Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAY Revenge Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-06, 13:42   #16
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Taxe si premii

Albertino Dormi ??
Am scris putin mai sus.
E la limita clasei.
Depaseste cu o jumatate de cal.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-06, 13:45   #17
ilie

Stage 3
 
ilie's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 77
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Taxe si premii

Quote:
Originally Posted by AR06SVF
Dar era vorba de 74 kW, hai sa zicem ca asta ar fi limita de clasa, si sa lasam nemultumirile deoparte. Trage tare si scoate din Logan astfel incat sa-l depasesti, e mai frumos decat sa-l dai afara. (greu oricum)
Eu stiam ca grupa A este de la 75CP pana la 100CP. Deci e vorba de CP nu KW. Si dupa ce stiu eu 74 KW este peste 100 CP. Si nu era vorba ca sunt nemultmit, ca nu merg al curse neaparat sa castig, ci pentru distractie. Crezi ca un Logan nu poate castiga grupa A? chiar cu swift concurent? Eu zic ca cu destui bani poti sa faci Loganu sa gastige grupa A dupa care daca te saturi de A ii pui o turbina si treci la B si bati tot ce misca... Totul depinde de banii care esti dispusi sa-i investesti in masina...:P Acum sa nu crezi ca o sa ajunga loganu meu asa.... numa ziceam si io
__________________
ilie is offline   Reply With Quote
Old 15-06-06, 13:55   #18
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Taxe si premii

Crezi tu ca bati tot ce misca ??
Niciodata sa nu iti subestimezi adversarul.
VAd ca multi vb. acum de turbo.
Pui Turbo si gata.Din pakate nu e chair asa de simplu cum cred multi !
SI daca treci la B te vei lovii de Renault-urile 5 Gt Turbo care deocamdata sunt SERIFI ! si vor fii mult timp de acum inkolo.
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-06, 14:09   #19
ilie

Stage 3
 
ilie's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 77
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Taxe si premii

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8
Crezi tu ca bati tot ce misca ??
Niciodata sa nu iti subestimezi adversarul.
VAd ca multi vb. acum de turbo.
Pui Turbo si gata.Din pakate nu e chair asa de simplu cum cred multi !
SI daca treci la B te vei lovii de Renault-urile 5 Gt Turbo care deocamdata sunt SERIFI ! si vor fii mult timp de acum inkolo.
Am exagerat si eu putin... Idea este ca cu destui bani poti sa faci aproape orice masina castigatoare... chiar si un Logan. Chiar daca cu banii care ii bagi in ea iti iei alta masina.... Oricum eu nu vreau sa ajung la B.

Last edited by ilie; 15-06-06 at 14:11.
ilie is offline   Reply With Quote
Old 15-06-06, 15:13   #20
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Taxe si premii

De acord cu tine cu banii.Dar pe langa bani mai trebuie sa stii ce sa faci cu ei.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-06, 15:25   #21
la chestiune

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 53
Default Re: Taxe si premii

Quote:
Originally Posted by ilie
Eu stiam ca grupa A este de la 75CP pana la 100CP. Deci e vorba de CP nu KW. Si dupa ce stiu eu 74 KW este peste 100 CP. Si nu era vorba ca sunt nemultmit, ca nu merg al curse neaparat sa castig, ci pentru distractie. Crezi ca un Logan nu poate castiga grupa A? chiar cu swift concurent? Eu zic ca cu destui bani poti sa faci Loganu sa gastige grupa A dupa care daca te saturi de A ii pui o turbina si treci la B si bati tot ce misca... Totul depinde de banii care esti dispusi sa-i investesti in masina...:P Acum sa nu crezi ca o sa ajunga loganu meu asa.... numa ziceam si io
Mari mambitii!!? Pacat ,daca vrei sa vezi cum trage Loganu tau ,vino la Craiova si vezi cum stai fata de un Cielo,o Solenta sau un ....Oltcit ,care venise si la Oradea, dar avea o platforma cu o masina de intors la Craiova.....Fata de swift grele sanse mai ales ala alb de la Timisoara . Respecta adversarii !!! vad ca ai ginduri bune ,e bine sa investesti, sa ai o masina buna ,competitiva ,sa ai succes BAFTA!!!!!
la chestiune is offline   Reply With Quote
Old 15-06-06, 16:42   #22
ilie

Stage 3
 
ilie's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 77
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Taxe si premii

Quote:
Originally Posted by la chestiune
Mari mambitii!!? Pacat ,daca vrei sa vezi cum trage Loganu tau ,vino la Craiova si vezi cum stai fata de un Cielo,o Solenta sau un ....Oltcit ,care venise si la Oradea, dar avea o platforma cu o masina de intors la Craiova.....Fata de swift grele sanse mai ales ala alb de la Timisoara . Respecta adversarii !!! vad ca ai ginduri bune ,e bine sa investesti, sa ai o masina buna ,competitiva ,sa ai succes BAFTA!!!!!
Si eu as vrea sa vad cum sta Loganu cu Cielo sau Oltcit. Sper sa ajung la urmatoarea etapa da la Craiova daca se mai tine anu asta. daca nu in 8 iulie la cj o sa fiu prezent la KO Racing. Si nu ma intelegeti gresit... Am tot respectu pentru advesarii mei... nu cred ca am jignit pe nimeni si daca am facut-o nu a fost intentia mea.... imi exprimam si eu parerea
ilie is offline   Reply With Quote
Old 16-06-06, 13:12   #23
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: Taxe si premii

ilie: sunt motoare care permit modificari radicale cu bani relativ putini si altele ca de exemplu cel de logan care nu prea ai ce sa-i faci. In primul rand nu te ajuta nici caroseria care este destul de grea pt motorul pe care il are. Acum si pe partea cealalta daca intr-un Swift bagi banii care ii bagi intr-un motor de logan pai il faci avion. In afara de faptul ca e o japoneza care nu are nici o legatura cu motorul frantuzesc la fiabilitate, e si mai puternic si e si mult mai usoara. asa ca ... nu prea vad sa ai sanse in fata unui swift gti si mai ales magarit.
__________________
Civic EG
A4 B7
Accord CL7
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 16-06-06, 21:35   #24
ilie

Stage 3
 
ilie's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 77
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Taxe si premii

Quote:
Originally Posted by dj81bas
ilie: sunt motoare care permit modificari radicale cu bani relativ putini si altele ca de exemplu cel de logan care nu prea ai ce sa-i faci. In primul rand nu te ajuta nici caroseria care este destul de grea pt motorul pe care il are. Acum si pe partea cealalta daca intr-un Swift bagi banii care ii bagi intr-un motor de logan pai il faci avion. In afara de faptul ca e o japoneza care nu are nici o legatura cu motorul frantuzesc la fiabilitate, e si mai puternic si e si mult mai usoara. asa ca ... nu prea vad sa ai sanse in fata unui swift gti si mai ales magarit.
Nu te contazic... asa este... Ideea era ca cel putin teoretic poti sa faci din Logan sa bata Swiftu gti(si practic daca ai destui bani).... hai sa-i dam pace la subiect, oricum Loganu nu-i facut pt linii dar mie imi place pt ca toata lumea se uita cu superioritate la el si cred ca n-are nici o sansa..... SI SA STI CA NU E DELOC ASA. Am fost la 2 curse legale pana acum si la fiecare am starnit urale din public si nu am fost printre ultimii la nici una... Eu vad Loganu ca pe o provocare... vedem ce o sa iasa
ilie is offline   Reply With Quote
Old 16-06-06, 22:52   #25
DaBotta

Stage 5
 
DaBotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,413
Member of:
[Opel]
[FORD]
[VW]
[Hyundai]
Default Re: Taxe si premii

ilie hai zile ca pe langa logan mai ai in garaj si un IMPREZA WRX STI
DaBotta is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 01:16   #26
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: Taxe si premii

ilie: nu te contrazic, poti sa-i tai 2 fise la swift inainte de cursa si il faci cu loganul ....glumeam. din orice masina poti sa scoti performante daca o duci la extrem cu investitii majore dar mai intervine si problema sa realizezi daca merita sau nu. bafta in competitiile viitoare.
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 02:48   #27
mutzu

Stage 5
 
mutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,242
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Taxe si premii

Daca urmaresti forumul, pe undeva, cineva scria asa --> "ati vazut ce mergea loganul turbo ala visiniu?"

Deci a facut impresie buna
mutzu is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 07:20   #28
ilie

Stage 3
 
ilie's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 77
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Taxe si premii

Quote:
Originally Posted by DaBotta
ilie hai zile ca pe langa logan mai ai in garaj si un IMPREZA WRX STI
pai asta pe langa un EVO 9, un M6 si un RS4 da io vin la linii cu loganu ca ii mai tare
ilie is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 15:48   #29
DaBotta

Stage 5
 
DaBotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,413
Member of:
[Opel]
[FORD]
[VW]
[Hyundai]
Default Re: Taxe si premii

asa asa ilie , io nu am vrut sa zic tot ce ai tu in garaj te-am lasat pe tine sa divulgi secretu asta
DaBotta is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 17:06   #30
mutzu

Stage 5
 
mutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,242
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Taxe si premii

Quote:
Originally Posted by DaBotta
asa asa ilie , io nu am vrut sa zic tot ce ai tu in garaj te-am lasat pe tine sa divulgi secretu asta
Gluma-i gluma, oricum mai are una la care jumate dintre voi visati la ea
mutzu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -