Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-12, 18:48   #136
ratcatalin16

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 324
Default Re: "Masina mea"

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Mersi ! Eu (si nu numai) zic ca merge bine treaba. Ca si complectare apreciez ca "merge neasteptat de bine cu benzina de 100"
asta deja e ca si ovasul la cai
felicitari..!acuma dau pe poze si eu...
ratcatalin16 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 22:22   #137
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Red face Re: "Masina mea"

cu făţăul obosit la finalul antrenamentului...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fata obosita.jpg
Views:	89
Size:	49.4 KB
ID:	2553308  
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 22:37   #138
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Unhappy Re: "Masina mea"

În toate lucrurile bune este şi un pic de rău... S-ar putea ca în curând să am o Toyota de vânzare Ştie drec' ce să fac Pe de-o parte nu aş da Toyota pentru nimic în lume mai ales că pe criza asta asemenea eforturi depuse nu se plătesc iar pe de altă parte m-am decis în ce direcţie merg mai departe iar broscuţa nu se prea se încadrează de nici o culoare în planurile de viitor Oricum e o problemă care îmi va provoca ceva nopţi nedormite că deja la broscuţă motor am, electronică beton, suspensii ok, frânele se bifează în două săptămâni, piese de schimb am cât China şi nu mai rămâne decât puţină estetică. Ar fi păcat să o dau dar dacă o ţin la câţi bani, energie şi timp am băgat în ea parcă mă doare şi să o ţin de-am-pixu pentru ocazii rare... Noah, cum se zice : " 'om trăi şi-'om vedea"...
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-12, 09:01   #139
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: "Masina mea"

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
În toate lucrurile bune este şi un pic de rău... S-ar putea ca în curând să am o Toyota de vânzare Ştie drec' ce să fac Pe de-o parte nu aş da Toyota pentru nimic în lume mai ales că pe criza asta asemenea eforturi depuse nu se plătesc iar pe de altă parte m-am decis în ce direcţie merg mai departe iar broscuţa nu se prea se încadrează de nici o culoare în planurile de viitor Oricum e o problemă care îmi va provoca ceva nopţi nedormite că deja la broscuţă motor am, electronică beton, suspensii ok, frânele se bifează în două săptămâni, piese de schimb am cât China şi nu mai rămâne decât puţină estetică. Ar fi păcat să o dau dar dacă o ţin la câţi bani, energie şi timp am băgat în ea parcă mă doare şi să o ţin de-am-pixu pentru ocazii rare... Noah, cum se zice : " 'om trăi şi-'om vedea"...
un hobby de obicei cam cere unele sacrifici mai mari sau mai mici!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 16-09-12, 13:52   #140
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Wink Re: "Masina mea"

Un mic montaj video de la primul antrenament :

https://www.youtube.com/watch?v=3SM-g...ture=autoshare
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 11:40   #141
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: "Masina mea"

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Un mic montaj video de la primul antrenament :

https://www.youtube.com/watch?v=3SM-g...ture=autoshare
te descurci nu gluma! te apreciez ca ai pus in montajul video si greselile!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 12:13   #142
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: "Masina mea"

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
te descurci nu gluma! te apreciez ca ai pus in montajul video si greselile!
Primul antrenament, ce naiba ... Ar fi fost culmea sa iasa totul brici din prima. Sunt multi "piloti" care din papagal l-au batut si pe Stig dar eu nu concurez pentru altii ci pentru mine ca-mi face placere si pe pista ma simt "acasa" indiferent daca gresesc sau nu... Ii las pe ei sa iasa in fatza ca eu concurez din placere si inca si asa cateodata reprezint un scai in ochi... Sa ne ajute D-zeu pe toti sa ne atingem fiecare scopurile pentru care tragem, in rest nu mai am ce sa zic.

Last edited by szambi77; 17-09-12 at 12:23.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 12:31   #143
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: "Masina mea"

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Primul antrenament, ce naiba ... Ar fi fost culmea sa iasa totul brici din prima. Sunt multi "piloti" care din papagal l-au batut si pe Stig dar eu nu concurez pentru altii ci pentru mine ca-mi face placere si pe pista ma simt "acasa" indiferent daca gresesc sau nu... Ii las pe ei sa iasa in fatza ca eu concurez din placere si inca si asa cateodata reprezint un scai in ochi... Sa ne ajute D-zeu pe toti sa ne atingem fiecare scopurile pentru care tragem, in rest nu mai am ce sa zic.
din greseli inveti! bafta si astept cat mai multe filmulete de la tine...si sa ajungi printre cei de sus!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 13:36   #144
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: "Masina mea"

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
din greseli inveti! bafta si astept cat mai multe filmulete de la tine...si sa ajungi printre cei de sus!
Mersi bujuKYL ! D-ne ajuta !
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 19:40   #145
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: "Masina mea"

te-ai dat bine pt.inceput,apreciez....care dintre masini iti ofera mai mare satisfactie....
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 20:59   #146
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: "Masina mea"

Mersi de apreciere !
Sa-ti raspund la intrebare : ca si masina parca 400+ hp cu tractiune integrala iti cam unge sufletul dar ca si sport driftul imi ofera cea mai mare satisfactie de pana acum, deci ia-o cum vrei
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 21:56   #147
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: "Masina mea"

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Mersi de apreciere !
Sa-ti raspund la intrebare : ca si masina parca 400+ hp cu tractiune integrala iti cam unge sufletul dar ca si sport driftul imi ofera cea mai mare satisfactie de pana acum, deci ia-o cum vrei
driftul e ceva frumos pentru cine le are! si totusi acum tu esti in postura de a putea raspunde! ca sa faci un drift e cam ceea ce faci tu! si iti trebuie o masina puternica, si sa o poti stapani la viteze destul de mari, cam cu cat intri intr-un viraj si cu cat il iei?
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 22:20   #148
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: "Masina mea"

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
driftul e ceva frumos pentru cine le are! si totusi acum tu esti in postura de a putea raspunde! ca sa faci un drift e cam ceea ce faci tu! si iti trebuie o masina puternica, si sa o poti stapani la viteze destul de mari, cam cu cat intri intr-un viraj si cu cat il iei?
Nu se poate da un raspuns concret la aceasta intrebare. Conteaza curba, setarile masinii + dimensiunile rotilor etc... Ceea ce pot sa zic este ca trebuie incercat si la fata locului iti zice masina ce sa-i dai.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 22:43   #149
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: "Masina mea"

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Nu se poate da un raspuns concret la aceasta intrebare. Conteaza curba, setarile masinii + dimensiunile rotilor etc... Ceea ce pot sa zic este ca trebuie incercat si la fata locului iti zice masina ce sa-i dai.
și intuițea de șofer!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 22-09-12, 18:16   #150
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: "Masina mea"

Al doilea antrenament : https://www.youtube.com/watch?v=bSW7fDqBcYQ
szambi77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -