Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-09-08, 08:24   #211
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
nu baga totusi cineva filmele aici ?
Dar tu ce facusi mestere? Nimic? De obicei erai ala care poza si filma din interiorul unui ou cuibul de pasare.
DragosT is offline  
Old 11-09-08, 08:32   #212
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post


Dar tu ce facusi mestere? Nimic? De obicei erai ala care poza si filma din interiorul unui ou cuibul de pasare.
A luat notite...Acum stie ce o sa fie cand se va face mare
bluey is offline  
Old 11-09-08, 08:54   #213
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by p0mpi View Post
farte nici eu nustiu de ce m-am dat cu sunny, e si al 4x4.. etc etc
Frate....tu nici nu avea-ai ce cauta la d2 in mod normal locul tau ar fi fost la e.....280 de cai pe 1350 kg + N2O........asa ca nu te apuca sa faci scandal ca nu are rost!!!!

Recunoaste ca in mintea ta cand m-ai vazut la start a fost...''ce plm mea mai vrea si asta cu rabla asta?!?!?! sa vezi ce-i fac acum!!!!!'' si asta se intampla si in capul la 90% din oamenii prezenti acolo

Stii cum spune-a lumea cand ma indreptam catre start?!?!?!? ce plm mai e si cu gunoiul asta?!?!?! sa vezi ce o sa io dea asta!!!!!! hahahahhaha duteeeeeeeee acaaaaaaasa baaaaaaaaa!!!!! i-auite mah asta are volan pe dreapta....ce gunoi!!!!!Si asta nu ma durea absolut deloc pentru ca eu stiu ce poate masina de asta mi-am si cumparat-o.........oricum 95% din oamenii de acolo nici nu stiau ce masina e si ce poate......chiar am fost intrebat de un om la start.........''frate ce dracu cauti tu aici?!?!?!? aici e grupa 4x4 si rwd''..........meme si zyx de Insomnia stiu de faza asta

Dar ca deobicei ca la fiecare cursa trebuie sa fie o manevra........stii ce mi-au spus oamenii de la start cand eu te-am vazut acolo si stiam ca N2O?!?!?!?!?! ''Nu ai treaba frate omul a declarat N2O-ul si e derogat la grupa e!!!''............si uite asa am ajuns eu cu tine la start

Da baiatul cu Camaro-ul.....el ce cauta acolo?!?!?!? Va spun eu .....D2 a fost grupa Fwd Si Awd........asa ca intrebarile de gen chiar nu isi au rostul!!!

Informatia este scrisa doar pentru cei care stiu sa o citeasca!!!


Daca am jignit cu cele scrise mai sus imi cer scuze dar chiar nu vgreau sa supar pe nimeni!!!!
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???

Last edited by U_TUNING; 11-09-08 at 09:10.
U_TUNING is offline  
Old 11-09-08, 09:25   #214
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Salut ....din nou


Cam astea au fost grupele (au mai fost puse de 100 de ori dar asa cum spune-am informatia este pentru cei care stiu sa citeasca)

Clasa A1
- ALL, kg / cp > 11.01
Clasa A2
- ALL, kg / cp = 11.00-09.51
Clasa A3
- ALL, kg / cp = 09.50-08.01
Clasa B1
- FWD, kg / cp = 08.00-07.01
Clasa B2
- AWD & RWD, kg / cp = 08.00-07.01
Clasa C1
- FWD, kg / cp 07.00-06.01
Clasa C2
- AWD & RWD, kg / cp 07.00-06.01
Clasa D1
- FWD, kg / cp 06.00-05.01
Clasa D2
- AWD & RWD, kg / cp 06.00-05.01

Clasa E
- ALL, kg / cp < 05.00
+
LIBERE

Acum sper ca este clar de ce sa dat 4x4 cu RWD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
U_TUNING is offline  
Old 11-09-08, 10:17   #215
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

ceva filmulte de la c1?
TIGER Cupra/GTC is offline  
Old 11-09-08, 12:26   #216
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

@M W E & doru_mwe : Va raspund la amandoi .... Nu sunt baiat de bani gata, nu locuiesc cu mama si nici cu tata, bani de la ai mei nu am vazut de ani de zile si nici nu ar trebui sa va intereseze pe voi asta. Oricum ... a fost spectacol , a fost frumos, dar cred ca toata lumea e de acord ca grupele nu au fost ce trebuia sa fie. Personal nu am de ce sa ma plang pt ca am obtinut locul 2 la b1 , obtinand succese nebanuite cu un cazan de cielo. Restul ... e cancan.
Ziua buna.
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline  
Old 11-09-08, 12:47   #217
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

ar trebui sa fiti atenti ca unii dintre noi mai avem si niste varste si poate k ne-am rupt coatele cu munca,altfel aveam veyroane toti
ideea e ca sunt multi copii care vor sa ajunga in varf,dar daca s-ar putea cu un logan !!!
tin sa va anunt ca nu cred ca asta va va consacra, nu toti pot avea masini de 500cp, tocmai de aia, sunt si grupe inferioare,dar asta nu ins k vii cu masina stoc si zici k esti dezavantajat
"traim in romania si asta ne mananca tot timpul"
CZR is offline  
Old 11-09-08, 14:19   #218
W Y P

Stage 5
 
W Y P's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 900
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by mad max View Post
cazan de cielo.
mai iti faci si masina cazan
ma ai muncit mult la ea
mie imi place
ma rog tu exagerezi acum

Last edited by W Y P; 11-09-08 at 18:31.
W Y P is offline  
Old 11-09-08, 14:26   #219
mad_NSL

Stage 1
 
mad_NSL's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 13
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

de ce faci cielo cazan ca spre deosebire de multe alte masini face lege ... felicitari pt locul 2 ....
mad_NSL is offline  
Old 11-09-08, 14:38   #220
alinWRC


Stage 5
 
alinWRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 481
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

giubaru ca tu ai fost cel cu taloanele si caii ,explica-mi si mie cum acele polo gti si ibiza cupra ,au intrat in grupa a3 ,si eu cu 150 cp si 1175 ,in b1 si exemplele pot continua ,cum cielo alb a declarat alta greutate decat cea din talon si tu nici macar nu ai comentat ,te rog sa imi explici si mie ,cu date din talon pentru ca eu stiu alte greutati respectiv cai ale acelor masini si nu prea vad incadrarea bine decat daca cineva a mintit si altcineva nu a verificat asa cum era normal .
Sunt multi nemultumiti pentru ca sunt foarte multi participanti care nu stiu ce inseamna a fi fair -paly,asta e frica de infrangere ,ii face unii cu masini de 300cp sa alerge cu masini de 150cp ,

iar partea cu publicul este o nebunie curata pentru ca pana la urma soferul pica in caz de ceva ,pentru ca voi sunteti acoperiti ,iar firma de paza puteti renunta la ea a fost degeaba ,vina o poarta toata lumea ,organizatorii, participantii si publicul ,dar asa e la noi la buzau ,bine ca nu s-a intamplat nimic sau "asa ma ca se dau ei la o parte "(BPR)
ai ceva ani de curse la activ si stii ca nu e chiar asa ,in rest tot respectul .


Felicitari tuturor care au alergat ,tot respectul pentru cei cu bun simt ....
alinWRC is offline  
Old 11-09-08, 14:57   #221
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

AR FI SUPER OK SI FAIR-PLAY SA O LASAM ASA ... PT K IN MODUL ACESTA NU O SA SE TERMINE NICIODATA CONFLICTUL
TREBUIE SA INVATAM SA NE EDUCAM ASA CUM SUNTEM SI SA NE ACCEPTAM COPILARIILE UNORA
__________________
Ti se pare mare consumul tau ? Calculeazal---->

Last edited by riv_gms; 11-09-08 at 15:02.
riv_gms is offline  
Old 11-09-08, 15:04   #222
meme

Stage 3
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 139
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

draga alinWRC

- polo gti are 1290 kg si 150cp si a intrat la a3 (8,6 kg/cp)

- ibiza cupra are 1194 kg si 156 cp si a intrat la b1 (7,65 kg/cp)

- tu cu 1175 kg si 150cp ai 7,83 - deci b1

Unde e problema? Grupele au fost anuntate pe acest forum cu o luna inainte de cursa - nu erai avantajat (asta daca pentru tine a castiga este totul) nu veneai !

Cum s-a mai zis - tuning-ul e o arta in care unii sunt mai inspirati iar altii nu. Este vina mea ca 1.8T cu soft si evacuare face 200cp? Sau e vina mea ca 2.0 aspirat cu soft si evacuare castiga 10-20cp?

Referitor la cielo - a castigat locul 2 pentru ca a avut "noroc" in sistemul piramidal (pun "" pentru ca cei de la start stiu ca lumea era indemnata sa se dea astfel incat unii sa pice cu cei mai slabi - a se vedea semifinala de la b1 cand am fost pus sa ma dau cu octavia 1 rs pentru a ajunge acel cielo in finala).
Ca si invingator la b1 pot sa va spun ca masina care merita locul 2 este colt-ul, cum am zis-o si atunci insa proprietarul era prea preocupat cu sigla de 1.1 pe care o avea pe haion.
Pace
__________________
www.insomniaracing.org
meme is offline  
Old 11-09-08, 15:09   #223
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by "alinWRC" View Post
giubaru ca tu ai fost cel cu taloanele si caii ,explica-mi si mie cum acele polo gti si ibiza cupra ,au intrat in grupa a3 ,si eu cu 150 cp si 1175 ,in b1 si exemplele pot continua ,cum cielo alb a declarat alta greutate decat cea din talon si tu nici macar nu ai comentat ,te rog sa imi explici si mie ,cu date din talon pentru ca eu stiu alte greutati respectiv cai ale acelor masini si nu prea vad incadrarea bine decat daca cineva a mintit si altcineva nu a verificat asa cum era normal ...
Iti explic eu, ca am eu polo si stiu cate kg are... respectiv 1298, scrie clar si in formularul final postat de Dragos cateva pagini mai in spate. Fa calculele si poate intelegi!
Cielo-ul ala... daca ai avea habar un pic, ai intelege sau macar te-ai interesa fara sa faci atat de multa zarva, DEGEABA! Eu unul, presupun ca a declarat kg din talon (~1150kg). Pana aici cat de cat corect, insa nu pentru el (pt ca a pus un motor mai mare, mai greu, si masina atarna ceva mai greu, garantez asta). Motorul presupun ca e un 2.0SFI de opel, de 150cp stock. E, din nou, fa calculele si vezi ce iti da!

LE: Na d-aicea niste poze... si niste filme (plecare "grupa mare"):

http://www.insomniaracing.org/forum/...album&album=33
Attached Files
File Type: 3gp MOV00859.3GP (144.9 KB, 83 views)
File Type: 3gp MOV00860.3GP (252.4 KB, 61 views)
File Type: 3gp MOV00861.3GP (180.9 KB, 51 views)
File Type: 3gp MOV00862.3GP (178.6 KB, 50 views)
File Type: 3gp MOV00863.3GP (106.6 KB, 46 views)
File Type: 3gp MOV00864.3GP (170.9 KB, 50 views)

Last edited by Zyx; 11-09-08 at 15:20.
Zyx is offline  
Old 11-09-08, 15:33   #224
dun3_g

Stage 5
 
dun3_g's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 359
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

vedeti ca voi confundati grupele
colt-ul a fost cu mine in grupa la A2
si daca va referiti la mine, am declarat ca am 1150kg si 109cp, este motorul de opel corsa B
dun3_g is offline  
Old 11-09-08, 15:37   #225
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by dun3_g View Post
vedeti ca voi confundati grupele
colt-ul a fost cu mine in grupa la A2
si daca va referiti la mine, am declarat ca am 1150kg si 109cp, este motorul de opel corsa B
Se refera la Coltul rosu/visiniu fara oglinzi si care fugea tare.
In a2 a fost Coltul lui Kiki care are 98Cp.Asta din discutie e un CZT cu sigla de 1.1 in spate.
Se mai refera si la Cielo alb perlat.
bluey is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -