Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-09-08, 20:47   #121
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

si mie imi pare rau... chiar eram curios sa vad cum stau cu el... si imi mai pare rau ca am picat cu ibiza in semifinale, as fii vrut sa ma dau si cu cielo sa vad cum stau cu el...
__________________
My signature!
Insanity is offline  
Old 08-09-08, 21:12   #122
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

vreau si eu filme cu 01nsl wpp subaru albastru etc....astea mai puternice. va rog sa le puneti daca aveti. ms
ps: frumos gestul celui cu leon galben dimsport...ca s-a oprit in finala cand a vazut ca vectra a plecat prost. putea sa castige grupa daca nu se oprea.
leonard is offline  
Old 08-09-08, 21:41   #123
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

parerea mea e ca de mult ,nu am mai vazut atatea masini puternice la start.
nu vreau eu sa comentez grupele ,ca nu e treaba mea ,dar eu zic ca mereu se va gasi cineva sa comenteze.
eu zic ca a fost cea mai tare cursa ,de cand se face curse la buzau.
oricum tot respectul pt dragos, care chiar poate sa organizeze astfel de curse.
76BPR is offline  
Old 08-09-08, 21:45   #124
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Multumim de aprecieri, suntem constienti de erori.
Sa spun asa pe scurt:

La expo, 120 de masini, 87 dintre ele inscrise in concursuri. Din nefericire la fotbal era sa ne luam la bataie cu oamenii ) cand i-am anuntat sa-si faca echipele. Burn-out-ul a fost BURN-OUT si atat, adica ce trebuie sa fie. Ca am pus noi regula cu trei minute... trebuia o departajare de necontestat (tot au fost discutii). Loganul a dat-o cap coada si cu foarte mult fum, bravo. Audi a fost pe regulament. SGM a spart o guma la fix 3 minute, dar... doar una, cu opriri si... sincer nu am sesizat momentul.
Dupa etapa de expo am mers cred ca vreo 15 masini prin oras, ne-am oprit la un amic care se insura, am blocat strada si l-am "salutat" cu motoarele turate si mireasa a fost supusa la poze pe masini.
Dupa asta am plecat de ne-am aprovizionat si am luat-o spre Monteoru, am facut foc mare de a ars 4 ore, am avut muzica, mici, bere si kilograme multe de carnati de Plescoi. DONU-le, trebuia sa intorci atunci, ca intr-un minuat ai fi ajuns la extaz. V-am trimis mai devreme inainte ca sa nu tinem strada aia ocupata. Cine a ramas s-a distrat. Data viitoare acum, bine ca v-ati distrat si voi. A doua zi dimineata la 8 dormeati ca pruncii cand am plecat noi pe traseu sa punem plasele .

La accelerare:
Ora de blocare a traficului s-a schimbat. Au sunat oamenii la 112 si au spus sa se blocheze la 12.00. Noi ne-am facut treaba noastra. Probleme au fost ca mai mereu insa. Am pierdut timpul cu degajarea drumului. Am pierdut timpul cu intarziatii.

Date concrete:

La expo am spus cati au fost si ce s-a intamplat.
Castigatorii:
Best Club - No Speed Limit
Best Car - Soare Catalin (NSL)
Best Car RO - Brutus George
Best Car (import) - Diaconu Mihai
Best Interior - Dinu George
Best exterior - Stancu Cristian
Best engine - Soare Catalin
Best Burn-Out - Vasiliu Nicusor (?)
Premiu special la burn-out - Ciotec Viorel

Accelerare
Inscrisi - 100

A1 - Morar Ovidiu (BMW 320d) - independent [16 participanti]
A2 - Paduraru Marian (Audi A3) - 4 Speed Squad [17 participanti]
A3 - Atmacof Doru (Vw Polo) - independent [17 participanti]
B1 - Batanoiu Cristian (BMW 320xd) - Insomnia [15 participanti]
B2 - Badoi Marius (Seat Ibiza) - Insomnia [7 participanti]
C1 - Dumitru George (Opel Vectra) - BauBau Racing [16 participanti]
C2 - Trifan Horia (BMW 31 - Fanatik [4 participanti]
D1 - NEDISPUTATA [0 participanti]
D2 - Negoita Cezar (Audi TT q) - No Speed Limit [5 participanti]
E - Dragomir Mihai (Subaru Impreza STI) - Dream Squad [10 participanti]

Timp efectiv 4 ore - 96 de curse. S-a inceput la ora maxima anuntata pentru primul start - 14.00, am incheiat la ora 17.55.

Imbucurator a fost faptul ca multi au avut casca. Cand a devenit caldura de nesuportat (ca la editia precedenta), am decis sa nu mai fie purtate. Publicul - infernal. Din pacate 1000 si ceva de metri de garduri nu avem... deocamdata.

Inca o data multumim de aprecieri. Macar de data asta sunt cateva. Nimanui nu-i place sa fie criticat dupa atatea ore de stres si munca (7 oameni am facut ceea ce s-a vazut in 2 zile), dar suntem constienti ca se poate mult mai bine.

In incheiere nu doresc decat sa se tina cont de urmatoarele lucrari cand se mai posteaza legat de acest eveniment: Regulamentul particular al competitiei la accelerare a fost postat cu 2 luni inainte, a fost downloadat de 140 de ori, la fel si cererea de concurs. Locatia si caracteristicile ei au fost de asemenea prezentate cu mult timp inainte. La expo la fel. Orarul evenimentului a fost respectat intocmai. Acum poate intelegeti de ce limitasem numarul de locuri la liniute la 70-80 (nu au mai fost libere) iar unele grupuri au venit cu x masini preinscrise si alte y ne si asa s-a ajuns la 100 (cate nr. de concurs am avut), de ce a trebuit sa ne certam si sa explicam la oameni care se faceau ca nu pricep cum e cu incadrarile, de ce s-a pierdut timp cu startul pentru ca a trebuit sa degajam parcul de la sosire si tot asa. Publicul a fost de c..., stim. Faptul ca securitatea a revenit ACR-ului nu ne absolva de vina. Noi am acceptat sa "lucram" cu ei. Cineva a spus ca unde se duc banii din taxa daca nu avem paza. Care bani de taxa? Toti au avut posibilitatea sa participe GRATUIT la accelerare. Unii nu au facut-o. Banii aceia si-au gasit traseul in alte cheltuieli. La expo nu s-a perceput nimic in afara bine-cunoscutului 5 lei pentru al treilea pasager dintr-o masina participanta. Sper ca am raspuns in mare la multe nebuloase si ca am domolit din curiozitatea unora. In cateva zile voi afisa listele cu toti participantii, la toate concursurile.
Va salut si Mousaios Auto Club Sportiv va multumeste de participarea numeroasa (la accelerare daca inscriam pe toata lumea iesea HAOSUL HAOSULUI). Un articol legat de eveniment va aparea intr-o revista, prin urmatorul numar.

PS: Shadow, ptr. tine sunt Mr. Saint
DragosT is offline  
Old 08-09-08, 21:47   #125
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

poti pune si ce masini au castigat la expozitie ca dupa numele proprietarului nu le stim.

Last edited by Teroarea; 08-09-08 at 21:51.
Teroarea is offline  
Old 08-09-08, 21:51   #126
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

de cate ori vei face curse ,te voi ajuta pt ca depui si asa o munca infernala ,asa ca la start nu trebuie sa i-ti faci probleme.
daca poti sa te descurci de o alta locatie ,putin drumul mai lat ar fi bine.si inca ceva nimeni nu spune de incidentul cu cel de la VAGABOND care a intrat pe pista in timp ce masinile se dadeau.
ar trebui ca participanti sa fie mult mai responsabili sa nu se intampe nici o tragedie.
daca acolo era impact eu zic ca murea cineva.
doamne fereste
76BPR is offline  
Old 08-09-08, 21:57   #127
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Am omis ceva. La Burn-Out am inceput la 18.00, s-a "periat" zona cu 4 oameni pentru a anunta ca se incepe si se pot inscrie doritorii. 4 s-au prezentat. Ulterior s-au mai desfasurat si altii, in afara concursului din pacate pentru ei.

Teroarea, la ce masini RO au fost (adica f. putine) si cu toate ca intr-un fel imi pare rau, Oltcitul a luat cupa. De ce spun ca-mi pare rau? Pentru ca este buzoian (singurul care a luat cupa din cele 19 puse in joc) si ma asteptam la discutii. Dar este pacat sa numesti "tiganeala" o masina cu motor de r5gtt, exterior fibra de sticla custom, interior fibra, 13 boxe, 2 dvd-uri si etc. Ca proprietarul imi este amic, ii stiu povestea si cat se implica la varsta lui este irelevant. Ca a exagerat...poate. Dar se pare ca au existat spectatori care apreciaza acest gen. Ca intorc capul dupa el pe strada ori ca-l voteaza la un concurs, satisfactia este aceiasi pentru proprietar.
DragosT is offline  
Old 08-09-08, 22:02   #128
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
Cateva filmulete din grupele mari la start.
frate ms frumos.. vroiam sa ma vad si eu
p0mpi is offline  
Old 08-09-08, 22:02   #129
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
de cate ori vei face curse ,te voi ajuta pt ca depui si asa o munca infernala ,asa ca la start nu trebuie sa i-ti faci probleme.
daca poti sa te descurci de o alta locatie ,putin drumul mai lat ar fi bine.si inca ceva nimeni nu spune de incidentul cu cel de la VAGABOND care a intrat pe pista in timp ce masinile se dadeau.
ar trebui ca participanti sa fie mult mai responsabili sa nu se intampe nici o tragedie.
daca acolo era impact eu zic ca murea cineva.
doamne fereste
Sunteti un club de nota 20 si atat, iar tu esti mare om. Oricum am prevazut ca vii cu baietii... nu am atribuit la nimeni startul inaintea cursei. Si nici nr. tau de tel nu-l am . Iar data viitoare sa stai mai nene mai mult, ca mereu sunteti pe fuga. Sa ne aratam si noi multumirea.

Despre incident...astazi am vorbit cu baietii de la finish. Avea zona libera sa iasa prin parcul de la sosire. Nu mai zic ca putea sa anunte la oamenii de dupa zona de franare, se dadea prin statie si un minut nu murea nimeni daca nu se dadea un start. Este acelasi care a fost implicat intr-un incident neplacut cu o seara inainte. Nu am vrut sa spun chestiile astea ca sa nu iasa foc iarasi aiurea, si multe altele, dar unele grupuri sunt de un mare nefolos.
DragosT is offline  
Old 08-09-08, 22:02   #130
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Am omis ceva. La Burn-Out am inceput la 18.00, s-a "periat" zona cu 4 oameni pentru a anunta ca se incepe si se pot inscrie doritorii. 4 s-au prezentat. Ulterior s-au mai desfasurat si altii, in afara concursului din pacate pentru ei.

Teroarea, la ce masini RO au fost (adica f. putine) si cu toate ca intr-un fel imi pare rau, Oltcitul a luat cupa. De ce spun ca-mi pare rau? Pentru ca este buzoian (singurul care a luat cupa din cele 19 puse in joc) si ma asteptam la discutii. Dar este pacat sa numesti "tiganeala" o masina cu motor de r5gtt, exterior fibra de sticla custom, interior fibra, 13 boxe, 2 dvd-uri si etc. Ca proprietarul imi este amic, ii stiu povestea si cat se implica la varsta lui este irelevant. Ca a exagerat...poate. Dar se pare ca au existat spectatori care apreciaza acest gen. Ca intorc capul dupa el pe strada ori ca-l voteaza la un concurs, satisfactia este aceiasi pentru proprietar.
da i am zis tiganiada pt ca dupa parerea mea ce a facut pe ea a fost mult si prost inteleg ca a vrut de toate dar e prea incarcat si sincer mai nimic nu se lega pe masina aia si da respect pentru motor! in rest prea multa fibra si prea incarcat dar fiecare cu parerea lui si in legatura cu votul sunt 99% convins ca l au votat amicii.
__________________
Teroarea is offline  
Old 08-09-08, 22:06   #131
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by Teroarea View Post
si in legatura cu votul sunt 99% convins ca l au votat amicii.
Sa banam amicii in cazul asta zic. Daca era asa nu crezi ca mai apareau masini din Buzau pe lista de castigatori? Exemple: VW CORRADO cameleon, Porsche.
3 voturi a avut. Restul cate 2 si 1. Sa zicem ca e vina mea si gata. Multumit?
DragosT is offline  
Old 08-09-08, 22:11   #132
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Sa banam amicii in cazul asta zic. Daca era asa nu crezi ca mai apareau masini din Buzau pe lista de castigatori? Exemple: VW CORRADO cameleon, Porsche.
3 voturi a avut. Restul cate 2 si 1. Sa zicem ca e vina mea si gata. Multumit?
dar nu am zis ca e vina ta aici e un forum pe care sa discutam nu sa ne certam pe masini ca a amicului meu e mai frumoasa sau a altuia mai urata.. ne spunem doar parerea nu ne dam in cap !>
Teroarea is offline  
Old 08-09-08, 22:12   #133
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

da-mi si mie adresa ta de mes.numarul meu e 0724900372
76BPR is offline  
Old 08-09-08, 22:13   #134
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

notat

SALNTDICK@yahoo.com, cum altfel
DragosT is offline  
Old 08-09-08, 22:15   #135
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a

Quote:
Originally Posted by Teroarea View Post
dar nu am zis ca e vina ta aici e un forum pe care sa discutam nu sa ne certam pe masini ca a amicului meu e mai frumoasa sau a altuia mai urata.. ne spunem doar parerea nu ne dam in cap !>
Un cuvant nepotrivit la momentul nepotrivit nu prieste aici. Nu cred ca esti de azi de ieri pe forumul asta.
DragosT is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -