Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 04-10-07, 19:54   #1
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

Anul "automobilistic" din 2007 se va incheia in curând. Haideţi să repetăm ce s-a intâmplat in Satu Mare, cu piloţi din Satu Mare, ce am făcut, ce s-a realizat:
  • februarie 2007, am organizat cupă la EnduroCross in Mujdeni, cu participare a mai mult de 30 de motociclişti din judeţele limitrofe. Mediatizare 30% din 100% posibil, organizare 70%, distracţie 100%
  • aprilie şi mai 2007, patru piloţi au participat la două etape de rallycross la Máriapócs, Ungaria, locuri: II, III, IV, in diferite categorii. Mediatizare 30%.
  • iunie 2007, participare sătmăreană la liniuţa din Oradea, rezultate destul de bune. Mediatizare 10% din 100%
  • iunie 2007, prezenţă la EuroCarpatica RallyRaid, locul I şi III in diverse categorii.
  • iulie 2007, Cupă la Raliuri Tot-teren pentru amatori, eveniment in premieră pe plan local, cu prezenţa a mai mult de 20 de concurenţi amatori, mediatizare 50% din 100% posibil, organizare 50%, distracţie 100%
  • septembrie 2007, AutoTuningShow1, cu participanţi din intreaga ţară, cu prezenţa a circa 4-5000 de spectatori. Mediatizare 70%, organizare 70%, distracţie 100%. Mai aşteptăm DVD-ul cu "filmul etapei"

Acum este momentul oportun să discutăm despre 2008. Ce putem organiza, unde merită să ne prezentăm, idei, planuri pentru viitor. Eu am următoarele planuri:
  • prezenţă in Campionatul de Rallycross in Ungaria şi foarte probabil în Campionatul de Viteză in Coastă, organizate de FRAK. Mitsu rămâne pentru liniuţe. Totul depinde de buget.
  • am decis cu Samby să organizăm AutoTuningShow nr 2, in luna mai 2007. Va fi mai mare, mai complex, cu o organizare mai precisă, cu toate cele mai frumoase. Poate in Centrul Nou, poate la aeroport. Poate mai facem una si in septembrie )
  • vom organiza cupa de indemânare pe zăpadă, undeva in decembrie-ianuarie, primăvara va incepe cu o cursă de tot-teren, Mujdeni sau Viile Satu Mare-Cuţa-Medişa, şi mai vedem ce iese.

Întrebarea mea este dacă nu ar merita să ne ocupăm şi de altceva:
-concurs de indemânare pentru amatori, cum a fost pe vremuri, intr-o parcare de Real, Kaufland, sau vedem unde. Cupa Kaufland, sună bine, nu?
-rally sprint în Centru, asta este similar cu îndemânare, dar ritmul şi pista este mai mare. Acolo mai poate concura şi un Subaru sau Evo sau maşini mai puternice.
-dacă am avea un platou destul de mare, dar şi aeroportul ar fi destul de bun pentru asta, aş avea o idee să organizăm un JAPANFEST sau BIMMERFEST: sau AMERICAFEST: eveniment monomarcă, întâlnire a proprietarilor maşinilor japoneze sau, a BMW-iştilor, bineînţeles cu programe "de gen": accelerare, drift, concurs de frumuseţe, de restaurare, etc. Ce ziceţi?

Aştept păreri, intrebări, dar mai binevenite sunt ideile voastre, să vedem ce va ieşi din ele.

Toate cele bune, Gergo
gergo is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 20:10   #2
athes

Stage 3
 
athes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 105
Wink Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

DA!!!Este o idee ft.buna imi place mult idea cu concurs de indemanare pt. amatori defapt toate doar ca idea pt. amatori este un plus pe noi care nu avem bolizi sa mai incercam si noi masinile noastre si mai ales asteptam Nr.2(tunning show) si tie personal iti urezi bafta in continuare sa fi sanatos si sa poti duce la capat tot ce ti-ai propus.
athes is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 20:24   #3
Norbbi77

Stage 2
 
Norbbi77's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 74
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

Cel mai mult imi plac cuvintele "monomarca" si "restaurare"

Sunt cateva Opel-uri frumoase in oras (Kadett,Rekord,Manta,Commodore),sunt inca departe de ceea ce inseamna o masina restaurata dar o intalnire ar facilita schimbul de informatii,idei,combinat cu vapori de benzina,niste bere,muzica buna...
Norbbi77 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 21:58   #4
Rolly_k

Stage 2
 
Rolly_k's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 62
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

dar de parcu industrial ?? ce zicetzi ? acolo nu e posibil ? acolo chiar nu se deranjeaza cu nimik
Rolly_k is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 22:12   #5
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

Rolly, citeşte puţin in arhiva de discuţii despre primul TuningShow, acolo am descris situaţia, dar pentru Tine, mai fac odată: 1. pe lângă drumul naţional intens circulat, unde să parcheze maşinile vizitatorilor, 2. iarba verde, 3. nu poti face numai liniute. no drift, no expo, nu este platou, 4. fabrici care lucrează şi în weekend, se va construi sperăm şi in weekend. 5. nu poţi face intrare pe bilete, 5. nu te poţi baza pe vizitatorii "trecători" prin centru. Cam atât este
gergo is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 23:49   #6
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

si multe alte surprize ........
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 08:35   #7
danny19_sm

Stage 4
 
danny19_sm's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

Mie toate ideile imi plac asa ca va urez muulta bafta in toate proiectele iar in legatura cu amplasarea.....eu zic ca centru nou e ideal pt expo....adica s-a vazut cati oameni au fost.........Poate la aeoport n-au sa fie nici jumatate......... Oricum multa bafta....Numai bine
__________________
BMW FOR LIFE!!
danny19_sm is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 09:15   #8
attilaboot

Stage 4
 
attilaboot's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 288
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

Idea mea este cam bizara si chiar "mision imposible" aici la noi in SATU mare cu mentalitatea de aici, dar totus scriu la ce am visat. Dece nu sar putea construi undeva in afara orasului o pista chiar si mai mica ca la MARIAPOCS?
Chiar asa de imposibila? Sponzori, oameni de afaceri, investitori, EU, si chiar din bani nostri cu un cont la banca unde poate vira cine vrea bani.... etc etc.
???????
__________________
http://www.365hp.ro
attilaboot is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 09:56   #9
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

Există un astfel de plan, Attila: intre Mujdeni şi Oraşul Nou am găsit un loc ideal: este cazare, restaurant, lac, si intre lacul Mujdeni şi drumul naţional, pe lângă pista de motocross. Deci, vorbim chiar de un proiect în derulare, in care Primăria Oraşului Nou este partener.

Principalele cheltuieli:
-denivelarea terenului conform standardelor (separare spectatori)
-intărirea structurii pistei, betonare pe anumite porţiuni
-canalizare
-ingrădire
-constructie clădire (secretariat, birouri, garaje reparaţii, wc etc)
-amenajare teritoriu

Cheltuieli permanente:
-intretinere pistă (volă, grader, oameni)
-intretinere teritoriu (administrator, portar, măturător)

Principale activităţi posibile:
-etape de rallycross
-concursuri de îndemânare
-inchiriere maşini de cursă (4-5 Golfuri II GTI, hai cu prieteni şi distracţie)
-cursuri de pilotaj sportiv (asfalt, macadam)

Singura problemă este ca nici Rabocsiring nu a fost profitabil în primii 5 ani, deci trebuie finanţare în avans. Mai există posibilitatea de atragerea fondurilor europene de tip PHARE, dar ca esenţă: trebuie un management ultraprecis de costuri şi venituri.
gergo is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 10:21   #10
Rolly_k

Stage 2
 
Rolly_k's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 62
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

Quote:
Originally Posted by gergo View Post
Rolly, citeşte puţin in arhiva de discuţii despre primul TuningShow, acolo am descris situaţia, dar pentru Tine, mai fac odată: 1. pe lângă drumul naţional intens circulat, unde să parcheze maşinile vizitatorilor, 2. iarba verde, 3. nu poti face numai liniute. no drift, no expo, nu este platou, 4. fabrici care lucrează şi în weekend, se va construi sperăm şi in weekend. 5. nu poţi face intrare pe bilete, 5. nu te poţi baza pe vizitatorii "trecători" prin centru. Cam atât este
scuze gergo nu trebuia sa mai "explici" inca odata doar pt mine.... dar oricum mersi mult de tot alta data nici nu mai zic nimik ...
Rolly_k is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 10:39   #11
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

nu e vorba să nu zici nimica, dar acum de 2 luni am discutat multe pagini despre locaţiile posibile, scuze dacă am fost prea dur.
gergo is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 10:43   #12
Rolly_k

Stage 2
 
Rolly_k's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 62
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

eu acum doua luni nu am fost ... nu am avut de unde sa stiu era doar o simpla intrebare cu un simplu raspuns.... nu`i nimik poate azi nu esti in apele tale )
Rolly_k is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 15:22   #13
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

indemanare pe zapada aia unde o sa se tina?suna misto....
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 16:01   #14
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

data trecută am organizat la ştrand, au fost vreo 20 de participanţi. numai că am distrus gazonul, pe www.gerbog.ro poti vedea mai multe imagini despre acest event.
gergo is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 16:58   #15
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: Planuri 2008: evenimente, organizare in SM

ce faine is pozele si bograci am vazut intr-o poza,ce pofta mi-ati facut ,is faine si pozele cu jeepanele prin noroi.....fain ar fi sa organizati si anu acesta...
__________________
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -