Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-09-08, 10:11   #181
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
Problema e ca m-am mai dat cu 330d si i-am mancat ficatzii ... faptul ca el mi-a dat-o denota ca baiatu a facut mult mai multe modificari decat o simpla resoftare ceea ce mi-a dat de gandit ca nu ar fi 330 ... si in plus de asta elementele care nu au legatura cu 330 : evacuare de 335, bara de 335 , etc .
Acum, iar revin... masina ta poate arata ca un M3, iar a altora nu?! Frate, unii isi mai modifica masina! Mai pun o bara, mai pun un prag, la fel cum ai facut tu (sau la fel cum a facut cel de la care ai luat-o, nu stiu). Tu chiar nu intelegi ca bate M3-uri E46? De ce nu te-ar bate si pe tine?! Pe bune acum, poate acel 330d caruia i-ai mancat ficatii (lasand x-ul la o parte) avea 2 maine/picioare stangi, poate nu era resoftat, poate avea o problema. Ce naiba... Sper ca ai vazut link-ul de la Meme, ca sa intelegi ca nimeni nu a facut nici o manevra, ca nu prea ii/ne sta in fire...

Nu sunt avocatul nimanui, numai ca meritai (si vroiai, din cate am vazut) o explicatie cat de cat plauzibila - ca sa nu se auda vorbe. Vroiai sa iti cer voie sa pot spune ce vreau eu, ce dracu...?!

Last edited by Zyx; 10-09-08 at 11:24.
Zyx is offline  
Old 10-09-08, 11:11   #182
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by Zyx View Post
Acum, iar revin... masina ta poate arata ca un M3, iar a altora nu?! Frate, unii isi mai modifica masina! Mai pun o bara, mai pun un prag, la fel cum ai facut tu (sau la fel cum a facut cel de la care ai luat-o, nu stiu). Tu chiar nu intelegi ca bate M3-uri E46? De ce nu te-ar bate si pe tine?! Pe bune acum, poate acel 330d caruia i-ai mancat ficatii (lasand x-ul la o parte) avea 2 maine/picioare stangi, poate nu era resoftat, poate avea o problema. Ce naiba... Sper ca ai vazut link-ul de la Meme, ca sa intelegi ca nimeni a facut nici o manevra, ca nu ne prea sta in fire...

Nu sunt avocatul nimanui, numai ca meritai (si vroiai, din cate am vazut) o explicatie cat de cat plauzibila ca sa nu se auda vorbe. Vroiai sa iti cer voie sa pot spune ce vreau eu, ce dracu...?!


Bai mai taci :P
U_TUNING is offline  
Old 10-09-08, 13:57   #183
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

dar eu nu inteleg de ce s-a dat o masina AWD cu una RWD....
peter is offline  
Old 10-09-08, 14:23   #184
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

din acelasi motiv din care sunny s-a dat cu 350z cred. nu ?
shadowro is offline  
Old 10-09-08, 15:14   #185
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
Ok ... inteleg ca esti avocatul lui ... data viitoare poate am sa vin cu ceva mai performant ptr grupa lui ca sa nu mai existe discutii ...
Si 231 cai poate are pe talon ... daca ii avea si pe strada era alta treaba .. nu as fi stat eu la 3 masini in spatele lui pe 400m ci el la un tir in spatele meu.
Masina trage f bine ... si e de apreciat ce a facut ... ca s-a multumit doar sa se dea la grupa mica e pb lui ...
Si stai chill ca nu am venit cu masina stock de am batut 330 alpina ...
Personal am vrut sa urc o grupa mai sus sa vad cum stau dar nu s-a putut ...
De ce faci atata haz de necaz......u te-ai dat cu 330xd si zici ca nu a fost corect.........dar cand te-ai dat cu pisica cu 2.3...........ti sa parut corect....Numa bine'.........nu vreau sa supar pe nimeni am spus doar adevarul
negoitacata is offline  
Old 10-09-08, 16:18   #186
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by negoitacata View Post
De ce faci atata haz de necaz......u te-ai dat cu 330xd si zici ca nu a fost corect.........dar cand te-ai dat cu pisica cu 2.3...........ti sa parut corect....Numa bine'.........nu vreau sa supar pe nimeni am spus doar adevarul
Pisica de 2.3 am inteles ca e 2.5 iar 330 Alpina mi s-a spus ca e 328 ... deci ... hai sa nu mai lungim c@c@tu ... data viitoare va garantez ca am sa vin eu cu o masina pe care o sa o criticati voi ca nu trebuia incadrata la grupa b2 ...
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 10-09-08, 16:46   #187
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Ca sa nu mai iasa atatea discutii. Concurentii au avut 4 posibilitati:
1. Sa declarare ce e in talon
2. Sa declare daca au turbo/compresor/NO2/sau chiulasa schimbata
3. Sa declare puterea motorului in caz de "transplant"
4. Sa declare cat au ei dupa modificarile "interne" sa zicem, invizibile (gen soft, axe, fise, pompe, filtre etc.)

Daca imi spune si mie cum am fi putut verifica si apoi incadra pe baza celor constatate in cazul situatie de la punctul 4, ma declar prostul copiilor.
Ce faceam? Poll la fata locului? Cine il cunoaste pe x-ulescu? "100 de insi" raspunsul. Cat stiti voi ca are puterea la masina omul asta? 70 spuneau ca 300 de cp, 30 ca 250 de cp. Bun. Sa-l incadram cu cei 300 de cai putere. Nu ca n-ar fi de rasul curcilor asta, dar mergand mai departe,ce ne faceam cu un "necunoscut" venit de pe la mama naibi?
Concurentii declara din proprie vointa in cazul de la 4. Numiti gestul fair-play (nu ca restul nu ar fi din moment ce potrivit regulamentului este ok), numiti-l dorinta de a vedea cum sta cu masini apropiate de el (ca nu-l doare de cupe) Punct.

Daca toti ar fi declarat realul, documentul atasat pe cateva pagini in urma ar fi aratat altfel in marea lui parte. Altfel, priviti-l regulamentar si apoi spuneti daca acele diferente de putere (mergand pe premisa ca erau puteri reale) au fost atat de mari.

Last edited by DragosT; 11-01-09 at 12:12.
DragosT is offline  
Old 10-09-08, 17:43   #188
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

mai fratilor, sincer va zic,oriunde in lumea asta o masina este f rapida dak are raportul greutate/cp cat mai mic... si grupele astea anihileaza masini f usoare kre picau la grupe inferioare si radeau tot (r5 turbo )
acum,partea proasta este ca unele masini,cum e VYP-ul cu 330xd, au un motor kre se preteaza f bine la soft si masina a obtinut o impresionanta crestere de putere si cuplu
mai e o parte proasta,mai sunt fraieri ca mine,care au tot motorul forjat,axe cu came,turbine uriase care se invart doar peste 5000turatii, care au necesitat mari investitii in bani si timp
pai voi va luati masini sa picati in anumite grupe sau va luati masini sa le impingeti peste limite?asta ins tuning
dak vreti sa mergeti cu ele zi de zi, va anunt k si un soft poate fi periculos pt un motor turbo daca e facut la nu stiu ce tuner de bloc,asa ca nu va mai plangeti,racing is not 4 everyone
CZR is offline  
Old 10-09-08, 20:12   #189
doru_mwe
Honda Driver

Stage 4
 
doru_mwe's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 253
Member of:
[Honda]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

domnule ZYX daca tu zici ca grupele de la buzau au fost corecte cum poti sa-mi zici tu mie ca o supernova de 75cp si 1000kg mai exact 950 este corect sa stea in grupa cu BMW de 231cp de 1700kg................?????????????ce zici?????
__________________
v-tec power
doru_mwe is offline  
Old 10-09-08, 20:21   #190
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by doru_mwe View Post
domnule ZYX daca tu zici ca grupele de la buzau au fost corecte cum poti sa-mi zici tu mie ca o supernova de 75cp si 1000kg mai exact 950 este corect sa stea in grupa cu BMW de 231cp de 1700kg................?????????????ce zici?????

si care a fost bmw-ul ala de 1700 kile si 231 cp?
giubau_v8 is offline  
Old 10-09-08, 20:24   #191
doru_mwe
Honda Driver

Stage 4
 
doru_mwe's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 253
Member of:
[Honda]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
si care a fost bmw-ul ala de 1700 kile si 231 cp?
in fine concluzia e clara organizare de ......radeau si caini si grupe de.........mai bine ami aduceam bicicleta si intram si yo la d2 ca doar na un om putere cu bicla de 15kg merge nu?
doru_mwe is offline  
Old 10-09-08, 20:26   #192
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by doru_mwe View Post
in fine concluzia e clara organizare de ......radeau si caini si grupe de.........mai bine ami aduceam bicicleta si intram si yo la d2 ca doar na un om putere cu bicla de 15kg merge nu?

nu tati..argumenteaza..ai zis ca s-a dat super nova de 75 cai si 950 kile cu bmw de 1700 si 231 cp? cand si unde s-au dat?....vorbesti aiurea si tu ca sa te afli in treaba nu?....da-te tu cu bicla cat vrei

daca n-aveti ce face acasa va sugerez sa va gasiti alta ocupatie nu sa vorbiti din auzite
giubau_v8 is offline  
Old 10-09-08, 21:39   #193
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
nu tati..argumenteaza..ai zis ca s-a dat super nova de 75 cai si 950 kile cu bmw de 1700 si 231 cp? cand si unde s-au dat?....vorbesti aiurea si tu ca sa te afli in treaba nu?....da-te tu cu bicla cat vrei

daca n-aveti ce face acasa va sugerez sa va gasiti alta ocupatie nu sa vorbiti din auzite
Calibra Cu Tico ...
X-Ray-Eyes is offline  
Old 10-09-08, 21:47   #194
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Vrei sa spui Calibra cu un motor de tico si 4 roti
Foarte tare tipul cu Tico.


P.S. vin cu bicicleta sau nu data viitoare??
bluey is offline  
Old 10-09-08, 23:01   #195
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

mie mi-au placut foarte mult grupele
poate mai e de lucru pe ici colo dar fata de incadrarile trecute e un mare pas inainte
cei care comenteaza incadrarile ori nu au nici o treaba ori au masini stock ...



ps - tico nu e masina de venit la curse
daniwmk is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -