Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-13, 19:44   #2536
Bleahhh

Stage 3
 
Bleahhh's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 104
Default Re: discutii Satu Mare

ups eu am gresit topicul....
Bleahhh is offline   Reply With Quote
Old 15-07-13, 11:09   #2537
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

https://www.youtube.com/watch?v=9F3zl...layer_embedded
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 20-07-13, 23:04   #2538
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Red face Re: discutii Satu Mare

Astazi am fost la pista si dupa cateva ture de antrenament, chiar in prima curba (care e si cea mai rapida, cu zid in exterior) am initiat cu frana de mana si pur si simplu a cedat etrierul stanga spate (s-a rupt in doua) de am ramas total fara frana Nu s-a intamplat in rest nimic, doar pasagerul din dreapta a facut ochii mari cat cepele cand de-a latu' fiind pe la 120 a vazut ca frana de mana brusc are cursa pana aproape de scaunul soferului si-au inceput sa-mi umble mainile pe volan cum umbla acul de cusut la "zinger" ))))
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2013-07-20 17.09.13.jpg
Views:	52
Size:	1.11 MB
ID:	2821037   Click image for larger version

Name:	2013-07-20 17.09.26.jpg
Views:	47
Size:	1.15 MB
ID:	2821038  

Last edited by szambi77; 20-07-13 at 23:06.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-13, 17:11   #2539
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

etapa a 3-a de Rally Sprint foarte bine organizata,felicitari oragnizatorilor,a fost super si traseul si Szambi cu baietii din Ungaria au facut spectacol....felicitari!!
......dar vreau sa atrag atentia asupra unui fapt,domnului director de la ACR ,d-ul David daca a fost facut un regulament atunci trebuie respectat de toata lumea nu de cine vrea doar,asa ca la grupa on3 "grupa cu tractuine spate pana in 200cp" nu stiu ce cautau 2 bmw-uri,unul cu motor de 4400cm si unul de 3500cm ca doar nu erau pana in 200 cp nici de cum,ulterior a fost mutat bmw-ul de 4400cm intr-o grupa superiorara dar celalalt a ramas in grupa si uite asa am pierdut locul 3 care trebuia sa-mi revina mie dupa timpii cronometrati.
Pe viitor daca faceti un regulament rog sa-l respectati sau daca nu atunci lasati pe altii sa organizeze care sunt mai competenti si nu am fost eu doar singurul concurent nemultumit,au fost si altii,nu de cupa aia care o primesc sau medalie am scris pe forum ca ma pot duce la magazin sa-mi cumpar si sa-mi gravez ce loc vreau pe ea ci de faptul ca nu se respecta acel regulament,in rest a fost super.
__________________
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 12:36   #2540
veveve

Stage 5
 
veveve's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 730
Member of:
[Moderators]
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by raul_rebelul2005 View Post
etapa a 3-a de Rally Sprint foarte bine organizata,felicitari oragnizatorilor,a fost super si traseul si Szambi cu baietii din Ungaria au facut spectacol....felicitari!!
......dar vreau sa atrag atentia asupra unui fapt,domnului director de la ACR ,d-ul David daca a fost facut un regulament atunci trebuie respectat de toata lumea nu de cine vrea doar,asa ca la grupa on3 "grupa cu tractuine spate pana in 200cp" nu stiu ce cautau 2 bmw-uri,unul cu motor de 4400cm si unul de 3500cm ca doar nu erau pana in 200 cp nici de cum,ulterior a fost mutat bmw-ul de 4400cm intr-o grupa superiorara dar celalalt a ramas in grupa si uite asa am pierdut locul 3 care trebuia sa-mi revina mie dupa timpii cronometrati.
Pe viitor daca faceti un regulament rog sa-l respectati sau daca nu atunci lasati pe altii sa organizeze care sunt mai competenti si nu am fost eu doar singurul concurent nemultumit,au fost si altii,nu de cupa aia care o primesc sau medalie am scris pe forum ca ma pot duce la magazin sa-mi cumpar si sa-mi gravez ce loc vreau pe ea ci de faptul ca nu se respecta acel regulament,in rest a fost super.
pfuuu ce bine ca eu n-am numai 4398 cmc ) am crezut ca te-ai referit la mine )
veveve is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 12:55   #2541
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by raul_rebelul2005 View Post
etapa a 3-a de Rally Sprint foarte bine organizata,felicitari oragnizatorilor,a fost super si traseul si Szambi cu baietii din Ungaria au facut spectacol....felicitari!!
......dar vreau sa atrag atentia asupra unui fapt,domnului director de la ACR ,d-ul David daca a fost facut un regulament atunci trebuie respectat de toata lumea nu de cine vrea doar,asa ca la grupa on3 "grupa cu tractuine spate pana in 200cp" nu stiu ce cautau 2 bmw-uri,unul cu motor de 4400cm si unul de 3500cm ca doar nu erau pana in 200 cp nici de cum,ulterior a fost mutat bmw-ul de 4400cm intr-o grupa superiorara dar celalalt a ramas in grupa si uite asa am pierdut locul 3 care trebuia sa-mi revina mie dupa timpii cronometrati.
Pe viitor daca faceti un regulament rog sa-l respectati sau daca nu atunci lasati pe altii sa organizeze care sunt mai competenti si nu am fost eu doar singurul concurent nemultumit,au fost si altii,nu de cupa aia care o primesc sau medalie am scris pe forum ca ma pot duce la magazin sa-mi cumpar si sa-mi gravez ce loc vreau pe ea ci de faptul ca nu se respecta acel regulament,in rest a fost super.
Raul, mersi de aprecieri ! Eu zic sa vorbesti direct cu David despre neantelegerile respective. E bine sa se lamureasca treburile ca pe viitor sa nu mai fie erori si implicit nemultumiri. Referitor la "lasati pe altii sa organizeze care sunt mai competenti..." chestiunea e ca nu prea sunt altii care sa organizeze Eu zic sa ne bucuram ca avem unde ne da si este totusi cineva care-si da silinta sa fie asa cum a fost : si-n oras, si legal, si cronometrat, si spectatori etc... Nu e usor sa organizezi un astfel de eveniment (stiu din proprie experienta). Chiar la acest eveniment m-am ocupat personal de partea de drift si nu mi-a fost usor cu toate ca a fost un mizilic pe langa intreg evenimentul. Din pacate si un astfel de eveniment e ca la nunta, adica nu poti sa faci sa fie bine la toata lumea dar de bine de rau macar toata lumea isi ia portia de mancare. Ai vazut ca inclusiv la premiere s-a strecurat o eroare (din pacate). In concluzie, singur si cu atatea responsabilitati pe umeri e greu sa le faci chiar pe toate bine. Deci, parerea mea e ca mai bine il ajutam pe singurul organizator care se zbate consecutiv chiar daca asta presupune a se discuta si problemele negative.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 13:03   #2542
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: discutii Satu Mare

Felicitari pentru organizare ! Davide !

Baietii trebuie sa te laude si sa aprecieze cat de mult intretii o activitate cu truda, cu sacrificii, cu abnegatie, cu responsabilitate si sa fie mandri ca te au acolo in N-V. Comentarii se fac f multe si la alte sporturi, dar corect e ca fiecare sa cunoasca f bine regulamentul si eventualele erori sa fie lamurite pe loc.
Pe de alta parte, eu, care nu am vazut concursul, traseul, de derparte
inteleg ca a fost SUPER O.K. intrucat fara mici comentarii, .....era anost, era nimc, era anormal !!Nu era concurs cu romani !!
Succes pe viitor baieti, si fiti convinsi ca si arbitrii sunt oameni, sunt colegii dvs!
__________________
Recomandam / distribuim doar uleiuri competitive de topinfomarbr@gmail.com
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 13:57   #2543
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Raul, mersi de aprecieri ! Eu zic sa vorbesti direct cu David despre neantelegerile respective. E bine sa se lamureasca treburile ca pe viitor sa nu mai fie erori si implicit nemultumiri. Referitor la "lasati pe altii sa organizeze care sunt mai competenti..." chestiunea e ca nu prea sunt altii care sa organizeze Eu zic sa ne bucuram ca avem unde ne da si este totusi cineva care-si da silinta sa fie asa cum a fost : si-n oras, si legal, si cronometrat, si spectatori etc... Nu e usor sa organizezi un astfel de eveniment (stiu din proprie experienta). Chiar la acest eveniment m-am ocupat personal de partea de drift si nu mi-a fost usor cu toate ca a fost un mizilic pe langa intreg evenimentul. Din pacate si un astfel de eveniment e ca la nunta, adica nu poti sa faci sa fie bine la toata lumea dar de bine de rau macar toata lumea isi ia portia de mancare. Ai vazut ca inclusiv la premiere s-a strecurat o eroare (din pacate). In concluzie, singur si cu atatea responsabilitati pe umeri e greu sa le faci chiar pe toate bine. Deci, parerea mea e ca mai bine il ajutam pe singurul organizator care se zbate consecutiv chiar daca asta presupune a se discuta si problemele negative.
la premiere nici n-am mai stat,pt.ce?....ii ok cu organizarea nu la aia am vrut sa ma refer,poate m-am exprimat eu gresit,m-am referit la departajarea autoturismelor in grupe,trebuia sa fie altii care se ocupa de aceasta problema cum au fost la alte etape,de ex.Bobo si nu mai stiu eu care,singur David nu poate toate sa le faca,au fost masini la care nici nu a ridicat capota sa vada ce motor au si sigur atunci s-a gresit......asta e,inca David a zis la inceputul cursei,aici pe pista nu mai suntem prieteni,respectam regulamentul ?!......pai si atunci cine nu l-a respectat.......
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 14:20   #2544
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by raul_rebelul2005 View Post
la premiere nici n-am mai stat,pt.ce?....ii ok cu organizarea nu la aia am vrut sa ma refer,poate m-am exprimat eu gresit,m-am referit la departajarea autoturismelor in grupe,trebuia sa fie altii care se ocupa de aceasta problema cum au fost la alte etape,de ex.Bobo si nu mai stiu eu care,singur David nu poate toate sa le faca,au fost masini la care nici nu a ridicat capota sa vada ce motor au si sigur atunci s-a gresit......asta e,inca David a zis la inceputul cursei,aici pe pista nu mai suntem prieteni,respectam regulamentul ?!......pai si atunci cine nu l-a respectat.......
Pai n-ar strica sa mai fie cel putin doi oameni care sa ajute in organizarea propriu-zisa la fata locului (mentionez totusi ca Florin WSP si altii s-au trezit cu noaptea-n cap sa ajute la amenajarea pistei - RESPECT !). Ar mai fi nevoie de oameni (oficiali) in timpul desfasurarii competitiei (care sa nu fie si concurenti) dar e mai greu sa-i gasesti ca la bere, mici si palavrageala ii aduni repede dar la munca ... Nu ar fi stricat un oficial care sa aiba grija finish-ului ca a fost un adevarat pericol (distanta de franare fiind destul de mica). Pe acolo au si intrat o gramada de "straini" cu biciclete si chiar cu masina ) Era bine sa fi fost si unul care sa verifice exclusiv toate masinile si motoarele cu care sunt dotate etc. etc. Speram ca data viitoare se vor anunta cativa doritori ca pana la urma urmei tot pentru noi face mai mult David ce face. La o adica, eu imi iau bocceluta si am plecat in Hu la drift dar ar fi pacat ca din lipsa de personal sa se destrame aici lucrurile. Daca David va avea ajutor (cel putin un oficial care sa se ocupe de concurenti si masinile acestora, incadrarea in categorii etc.) nu cred ca vor mai fi probleme de genul ... Oricum, pacat ca s-a intamplat asa !
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 14:51   #2545
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

nu-i bai ca bine a fi,numa ca pe moment asa tare ma supara chestiile astea.....
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 15:14   #2546
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by raul_rebelul2005 View Post
nu-i bai ca bine a fi,numa ca pe moment asa tare ma supara chestiile astea.....
... te inteleg si cred ca si altii ar fi de acord cu tine.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-13, 22:42   #2547
Ms-02-TPI

Stage 5
 
Ms-02-TPI's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 846
Default Re: discutii Satu Mare

Tu ce tot vrei ma cu 1.8'u ala obosit !!!

Glumesc ... lasa raul nu te descuraja ... poate asa te ambitionezi si pui ceva mai mare pe pisica

PS: pentru o masina destul de grea cu 1.8 pe ea si vorba aia masina de zi cu zi .. cu toate scaunele si tot pe ea te descurci destul de bine
__________________
Ms-02-TPI is offline   Reply With Quote
Old 01-08-13, 01:05   #2548
floryn bmw

Stage 3
 
floryn bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 128
Default Re: discutii Satu Mare

vreau sa fiu neutru la chestia asta si sa nu tin cu nimeni dar era putin interesanta faza cu masina aia pentru ca pilotul era amator chiar daca avea motor de 3.5 si nu prea puteai sa l bagi la licentiati in grupa. trebuia atunci clarificata oarecum problema, acuma tot putem scrie si povesti un an intreg.
Si legat de organizare cum a zis si szamby nu i asa usor cum pare de la distanta
__________________
Yoo WSP
floryn bmw is offline   Reply With Quote
Old 04-08-13, 19:30   #2549
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Trackwood 2013. 22 - 23 - 24th August - Máriapócs Hungary

http://drifting.hu/trackwood

https://www.youtube.com/watch?v=FsYc7F9ytHg#at=625

Last edited by szambi77; 04-08-13 at 19:39.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-13, 10:58   #2550
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

https://www.youtube.com/watch?v=VcX-A...ature=youtu.be
szambi77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -