Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-13, 12:11   #286
ratcatalin16

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 324
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

pe el vreau sa-l combin,e marfa,acolo ar fi in largul lui!
cred ca ar mai fi doritori ...
ratcatalin16 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 18:09   #287
Ms-02-TPI

Stage 5
 
Ms-02-TPI's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 846
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

Pentru ca inca , din punctul meu de vedere n-am ce cauta acolo, adica nu ma ridic inca la nivelul ala. cu 2.0 mare lucru nu fac. poate la vara asa de distractie dar pentru drift nu prea am cu ce :P

As merge pentru carturi in schimb ... oricum am zis cu baietii ca tragem o iesire la carting


PS : catalin ti-am zis sa nu ma pui pentru ca nu vreau sa ma vada lumea sa zica uite inca unu care vrea sa arate ce poate :P

Nu am nimic de demonstrat nimanui . o fac din pura placere si atat. se intampla de multe ori sa fiu singur si sa ma mai joc , fara sa ma vada/filmeze nimeni.
__________________

Last edited by Ms-02-TPI; 11-03-13 at 18:13.
Ms-02-TPI is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 00:16   #288
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Thumbs up Re: Intalnire saptamanala !!!

Quote:
Originally Posted by Ms-02-TPI View Post
Pentru ca inca , din punctul meu de vedere n-am ce cauta acolo, adica nu ma ridic inca la nivelul ala. cu 2.0 mare lucru nu fac. poate la vara asa de distractie dar pentru drift nu prea am cu ce :P

As merge pentru carturi in schimb ... oricum am zis cu baietii ca tragem o iesire la carting


PS : catalin ti-am zis sa nu ma pui pentru ca nu vreau sa ma vada lumea sa zica uite inca unu care vrea sa arate ce poate :P

Nu am nimic de demonstrat nimanui . o fac din pura placere si atat. se intampla de multe ori sa fiu singur si sa ma mai joc , fara sa ma vada/filmeze nimeni.
Nu am facut aluzie ca ai vrea sa demonstrezi ceva ! Daca pui un dif. blocant de 4,45 chiar si cu 2.0 te poti distra de minune pe pista sau chiar si asa cum e daca vrei adrenalina te poti da chiar daca o dai de-a latu' doar in curbele stramte sau chiar deloc Totusi, cand esti pe o pista lata si te iei la tranta cu toate curbele e cu mult mai satisfacator din toate punctele de vedere decat pe drumuri publice sau in parcari. De fapt asta am vrut sa zic... Apropo, am vazut pe acea pista de la 90 cai pana la 5-600, tractiune fata, spate, 4x4 si nimeni nu are treaba cu tine, cu ce masina ai sau cum conduci. Prima iesire e mai greoaie ca apoi nu te mai poti lasa Multa lume merge cu masina de zi cu zi (Lada, Suzuki etc.) sa se distreze. Chiar si copii sunt adusi de parinti sa-i invete sa conduca in regim de concurs.

Last edited by szambi77; 12-03-13 at 00:19.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 08:50   #289
ratcatalin16

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 324
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

Radu,vad ca te-ai suparat!ti-am zis ca si eu ma prostesc de unu singur si aia pe zapada e prima data cand m-am filmat mai mult din curiozitate,nu m-am vazut niciodata cum ma invart!tu chiar ai cu ce,si ofaci bine,toata lumea recunoaste asta!iar acolo pe pista la unguri,ma gandesc ca lumea se duce din pasiune,pentru distractie,nu cred ca vor sa-si demonstreze careva aptitudinile de drifter!ce facem noi la-ntalnire eu consider ca e intre prieteni iar clipurile le-am pus asa ca amintire,stai linistit ca nu zice nimeni ca ne spargem in figuri,dimpotriva starneste admiratie!probleme nu cred ca sunt din moment ce nu esti pe drum public iar clipul nu poate fi dovada in nici un caz,oricum sunt postate pe contul meu!daca vrei le sterg da ar fi pacat,sunt superbe!i-mi pare rau c-am ratat burnout-ul,eram captivat total!
szambi are dreptate,acolo pe pista e total diferit,prima tura ar fi mai greu dupa care devii dependent!mi-ar place sa merg si eu dar momentan sunt in lighean pana-n gat,asnoapte-am facut bani de tigari...asta nu-i ok,tre sa-mi caut de lucru c-am chiulit toata iarna!
hai nu te necaji degeaba,scuze daca te-am suparat si spune-mi..,ca le sterg!ok?
ratcatalin16 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 11:20   #290
dj dodo

Stage 4
 
dj dodo's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 232
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

mersi mult szambi77 atasez o poza pentru cei ce nau vazut ce se afla sub capota.. in curand un soft custom si o fisa dyno.. revin cu amanunte...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	08032013220.jpg
Views:	53
Size:	1.45 MB
ID:	2716427  
dj dodo is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 11:27   #291
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

Quote:
Originally Posted by dj dodo View Post
mersi mult szambi77 atasez o poza pentru cei ce nau vazut ce se afla sub capota.. in curand un soft custom si o fisa dyno.. revin cu amanunte...
Cine ti-a facut modificarile ?
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 12:17   #292
dj dodo

Stage 4
 
dj dodo's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 232
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

modificarile la motor + evacuare cap coada full inox au fost facute la domy in oradea...
dj dodo is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 12:19   #293
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

Quote:
Originally Posted by dj dodo View Post
modificarile la motor + evacuare cap coada full inox au fost facute la domy in oradea...
Bravo ! Buna alegere
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 12:22   #294
dj dodo

Stage 4
 
dj dodo's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 232
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

m-am saturat sa dau bani pe lucrari facute de cacat asa ca dai un ban si stai in fata...mersi..
dj dodo is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 22:25   #295
Ms-02-TPI

Stage 5
 
Ms-02-TPI's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 846
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

nu mam suparat doar ca nu vreau sa para ca ma dau mare. Lori am uita sa fac poza sub capota scuze. O sa facem o iesire si la pista cu siguranta. Pana atunci ne vedem duminica. Ps: nu fac chestii de genu pe drumurile publice.
Ms-02-TPI is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 23:42   #296
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Question Re: Intalnire saptamanala !!!

Se pare ca antrenamentele oficiale de drift din data de 16,17 Martie nu vor mai avea loc din cauza frigului de 2 zile ce urmeaza chiar in aceste 2 zile. Totusi, Duminica se anunta a fi mai cald deca Sambata si nici precipitatii nu se anunta, motiv pentru care ne-am gandit sa facem o iesire DUMINICA. Maine dimineata ne vom interesa daca pentru doritori se deschide pista iar daca se rezolva cu siguranta noi vom merge. Avandu-se in vedere ca wekendurile ce urmeaza pista e ocupata cu alte evenimente oficiale (rally etc.) incercam sa fortam iesirea de Duminica. In concluzie, in tot raul este si un bine. Eu spun ca ar fi o ocazie speciala si rara in care v-ati putea da si voi (va fi f. putina lume care sa ne conturbe sau poate nimeni) si + un motiv sa se deschida pista daca mergem mai multi. Am putea merge frumos incolonati cel putin 4 - 5 masini (noi mergem cu 2 masini + treiler). Fiecare se poate da cum vrea si in ce stil vrea si cu ce masina vrea.... nimic oficial.

Deci, ce parere aveti ? Se anunta cineva daca se deschide pista ?

Last edited by szambi77; 12-03-13 at 23:46.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 12:03   #297
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Exclamation Re: Intalnire saptamanala !!!

Suntem in discutii cu cei de la pista si se pare ca daca ne iese pasenta si vom fi doar noi prin zona. Ar fi pacat sa ratati o astfel de ocazie. Nu are importanta daca ai Logan sau BMW sau Ferrari sau Trabant. Ai ocazia sa te dai tare pe o pista tare Daca sunt printre voi doritori ii rog sa ma anunte aici sau pe alta cale sa ne putem organiza.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 20:54   #298
Ms-02-TPI

Stage 5
 
Ms-02-TPI's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 846
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

daca era saptamana viitoare veneam sigur. Eu cel putin nu pot saptamana asta. Sunt sigur ca vor mai fi si alte ocazii.
Ms-02-TPI is offline   Reply With Quote
Old 14-03-13, 10:00   #299
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

Avand in vedere cati sunteti in pozele acelea e cam liniste pe aici vis-a-vis de propunerea mea ....
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-13, 10:44   #300
ratcatalin16

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 324
Default Re: Intalnire saptamanala !!!

...ai pus degetu pe rana
totusi daca ma uit afara ce ploua..,si va fi mai rau din cate inteleg!
ratcatalin16 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -