cauta si stickere sa le lipeasca pe ea sa o faca mai speciala nu?), ca vb aia stii tu mai bine masina decat proprietarul
asa ca idee ca vad ca va pricepeti foarte bine la aproximari la fel ca multi altii de pe forum, cam cati cai putea sa ia masina aia din schimbat fuliile si un soft nou?
era sa uit aveti macar vreunu idee fara sa cautati pe google cum arata evacuarea masinii aleia din fabrica si cam ce se intampla daca scoti cateva restrictii??

Last edited by vladdaman; 30-09-08 at 00:48.
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 01:51   #158
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

Quote:
Originally Posted by vladdaman View Post
asa ca idee ca vad ca va pricepeti foarte bine la aproximari la fel ca multi altii de pe forum, cam cati cai putea sa ia masina aia din schimbat fuliile si un soft nou?
Da,
RENNTECH PKG1 :
ECU upgrade, crankshaft pulley 538 HP @ 5900 RPM; 566 LB-FT @ 2650-4500 RPM; + 2 MPG = $ 4495

Pentru 600 CP ai nevoie de ceva mai mult decat ai mentionat:

RENNTECH PKG5
ECU, pulley, SS headers, 78 mm throttle body, cf airbox 603 HP @ 6100 RPM; 626 LB-FT @ 3600 RPM; + 2 MPG : $ 14995
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 11:50   #159
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

da dar gandest-te si la faptul ca evacuarea de la renntech este facuta de asa natura incat sa nu modifice prea tare noxele, la sl-ul asta catalizatoarele pe care le-am schimbat au fost magnaflow dar la o saptamana dupa ce au fost montate am dus masina inapoi pentru ca nu mai tragea, constatarea a fost ca masina a mucificat catalizatoarele care erau cele recomandate de cei de la magnaflow pentru motorul asta, dupa care am pus la loc catalizatoarele masinii si rezultatul este chiar mai bun, si sincer evacuarea de la supersprint care era ceea mai tare ca si hp gain costa 6000+, ceea ce am facut pana la urma a fost sa copiez traseul lor si sa mai elimin din restrictiile pe care le-au pastrat chiar si ei ca sa nu afecteze noxele
sincer nu inteleg ce poate sa va contrarieze asa de mult cand zic ca masina aia are aproximativ 600 de cai, ganditi-va cat castiga o masina de 100 de cai dintr-o evacuare buna, dar o masina de 540cp(v8 kompressor) daca ii elimini 2 catalizatoare si ii faci traseu direct dintr-un traseu care are minim 3 spargatoare de gaze si niste catalizatoare cat casa de mari.
si doar asa ca o idee ganditi-va ca de aia 14995 de dolari ai parte de un castig de peste 100 de cai fara ca parametrii masinii sa fie modificati astfel incat sa ii afecteze durata de viata sau noxele, pe cand in cazul asta masina asta fuge de itp si itp-ul de ea.
masina a scos la master tuner 360cp la 3700 rpm si cred ca mai am si filmuletul cu masina pe dyno
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 12:26   #160
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

m-ai disperat cu 540cp, tu nu intelegi ca nu exista model cu 540 de cai ???

http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_R230
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 16:25   #161
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

omu are masina special facuta pentru el
ce nu intelegi?
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 18:55   #162
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

daca asta scrie in talon!!!!!!!!!!! ce vrei sa zic ca masina are 500cp ca sa iti fac tie pe plac poftim...are 500 de cai esti happy?
stiu si eu ce scrie acolo pentru ca am cautat tot netul si singurul lucru similar l-am gasit pe mobile.de unde era din 2004 la 80 si ceva de mii de euro, wtf masina este safety car, scrie in anumite locuri not for public sale, eventual daca o sa imi mai intre masina pe mana promit ca te chem de la tine de acolo din kuala lumpur ca sa vezi si tu sa nu zici ca mori fara sa cunosti...ce naiba si eu sunt gica contra, la inceput cand nu vazusem inca talonul la fel ziceam si eu ca nu are cum, ca nu exista decat de 500 si maxim 517cp dar e alt an...
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 22:09   #163
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

in talon n-are cum sa scrie decat kw, care inmultiti cu 1.33 iti dau caii! asigura-te ca faci calculul corect! nu exista model de 540 de cai, si de obicei, cand 2 sau 3 insi iti spun ca esti beat, te duci si te culci
fasso is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 23:03   #164
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

lasa-la ma
la el in talon scrie 540 cai si aia e
oricum...esti tare....ti-a mai zis cineva pe forum ca doar cu o fulie schimbata si ecavuare si soft faci mai putin de 60 de cai
dar ma rog....si asta tot in talon scrie nu?
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 09:45   #165
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

bine ma zeilor! sunteti tru! fasso merci de informatie, ai idee anul de fabricatie unde il gasesc? iti multumesc pentru foarte valoroasa informatie eu credeam ca sunt cai putere aia, asta inseamna ca 540 cat scrie acolo trebuie inmultit cu 1,33, auzi dar la conversia asta are cum sa imi dea cu virgula?? ca sa va fac pe plac si sa va scutesc de calcule prea grele masina are in talon 400kw, sunteti fericite?
blaze tind sa cred ca masinile alea au ajuns la tine degeaba...
MASINA ESTE SAFETY CAR!!! poate ca o avea ea ceva in plus fata de una pe care o vezi pe orice strada, nu?
va rog hai sa terminam pentru ca sincer m-ati plictisit groaznic!
vladdaman is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -