Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-09-08, 23:13   #196
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Clasa A1 a fost la oha frate... mi-a placut BMW-ul care a luat grupa A incercat omu' cu Golful rosu sa-l bata dar ce sa-i faci frate daca omu si-a bagat BMW-ul la grupa cu TICO... Aici nu mai e problema organizatorilor e vorba doar de aprecierile fiecaruia asupra masinii sale...
Imaginati-va o discutie acasa cu o cupa de invingator in mana:
-- am castigat!
--Bravo! cu cine te-ai intrecut???
-- Cu un Tico si o super nova
Omu' acolo isi incadreaza masina si grupele i-au permis sa se incadreze la grupa Tico si s-o si castige.Era greu sa reziste tentatiei
__________________
My signature!
Insanity is offline  
Old 10-09-08, 23:52   #197
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
din acelasi motiv din care sunny s-a dat cu 350z cred. nu ?
farte nici eu nustiu de ce m-am dat cu sunny, e si al 4x4.. etc etc
p0mpi is offline  
Old 10-09-08, 23:54   #198
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by Insanity View Post
Clasa A1 a fost la oha frate... mi-a placut BMW-ul care a luat grupa A incercat omu' cu Golful rosu sa-l bata dar ce sa-i faci frate daca omu si-a bagat BMW-ul la grupa cu TICO... Aici nu mai e problema organizatorilor e vorba doar de aprecierile fiecaruia asupra masinii sale...
Imaginati-va o discutie acasa cu o cupa de invingator in mana:
-- am castigat!
--Bravo! cu cine te-ai intrecut???
-- Cu un Tico si o super nova
Omu' acolo isi incadreaza masina si grupele i-au permis sa se incadreze la grupa Tico si s-o si castige.Era greu sa reziste tentatiei
faret a facut el grupele, el sa dus si sa inscris, plm, eu cu z-u am cazut grav cu subaru etc etc asta ce mai e, si nu am mai comentat .. asta e masina.. knd o sa am mai mutl o sa ma dau mai sus,, si am si declarat tot
p0mpi is offline  
Old 11-09-08, 00:09   #199
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
ps - tico nu e masina de venit la curse
Da' ce-are?
Draci pe el?

Ticoul poate bate si un Logan 1.4, o Dacia 1310 in 4 trepte, Matizuri, C1, Peugeot 107 si chiar alte masini cu puteri de maxim 75 de cai putere.
Mustang is offline  
Old 11-09-08, 00:12   #200
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

nici alea enumerate de tine mai sus...nu;s masini de venit la curse...sorry
leonard is offline  
Old 11-09-08, 00:30   #201
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Ma faceti sa rad. Daca nu e masina puternica, trebuie banat Matizul sau Ticoul pentru ca nu e masina de venit la curse?!
Ma uimiti. Vorbiti de parca v-ati nascut in BMW-uri, Audi-uri si alte masini peste Logan, 1310, etc.
Omul isi permite un Tico, pe ala il are, cu ala participa.

De unde stii ca nu e un Matiz cu kit turbo pentru motor de 0.8 litri de 115 cai?
Ce? Smartul turbo nu trebuia sa se dea cu Ferrari pentru ca nu e masina de curse?

Pe bune...
Mustang is offline  
Old 11-09-08, 00:34   #202
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

asta e parerea mea.....poate dacia 1310 da...daca are vreun motor gen sgm sau si tico la fel ..smart....dar cu un filtru sport cum au majoritatea...sa fim seriosi... dc nu si-au luat ceva vechi si cu motor mai capabil...gen r5gtt si lista continua. .. daca tot au pretentii la curse.
leonard is offline  
Old 11-09-08, 00:40   #203
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Din punctul meu de vedere grupa A1 a fost o caterinca. Sa fim seriosi ... aia cu calibra habar n-avea sa conduca macar si a venit cu cazanul ala la curse ... Singura masina interesanta a fost golful rosu, care a oferit o surpriza. Partea frumoasa la curse e ca nu stii de ce e in stare o masina. La A1 nu prea sunt masini modificate grav, deci spectacol si suspans = 0 . Grupele cred ca toata lumea e de acord ca au fost praf. Intr-adevar e o idee buna cu greutate vs putere, dar sincer ... cred ca nu trebuie sa conteze greutatea in aceeasi masura cu puterea. Adica sa se calculeze acel coeficient luand in calcul puterea si greutatea in aceeasi proportie. Daca gandim asa .... inseamna ca pe 400m o masina de 600kg de 75cp aspirat(de ex r5 de 1,4) e cam pe acolo cu un 1,8T si vreo 1300kg (il putem lua exemplu pe CZR). Hai sa fim seriosi ..... nu are treaba una cu alta! Propun ca pe viitor sa se ia in calcul greutatea , dar nu in aceeasi masura ca si puterea, plus ca la turbo puterea poate creste foarte usor.
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline  
Old 11-09-08, 00:44   #204
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by mad max View Post
aia cu calibra habar n-avea sa conduca macar si a venit cu cazanul ala la curse ... Singura masina interesanta a fost golful rosu, care a oferit o surpriza.
Si totusi a iesit pe locul 4 in grupa, chiar daca nu stia sa conduca.
Golful rosu avea aproximativ 150 de cai din ce am auzit.
Mustang is offline  
Old 11-09-08, 00:54   #205
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

600/75=8
eu am 1395/225=6,2
eu sunt de acord cu orice fel de grupe,dar sunt curios sa vad daca vor fi toti multumiti vreodata,deoarece toti vor sa castige si nu stiu sa accepte ca nu au masini de castigat
nu poti veni cu un soft si 75 cp aspirat a ai pretentii sa castigi cu un 1,8 turbo de 225cp
dar poti veni cu o turbina pe 1,7 de volvo si sa faci vreo 130cp pe 600kg si atunci ai 4,65
CZR is offline  
Old 11-09-08, 00:55   #206
W Y P

Stage 5
 
W Y P's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 900
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by mad max View Post
Sa fim seriosi ... aia cu calibra habar n-avea sa conduca macar si a venit cu cazanul ala la curse ...
Voua niciodata nu v-a convenit nimic..
Ce ai ma cu femeia ?
Ba nu vezi ca esti penibil...ce tot e cu OFFTOPICUL asta in care va luati de anumite persoane , de ce masini au etc...
Ma nu v-a convenit NU MAI VENITI ! ! !
Organizati voi curse sa vedem cum va descurcati daca tot comentati atat...
Oamenii astia s-au chinuit ca sa se tina weekendul trecut ce a fost...

Inca odata va mai spun : nu mai fiti OFFTOPIC si nu mai criticati


Multumirile mele baietilor din Club...Felicitari Dragos...
Respect ( pentru cei ce merita )
W Y P is offline  
Old 11-09-08, 03:00   #207
nospherat

Stage 5
 
nospherat's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 490
Member of:
[RENAULT]
[SUBARU]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

ai fi surprins sa stii ca "aia" cu calibra stie sa conduca mai bine decat multi barbati si alta chestie e ca nu toti au bani de 350Z sau subaru ,fiecare tuneaza sau macar incearca sa "tuneze" ce a putut sa cumpere cu bani mai putini sau ce a primit de la parinti pt ca nu suntem toti "de bani gata"...nu dar cu totii vrem sa ne distram ca asta e pana la urma...fun
__________________
Still alive and kickin'... Reparatii parbrize sparturi/crapaturi
nospherat is offline  
Old 11-09-08, 07:35   #208
doru_mwe
Honda Driver

Stage 4
 
doru_mwe's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 253
Member of:
[Honda]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

yo-s curios ce fac baietei de bani gata care au de la mamica si taticu daca o sa-i lase balta mamica si taticu intr-o zi................?mergeti cu metroul???de altfel stiti numai sa criticati ca aia e asa ca ala are un lighean de masina ca ala are o tigaie ca ce cauta ala la curse ca.....etc. etc. .........***************************************** ****........ noi astia mai amarati avem masini din bani nostri munciti de noi si suntem f mandri de realizarile noastre pe cand voi va treziti in masini de masini fara sa miscati un deget si va puneti pe criticat........fiecare dupa posibilitati promit ca o sa-mi tunez o dacia lastun!


nota moderator :te rog sa folosesti un limbaj adecvat fara atac la persoana...de data asta ti-am editat post-ul..data viitoare voi trece la infractiuni...a...si te rog fii ontopic
__________________
v-tec power

Last edited by giubau_v8; 11-09-08 at 10:26.
doru_mwe is offline  
Old 11-09-08, 07:49   #209
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Clasa A1 a fost pentru masini PESTE 11. E pentru masini SUB 5. Ce e greu de realizat si acceptat ca am lasat posibilitatea fiecaruia sa participe, inclusiv celor mai slabe si celor mai puternice masini? Merci CZR ca ai raspuns omului cu acea comparatie.

Aveti modul de calcul al rapoartelor, observati ca au fost 10 clase fata de 8 din vara, asta insemnand ca plaja pe rapoarte a fost mai mica acum, aveti participantii si cursele care au fost...

Oricum, a fost. Daca toti ar declara ce putere au atunci se poate merge lejer pe orice incadrare, ori LR, ori a noastra, ori Libere. Asadar, ganditi-va ca aceste incadrari se intampla din cauza participantilor, nu ca ne-ar placea noua sa facem inmultiri si impartiri la 38 de grade la urmbra.
DragosT is offline  
Old 11-09-08, 08:14   #210
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

nu baga totusi cineva filmele aici ?
shadowro is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -